Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 25.04.2024 08:49

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 16:34 

Liitunud: 12.12.2014 07:33
Postitusi: 19
Tervist.
Selline asi juhtus siis, et põrutati mulle sisse (mina olen kannatanu) ning põhjustaja oli kindlustatud Ingens kindlustuses.
Käisin siis kahjuhindamisel ja kuni sinnani on kõik korras.

Minu kahjukäsitleja on keegi äärmiselt ülbe ja ebaviisakas Ahti (perekonnanime ei hakka avalikustama)

Edasi nüüd on olukord selline, et soovisin saada kalkulatsiooni kahjude suurusest.
Seda keeldutakse mulle väljastamast, enne kui ma nõustun sellega, et ma kuskilt mujal autot ette ei näita ja nõustun selle remondifirmaga, kus ma käisin.
Olgu, nõustusin.
Nüüd soovisin saada siis hinnakalkulatsiooni, mida endiselt mulle ei väljastata.
Küsis minult see Ahti, et miks mul seda vaja on.
Seletasin siis talle, et sooviksin näha, mis läks remondikulude alla ning mis summa seal on. Vastavalt sellele ma siis otsustan, kas ma lasen neil selle ära remontida, või soovin rahalist hüvitist saada ja siis oma kulude ja kirjadega see auto kuskil ära remontida.
Selle peale öeldi mulle, et "Ei, kui auto ei kuulu mahakandmisele ja seda on võimalik taastada, siis seadusest tulenevalt rahalist hüvitist nad ei maksa ning auto läheb nende poolt remonti"

Ongi nüüd küsimus, et mis ajast selline seadus ? Ja miks nad ei taha raha välja maksta ? Neile on see ju odavam
Kas on tõesti mingi uus seadus siin paari aastaga tulnud, et mul ei ole õigust rahalist hüvitist nõuda ?
Aitäh.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 16:38 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Mitte ükski puhvet pole kohustatud sulle mingit kalkulatsiooni väljastama ning samuti sulle rahalist hüvitist maksma.

Nemad on kohustatud ja peavad taastama sulle avariieelse olukorra.
Tean juhust kus klient virises, et tal nüüd üks tagumine uks ja tagatiib on peegelsiledad ja ülejäänud auto kraapsuline ja tuhm. Lootis, et pollitakse kõik üle. Kindlustusevembu ei olnud kadepoiss. Käis mitu tiiru harjapesus ja taastas olukorra mis oli varemgi :)

Asjade paremaks sujumiseks soovitaksin asju ajada ikkagi enda kindlustuseandjaga (selleks on täielik õigus täna) ja nemad jagelevad ise põhjustajaga hiljem edasi. See eeldab, et sul on kindlustus muidugi kusagil normaalses kohas tehtud mitte kõige odavam mis kätte saad.

Ainus paber mis nad sulle kohustatud väljastama on garantiikiri, et tehakse korda ja bla bla bla. Sina annad lõpuks allkirja, et oled nõus auto vastu võtma kui on tööd tehtud ja sa oled rahul

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 16:50 

Liitunud: 12.12.2014 07:33
Postitusi: 19
Tõsi,
Helistasin hetkel LKF ja sain pm sama targaks.
Et jah, kindlustus saadab siiski esimese asjana remonti ja kõik, mul pole õigust nõuda rahalist hüvitamist. Ainult siis, kui omavahel kindlustusfirmaga kokuleppele saan.

Aga mind huvitab, et miks peaks kindlustus remonti saatma ja sinna alla (näitlikult mingi summa hetkel) 1000 eurot kulutama, kui mina oleks nõus nt ainult 600-700 euroga.

Külalegende ju aastaid ja iga päev liikvel, et pigem võta raha välja ja lase oma kuludega korda teha, tuleb kõvasti odavam, kindlustusselts on rahul, et sai odavamalt ja sina ka.

Aga hetkel ei taha seal Ingensis keegi sellest midagi kuulda :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 17:03 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Neil on ka mingid enda diilid jne.

Kõik ettevõtted mis eksisteerivad ja mida just ei ole untsu keeratud on kasumit teenivad ettevõtted. Sinna alla kuuluvad ka igasugused kindlustusfondid jne.

Lisaks välistatakse sellega see, et sa seda korda ei teegi (oleneb vigastusest)

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 17:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Sa võid muidugi ise endale remondikoha valida ja kindlustuse "pakutud" asja pikalt saata.
Natuke on mune vaja aga kindlustusega tulebki käskivas toonis suhelda. Nüüd võib muidugi hilja olla. Lase oma auto korda teha ja ära proovi kindlustuselt mõnda sotti oma taskusse kerjata

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 17:26 

Liitunud: 20.10.2012 13:09
Postitusi: 1632
loomulikult nad ei anna sulle raha, sest sel juhul peksad sa auto jalaga sirgu ja sõidad edasi. usu või mitte, aga kindlustuses töötavad ka loogiliselt mõtlevad inimesed. mõtle nüüd, kes peaks olema nii saabas, et kindlustuselt raha lunida lihtsalt selle pärast et auto kindlustuse jaoks soodsamalt korda saaks, samal ajal mingit omakasu saamata? :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 17:30 

Liitunud: 19.09.2014 19:55
Postitusi: 555
Asukoht: Keila/Tallinn
mina sain küll hüvitist, kui üks mulle seisse vajus. uksel kerged kriimud olid peal, väike poll ja korras, kindlustuselt 250€ valuraha ja kõik. Kindlustuse poole pöördusin telefoni teel, sealt sain valida nende kodulehel valikus olnud remondikohtade vahel. Läksin ühte neist kohale, tehti kalkull ja siis seal kohapeal panin linnukese, et soovin saada hüvitist. Kindlustus võttis ise ühendust, pakkus hüvitist, ma keerasin summa suuremaks, konsensusega jõudsime kuskil vahepeal kokkuleppele ja kõik rahul. Ma pole senimaani pollile valu ka andnud kusjuures :D

_________________
Ükski auto pole omanikust parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 17:31 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
No tihti võib mängu tulla tööde kvaliteet etc.

Sellepuhul aitab charly väljapakutud variant aga seda asja peab kohe alguses ajama mitte kõigega nõustuma

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 18:19 

Liitunud: 12.12.2014 07:33
Postitusi: 19
No hetkel sain sellise asja, et koostan neile omapoolse nägemuse, mis remont maksma võiks minna ja kui neile see summa sobib, siis maksavad välja.

UM hinnakirja alusel
Esitiib - 379.44
Logar - 62.13
Esituli - 617.68

Nende endi poolt esitatud sama remondikoja hinnakirjast:
Esistange ja tiiva värvimine - 500
Esisilla stend - 40

Kõik kokku 1599.26 eurot.

Ning sinna sisse ei ole arvestatud töötundide summat, mis tuleb ka veel, usun et mingi 15h - 20 eurot tund.

Kui ma neile 800 esitan, siis peaks ju kõik osapooled rahul olema :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 18:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.03.2013 18:09
Postitusi: 214
Ealeski ei plaani keegi e39 esituld ja tiiba UM-st osta sulle.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 18:52 

Liitunud: 12.12.2014 07:33
Postitusi: 19
Aga kus nad selle võtavad siis ? E-bayst ?
Kui mul originaal osa on, siis ma ju tahan originaal osa asemele ka saada :D
Nad ei saa ju mingit odavat hiinakat mulle sinna külge laksida, või saavad ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 18:59 

Liitunud: 27.02.2017 22:38
Postitusi: 23
Võivad kasutatud jupi keerata. Aga üldiselt kui mina olen vaielnud siis alati võitnud, ükskord ka sõideti tagant õrnalt sisse, võtsin 800 arvele ja see väike kriim ei häirinud mind kuni müügini.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 19:00 

Liitunud: 01.08.2012 11:58
Postitusi: 307
Ahfrsk kirjutas:
Aga kus nad selle võtavad siis ? E-bayst ?
Kui mul originaal osa on, siis ma ju tahan originaal osa asemele ka saada :D
Nad ei saa ju mingit odavat hiinakat mulle sinna külge laksida, või saavad ?


Võtavad lammarist kasutatud originaal varuosa, sest peavad taastama avariieelse seisu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 19:12 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Ahfrsk kirjutas:
Aga kus nad selle võtavad siis ? E-bayst ?
Kui mul originaal osa on, siis ma ju tahan originaal osa asemele ka saada :D
Nad ei saa ju mingit odavat hiinakat mulle sinna külge laksida, või saavad ?


Sellise aastakäigu roikale võtavad loogish lammutusest :think
Ja kindlustus ei võta kuskilt, vaid töökoda võtab, kes su autot parandab. Kui Eestis pole, helistatakse Leetu, kui seal ka kohapeal pole (mis E39 puhul on välistatud) siis pole ka hullu, varastavad sulle järgmiseks päevaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ingens keeldub hinnakalkulatsiooni väljastamast ?
PostitusPostitatud: 01.03.2017 19:32 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
Kindlustus teeb ettekirjutuse, eriti vanematele odavautodele. Järjekord on B-osa -->lammutus (võib ka vastupidi olla, olenevalt hinnast) ning kui töökoda ütleb, et ei ole võimalik kumbagi saada, siis tellitakse uus A. Peab töö võtjaga hästi läbi saama ja ilmselt tullakse vastu ka, kui ulmelistest hinnavahedest juttu ei ole, sest uue originaaliga on nendelgi meeldivam töötada (ok, e39 bemmi puhul on muidugi keeruline seletada, et muud varianti pole). Adekvaatsel töökojal on ka oma võimalused, et uusi A osasid või minimaalselt OEM kvaliteediga tükke ka mujalt kui kohalikult maaletoojalt saada.

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7