Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 00:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 25.10.2016 16:31 

Liitunud: 25.10.2016 16:22
Postitusi: 13
Tere,

Kutsun kõiki autohuvilisi ülesse vastama küsimustikule liikluspsühholoogia kohta.
Tegu on väga aktuaalse teemaga, arvestades tänaöiseid (25.10) sündmusi Pärnamäel.
Bakalaureusetöös uuritakse mootorsõidukijuhtide vigade seoseid impulsiivsuse, elamustejanu ja agressiivsusega.
Lisaks on võimalus, et küsimustikust tuleb kokkuvõte tuntud väljaandes.

Andke oma panus. Küsimustiku leiate siit https://goo.gl/forms/o8Yjb9nfDbXoFo3d2

Ette tänades,
Rando


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 25.10.2016 21:15 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
väike arvamus avaldus
On üsna vähe inimesi, kes arvab endast kui halvast sõitjast. Ma olen üsna kindel, et pea kõik peavad ennast keskmisest paremaks juhiks.
Tõsi on see, et paljudel puudub igasugune kriitikameel oma enda sõidustiili suhtes.

Üks väga hea küsimus oleks see, et kas küsitletu näeb võimalusi enda paremaks juhiks muutmisel?
Kas on vigu, millest õppida ja kas juht on kasvõi mõnikord analüüsinud toimunud liiklus olukordi, et tulevikus sarnaseid vigu vältida või teistmoodi- paremini käituda?
Kuidas on juht reageerinud, kui keegi kritiseerib tema sõidustiili?

Võiks tegelikult jätkatagi, aga proovin teemat võimalike vaidlustega mitte kaaperdada.

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 25.10.2016 22:28 

Liitunud: 25.10.2016 16:22
Postitusi: 13
Tänan tagasiside eest.

Jah tõesti, halvaks juhiks peavad senimaani ennast vähesed. Vastused jaotuvad kolme kõrgema kategooria vahel (keskmine-hea-väga hea).
Ning usun, et küsimus, kas nähakse võimalust ennast paremaks juhiks muutmisel annaks sarnased vastused.
Ülejäänud pakutud küsimused on väga hea mõttega, aga antud teemast kõrvale kalduvad.
Eneseanalüüs oleks antud küsimustiku edasiarendus. Ning mind tõesti huvitaks kas autojuhid analüüsivad tagantjärgi liikluses toimunut või mitte.

Mis mulle senimaani on meeldinud tagasiside kohta on see, et avaldatakse arvamust kuidas muuta asi paremaks, mõeldakse tõsiselt kaasa. See näitab teema olulisust ja inimeste enda huvi tulemuste vastu.

Seega kutsun ülesse vastama ja enda mõtteid jagama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 25.10.2016 23:09 

Liitunud: 19.03.2013 23:03
Postitusi: 111
Täitsin küsimustiku ära. Üks asi, mis häirima hakkas oli küsimus nutitelefonide kasutamise kohta. Vasasin küsimusele et kasutan alati. Enne sõidu alustamist panen telefoni armatuurile, waze tööle ja üle bluetoothi mingi pleilist käima. Samas sõidu ajal telefoni ei näpi ega väga jälgi, seega ei sega see minu sõitmist. Leian et antud küsimuse vastuste järgi ei saa hinnata liiklusturvalisust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 26.10.2016 07:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.10.2016 20:09
Postitusi: 10
trustno1 kirjutas:
suur probleem on see, et pikivahet ei hoita. üks pidur ees ja mitu lammast perses kinni. pikivahe= sinu iq, mida orhkem seda parem

Pikivahe on pöördvõrdelises suhtes dongi suurusega.


Täitsin ka ausalt ära ja jään huvitavaid tulemusi ootama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 26.10.2016 08:23 

Liitunud: 20.10.2012 13:09
Postitusi: 1632
siin läks veits lappama minumeelest, huvitav mida tiit-teet vastaks?
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 26.10.2016 09:42 

Liitunud: 25.05.2006 11:02
Postitusi: 211
Asukoht: Tallinn
Väike ettepanek, kuna küsimustik on ilmselgelt mõeldud Eesti siseselt, siis võiks olla ka küsimuse juures "Suurim saavutatud kiirus" olla lisa klausel Eestis. Mina panin sinna Eesti mõistes väga ulmelise kiiruse, aga tegelikult on see saavutatud täiesti ametlikult Saksamaal kiirteel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 26.10.2016 10:04 

Liitunud: 25.10.2016 16:22
Postitusi: 13
karlgustav23 kirjutas:
Täitsin küsimustiku ära. Üks asi, mis häirima hakkas oli küsimus nutitelefonide kasutamise kohta. Vasasin küsimusele et kasutan alati. Enne sõidu alustamist panen telefoni armatuurile, waze tööle ja üle bluetoothi mingi pleilist käima. Samas sõidu ajal telefoni ei näpi ega väga jälgi, seega ei sega see minu sõitmist. Leian et antud küsimuse vastuste järgi ei saa hinnata liiklusturvalisust.

Selle peale olen ka ise mõelnud. Nutiseadmete küsimused on minu jaoks kõrvalteema, millest proovin vaadata kas saaks mingeid ühiseid jooni välja tuua põhiteemaga või mitte.

Tean ise ka liikleijaid, kes käituvad nii nagu sina. Kiidan heaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 26.10.2016 10:09 

Liitunud: 25.10.2016 16:22
Postitusi: 13
trustno1 kirjutas:
suur probleem on see, et pikivahet ei hoita. üks pidur ees ja mitu lammast perses kinni. pikivahe= sinu iq, mida orhkem seda parem

Pikivahe läheb samasse kategooriasse hinnanguga enda sõiduoskusega. Kiputakse hindama seda ennast soosivamana. Arvan, et tulem oleks hullem kui sõiduoskuse hinnangul.

Pikivahe oleks vaatlusena kõige paremini mõõdetav. Kuid siis tuleks küsitleda neid samu autojuhte ja see projekt läheks suureks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 26.10.2016 10:11 

Liitunud: 25.10.2016 16:22
Postitusi: 13
varikasutaja kirjutas:
siin läks veits lappama minumeelest, huvitav mida tiit-teet vastaks?
Pilt

Tegemist on välja töötatud küsimuste komplektidega. Laialdaselt kasutatavad. Ja eks on leitud, et see on parim viis tiit-teet ärimeeste välja sõelumiseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 26.10.2016 20:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.04.2005 21:56
Postitusi: 143
Asukoht: tallinnast 30km eemal
Tehtud ja proovisin võimalikult ausalt vastata !! Kas lõpptulemusi saab ka kuskil tulevikus avalikult näha ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 26.10.2016 21:01 

Liitunud: 25.10.2016 16:22
Postitusi: 13
prostuff kirjutas:
Tehtud ja proovisin võimalikult ausalt vastata !! Kas lõpptulemusi saab ka kuskil tulevikus avalikult näha ?

Üks väljaanne oli huvitatud. Ja kuna väga paljud on tulemustest huvitatud, siis soovi korral võin kajastada seda ka siin kui valmis saab.

Hetkel on 275 vastanut, miinimumeesmärk on 400. Seega võite julgelt vastata.
https://goo.gl/forms/n4Eb5QBx2Omd7NUB2


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 27.10.2016 01:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.08.2012 23:57
Postitusi: 712
Asukoht: Narva-Jõesuu
Tere ma ei saa aru mida ma tegema pean. küsimus on selline.

Kas olete mootorsõidukit juhtides nutiseadme kasutamise tõttu sattunud liiklusohtlikku olukorda?

Sellesuhtes et kasutasin taxifyd ja auto sõitis 80ga linnas. iseenesest ma kasutasin nutiseadet ja selle tõttu oli ka liiklusohtlik olukord aga ma ei juhtinud seda sõidukit, kuigu iseenesest olin juhiks sellele sõidule, niiet kas pean siis vastama jah või ei ? Üldiselt mängin ma esimest korda

_________________
Pussymoneyweed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 27.10.2016 07:21 

Liitunud: 25.10.2016 16:22
Postitusi: 13
H.m.m kirjutas:
Tere ma ei saa aru mida ma tegema pean. küsimus on selline.

Kas olete mootorsõidukit juhtides nutiseadme kasutamise tõttu sattunud liiklusohtlikku olukorda?

Sellesuhtes et kasutasin taxifyd ja auto sõitis 80ga linnas. iseenesest ma kasutasin nutiseadet ja selle tõttu oli ka liiklusohtlik olukord aga ma ei juhtinud seda sõidukit, kuigu iseenesest olin juhiks sellele sõidule, niiet kas pean siis vastama jah või ei ? Üldiselt mängin ma esimest korda

Kui keegi teine juhtis sõidukit, sis "ei".
Küsimuse all mõeldud, et kui sa ise juhid autot ja kirjutad samal ajal SMS-i või teed insta pilti, siis kas selle tagajärjel on juhtunud mingi olukord kus pole märganud foorituld vms.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Osalege liikluspsühholoogia küsimustikus
PostitusPostitatud: 27.10.2016 09:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.07.2010 16:14
Postitusi: 507
Asukoht: Pärnumaa, Tarva City
Küsimuste vastusevariandid võiks tabelite puhul koguaeg näha olla. ;)

_________________
Facebook!!!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7