Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 10:33

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 19:44 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
Ostsin mõned kuud tagasi Audi 100 mis pärineb aastast 1983, tegin auto enda nimele kuid kindlustust enda nimele ei võrmistanud ja nüüd sellest mingi kaks kuud edasi juhtus avarii kus mina jäin kannatajaks, täna käisin kindlustuses enda autot näitamas tehti pilti jne ning öeldi et peab ootama kuni süüdlane käib ka kindlustuses! kuid kui mu mälu ei peta siis auto enda nimele tegin ja kindlustuses tahtsin enda nimele ka teha kindlustust kuid ei teind siis öeldi et kindlustus kehtib ikka aja lõpuni mis on tehtud kuid kui peaksin olema kannataja kuskil avariis siis kindlustus ei pruugi hüvitada! ja nüüd juhtuski see et olen kannataja! et nagu kindlustuses kui käisin siis ei öeldud küll midagi et ei hüvitata kuid kas on võimalik et nad üks hetk avastavad midagi ja ei hüvitagi minu auto kahjusid??? :? :? :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 19:48 

Liitunud: 25.05.2006 11:02
Postitusi: 211
Asukoht: Tallinn
Põhimõteliselt võib õelda, et sa saad ise kahju kinni maksta. Autot ostes tuleb kindlustus ümbervormistada 14 päeva jooksul, pärast seda muutub kindlustus kehtetuks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 19:57 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
taxx kirjutas:
Põhimõteliselt võib õelda, et sa saad ise kahju kinni maksta. Autot ostes tuleb kindlustus ümbervormistada 14 päeva jooksul, pärast seda muutub kindlustus kehtetuks.



seda tean et muutub kuid kui täna mustika keskuse juures Ergo kahjukästiluses siis seal tehti pilti jne ning täitsin ankeedid ja hiljem kui helistasin mis saab kaua läheb jne siis ei mainitud midagi et asi katki jäeks.. ja nu kui trartu arkis kindlustuse maakler ütles ka samuti et kindlustus ei PRUUGI kahju kinni maksta.. sp ma uuringi siin et kas ja kuidas võib juhtuda


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 20:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Sina oled ju kannataja. Mis vahet seal on, kas sinul üldse kindlustus on või ei? Äkki mul seisab üldse auto maja ees ja ma ei kasuta seda (seega ka ei kindlusta). Kui nüüd keegi sisse lajatab, siis oma viga, et auto seal seisis :)?
Pigem on vast ikka mõeldud seda, kui ise avarii teed ja vormistamata (sest sinu konfitsent on ju eelmise omaniku omast erinev ja seega kui sul kallim, siis ju kindlustusel raha saamata. Kannatanuna ei tohiks igal juhul vahet olla.

Edit: Väike viga oli

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Viimati muutis dellu, 15.06.2009 20:40, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 20:23 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
dellu kirjutas:
Sina pole ju kannataja. Mis vahet seal on, kas sinul üldse kindlustus on või ei? Äkki mul seisab üldse auto maja ees ja ma ei kasuta seda (seega ka ei kindlusta). Kui nüüd keegi sisse lajatab, siis oma viga, et auto seal seisis :)?
Pigem on vast ikka mõeldud seda, kui ise avarii teed ja vormistamata (sest sinu konfitsent on ju eelmise omaniku omast erinev ja seega kui sul kallim, siis ju kindlustusel raha saamata. Kannatanuna ei tohiks igal juhul vahet olla.



et tartu arkis olev kindluistusmaakler ütles mulle et kui avarii peaks tegema et siis ei pruugi kindlustus seda hüvitada.. kuid täna kui kindlustuses käisin siis ei öeldud mule midagi.. seega kas nad jätsid midagi kahe silma vahele või on mul tõesti lootus saada auto remonditud või nagu pildistaja ütles et targem on see auto kindlustusel ära osta!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 20:29 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
http://img268.imageshack.us/img268/8027/imgp3500.jpg

mu auto kannatused olid siuksed et nagu näha.. stange, tuli , põll , kapott , tiib , ning ka pidurid kadusid pea täielikult ära, ainult põhjast pisut võtsid!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 20:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
xr2 kirjutas:
dellu kirjutas:
Sina pole ju kannataja. Mis vahet seal on, kas sinul üldse kindlustus on või ei? Äkki mul seisab üldse auto maja ees ja ma ei kasuta seda (seega ka ei kindlusta). Kui nüüd keegi sisse lajatab, siis oma viga, et auto seal seisis :)?
Pigem on vast ikka mõeldud seda, kui ise avarii teed ja vormistamata (sest sinu konfitsent on ju eelmise omaniku omast erinev ja seega kui sul kallim, siis ju kindlustusel raha saamata. Kannatanuna ei tohiks igal juhul vahet olla.



et tartu arkis olev kindluistusmaakler ütles mulle et kui avarii peaks tegema et siis ei pruugi kindlustus seda hüvitada.. kuid täna kui kindlustuses käisin siis ei öeldud mule midagi.. seega kas nad jätsid midagi kahe silma vahele või on mul tõesti lootus saada auto remonditud või nagu pildistaja ütles et targem on see auto kindlustusel ära osta!


No aga sinu ju ei teinud avariid, selles mõttes et sina pole põhjustaja. Olen veelkord veendunud, et maakler mõtles seda. Ütlen veelkord, et liikluskindlustus hüvitab ju kannatajale kahju. Kannataja võib olla ka majaomanik, kellel aed maha sõidetakse, kohalik omavalitsus kui näiteks posti maha sõidad jne. Sinu autol ei pea isegi liikluses sõites kindlustust olema (ehk siis kui kannataja oled saad ikka raha - jah ainult et kui politsei peaks kohale tulema, siis saad tõenäoliselt trahvi kindlustuse puudumise eest).

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 20:45 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
dellu kirjutas:
xr2 kirjutas:
dellu kirjutas:
Sina pole ju kannataja. Mis vahet seal on, kas sinul üldse kindlustus on või ei? Äkki mul seisab üldse auto maja ees ja ma ei kasuta seda (seega ka ei kindlusta). Kui nüüd keegi sisse lajatab, siis oma viga, et auto seal seisis :)?
Pigem on vast ikka mõeldud seda, kui ise avarii teed ja vormistamata (sest sinu konfitsent on ju eelmise omaniku omast erinev ja seega kui sul kallim, siis ju kindlustusel raha saamata. Kannatanuna ei tohiks igal juhul vahet olla.



et tartu arkis olev kindluistusmaakler ütles mulle et kui avarii peaks tegema et siis ei pruugi kindlustus seda hüvitada.. kuid täna kui kindlustuses käisin siis ei öeldud mule midagi.. seega kas nad jätsid midagi kahe silma vahele või on mul tõesti lootus saada auto remonditud või nagu pildistaja ütles et targem on see auto kindlustusel ära osta!


No aga sinu ju ei teinud avariid, selles mõttes et sina pole põhjustaja. Olen veelkord veendunud, et maakler mõtles seda. Ütlen veelkord, et liikluskindlustus hüvitab ju kannatajale kahju. Kannataja võib olla ka majaomanik, kellel aed maha sõidetakse, kohalik omavalitsus kui näiteks posti maha sõidad jne. Sinu autol ei pea isegi liikluses sõites kindlustust olema (ehk siis kui kannataja oled saad ikka raha - jah ainult et kui politsei peaks kohale tulema, siis saad tõenäoliselt trahvi kindlustuse puudumise eest).



nu see kes ette sõitis mingi jehhoova tunnistaja vms see ütles kohe et politseid pole vaja kuna ta ei tahtnud vist trahvi saada ... põhjustaja saab ju trahvi... aga kui ma netis kontrollisisin ja vaatan ka praegu https://www.lkf.elion.ee/pls/xlk/SYSADM ... ?plang=EST siis näitab et kindlustus on autol olemas. lihtsalt tahaks teada kas kindlustus võib blokkida ja ei kas osta või tee korda mu autot


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 20:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Mis mõttes vaatasid, et tal kindlustus olemas? Kohapeal siis ei kontrollinud? Blanketi vähemalt täitsite või mingi muu paberi? Kui ei siis on tõesti nagu kindlustuses öeldi "vaja oodata, et teine pool ka tuleks". Halvimal juhul jääd lõputult ootama. Aga suure tõenäosusega läheb see muidugi mahakandmisele, kuna tõenäoliselt juba detailide värvimine maksab rohkem kui auto väärt on.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 20:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 11:08
Postitusi: 581
Sinu kindlustus ei puutu asjasse, sinu autoga tegeleb avarii põhjustaja kindlustus. Ja nende asi pole, kelle nimel sinu kindlustus on.. Samas masu ajal võibolla viitsivad mõnele punktile viidates koinima hakata aga sinul on põhimõtteliselt õigus...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 20:59 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
dellu kirjutas:
Mis mõttes vaatasid, et tal kindlustus olemas? Kohapeal siis ei kontrollinud? Blanketi vähemalt täitsite või mingi muu paberi? Kui ei siis on tõesti nagu kindlustuses öeldi vaja oodata, et teine pool ka tuleks". Halvimal juhul jääd lõputult ootama. Aga suure tõenäosusega läheb see muidugi mahakandmisele, kuna tõenäoliselt juba detailide värvimine maksab rohkem kui auto väärt on.


nu ma vaatasin enda auto kohta ja mul on koguaeg kehtiv olnud... ning kohapeal täitsime küll paberid ning ta tunnistas et on süüdi ja panin kirja jne tegime nii nagu vaja.. kui helistasime kindlustusse siis seal öeldi mida teha jne... ainus mis võib olla on see et ta ei tea ehk seda et kohe peab minema enda autot näitama ehk siis 5 tööpäeva jooksul...tal oli see esimene avarii olnud .. vähemalt nii ta rääkis! Nu mu autol vigadest on kapott, tiib, stange, sele all olev põll, tulega oli ka miskit et hakkas taevasse näitama, ja mis kõige hullem et pidurid kadusid ära, et mis kindlustus teeb, kas teeb korda või ostab ära ja kui ostab siis mis oleks mõistlik hinda küsida!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 21:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Pakun , et see masin hinnatakse mingi 3000-5000 krooni peale umbes, rohkem kindlasti mitte


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 21:05 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
kj kirjutas:
Pakun , et see masin hinnatakse mingi 3000-5000 krooni peale umbes, rohkem kindlasti mitte


nu mulle soovitati rohkem küsida või et las teevad korda kuna see läöheks neile umbes 10 000eek maksma


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 21:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Üldiselt pakub kindlustus siiski ise hinna, ei tasu loota, et saad ise ulmesummasid välja mõelda. Kui suudad põhjendada, miks nende pakutu on liiga vähe, siis võid ju vaielda. Aluseks võetakse siiski auto24 jne odavam pool, ei tasu loota, et pakutakse auto24 kallim hind. Samuti sellise auto puhul vast sirvivad Börsi ja Soovi ka läbi.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Küsimus mis kindlustus teha võib
PostitusPostitatud: 15.06.2009 21:08 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
dellu kirjutas:
Üldiselt pakub kindlustus siiski ise hinna, ei tasu loota, et saad ise ulmesummasid välja mõelda. Kui suudad põhjendada, miks nende pakutu on liiga vähe, siis võid ju vaielda. Aluseks võetakse siiski auto24 jne odavam pool, ei tasu loota, et pakutakse auto24 kallim hind. Samuti sellise auto puhul vast sirvivad Börsi ja Soovi ka läbi.



aga kas nad küsivad ise ka et palju soovin saada vms?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7