Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 23:56

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 27.04.2016 10:28 

Liitunud: 26.04.2016 13:56
Postitusi: 14
* Miks ei läinud seda kriimu teavitama? Ei läinud teavitama, kuna auto oli pestud ja rendiks ettevalmistatud teie enda territooriumil. Eelduste kohaselt olite teadlikud sellest ja ju te ei pidanud seda piisvaks kahjustuseks, et lepingus ära märkida. See ei olnud ka kahjustus, mis oleks takistanud auto kasutamist.
* Miks isiklikult autot üle ei anta kliendile? Vastust teab 1autorent!
* Kui ei taha autot isiklikult üleanda, siis miks ei pildista autot vahetult enne rendiperioodi algust? See aitaks vältida sarnaseid ebameeldivusi. Teil on kogemust üle 7 aasta, aga ei ole midagi selleks teinud, et selliseid olukordi vältida. Miks? Vastust teab 1autorent!
* Väidavad, et kontrollisid autot põhjalikult vahetult enne rendialgust. Kuid miks jäeti see kriim märkimata.
* Uurisin rendifirmast Felmark, kus kohast olen ka varema autot rentinud ja sain teada, et nemad pildistavad alati autot ennem rendi algust ja peale rendi lõppu just vältimaks selliseid olukordi.
* Uurisin ka internetist 1autorendi kohta ja ühe sarnase loo leidsin, link viewtopic.php?f=3&t=124696&start=15&view=print

Saan aru, et mu olukord ei ole kõige parem, aga samas tean, et see kriim oli seal ennem. Kui me ei oleks seda rendiperioodi alguses märganud, siis oleks meil endilgi kahtlus, et võibolla meie kasutusajal tekkis see sinna ja võtaksin selle omaks. Ikka võib juhtuda, et parklas keegi riivab autot ja kriibib ära. Aga praegu me teame, et kriim oli seal ennam ja on ütlemata raske tasuda seda summat kellegi teise rendiperioodil tehud kriimu eest, autopesija luhakuse või ebakvaliteetselt tehtud kontrolli eest.

Te ütlete, et mu jutt on ebaloogiline ja mitte usutav, kuna kontrollisite autot enne rendile andmist kolmel korral. Samas kasutaja Harry_T jutust saan aru, et tal on olnud sarnane olukord kus rendiperioodil alguses oli autol kahjustus olemas, küll aga tema käitus õieti peale seda. Aga samas see kinnitab, et teie kontroll ei ole piisavalt usutav.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 27.04.2016 11:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.02.2016 15:37
Postitusi: 42
enne lepingule allakirjutamist oli kriim olemas
ennem rendiks auto avisest kui 1autorendist

/grammar nazi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 27.04.2016 11:42 

Liitunud: 01.08.2012 11:58
Postitusi: 307
No näed sa, polegi Kaua võib, C-komandot või võsapetsi vaja. Saab ka streetrace foorumi abiga asju lahendada. Meil neid wannabe juriste ja spetsialiste küll ja küll.

-e.; Tagant järgi tarkus aga nüüd tead, et enne rendilevõtmise algust tuleks enda perset kaitsta ja ka ise pildid teha (eriti veel kui kahtlane kriim kuskil on).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 27.04.2016 11:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 18:42
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn
Asi taandub tegelikult lihtsale asjale, et vaata millele sa alla kirjutad. Muideks kes ei tea, siis üle maailma toimub kõikides suurtes rendifirmades (1autorent on Eesti mõistes ka suur firma) sama süsteem, et klient peab ise enne ärasõitu veenduma, et vigastusi ei ole. Kui midagi on, siis pead rendifirmale sellest raporteerima. Selline vaidlus, et ei vaadanud autot enne üle ja nüüd on vigastus, millega ei nõustuta, ei ole mitte midagi uut ja loeb see, kuhu klient on alla kirjutanud.

+ teabenõuded, kliendipoolsed täiendavad selgitused ja firma vs klient vaidlused on toredad asjad, mida meil siin lugeda, aga need võiks jääda siiski kunde ja ettevõtte vahele. SRFoorum polejust teab mis pädev vahekohus või vaidluste lahendaja


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 27.04.2016 12:11 

Liitunud: 08.05.2006 13:53
Postitusi: 47
Te saate rendifirmast salong-värske auto, millel lepingu järgi puuduvad vigastused. Auto juurde jõudes märkate vigastatud/kriibitud tiiba. Istute autosse ja sõidate minema :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 27.04.2016 12:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.03.2006 04:06
Postitusi: 724
Asukoht: Tallinn
YOLO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 27.04.2016 12:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.05.2015 16:06
Postitusi: 210
Pilti saaks sellest kriimust?

Praegu jääb tunne, et ühelt poolt oli see mingi lambine kriips, mis tekkinud tavapärase kasutuse juures ja sellist hujnjaad ei hakka keegi raporteerima kellelegi v.a autorendifirma, kellel on hea kottida inimesi.Teisest küljest, kui autol oli mingi stange rammimise jäljed,siis seda ütleks ikka. Mis seis siis oli? :? :?

_________________
Totaalne randmetöö


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 27.04.2016 15:03 

Liitunud: 08.04.2003 21:43
Postitusi: 2117
Sitt päev.

Jõudu autorendile selliste kujudega tegelemiseks!

_________________
http://www.k1.ee/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 28.04.2016 20:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.10.2014 13:43
Postitusi: 117
Asukoht: Saku
ValgeKix kirjutas:
See on väga rumal olukrord just sellepärast, et enne autosse istumist nägin seda kriimu ja tean täiesti kindlasti, et kriim oli seal enne olemas.


Sa ise tunnistad oma "viga" ja siis tuled hiljem foorumisse nutma.
Sellest oleks pidanud kohe märku andma.

Oma pask ütlen ma sellepeale.
Lepingu lugesid ikka läbi ?


ValgeKix kirjutas:
http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=3&t=124696&start=15&view=print


Teed teise samasuguse turaka põhjal mingit "statistikat" ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 29.04.2016 12:10 

Liitunud: 26.04.2016 13:56
Postitusi: 14
Iga mõtlev inimene saab aru, et sarnaseid vaidlusi on rendifirma 7 tegevusaasta jooksul ikka ettetulnud. Kui juht nende aastate jooksul oma tagalat sarnaste juhtumite pärast ei paranda, siis ....... põhjusega! JOKK?

Teine juht, kes saab mõne sarnase olukorra osaliseks, neelab need ebameeldivused alla ja ei lase asjadel nii kaugele arendeda. Sellega ta hoiab kliendi alles ja võtab midagi ette, et sellist arusaamatust järgmine kord ei saaks tekkida. Niiet kui klient tuleb jutuga, et kriim oli olemas juba rendi alguses, siis rendileandja võtab pildi lahti ja vastus on mõlemal silme ees. Vaidlus on saanud kiire ja selge lahenduse.

Kõik me eksime aegajalt. Selles loos siis mina mitte teavitamises ja 1autorent kontrolli läbiviimisel. Kas ma peaksin tasuma mitte teavitamise eest x eurot? Vast saab ka sellele varsti vastuse.

Pildi kriimust püüan täna lisada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 29.04.2016 18:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.05.2010 19:39
Postitusi: 358
ValgeKix kirjutas:
Kas ma peaksin tasuma mitte teavitamise eest x eurot?

Aga sa jõudsid ju ise järelduseni. Kui sa kirjutasid lepingule alla, et autol ei ole ühtegi vigastust (eriti kui tegemist on 9 päeva salongist väljas olnud autoga, on see üpris lihtne märgata), siis järelikult ei olnud ühtegi vigastust. Mustvalgel on kirjas, mis tingimused on. Nende vastu eksides peadki maksma, nii kurb kui see ka ei ole.

_________________
Minu pildid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 29.04.2016 19:19 

Liitunud: 20.04.2008 16:12
Postitusi: 2223
... Järgmine kord oled targem.

_________________
Kui mul und ei tule, siis loen lambaid ja nende postitusi..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 29.04.2016 21:59 

Liitunud: 08.05.2006 13:53
Postitusi: 47
Ma ei saa sellest foorumis kirjutamise/halamise mõttest aru. Tarbijakaitse otsustab siuksed asjad üsna kiiresti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 29.04.2016 22:03 

Liitunud: 28.03.2016 18:54
Postitusi: 61
See tarbiakaitse tädi läheb iga aastaga aina priskemaks, muud kasu sealt ei ole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ebameeldivus 1autorendiga
PostitusPostitatud: 30.04.2016 00:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Olen rentinud sealt ja ühekorra on olnud väike probleem, mis lihtsalt jäi minu enda loobumise pärast lõpuni ajamata. Aeg oli kallim.
Kuid kogemus ütleb, et kõik vajalikud kahjustused on märgitud ja need millepärast klient muretsema ei pea, need ei ole märgitud. Näiteks kivitäkked kapotil. Alati on ju võimalik tagasi kontorisse minna ja kutsuda keegi vaatama.
Üldiselt võid ainult süüdistada ennast. Teinud siis vähemalt pilt tõestuseks kohe alguses või helistanud.
Kriim võis seal ju olla eelnevalt, ehk siis olukord kus keegi kõrvaline isik on vastu autot läinud ja kahju põhjustanud. Sinu kui kliendi kohustus ongi eelnevalt veenduda selles, et kõik millele allkirja andsid ka sellele vastab.
Igakord pilt teha? Kes seda teha jõuab? Ainult väiksed firmad kellel vähe autosid on.
Ma olen näinud inimesi, kes 5 meetri läbimisel suudavad autol terve külje ära kahjustada ja siis ütlevad, see oli ennem. Sellised kriimud mida isegi pime näeb.
Maksa see summa ära ja ole õnnelik, et nii lihtsalt pääsesid. Alustada uurimist streetrace-i lehel??? See on juba vihje sellele, et maksta tuleb.
Võimalus maksmisest pääsemiseks on aga teil ei ole niipalju tahtmist, et kohtusse pöörduda.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 93 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7