Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 21:33

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 22:39 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
Jõudu seltsimehed, keegi siin kodulaenu tingimuste kohta ka viimasel ajal midagi kosta oskab? Mingi vahe vist see sissemaksu summa kasvas, varem sai 10% sissemaksu korral laenu, siis vist mingi hetk, vb ka hetkel tahetaks 15% sissemaksu saada. Samas kui neid kodulaenu kalkulaatoreid vaatan, siis seal üldse 30% kirjas :? Kuidas neid kalkulaatoreid muidu üldse usaldasa saab seal? Ise tahaks mõne aja pärast ehk nii 70keur laenu saada, samas 1000e kätte palga korral üle 65k nagu ei antagi või, kui nende kalkulaatorite järgi vaadata. Ei taha kohapeale ka uurima minna, kui nagunii hetkel sissemaksuraha pole. Ehk keegi siit käinud pangas jutul ja räägib kuidas siis hetkel nõuavad ja kuidas tagatisega lood? Endal ca 1000e kätte, ülalpeetavaid pole, laenukohustusi samuti mitte ja tahaks üksinda laenu saada, olen 30+ vanuse poolest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 22:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.09.2010 13:02
Postitusi: 416
Asukoht: Rapla/Tallinn
20% ostetava korteri hinnast on sissemaks, niisama sulle seda raha ei antagi kui sul pole korter välja vaadatud, ostetav korter on nagunii tagatiseks ning kui sisse maksta ei ole siis on vajalik lisatagatis, laenu summa sõltub palju ka mis on ostetava korteri väärtus, 70k korteri puhul vajalik sul u 14000 sisse maksta. Pank ei anna ka muidugi 100% sellest kõike laenuna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 22:58 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Max. 30% ulatuses kättasaadavast palgast võimaldatakse reeglina laenu saada. See tähendab siis null kohustuse juures. Nad tänapäeval vaatavad kõik üle, su mingid telefoni ja elionide arved ka. Oleneb kõik olukorrast.

Olenevalt eluaseme tüübist tahetakse 10-30% sisse saada. Päris uue kinnisvara puhul võib vast 10ga pääseda, mingi riskiobjekti puhul võib 30 poole jääda see.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 23:38 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
Kas ei saanud miski kredex-i kaudu sissemaksu allapoole? 20 prossa on palju ikka krt, olen 15-ga arvestanud, et selle võiks kunagi kokku saada, mingit vanemate korterit vms kah tagatiseks pole panna rsk.
E: Ja kus tead, et 20% on sissemakse, oled ise või mõni tuttav hiljaaegu laenu võtnud?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 23:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2008 19:22
Postitusi: 550
Asukoht: Tallinn/Viljandi
isegi kui pole sissemaksu tasub minna panka(desse) konsultatsioonidele..tehakse sulle kõik selgeks. ise käisin ka mitmes pangas jutul ja nendest kalkulaatoritest võib vaid midagi oletada.

_________________
, golf mk2 16v GTI, VAZ 2106, , e46- 330d, e36-318i


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 23:44 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
Tanel kirjutas:
Max. 30% ulatuses kättasaadavast palgast võimaldatakse reeglina laenu saada. See tähendab siis null kohustuse juures. Nad tänapäeval vaatavad kõik üle, su mingid telefoni ja elionide arved ka. Oleneb kõik olukorrast.

Olenevalt eluaseme tüübist tahetakse 10-30% sisse saada. Päris uue kinnisvara puhul võib vast 10ga pääseda, mingi riskiobjekti puhul võib 30 poole jääda see.


Kas telefoni ja netiarved lähevad siis maksekohusena kirja umbes nagu sms-laenu maksaks? Kahtlane vähe ju, samahästi võiks juba söök ka siis sinna alla kuuluda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 23:47 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
sprintt kirjutas:
isegi kui pole sissemaksu tasub minna panka(desse) konsultatsioonidele..tehakse sulle kõik selgeks. ise käisin ka mitmes pangas jutul ja nendest kalkulaatoritest võib vaid midagi oletada.

Selge, kui sinna panka lähen, siis tahavad kohe kuue kuu konto väljavõtet ka näha või võin niisama ka ütelda oma igakuise sissetuleku ja olukorra kohustuste kohta ning piisab? Mul tegelikult hetkel see 6 kuu väljavõte oleks veits väiksema sissetulekuga näha, aga kui laenuvõtmiseks läheb ,siis saaksin ametliku normaalseks "muuta" :D. St tahakski teada ennem kindlalt sissemaksu ja võimaliku laenusumma osa, enne kui jah numbrid sobivaks saaks seada :D.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 23:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2008 19:22
Postitusi: 550
Asukoht: Tallinn/Viljandi
otsija kirjutas:
sprintt kirjutas:
isegi kui pole sissemaksu tasub minna panka(desse) konsultatsioonidele..tehakse sulle kõik selgeks. ise käisin ka mitmes pangas jutul ja nendest kalkulaatoritest võib vaid midagi oletada.

Selge, kui sinna panka lähen, siis tahavad kohe kuue kuu konto väljavõtet ka näha või võin niisama ka ütelda oma igakuise sissetuleku ja olukorra kohustuste kohta ning piisab? Mul tegelikult hetkel see 6 kuu väljavõte oleks veits väiksema sissetulekuga näha, aga kui laenuvõtmiseks läheb ,siis saaksin ametliku normaalseks "muuta" :D.

no kõigepealt peaks siis sissetuleku suuremaks saama panga jaoks.. ja siis jutule minna. seda juttu nad küll uskuma ei jää, et sul suured rahad piiril kinni on.
Ma töötasin 3 aastat tallinnas, palk okei. maja ostsin viljandisse ja kolisin siia, palk veidi muutus..aga kui laen käes siis ei koti neid muu, kui laenumaksed laekuksid.

_________________
, golf mk2 16v GTI, VAZ 2106, , e46- 330d, e36-318i


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 23:51 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
No ei ole see otseselt kohustus aga tavaline laenu tarbija on ülisuur riskigrupp praegu ja nad vaikimis analüüsivad kõike. Kui sul seal mingi 120 eurine telia arve on, siis ilmselt nad uurivad kohe ,et miks see selline on kui te ainult helistate vms.

Keegi ei küsi su käest seal midagi, saad lihtsalt normaalselt asja jagava inimesega kõik läbi mängida ja paberile panna ja oskad ehk ise paremini mõelda kuidas ja mida.

Sa saad ise küsida ja uurida kõike mis tahad, ilmselt ka selle kredexi asja kohta.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 31.10.2016 23:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2008 19:22
Postitusi: 550
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Pilt

_________________
, golf mk2 16v GTI, VAZ 2106, , e46- 330d, e36-318i


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 01.11.2016 00:02 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
sprintt kirjutas:
otsija kirjutas:
sprintt kirjutas:
isegi kui pole sissemaksu tasub minna panka(desse) konsultatsioonidele..tehakse sulle kõik selgeks. ise käisin ka mitmes pangas jutul ja nendest kalkulaatoritest võib vaid midagi oletada.

Selge, kui sinna panka lähen, siis tahavad kohe kuue kuu konto väljavõtet ka näha või võin niisama ka ütelda oma igakuise sissetuleku ja olukorra kohustuste kohta ning piisab? Mul tegelikult hetkel see 6 kuu väljavõte oleks veits väiksema sissetulekuga näha, aga kui laenuvõtmiseks läheb ,siis saaksin ametliku normaalseks "muuta" :D.

no kõigepealt peaks siis sissetuleku suuremaks saama panga jaoks.. ja siis jutule minna. seda juttu nad küll uskuma ei jää, et sul suured rahad piiril kinni on.
Ma töötasin 3 aastat tallinnas, palk okei. maja ostsin viljandisse ja kolisin siia, palk veidi muutus..aga kui laen käes siis ei koti neid muu, kui laenumaksed laekuksid.


Ma tahakski järgmine aasta suve lõpp ehk võtta, aga selleks peaksin uuest aastast kõrgemapalgaliseks end kauplema, samas kui tuleb välja ,et sissemaks mingi ulme või lihtsalt sobivat laenusummat ei anta ,siis mul pole mõtet seda üles ajada(puhkuse arvelt jms ytleksin, et heaküll ei puhka sel aastal, aga tee ametlik heaks), hea meelega seda nagunii ülemus ei tee, niisama muuseas prooviks üles nõuda ja siis poole aasta pärast ytelda, et ah ma ei saa ikka ja proovin kunagi uuesti, ülemus hakkab vinguma :D, sellepärast tahaksingi ennem üsna kindel olla, et mul olemasoleva sissemaksusummaga(14k peaks nibinnabin kokku saama selleks ajaaks isegi) ja vastava ametliku palgaga ikka oleks üsnagi kindel, et asi õnnestuks.

Aga eespool mainiti, et ei pea kohe oma konto väljavõtet esitama, vaid saan ka niisama asjad läbi rääkida, kui mainin oma ametliku sissetuleku ja kohustuste puudumise. Mingeid ulmearveid mul ka pole, nett 15 eur kuu ja telo umbes sama, seega ei ole mul seal midagi kahtlast :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 01.11.2016 00:07 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
sprintt kirjutas:
Pilt

Mul pole mingeid laenumakseid , ma ei taha mitte neist vabaneda, vaid just laenumakset saada, niiet ei päde kohe mitte see pilt hetkel :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 01.11.2016 00:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2008 19:22
Postitusi: 550
Asukoht: Tallinn/Viljandi
otsija kirjutas:
sprintt kirjutas:

Mul pole mingeid laenumakseid , ma ei taha mitte neist vabaneda, vaid just laenumakset saada, niiet ei päde kohe mitte see pilt hetkel :D

see tuleb siis kui laen käes :D

_________________
, golf mk2 16v GTI, VAZ 2106, , e46- 330d, e36-318i


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 01.11.2016 00:13 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
sprintt kirjutas:
otsija kirjutas:
sprintt kirjutas:

Mul pole mingeid laenumakseid , ma ei taha mitte neist vabaneda, vaid just laenumakset saada, niiet ei päde kohe mitte see pilt hetkel :D

see tuleb siis kui laen käes :D

Ahh, hetkel taon nagunii täiesti mõttetu peldiku korteri eest üüri üle 200 pluss kommunaal kirves vanas majas, samal ajal kühveldan elueest kõhu ja üldise elu arvelt pangalaenu sissemakset kõrvale. Kui pangalaen isegi 400 kuus oleks, siis oleks elu ikkagi roosilisem, kui hetkel viimased paar kolm aastat hambad ristis kangutades. :err


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 01.11.2016 00:13 

Liitunud: 04.07.2010 21:06
Postitusi: 1212
Asukoht: Edgarstadt
otsija kirjutas:
Ma tahakski järgmine aasta suve lõpp ehk võtta, aga selleks peaksin uuest aastast kõrgemapalgaliseks end kauplema, samas kui tuleb välja ,et sissemaks mingi ulme või lihtsalt sobivat laenusummat ei anta ,siis mul pole mõtet seda üles ajada(puhkuse arvelt jms ytleksin, et heaküll ei puhka sel aastal, aga tee ametlik heaks), hea meelega seda nagunii ülemus ei tee, niisama muuseas prooviks üles nõuda ja siis poole aasta pärast ytelda, et ah ma ei saa ikka ja proovin kunagi uuesti, ülemus hakkab vinguma :D, sellepärast tahaksingi ennem üsna kindel olla, et mul olemasoleva sissemaksusummaga(14k peaks nibinnabin kokku saama selleks ajaaks isegi) ja vastava ametliku palgaga ikka oleks üsnagi kindel, et asi õnnestuks.

Aga eespool mainiti, et ei pea kohe oma konto väljavõtet esitama, vaid saan ka niisama asjad läbi rääkida, kui mainin oma ametliku sissetuleku ja kohustuste puudumise. Mingeid ulmearveid mul ka pole, nett 15 eur kuu ja telo umbes sama, seega ei ole mul seal midagi kahtlast :)


Ära liiga ilusaks ka mõtle. Kõigepealt käi konsultatsioonis ära.

Päris laenutaotluse korral alles on võimalik põhilist seksi saama hakata igasse auku. Enne seda on ainult ideaaltingimustel nõustamine.
Swed nt kottis sõpra mingi kaks nädalat sellepärast, et ükski reaalne kuupalk ei olnud see, mis arvutuslik keskmine tuli (kuude lõikes tegelikult keskmine oligi see "õige" number).


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7