Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.04.2024 13:28

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 18.03.2016 21:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 12:59
Postitusi: 1207
Asukoht: Tln
Soov ehitada garaaži erinevate asjade hoiustamiseks riiulid. Olen vaadanud valmis lahendusi (mis suht kallid), kuid mille plussiks on see, et saab kõrgust reguleerida.

Ehk keegi omale midagi ehitanud, ning oskab soovitada kust materjali normaalse hinnaga osta saaks või kuidas ise teinud omale?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 18.03.2016 21:59 

Liitunud: 08.09.2007 23:29
Postitusi: 1119
Asukoht: Muraste
Oleneb suuresti, mida riiulil hoida plaanid.
kui seinad on sirged, siis kõige odavam vast riiulikandurid ja osb plaadist.. saad samuti liigutada kõrgust.

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 19.03.2016 10:00 

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 1119
Asukoht: Pärnu
Muri kirjutas:
Oleneb suuresti, mida riiulil hoida plaanid.
kui seinad on sirged, siis kõige odavam vast riiulikandurid ja osb plaadist.. saad samuti liigutada kõrgust.

Pilt

Oh tänud hea mõtte eest, teen bussi nendega riiulid,mul suht tihti vaja tyhjaks peksta seest ja tavapärane lahendus ei toimi..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 19.03.2016 10:52 

Liitunud: 08.09.2007 23:29
Postitusi: 1119
Asukoht: Muraste
Pole tänud väärt.

mainimata jäi, et ise olen Bauhausist kõik vajaliku saanud, valik kõige suurem minuarust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 19.03.2016 20:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:32
Postitusi: 3200
Asukoht: Laagri
Muri kirjutas:
Pole tänud väärt.

mainimata jäi, et ise olen Bauhausist kõik vajaliku saanud, valik kõige suurem minuarust.

ise olen võtnud dbhp ja autoplatsivahel oelvast majast, seal kunagi olid kasutatud asjad, ühe väiksema seinatäis riiuli materjali maksis vist mingi 45 euri.

_________________
Saksa autode remont,


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 19.03.2016 21:11 

Liitunud: 08.09.2007 23:29
Postitusi: 1119
Asukoht: Muraste
Kadaka Selver kõrval angaaris on Realiseerimiskeskus, sealt võib ka leida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 20.03.2016 23:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 15:33
Postitusi: 1739
Asukoht: Viljandi
Tasub teha üks kord ja korralikult.

Puidust on odavam ehitada neid asju aga samas lõpptulemus ei ole sugugi nii ilus ja viisakas,kui võiks.

Endal ongi osad nende siinide peal ja osad iseehitatud variandid mingid.

OSB peab üsna paks plaat olema,et mitte läbi ei painduks. Endal on vist mul sellised 600mm vahedega garages,eks väga oleneb ka mis raskusi peale panema hakatakse,kui on ette teada,et kerged asjad saab pikemate vahedega teha :)

_________________
Chevrolet Camaro SS 2011 6,2l MT 318kw, Volvo XC90


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 21.03.2016 01:04 

Liitunud: 26.12.2008 13:11
Postitusi: 336
Palju need kandurid ise kannatavad, oskab keegi öelda?
Mingi aeg sai ise ka mõeldud selle lahenduse peale, aga jäi tegemata.
Vineer oleks kindlam kui osb muidugi.

_________________
Jaanus
Merkur XR4ti kere


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 21.03.2016 01:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 15:33
Postitusi: 1739
Asukoht: Viljandi
Vahetpole kas vineer või osb.
Mõlemad on läbipainduvad materjalid. Ma ise arvan,et eriti üle 50cm vahesid pole garagesse mõtet ehitada,kui just riiuliplaat väga kõva ei ole. tegin just tuppa 5m riiuleid, vaheks sai ca 50cm. Peal vaid talvevarustus ja liimpuidust plaat. Samas,kui ära vajub on tüütu seda parandada...


Kandurid kannatavad vähemalt 4x rohkem,kui sina hetkel sinna peale plaanid panna,see on küll kindel.
Mootoreid vast riiulile ju ei pane.


Soovitan kindlasti siiski valida see "kallis" lahendus.
See ei ole asi mida sa viitsid iga aasta ringi teha, see on kümneteks aastateks,ehk maksab 2 eur aasta kohta lõppkokkuvõttes . Teine variant on ehitada puidust kõik ise. See eeldab ka,et igal riiulil on eespost ,ehk kokkuvõttes juram,kui see siinisüsteem. :ouh

_________________
Chevrolet Camaro SS 2011 6,2l MT 318kw, Volvo XC90


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 21.03.2016 04:05 

Liitunud: 26.12.2008 13:11
Postitusi: 336
Ega mingist õhukesest jurast pole mõtet nagunii teha. Miinimum mis ise paneks oleks 18mm vineer.
Aasta-paar tagasi sai ostetud riiul tööriista marketist, sellel on ca 1cm paksused mdf riiulid, samas kannab ta igast servast- ei vaju läbi.
Ei lao mootoreid jah, aga väiksemad asjad ka kaaluvad

E: ajasin osb ja mdfi segamini :D

_________________
Jaanus
Merkur XR4ti kere


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 22.03.2016 02:23 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Puidu puhul on lõputult võimalusi, aga odavus lõpeb umbes roovi ja sarikamaterjali juures. Ilusama saab hööveldatud või liimpuidust postide ja näiteks põrandalaudadest riiulitega lahendus. Nipp on kinnitada postid seina külge ja riiulid postide külge, mitte lahtiselt peale tõsta. Laudadest riiulipõhjade puhul täispikkuses lauad, mis ka vahepealt kruvidega karkassi küljes. Vähendab läbi paindumist ja teeb kogu konstruktsiooni tugevamaks. Puidu puhul on mõistuse piires läbipaindumine ok. Riiulite asemel ma raiskaks pigem hoiustuskastide süsteemi peale ja lükkaks need vajadusel ka hööveldamata lauast riiulile. Sellisel juhul on hilisem vahede muutmise vajadus suhtkoht olematu. Kui tahad asju otse riiulil hoida, siis valiks kandurite ja vineerist vms plaadist siledate riiulitega variandi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 22.03.2016 12:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.08.2007 16:12
Postitusi: 329
Asukoht: Tallinn - Nõmme
moribundity kirjutas:
Muri kirjutas:
Oleneb suuresti, mida riiulil hoida plaanid.
kui seinad on sirged, siis kõige odavam vast riiulikandurid ja osb plaadist.. saad samuti liigutada kõrgust.

Pilt

Oh tänud hea mõtte eest, teen bussi nendega riiulid,mul suht tihti vaja tyhjaks peksta seest ja tavapärane lahendus ei toimi..

Siis vaata et paned lukustatavad kandurid, muidu on üsna ruttu sul kõik kola mööda bussi laiali. Need hüppavad sul esimeses augus lahti ennast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Riiulid garaaži
PostitusPostitatud: 22.03.2016 13:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.06.2006 12:30
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn
Ma olen teinud ka Bauhausis olevatest juppidest. Seal poste ja plaate erinevate mõõtudega. 2m post oli vist 7€ ja plekist ribiga plaat ka 7€ (30x100 äkki). 2 sektsiooniga riiul läheb nii ca 100€, olenevalt mis kõrgusega vahesid teed. Plaat mingi ulmetugev pole, aga plokikaane ja mõne generaatori ikka kannab ära. Pigem saab selle rahaga hea riiuli, odavamad on õhemate postide ja plaatidega. Eelis on veel see, et plaadi kinnitad 8mm poltidega nurkadest, kui tahad saab ka 2 panna ja laia seibiga. Sitemad riiulid on nende klambrite-konksudega, mis ei rohkem kontori lahendus.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7