Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 08:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 01.11.2016 19:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.08.2008 14:39
Postitusi: 859
Asukoht: Tallinn
rahaboss lükka nüüd e39 müüki ja võta e60 ligi. :smokin

_________________
E38, E36 Cabrio


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 13:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.09.2010 13:02
Postitusi: 416
Asukoht: Rapla/Tallinn
otsija kirjutas:
Tahan tõesti uude majja saada korterit, asukoht Tartu linn. Vaatasin, et seal Nordea pangas mingisugune "Intressikaitse Collar" valikus laenul, sellega näitab, et saaks 1000.- sissetuleku korral pea 80k laenu. Danske-s näitas üldse ulmesummasid, aga see danske vist ärikliendi jaoks olemas nüüdsest ainult, seega seal ei pidavat midagi enam saama. Ja rohkem kui 6 kuu maksete ajaloo vaatamine kehtib vist ainult selle panga kohta, kuhu see raha palgana tuleb ja kus põhiliselöt majandan? Hetkel kasutan swed-i ja seal nad ilmselt näeksid ära rohkem kui 6 kuu ajalugu, kui näiteks SEB-i läheksin, siis seal lihtsalt prindiksin neile välja selle 6 kuu ajaloo ja olekski kogu muusika?



Enda kodupank näeb ise nagunii kõik vajaliku ära, mina läksin teise panka üle ning pidin neile esitama 12 kuu terve väljavõtte, ehk nad siis nõudsid näha kõike mis ma teinud olen läbi panga.

See kui näitab, et Sinu palk võimaldab 80k laenu siis seda summat sa ei saa nagunii, seal tulevad ikka muud asjad ka mängu mitte ainult, kui palju sul igakuine sissetulek on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 14:23 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Popkala kirjutas:
otsija kirjutas:
Tahan tõesti uude majja saada korterit, asukoht Tartu linn. Vaatasin, et seal Nordea pangas mingisugune "Intressikaitse Collar" valikus laenul, sellega näitab, et saaks 1000.- sissetuleku korral pea 80k laenu. Danske-s näitas üldse ulmesummasid, aga see danske vist ärikliendi jaoks olemas nüüdsest ainult, seega seal ei pidavat midagi enam saama. Ja rohkem kui 6 kuu maksete ajaloo vaatamine kehtib vist ainult selle panga kohta, kuhu see raha palgana tuleb ja kus põhiliselöt majandan? Hetkel kasutan swed-i ja seal nad ilmselt näeksid ära rohkem kui 6 kuu ajalugu, kui näiteks SEB-i läheksin, siis seal lihtsalt prindiksin neile välja selle 6 kuu ajaloo ja olekski kogu muusika?



Enda kodupank näeb ise nagunii kõik vajaliku ära, mina läksin teise panka üle ning pidin neile esitama 12 kuu terve väljavõtte, ehk nad siis nõudsid näha kõike mis ma teinud olen läbi panga.

See kui näitab, et Sinu palk võimaldab 80k laenu siis seda summat sa ei saa nagunii, seal tulevad ikka muud asjad ka mängu mitte ainult, kui palju sul igakuine sissetulek on.


Märgiks veel siinkohal ära, et nõustamisel käiku ei tasu ka puhta kullana võtta kuna sealne teller räägib ka üldisest mullist kalkulaatorite abiga ja pigem proovib sulle muud cräppi pähe mätsida. Mulle räägiti ka, et 80k objekt osta pole probleem, aga kokkuvõttes tähendas see seda, et sain pangast 0€ laenu kuna õiged otsustajad kuskil kõrgemal korrusel leidsid, et see objekt ikka ei sobi neile (tegemist oli mitte uusehitisega, mis asus miljööväärtuslikus piirkonnas). Õnneks konkureeriv park oli teistpidisel arusaamal, nii et REAALSELT saad hakata plaane tegema, kui sul on näpuvahel konkreetne pakkumine konkreetsele objektile. Sest tihti on see ka see, et calkulaator annab välja, aga pangad tahavad kaastaotlejat, lisatagatist vms, mida kalkulaator välja ei joonista ja nõustaja ei oska ka alati öelda kas on vaja või ei ole, kuna tema sisuliselt täidab ainult sekretäri rolli seal protsessis (minu oma oli veel eriline lauajalg ka kõigele lisaks:/ )


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 19:09 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
Selge, seega tuleb palk sobivaks saada,piisava aja möödudes konkreetne korter välja valida, mida tahan osta ja alles siis kohapeale minna ja vaadata mis saab, eelnevalt ma ei hakka sinna panka ronimagi siis, kui nagunii targemaks ei saa. Ahjaa üks asi veel. Kui pank annab mulle laenu ütleme et 65k€ ja sissemaksu nõuab samal ajal ütleme et 20k€, siis see minu sissemaks liidetakse laenusummale, ehk siis saaksin osta endale korteri kuni 85k€ väärtuses, on nii õige?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 20:27 

Liitunud: 28.04.2009 18:43
Postitusi: 259
Asukoht: Tln
täpselt nii. Muidugi notarid ja muu asjajamine vist tuleb lisaks. ca 1k€


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 20:53 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
Tean jah seda notari jama, et otsa tuleb. Aga kui kaua selle laenuvärgi otsusega muidu aega võiks kuluda? Mul plaan ehk ühte suht kiiresti kaubaks minevasse korterelamusse korter vaadata, st hoonet pole veel ehitama hakatud, aga lähitulevikus hakatakse. Et nii kui sinna hoonesse müüki tuleks korter, nii samal hetkel peaksin siis kiiresti panka minema oma jutuga ning ideaalne oleks, kui saaks suht mõne päevaga otsuse, siis oleks ehk kindel, et korter läinud ei ole selle ajaga. Hoone ehitaja tahab broneerimise eest 10k saada, samas siis poleks mul jälle sissemaksu, keeruline värk yhesõnaga tundub olevat see teema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 21:28 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
No kallis mees, minegi sinna konsultaatsijasse ja räägi see sama uusehitise jutt ära ja vaata mis arvatakse.

Konkreetse laenuvärgiga läheb tavaliselt paar nädalat

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 22:06 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
Siin tundub ka päris asjalik konsultaatja olevat, ehk asisemgi kui mõni kohalik pangajünger seal :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 22:27 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Nojaa aga näha on, et meil kõigil on kambakesi pisut erinevaid kogemusi kuna need on ajas ja pangati muutuvad kõik. Ma arvan, et neid erinevusi tuleks veel kui tuleks juurde kaadrit kes võtaks sõna.

Sa saad kõige selgema pildi ikkagi kui korra jutul ära käid. Siis saad siin lisaküsimusi edasi küsida. Narr oleks kui sa teeks teab mida ja kui lõpuks keegi küsiks, et miks ? Siis ütled, et poisid foorumis ütlesid...

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 23:38 

Liitunud: 26.04.2009 16:22
Postitusi: 29
Tanel kirjutas:
Siis ütled, et poisid foorumis ütlesid...


Aga ütlesidki ju :D. Üldiselt selge, katsun millalgi aasta lõpus või järgmise alguses pangast ka tiiru läbi käia, samas tuleb seal aeg ka kokku leppida? Niisama õhtul peale tööd sisse marssides ei saa vist jutule? Peale viit raudselt pole kedagi kohal jälle, töölt vabaks ka ei taha võtta, kuna iga teenitud sent on ju arvel :P. Ja lõuna ajal tõõtunkedes jutule minek oleks ka vist väheke kohatu? :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 02.11.2016 23:44 

Liitunud: 05.10.2015 14:01
Postitusi: 272
Selle moega jääb see korter küll ostmata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 03.11.2016 00:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.08.2012 23:57
Postitusi: 712
Asukoht: Narva-Jõesuu
ma läheks tunkedega ikka kohale :D ongi huumori rohkem

_________________
Pussymoneyweed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 03.11.2016 04:00 

Liitunud: 08.04.2007 22:22
Postitusi: 807
https://www.facebook.com/10000987223174 ... 373534434/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 03.11.2016 07:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.10.2016 21:28
Postitusi: 102
Lepid muidugi ikka aja kokku laenuhalduriga.

Ja kui su ehitatav korter tuleb müüki siis paned suulise broneeringu peale. Siis sead sammud panka.

Kui saad positiivse vastuse pangast siis järgmisena notar ja ongi kõik.

ei ole midagi keerulist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kodulaen
PostitusPostitatud: 03.11.2016 07:31 

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 1119
Asukoht: Pärnu
chinascorpa kirjutas:
Lepid muidugi ikka aja kokku laenuhalduriga.

Ja kui su ehitatav korter tuleb müüki siis paned suulise broneeringu peale. Siis sead sammud panka.

Kui saad positiivse vastuse pangast siis järgmisena notar ja ongi kõik.

ei ole midagi keerulist.

Broneerimistasu on sama mis sissemaks...
Ega pangal vahet pole kas võtavad raha sinu kontolt ja maksavad myyjale või sina oled seda juba ise teinud. Broneerimistasuga muidugi see viga, et kui pank laenu ei anna oled oma klotsist suuremal/vähemal määral ilma.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 135 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7