Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 18.04.2024 20:23

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 01:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.10.2015 00:03
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn +37255540876
Pole reaalselt vahet mida aktsiaturul osta, kui seda teha hakkab see aktsia kukkuma. Kui aktsiat müüa hakkab aktsia tõusma ja tõuseb 3 aktsiaturu päeva, juhtumisi on 3 päeva aktsia tehingu väärtuspäevaks, see on päev millal raha tavaliselt jõuab sinu kontole.

Kui nüüd raha jõuab sinu kontole, on see endiselt USD valuutas. Tundub, et selleks ajaks valuutaväärtus EUR -> USD on juhtumisi jõudnud sellisele tasemele, et sa ei kaota aktsiaturul vaid sa kaotad pangale tehingutasud.

Kokkuvõtteks võin kohe ette ära öelda, et kui aktsiaturul midagi osta on päris kindel, et lõpuks oled täiesti miinuses. Kuidas saad võistelda automaatsete tehingutega, mis on loodud sinu raha ära võtma.

High Frequency Trading, teeb automaatseid tehinguid ilmselgelt aktsiaturul raha teenimise eesmärgil kiiremini kui inimesed. Selle aja peale kui sina reageerid, panka logid ja oma tehingut mõtled on temal juba oma tehingud tehtud. See on esialgne loogika.

Tegelikult omavad need juba suuremat osa aktsiaturust. Toome näiteks, et kõik 100 aktsiat on nende poolt juba ära ostetud. Ostavad 15 dollariga ja müüvad 25 dollariga. Sinul on võimalik kaubelda seal vahepeal? Vast on see vahe pisut väiksem, kiiremate tehingutega ja absoluutselt mitte mingi võimalusega raha teenida. Praktikas on võimalik “natuke” kasumit teenida kui on palju inimesi kes ei ole teadlikud aktsiaturul toimuvast. Siis kui aktsiaturul on palju inimesi korraga ostmas sama aktsiat ja kõik ootavad teatud kasumiteadet vms. Kui sina müüd enne kasumiteadet, oled kasumis. Kuid mina selle rahaga ei riskiks ja olen üpris kindel, et mingil hetkel kaob ka see võimalus ja oled ka sellest ilma.

On ka võimalus, et neid süsteeme uuendatakse ja pole ka seda võimalust enam aktsiaturul. Raha ei soovita seal teenida, see lihtsalt “petetakse” kuidagi välja.

Twitteri botid, kui kirjutada eriti “lolle” säutse, reageeritakse ka nendele $NM ostab $NM ära (inglise keeles muidugi.) Lõpptulemus oli varasemalt, et aktsia jääb püsima kuskile keskele. Neil on oma “lagi” ja “põhi”. Kui ka vanad uudised tirisid aktsiaid varasemalt üles või alla, ei pruugi need teisel korral enam mõjuda.

Automaatsed äpid, nagu Robin Hood. Sellised äpid on üldiselt saadaval ainult USA ja Hiina kodanikele, algoritmid ehk pikad koodiread, mille tulemusel tehakse tehinguid siis inimese eest. Mingil hetkel peaks kohale jõudma, et need toidavad kõige rohkem äpi omanikke kas läbi aktsiaturu või mõne teenustasu olemasolul.

Hetkel võib olla populaarne osta $VIXM aktsiat, ehk panustamine aktsiaturu vastu, kuid ka see kukub samal viisil nagu kukuvad ülejäänud aktsiad, kohe kui ostad hakkad näiliselt raha kaotama. Siis kui müüd, pole see tõenäoliselt ülespoole läinud kuna keegi pole suuremat summat $IXIC alla (USA turule üleüldises mõttes, vahet pole mis aktsiad) lisanud. Asjad liiguvad suurema kasumlikkuse suunas.

Kui aktsiaturul tegevust ei paista, ei liigu need automaatsüsteemid üles ega alla üle enda kasumlikkuse piiri tõenäoliselt arvesse võttes sinu sisse pandud raha. Kui kogu turg on juba üle võetud automaatsüsteemide poolt, pole sul seal erilist lootust üldse mitte kui sentigi teenida. Tõenäoliselt hävid Eestis kas pankade teenustasudega või siis aktsiaturul. Vahet pole millises suunas sina seda üritad säutsudega liigutada ei ole sul võimalik oma raha ilmselt turu vaiksemas osas tagasi teenida.

Nüüd kuna uudised ja säutsud seda mõjutavad ning automaatsüsteemid liiguvad automaatselt üles ja alla vastavalt uudistele/säutsudele/tehingutele, siis on aktsiaturg manipuleeritav, manipuleeritud ja manipuleeritakse. See tekitab inimestes niiöelda “müügipaanika”, et äkki kaotad rohkem, müüd kahjumiga ja võibolla kui üldse kunagi hiljem saad teada kuidas sa aktsiaturul hävisid süsteemidele, mis on juba terve aktsiaturu väga suure tõenäosusega üle võtnud. Või siis vastupidi, et “ohoh, müüsid liiga vara” ja siis kukud uuesti sama aktsiat ostma. Nüüd lõpptulemusena multimiljonäride uudised, mis üldjuhul on alatihti vastupidises suunas läinud. Kui nad on sellest kõigest teadlikud, kuidas saavad nad multimiljonärid olla. Äkki on ka neil sellised serverisüsteemid (või söödavad uudiseid, mis on neile kasulikud), mis on minu arvates vastuolus Nasdaq aktsiaturu reeglitega, Nasdaq reegel 2120.

“Rule 2120 provides that:
No member shall effect any transaction in, or induce the purchase or sale of, any security by means of any manipulative, deceptive or other fraudulent device or contrivance.”

_________________
Talvel Nokian, suvel Michelin


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 03:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.03.2007 13:34
Postitusi: 52
Asukoht: teel
Kui striitreissarid hakkavad aktsiatega mängima etc siis on küll viimane aeg lühikeseks müüa, ütleb eelmise mulli lõhkemise eelne kogemus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 12:26 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
Ei saanud nüüd päris täpselt aru, kas tegemist on mingi varjatud reklaamiga, või tõepoolest üritatakse mingit diskusiooni edendada.
Panga kaudu aktsiaturul osalemine pole mittemidagi keerulist ega ka kohutavalt röövellikku. Enamikul juhtudel võetakse teenustasusid hoiustamise ja tehingu tegemise eest.
Mul endal on LHV's aktsiakonto. Hoiustamine 1€ kuu ja tehingu tegemine 2.4€ peer tehing.
Ei saaks öelda, et mingi jube kirves on. Ja ise müün aktsiaid pikaks. Peamiselt istun TSLA otsas. Hea aktsia, mille kõikumis protsent on suur. Ja optimumi ostmise-müümise jaoks ei ole vaja pidevalt aktsiaturgu jälgida ja õigel hetkel sisse logida(kust selline arusaam üldse tekkinud on?). Minul on tehtud tuleviku orderid. Kui kukub kindlale tasemele, siis ostan, kui tõuseb, siis hoopis müün. Orderi koostamine ei maksa midagi, kui aga order pööratakse täitmisele(jõudis määratud punkti), siis kasseeritakse ühekordne teenustasu. Vastavalt turusituatsioonidele vahest käin orderit ka ümber tegemas. Spetsiifiliselt TSLA'd olen praeguseks ligi kolm aastat jälginud ja nüüd hakkan loogikale täiesti pihta saama. Viimase nädala aktsiakõikumist suutsin näiteks päris täpselt ennustada. Algajale soovitan virtuaalkontot, ise tegin alguses ka mõned tehingud sellega ja siis läksin päris raha peale.
Ja mis jutt see on, et raha peab 3 päeva ootama? Kui aktsia tehing on tehtud siis järgmist tehingut saad teha koheselt. Jah orderi ja tehingu jõustumise vahelineaeg on kuskil 10-15 minutit. Kui aga raha tahad välja võtta, siis see laekumine tuleb alles 3 tööpäeva pärast, seda just USA aktsiaturult raha oodates. Minu meelest üks kõige suuremaid röövleid on valuuta konverteerimine. Mis aga pole iga kord vajalik.

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 12:35 

Liitunud: 19.02.2017 09:58
Postitusi: 16
kas see ajunu** tasub üldse ära ? Seal ju pead väga suured summad mängu panema et mingitki raha juurde teenida.
Kasiinos oleks vast ka kergem teenida kui seda süsteemi närima hakata


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 13:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.10.2015 00:03
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn +37255540876
WhoIsTheMaster kirjutas:
Ei saanud nüüd päris täpselt aru, kas tegemist on mingi varjatud reklaamiga, või tõepoolest üritatakse mingit diskusiooni edendada.


Ei ole reklaam, lihtsalt jutt mis seal toimub.

_________________
Talvel Nokian, suvel Michelin


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 13:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.07.2016 15:23
Postitusi: 233
niipalju kui mina neid investorihakatisi tean siis kõik on lõpuks hävinud. summad seal 10k ja rohkem.
ise mitte teenitud iisi money oli, siis pole nii kahju ka.
tööga rabatud ja kõrvale pandud sääste niisama minema vistata oleks valus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 20:19 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
Harri- kirjutas:
niipalju kui mina neid investorihakatisi tean siis kõik on lõpuks hävinud. summad seal 10k ja rohkem.
ise mitte teenitud iisi money oli, siis pole nii kahju ka.
tööga rabatud ja kõrvale pandud sääste niisama minema vistata oleks valus.


Eks mingid tegelased vist arvavadki et kiirelt kuskile miskit sisse topivad, siis peab kiirelt tulu tulema ja siis kiirelt välja jälle. Tegelikult nii lihtne see pole, ja asja tuleb pingsalt pidevalt jälgida ja ANALÜÜSIDA. Suurel enamikel inimestest puudub aga igasugune analüüsi võimekus.
Nagu ma eelnevalt mainisin, siis ma olen alles peale 3me aastat jälgimist ja ketsetamist hakanud asjadele päriselt pihta saama. Tõsi minu summad ei ole suured millega senimaani mänginud olen(kõigest nelja kohaline eksole). Kõige alguses kui sisse panin siis arvestasingi, et vähemalt mingis osas on kaotatud raha. Õnneks olen piisavalt stabiilne olnud ja hetke ajendil mitte kunagi käitunud. Kui oli miinus siis ootasin vahepeal isegi pool aastat, et saaks plussi jälle. Selle kolme aasta jooksul pole ma ühtegi negatiivse väärtusega tehingut teinud(a'la pääseda veel suuremast hävingust).

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 21:06 

Liitunud: 17.06.2009 21:02
Postitusi: 11
Eestikeelset investeerimisalast infot leiab netist omajagu.
Aabitsatõed LHV finantsportaalist https://fp.lhv.ee/academy/investmentguide. Edasi soovitaks LHV foorumit, lisaks hunnik blogisid ning FB gruppe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 19.02.2017 23:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
WhoIsTheMaster kirjutas:
Harri- kirjutas:
niipalju kui mina neid investorihakatisi tean siis kõik on lõpuks hävinud. summad seal 10k ja rohkem.
ise mitte teenitud iisi money oli, siis pole nii kahju ka.
tööga rabatud ja kõrvale pandud sääste niisama minema vistata oleks valus.


Eks mingid tegelased vist arvavadki et kiirelt kuskile miskit sisse topivad, siis peab kiirelt tulu tulema ja siis kiirelt välja jälle. Tegelikult nii lihtne see pole, ja asja tuleb pingsalt pidevalt jälgida ja ANALÜÜSIDA. Suurel enamikel inimestest puudub aga igasugune analüüsi võimekus.
Nagu ma eelnevalt mainisin, siis ma olen alles peale 3me aastat jälgimist ja ketsetamist hakanud asjadele päriselt pihta saama. Tõsi minu summad ei ole suured millega senimaani mänginud olen(kõigest nelja kohaline eksole). Kõige alguses kui sisse panin siis arvestasingi, et vähemalt mingis osas on kaotatud raha. Õnneks olen piisavalt stabiilne olnud ja hetke ajendil mitte kunagi käitunud. Kui oli miinus siis ootasin vahepeal isegi pool aastat, et saaks plussi jälle. Selle kolme aasta jooksul pole ma ühtegi negatiivse väärtusega tehingut teinud(a'la pääseda veel suuremast hävingust).


Kas saadud kasum on ära tasunud. Kunagi aaaaastaid tagasi kasutasin LHV võimalust mängida virtuaalselt. Siis 6 kuud vist oli kannatust mingisuguse pangafondiga. Lõpetasin ära, kuna teenustasud mis kontolt läksid kaotasid ära mõtte, väiksemate summade puhul.
Kasumi puhul veel tulumaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 20.02.2017 00:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.10.2015 00:03
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn +37255540876
Mopple kirjutas:
Aabitsatõed LHV finantsportaalist

Siin ka pisut: https://help.yahoo.com/kb/SLN2347.html

_________________
Talvel Nokian, suvel Michelin


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 20.02.2017 14:32 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
Kui võtta tasuvust ainult finantsilisest aspektist, siis kindlasti mitte. Jah miinust pole teinud. Kuid tehes mingit rondiäri oleks suurema tootlikuse saanud. Muidugi rondiäri puhul tuleb ennast ise ka kõvasti rohkem liigutada ja peavalu tunda. Kuid kui võtta kogemuse mõttes, siis igasugune kogemus. K.a negatiivne kogemus on kasulik, kui sellest osata õppida. nii et ma ei saa öelda et see väike investeering kahjulik oleks mulle. Tulevikus suuremad summad ja kogemus juba olemas.

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 14.05.2017 03:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.10.2015 00:03
Postitusi: 26
Asukoht: Tallinn +37255540876
Lugu sellest kuidas investeeriti 50 000EEKi ja lõpetas 25 000 EEK juures kahjumis. http://lhv.delfi.ee/forum/beginner/1214 ... &locale=et

Ma olen suhteliselt kindel, et ükskõik kes ükskõik mis aktsiasse raha investeerib lõpetab -50% juures kahjumiga. Selle automaatika vastu lihtsalt ei saa.

_________________
Talvel Nokian, suvel Michelin


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 15.05.2017 22:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 15:33
Postitusi: 1739
Asukoht: Viljandi
Tundub nagu suur summa,pane sama asi eurodesse ja enam nii suur ei tundugi :)

_________________
Chevrolet Camaro SS 2011 6,2l MT 318kw, Volvo XC90


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 15.05.2017 23:13 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Nojah aga 5k sisse ja -2,5k on ka asi tänapäeval. Minu jaoks väga suur summa näiteks.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Räägime aktsiaturust
PostitusPostitatud: 16.05.2017 13:20 

Liitunud: 04.07.2010 21:06
Postitusi: 1212
Asukoht: Edgarstadt
Investeerida tulebki rahaga, millest kahju ei ole. Paraku väikeste summadega (nii umbes tonn ja alla selle) ei ole ka eriti pointi midagi ette võtta.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7