Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.04.2024 09:52

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Koduõlu
PostitusPostitatud: 25.06.2016 16:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2011 12:53
Postitusi: 197
Asukoht: Pärnu
Keegi oskab anda paar õpetussõna või linki , retsepti?
Seisab üks 40 L punsu ja ootab kurvalt.
Tahaks proovida ja vb just keegi siit foorumist oskab abistada.


Tänud teie :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 25.06.2016 18:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.10.2006 13:38
Postitusi: 957
Asukoht: Muumiorg
Ma teen aastas ikka paarkorda õllet. Osta paarkilo suhkrut, pulkpärmi ja maltoosat. Sebi suur pott pane vesi keema. Mina olen koos veega ka marjadega katakaoksa keema pannud, annab hea mekki hiljem.Siis kui suures pottis vesi keeb, keeda veekannus ka paarliitrit vett. jahuta toatemperatuurile tagasi vesi. Võtta mingi, pott või 3liitrine purk vms, lahusta kilo suhkrut vees, pane maltoosat vette ja kuskil veerandpulka pärmi. Pärmi võid ka ennem suhkruga läbisegada, lahustub paremini. sega see kompott kokku purgis.See elu peaks kenasti kihisema hakkama seal mõne tunni möödudes. Siis kui suur kogus vett on ka keedetud ja mahajahutatud, kallad vee ankrusse, lisad veel suhkrut, kui tahad, maltoosat, ja natuke võid pärmi ka panna ankrusse. Siis kui purgis on elu käima hakkanud, kalla purgi sisu ka ankrusse.Hoia veel 24h ankrut ilma kaaneta, veendu, et õlle hakkab kenasti elama ja pane ankur kinni korralikut. Hoia kuskil jahedas kohas. Mida kauem käib seda paremaks läheb. Mina olen 40l kohta pannud 5l maltoosat ja 1,5-2kg suhkrut. Tegelikult piisaks mingist 2l maltoosast ka, aga ma saan heahinnaga ja ostan suurema koguse kohe alati. Mida rohkem paned maltoosat, seda vähem pead suhkrut panema. Aiapikku käib suhkru maha ja ei ole enam nii magus.

_________________
Illegal saund & Apelsins


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 25.06.2016 20:01 

Liitunud: 08.04.2006 21:33
Postitusi: 3611
Olen ka paar korda teinud. Maltoosa värk mulle ei maitse nii palju, kui seda on leivast tehtud. Muidu enamvähem sama retsept, mis eelkõneleja rääkis, aga maltoosa asemel leib. Kas siis valmis õlleleib (müüdi mingisuguse ümmarguse rattana) või tavaline kandiline viilutatud must leib (kuivatad päikse käes päevakese ilusti krõbedaks). Leiva paned keevasse vette ligunema, kust pärast kurnad vedeliku välja ankrusse.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 25.06.2016 21:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2011 12:53
Postitusi: 197
Asukoht: Pärnu
Palju seda leiba siis arvestada umbes 40 L tünni kohta?
Peaks olema jahutatud siis 25 kraadini siis kokku segada kompott. Kas olen õigesti aru saanud?
Kadakaid võtta pole paraku midagi muud oskate soovitada millest võiks proovida?

Tänud ette :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 25.06.2016 21:27 

Liitunud: 08.04.2006 21:33
Postitusi: 3611
Mida rohkem leiba, seda parem. Ma tegin 25 liitrit korraga ja tarbisin vist 3kg leiba.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 25.06.2016 21:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.10.2006 13:38
Postitusi: 957
Asukoht: Muumiorg
Vee jahutad jah toatemperatuurini, sest kui liga kuumalt kõrvetab pärmipakterid ära ja ei lähe käima. Leivaga olen ka kunagi teinu, maltoosaga lihtsalt mugavam. Mina olen leiva ahjuplaadil praeahjus ära pruunistanud. või päris kõrbemis piirile lasknud. pärast peab selle kördi ainult läbi sõela vinkusse kallama. kogust ei oska öelda, mida rohem seda uhkem.

_________________
Illegal saund & Apelsins


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 26.06.2016 00:23 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Kõige lihtsam alustada pruulimine.ee vms pruulimismanti müüvast kohast üks kvaliteetne õllekomplekt, mis sisaldab õllepärmi ja juba humalaga maitsestatud linnasesiirupit. Lisaks osta õhulukuga kääritusnõu. Kääritad eraldi anumas ja pärast(paar päeva pärast seda, kui mulle enam praktiliselt õhulukust ei eraldu) villid pärmisademe pealt selge õlle koos väikese(arvutad, muidu on ankrus pärast ainult vaht!!!) lisasuhkruga ankrusse, kus tekib õllesse mull. Vali komplekt, kus linnasesiirupit piisavalt, et ei peaks lisama suhkrut. Või lisa maitsestamata linnaseekstrakti suhkru asemel(läheb gramm rohkem). Valge suhkur annab õllele puuviljase ja vesise maitse. Pagaripärm jätab oma iseloomuliku maitse juurde ja ei setti nii hästi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 27.06.2016 11:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2011 12:53
Postitusi: 197
Asukoht: Pärnu
Olen vaadanud komplekte mis müüakse aga esimeseks katsetuseks prooviks odavamalt läbi saad ja võimalikult lihtsalt. Hiljem saab hakata asja keerulisemaks ja paremaks muutma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 27.06.2016 13:19 

Liitunud: 27.08.2013 20:39
Postitusi: 63
Esimeseks katseks ongi see komplekt väga hea. Näed ära, kas on viitsimist sahmerdada jne. Kui meeldima hakkab siis saadki pärast maltoosa ja muu kraamiga katsetada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Koduõlu
PostitusPostitatud: 27.06.2016 23:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 6582
Asukoht: Tln
Kellelgi kuskil kasutuskõlblik õlleankur vedelemas siis olen huvitatud ostmast.

_________________
Ostan sõiduautosid, rehve , velgi jne jne... Tel 55522223


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7