Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 10:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 16:59 

Liitunud: 04.01.2009 21:23
Postitusi: 351
Ehk siis, et kaua teil load on olnud, palju on reaalselt sõidukogemust(kas ainult Eestis või ka välismaal), kas on ka mõni õnnetus juhtunud, või siis selline napikas, et peas lugesite juba remondi jaoks raha kokku.
Endal lube veel pole :devil Sõidukogemust ka üpris vähe tänavatel, maanteel siiski üpris palju sõidetud, rohkem kogemusi on tulnud autoringidest. Saaremaal oli üks hea mõnus autoring, kus sõideti mööda koolistaadionit(asfaltkattega). Talvel sai seal kasutaja likooriga tehtud nii mõnedki napikad->istusin kõrval,likoor roolis. Lendasime kurvi peale hea hooga ja tõmbasime külge. Kõik väga lahe, kuni järsku hüppas asfalt välja ja juhitatavus kadus hetkeks. Staadioni kõrval oli puudeallee ja panime külgees puude poole. Õnneks oli tollal umbes 13aastasel:D juhil niipalju oskust, et suutis meid (külgees!) juhtida täpselt kahe puu vahelt mööda. Noh ja "põllurallit" tehes ka nii mõnigi napikas tehtud.
Speak up :rokib

_________________
Ei häbemest saa parukat,ei nokust kodulooma,ei vene autost masinat - ah p**sse, lähme jooma


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 17:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
Ei oskagi alustada kusagilt.

Sõitma sai hakatud mopiga 1 klassis.. sealt edasi olnud tsikleid ja krossikaid loetamatult.
Autoga hakkasin ÜKSI sõitma 7 klassist, sedasi et külavahel käisin sõbra juures jne jne..
Load sain kohe, kui 18 kukkus.
siis läksin kuu aja pärast libeda sõitu ja kohe peale seda läksin hollandisse autoga ( olin üks kes sõitis ostetud autoga tagasi, osteti mingi 4 autot).

Siis sügisel käisin sõpradega hollandis autoga, sõitsin põhilise tee.

Eelmine suvi sai kogu eurooopa läbi sõidetud.


Õnnetusi on nii palju olnud, et üks muti tegi umbes kohas umbes äkkpidurduse ja lihtsalt libedusega läksin selga, nii et kriipisin tal stange ära, katki midagi ei olnud tema autol. enda lisatuled puru.
Ühekorra olen kitsele otsa sõit, nii et suunatule klaas läks puru.

Sõidan igapäev... kilometraas peaks päris hea olema.

On olnud ka ''põllurallikatega'' ''õnnetusi''. :D aga need pigem naljaga ja pohhuistlikust sõidustiilist.

Hetkel siis 21 ja load olnud ametlikult 3+ aastat.
A sai hiljuti peale tehtud.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 18:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 11:08
Postitusi: 581
Sõitma õppisin ca 9-10 aastaselt, papist load sain kätte kui 16 kukkus jne.. Koos nende lubadega on load olnud 9 aastat siis. Õnnetusi pole olnud, paar napikat ikka on. Kõrvalistujana on sapakaga posti lennatud. Sõita oskan nii eestis kui välismaal :P See suvi tuleb nüüd Hispaania trip ka.
Eelmisel aastal sai C juurde tehtud, A ja E plaan ka olemas aga praegu läheb rahasid mujal vaja, nii "igaksjuhuks lube" teha ei viitsi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 18:43 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
Load olnud 6,5a. Hetkel BE,CE kat. Sõitnud olen alates sellest ajast mida mu mälu enam ei mäleta :D Sõitmiseks kõlbab kõik millel rattad all ja mootor peal. Apse on olnud kuid vähe. Paremini on meelde jäänud veokiga tekkinud olukorrad kui laiba ja remondiarvete numbrid silme eest läbi on jooksnud :D.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 18:48 
Eliit

Liitunud: 05.04.2003 20:20
Postitusi: 5766
Üksi sai sõidetud juba 12-13 linnas ja maanteedel mõnel korral, aga päris iseseisvalt igapäevaselt hakkasin sõitma 15selt. Hetkel pole 5a jooksul teinud ühtegi avariid ega ka üheski osalenud. Napikaid ei jõua kokku lugeda sest neid on ikka tõsiselt tõsiselt palju olnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 18:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
Päris iseseisvalt esimese sõitmise tegin siis kui olin kusagil 8-9 aastane. Load sain kohe kui 18 täis kukkus. Alates lubadeomamistest on olnud 2 kergemat põksu ( mina kannataja rollis ) ning ka load on kiiruseületamise tõttu ühe korra võetud. Kilomeetreid on kogunenud nüüdse ajani ikka väga palju. Kuna olen töötanud 1.5a. autojuhina kus sõitsin igapäev E-L ca. 100km. tööotsi + enda masinaga lisaks. Kogemusi on piisavalt seega tunnen end autoroolis nagu kala vees :D

Sõtnud olen lisaks Eestile ka Lätis,Soomes ja Islandil ( Islandi liiklus on minu arvates kõige hullem asi maailmas. )

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Viimati muutis Andres003, 22.06.2009 14:58, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 19:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.01.2006 22:58
Postitusi: 279
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Sõitma õppisin mingi 7-8aastaselt (isa istus kõrval) ja sellest ajast peale on suht koguaeg rooli keeratud(põhiliselt kusagil külavaheteedel).Load sain kätte 18aastaselt ja staaźi(lubade omamisest peale) on ca. 2 ja pool aastat. Olen olnud ühe korra aint kannataja rollis, kui tagant sisse sõideti. Ise olen mõned korrad tekitanud liikluses ohtlikke olukordi, kuid ei midagi väga tõsist. Kõrvalistujana olen olnud ka paaris õnnetuses- isa kohtus rekka küljega ja sõber oma autoga avastas kraavi. Sõidan muidu jumala igapäev autoga ja ei ole mitte mingisugust kartust liikluses-tunnen end nagu kala vees. Sõitnud olen ka välismaal ja sai hakkama küll.


Vot nii.

_________________
tq


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 20:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.02.2004 11:58
Postitusi: 569
13. sai alustatud põlluralliga, 16. sai piiratutega linnas sõidetud, 18. päris load nüüd 2a sõidetud ja tuli tähelepanemusest esimene laks :( Kui lube polnud sõitsin enda arust palju paremini :evil: , hirm oli vist suur.

_________________
3D projekteerimine. Joonised & lõikefailid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 20:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.01.2009 16:55
Postitusi: 2200
Asukoht: Tartu
yellowboost kirjutas:
Kui lube polnud sõitsin enda arust palju paremini :evil: , hirm oli vist suur.

+1 endal täpselt samamoodi,kiirust ei ületand ja olin liikluses madalam kui muru,nüüd suhteliselt pohuislik juht!

Esimest korda sõitsin 11 aastaselt vist(elu esimesed kogemused olid volvo rekadega)Aastake sai siis sellega manööverdatud ja chillitud.
Peale seda hakkasin sõiduautodega sõitma,nii 12-13a vahel.14 oli juba enda esimene isiklik audi 80.Peale seda persetäis ronte,millega sai kõikjal sõidetud.
16aastaselt sõitsin juba pea igapäevaselt autodega ringi.Niimoodi kuni politsei ees läks asi karmiks(enda lollusest).Ja loa tegin ära mingi 2008 jaanuaris.Staazi on mul umbes 5 aastat,üks avarii on vaid olnud,mida tohib avariiks nimetada,sõideti küljepealt sisse ja auto läks mahakandmisele.

_________________
oopc ütles:Streetracerile oleks load nagu kõrghariduspaber ehk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 20:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.11.2007 15:44
Postitusi: 32
Asukoht: Tartu
load olnud 7 aastat ja igapäevaselt ka sõitnud, va. need kolm kuud mis politsei käes olid, eestis pole ühtegi matsu olnud, ohtlike olukordi mõni, nüüd viimane aasta soomes sõitnud, siin ühekorra autol külg talvega mööda metallpiiret maha sõidetud, ohtlike olukordi näen ma kümneid igapäev tööle-koju sõites, niiet suht harjund nendega siin.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 21:24 
Eliit

Liitunud: 04.07.2003 11:21
Postitusi: 1328
Asukoht: Tln
Load olnud 4 aastat. Esimeses sõiduproovid sai tehtud ala 11 aastaselt vist. Siis oli kole keeruline nagu auto tee peal hoidmine ja käiguvahetus. Kohaltvõtt oli kah paanika. Rohkem sõitma hakkasin vb mingi 14-15 maal. Sai ühte 7-8km kruusa teelõiku lastud koguaeg. Siis tundsin end kruusal,kui kala vees. Nüüd enamus asfaldil ja ei julge enam vapsee nii lasta nagu kunagi. 18 ja mõned kuud peal sain load kätte. Enda süül ametlikke avariisid pole olnud. Kits jooksis ette tihnikus ja üks mersu jeep lendas selga sõles. Kusjuures viimasega oli veel huvitav keiss see,et kui tüüp uuris,et kuidas saaks kokkuleppele,ütlesin 15 killi ja korras. Silma järgi vaadates arvasin,et kalkull tuleks umbes selline. Mingid vene põkid olid. Juht oli juba nõus minema automaati ja raha andma,aga siis ta sõber ajas ikka,et kindlustusse asi jätta Krt,oleks püeaaegu jopanud. Nuh nii saigi lõpuks. Kalkull oli 13


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 21.06.2009 22:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.10.2006 13:38
Postitusi: 957
Asukoht: Muumiorg
Autorool kipusin juba 7-8 aastgaselt. load sain 1999 aastal. liiklusõnnetustele olen satunud nii enda süül, kui ka teiste süül. juhtunud on ka muid lollusi.
aastane läbisõit on nii umbes 80-100 000 km ja viimased .aastad sellest 50-60prossa teisepool piiri.

_________________
Illegal saund & Apelsins


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 22.06.2009 10:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.11.2008 23:59
Postitusi: 487
Asukoht: Harjumaa
Sõidukogemust nüüdseks 5 aastat (ehk siis lubade saamisest). Suurim õnnetus, on numbrimärgi kergelt mõlki sõitmine kiilasjää peal ning ükskord kui poes olin, tagurdas miski jeep sisse(suhteliselt hästi) ning otsustas plehku panna. Number sai kirja ja kindlustus hüvitas kahju. Trahvi olen korra saanud kuna ületasin veits kiirust(kes Pärnus elab ja foore teab, siis saab aru miks ma seda tegin - muul viisil jääd iga foori taha passima). Trahv oli 300 eeki. Lubade peal on B;C1. Rohkem pole midagi lisada.

_________________
...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 22.06.2009 10:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.07.2005 18:14
Postitusi: 1082
Asukoht: Tallinn
Mina olen lubade omanik aastast:1989. Olnud mingeid avariisid(ei miskit tõsist). Sõidetud on siis:Eesti/Läti/Leedu/Poola/Tšehhi/Austria/Itaalia/Horvaatia/Kreeka/Egiptuse/Soome/Rootsi teedel.
Trahve elujooksul saadud vast u:100(ehk rohkemgi).
Kilomeetreid ei oska ettegi kujutada. Autosid, mis olnud on ka ei mäleta(arvan, et kusagil 200 kandis).

_________________
http://www.preemium.ee


Viimati muutis BLACK-CIVIC, 22.06.2009 10:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Sõidukogemus, õnnetused ja load
PostitusPostitatud: 22.06.2009 10:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.12.2008 18:34
Postitusi: 521
Asukoht: kergelt švipsis
algus- 3a sõitsin igal õhtul lasteaiast (vineeri) koju teletorni lähedale, isa süles loomulikult, 7a istus isa kõrvale, endal padi perse alla, varsti kadus ka padi.
13a esimene oma auto, bmw 320 e30, sellega vanemad lubasid küll ainult pirita vahel sõita aga eks sai ikka vahest ka mujale kimatud.
15a hakkasid juba igast imelikke loomi tekkima mida ei suuda üles lugedagi sest neid voolab siiamaani ainult juurde.
hetkel juba mõned aastad vanem kui alaealine, kuid mida ei ole on load :D seega siin ma siis olen, iga päev tallinna linnas autoga ringi liigelnud juba 7 aastat, 1 korra trahvi saanud punase fooriga läbi sõitmise eest ja 2 kord sain selle eest et lubasin lubadeta isiku oma auto rooli.
kahjuks olen uskumatult palju näinud seda, et lubadega inimesed sõidavad tunduvalt halvemini ja lollimalt kui enamus ilma lubadeta.
õnneks siiamaani ühtegi tõsiselt võetavat avariid ise roolis olle pole olnud, 1 kord sõideti tagant sisse ja 2 kord sõitsin sõbra hoovis veidi švipsis peaga koerale kergelt otsa, mõlemad jäime täiesti terveks :) .

_________________
rebel


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7