Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 19.04.2024 16:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 78 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 08.10.2016 16:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
kj kirjutas:
Su plaan ei ole väga vettpidav, kui praegusel omanikul ostumüügileping ja pass on ju :D



Ma teen ise uued ostumüügi paberid ja jumala pohhui ausalt öeldes. Seega mu pakkumine on jõus.

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 08.10.2016 16:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.05.2015 16:06
Postitusi: 210
Omakohus aitab.

_________________
Totaalne randmetöö


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 08.10.2016 16:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
Esimene kohtutäitur sadas mulle juba kaela. 20€ trahvist on saanud 57€ Kui korrutada see summa kuuega siis jah. Kohtutäituri sõimasin ka läbi ja andsin mendi kontaktid kellele sai kunagi avaldus tehtud et auto pole minu käes ega ma ole ka omanik. Aga politsei ja munnpoll omavahel vist ei suhtle nagu näha. Eks lõhnab sele järgi et tuleb kohtusse anda see asi, sest keegi ei garanteeri seda, et kui ma need 6 trahvi ära maksan siis ei tule lisa. Jäängi maksma neid lõpuks. Sina hetkeline omanik oota vaid aega mil sellest masinast ilma jääd. Kui keegi ei taha seda siis tulen ise järgi ja tarin koju. Asukoht peaks olema kuskil lasnamäel-

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 08.10.2016 16:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Ei tea mismoodi sa seda kinkida saad siin, ei toimi ju, kui praegusel kasutajal pass ja lepingute ports. Sulle on võõrandatud praegu see? Ei saa kuidagi sa lepinguga kinkija olla siin hetkel.
Tee parem varasema kuupäevaga leping ise ja saada arki, et müüdud, nimeks mingi suvaline aleksander ja muu mõtled ka ise välja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 08.10.2016 18:32 

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 1119
Asukoht: Pärnu
Andres003 kirjutas:
Auto sai müüdud ühele noorele neiule kellele läks see esimeseks autoks. Tegin veel uue ÜV-se ostu ajal ja raha maksti ülekandega. Tegelikult tuli välja, et omanikuvahetust ei tehtud ja parseldati edasi. Lihtsalt olin loll ja aasta hiljem viskasin nahhui need paberid. Kohe peale seda hakkas nuss pihta ja nüüd MunnPoll mul seljas. Ütlesin ka neile et võtke see sardell puksiirile ja vedage parklasse. Küll siis omanik ka välja hüppab. Aga need ei vastanud midagi. Sest vähe kurioosne tundub, et masinal hunnik trahve aga munnpolli vend käib ja kirjutab vaid. Soomes on selles suhtes konkreetsem et veetaks minema ja enne kätte ei saa kui makstud oma sakkot.

Soomes saab auto parklast ise ära tuua ilma trahve maksmata ju, seal värav lahti enamus aega tattarisuol ja espoo omas jätavad ka suht niisana vedelema..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 08.10.2016 20:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.04.2009 22:49
Postitusi: 763
Asukoht: Klaasipealinn
Kõige lihtsam on tõesti see asi sul oma nimele kirjutada ja siis arvelt maha. Kui esimene anaal mentidelt käes, küll siis liigutama hakkab....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 09.10.2016 13:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Kas ma saan aru, et sõitsid ainult ostu-müügilepinguga, autot oma nimele kunagi ei ole teinud?
Mupol on siis ainuke kontakt sinu oma, kellele trahve saata ja püüavad õngitseda?
Kelle nimele ARK-is auto kuulub?
Sellisel juhul miks üldse suhelda nendega. Saadavad kirja, viskad minema. Juhul kui auto sinu nimel, siis ei saa nad ka kohtutäituri poole pöörduda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 09.10.2016 13:33 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
Kui kohtu poolt konfiskeeritud auto müüja ütleb, et ta müüs sellele inimesele, siis see pass ei loe midagi. Sama loogika alusel muidugi võiks elementaarne olla ka see, et kui Politsei on teadlik omanikuvahetusest, siis see võiks ka MuPo jaoks olla usaldusväärne riiklik institutsioon. :D

A noh, bürokraatia ongi alati (hale)naljakas olnud ning keeratakse ikka sellele, kellele lihtsam. See kuramuse O-M lepingutega rontide äri on üle kätte läinud ja nagu näha, siis isegi kõrgemal tasemel. Võtavad inimeselt auto jõuga ära, kuid jätavad selle ikkagi tema nimele ning ei kohusta ümberregistreerima. Kas on seaduses auk või on seadust rikutud, sellele ma vastust ei tea.

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 11.10.2016 11:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Ronny kirjutas:
Kõige lihtsam on tõesti see asi sul oma nimele kirjutada ja siis arvelt maha. Kui esimene anaal mentidelt käes, küll siis liigutama hakkab....

Kuidas? Enda nimele kirjutamiseks on ju tehnilist passi vaja, aga see on ju praeguse omaniku käes. Ega siin tõesti muud varianti polegi kui omad vitsad peksavad. Kui alles ei viitsi pabereid hoida siis skänni vähemalt sisse ja hoia arvutis/pilves/kus iganes seda. Tegelikult olid ise samasugune eelmise omaniku seljas elaja, aga tema lihtsalt oli niipalju tark, et saatis ARKi võõrandamise info ära. Selleks piisab lihtlabasest lepingu sisseskännimisest ja avaldusest, ning viskad need digikonteinerisse ja allkiri alla.
Eks ta mõnes mõttes puudusega süsteem ole jah, aga samas probleeme on ikkagi ainult nendel isikutel, kes ise hoolsad ei ole. Päris tüütu oleks, kui omanikuvahetus saaks toimuda ainult tööpäeviti ja tööajal, et koos ARKsse minna (OK e-büroo on ka olemas, aga teatud seltskond ei ole just väga nutihuviline ja pooled diilid oleks ikka siis luhtas, eriti teisest Eesti otsast osapooltega, võta või puhkus et autot osta). Praegune süsteem on ju täitsa normaalne, keegi lihtsalt ei käsi dokumente ära visata, võid rahulikult järgmine päev info ARKi ära saata peale auto müüki ja sinu elu on lill.
Aga üks soovitus muidugi on. Kus kandis need trahvid saadud on? Kas ei joonistu mingit mustrit välja? Näiteks käib teatud ajal teatud kohas jne? Ega juriidiliselt sa muidugi midagi teha ei saagi. See jutt, et võtke auto endale tähendab kiirelt krim asja ja kui sa ise mingi lepingu vorbid siis seda hullem. Selle paberiga, mis teisel poolel olemas, oled sina oma omandi üle andnud ja see mis kuskil registris on, ei oma tähtsust. Mul oli kunagi case, et müüsin auto järelmaksuga. Peale ühe kuumakse raha enam ei laekunud. Leidsin auto ise üles, aga isegi politsei abiga kätte ei saanud valvega parklast. Õnneks parkla suhtles ise parkimiskoha tellijaga ja need andsid lõpuks kõik paberid ja võtmed valvuri kätte. Mul oli lepingus lause sees, et kui üle 2 kuu raha ei laeku, siis läheb üle rendilepinguks ja vara tuleb tagastada. Muul juhul poleks muud varianti kui kohtu kaudu oma raha nõuda, vara tagasi võtta ei saa mingi valemiga. Küll ju näiteks ehituses selliseid case olnud, kus alltöövõtja annab näiteks oma paigaldatud aknad peatöövõtjale üle ja esitab arve, aga viimane ei suvatsegi maksta. Taheti siis uuesti aknad ära korjata, aga lõppes sellega, et peatöövõtja kutsus viimastele politsei hoopis süüdistades varguses. Mingis kauavõib/võsareporter jne laadses käis läbi.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 11.10.2016 11:58 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
See on väikseim mure, kuna ametlikult on tema selle auto ostnud oksjonivara müüjalt ja muid takistavaid märkeid ei ole. Ainult jah, kriminaalsüüdistuse võib tõenäoliselt saada. :)

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 12.10.2016 12:11 

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 1119
Asukoht: Pärnu
Mulle tuli kiiruskaamera trahv ja oli auto myygit yle 6 kuu möödas saatsin meili vastu, et pole ei auto omanik ega ka vastutav kasutaja. Kysiti ostumyygi lepingut digiallkirjaga. Kuna seaduses punkt, et kuus kuud pead teadma, kes ja kus su autoga sõidab siis 6kuu järgselt võid lepingu minema visata.
Kui edasi tyytavad, siis kohtusse ja on probleem lahendatud, miks siin yldse viriseda...
Mulle saadeti veel kiri plapla pla ja sellele vastasin lihtsalt, et palun ärge tyydake mind rohkem. Pole minu mure kes kus ja mida selle sõidukiga teeb ja veel vähem on minu ylessanne selgitada kes on auto pragune omanik. Lisaks sai pakutud välja varjant tasu eest teha nende töö ja selgitada välja auto omanik..
Minu kogemus siis miilitsaga ja sul suht sama endal ka olemas, kuid kui muidu ei saa siis kohtusse ja saab mupo ka aru mis tegema peab


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 12.10.2016 14:24 

Liitunud: 28.09.2010 21:48
Postitusi: 193
Paluks viidet seadusele ja keda sa kohtusse kaebad?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 12.10.2016 20:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Peetrus kirjutas:
Paluks viidet seadusele ja keda sa kohtusse kaebad?

Ma täpset viidet ei tea ega hakka otsima, kuid tõetera on seal sees.
Näiteks kohtutäiturid/inkassod. Ka neile meeldib võlgnike tuttavate ja sugulaste kaudu otsida. Seda aga teha ei tohi!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 12.10.2016 22:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
See viide on ilmselt sellele, et juht peab teadma 6 kuu jooksul, kes tema autot juhtis. Ehk siis selleks, et ei tuleks neid jutte stiilis, et sõbrad laenasid, mina ei tea kes sõitis. Juht peab enda auto välja laenamisel niiöelda päevikut pidama. Aga no ostu-müügi leping nüüd küll sinna alla ei lähe :). Ostu-müügi leping ei muutu ju peale 6 kuud kehtetuks, et lihtsalt minema visata. Pärast keegi kirjutab pulli pärast teisele eksemplarile paar nulli hinnale juurde ja pärast maksuamet vaatab et ohoo, härrad on siin auto 100 000ga müünud, aga meile pole makse maksnud. Mis siis et see roim 1000 euri maksis müües, aga kuidas sa pärast tõestad et nii ei olnud :). Mõnejaoks võib tõesti olla tüütu dokumente alles hoida, aga kõike ei maksa ka suure hooga prügikasti loopida ja siis viriseda.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsin omaniku Audi 80 252 MDP
PostitusPostitatud: 13.10.2016 07:51 

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 1119
Asukoht: Pärnu
dellu kirjutas:
See viide on ilmselt sellele, et juht peab teadma 6 kuu jooksul, kes tema autot juhtis. Ehk siis selleks, et ei tuleks neid jutte stiilis, et sõbrad laenasid, mina ei tea kes sõitis. Juht peab enda auto välja laenamisel niiöelda päevikut pidama. Aga no ostu-müügi leping nüüd küll sinna alla ei lähe :). Ostu-müügi leping ei muutu ju peale 6 kuud kehtetuks, et lihtsalt minema visata. Pärast keegi kirjutab pulli pärast teisele eksemplarile paar nulli hinnale juurde ja pärast maksuamet vaatab et ohoo, härrad on siin auto 100 000ga müünud, aga meile pole makse maksnud. Mis siis et see roim 1000 euri maksis müües, aga kuidas sa pärast tõestad et nii ei olnud :). Mõnejaoks võib tõesti olla tüütu dokumente alles hoida, aga kõike ei maksa ka suure hooga prügikasti loopida ja siis viriseda.


arenenud maailmas ei pea sina tõestama, et sa kaamel pole...
Võimalik et isegi seda 6kuud peab teadma auto omanik, peale sõiduki müüki sa pole enam omanik ja enam teadma ei pea. Sina ei pea tõestama, et sa maha myysid vaid nemad, et sa ei myynud ja valetad...
ja halduskohtusse kaebad trahvi peale, isegi otsuse enda peal on kirjas kuhu pöörduma peab. Kaebuses kirjutad välja mis alustel ja mille peale kaebuse esitad ja mida taotled. kohus teeb selle põhjal otsuse... Kohus saab lähtuda olemasolevatest tõenditest ja eeldab alati, et sa räägid tõtt, kui just tõendid vastupidist ei näita:D


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 78 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 38 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7