Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 01:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 1482 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 99  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 18:21 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Jesus kyll :help
Mix te leiutate jalgratast?

See on umbes sama, et osta poest saiapäts ja rosinad, või ilma moosita komme ja purk moosi ja hakka kodus keldris nokitsema. Ei mõista....mingit erilist kokkuhoidu ka ei näe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 19:29 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
part1 kirjutas:
Nimelt tegemist on siis vallai protikummiga, mis on nokian hakkapelitta 2 järgi tehtud, mis originaalina on väga hea rehv ja üle igasugusest lamellist.protirehvi ei oska originaaliga nüüd nii täpselt võrrelda.

.

Kas see oli vallai või master,(mustrid mõlemal samad) ,igastahes kasutati prottimiseks nokia toorkummi ka.

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 19:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Master tegi nokian hakkapelitta 1 järgi, aga vallai tegi nokian hakkapelitta 2 järgi, siiani on saada seda vallai oma.
Ei oska öelda, mida nad veel on teind.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 20:17 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
No protikumm peaks ikka viimane valik olema, mida alla keerata. Pigem osta haakapeliita 2ed vähe kasutatud ja hinne ilmselt sama...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 20:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Tänapäeva prottidel pole häda mitte midagi, suurim lollus on osta kasutatud talverehvid.
Sa ei tea ,elusees kui vanad need on, mustrisügavusest olenemata, sest paar aastat vana rehv on juba osa oma pidamisest kaotanud, puhtalt aja tõttu, kumm on kõvemaks muutunud.
Pealegi, pead selle rehviga veel sõitma.
Need vallai protid, kestavad piisavalt, haakuvus on hea, hind on hea.
Ainuke viga on möirgamine sõites.

Ütle üks mõistlik põhjus, miks ei peaks protikummi ostma talveks, see peab olema tõene põhjus, mitte väljamõeldud mingi jama.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 20:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.01.2005 23:49
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn, Nõmme
rehvi peal on kirjas tootmis kuu ja aasta

_________________
318 tds touring


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 22:07 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Viimati tähendas protikumm maha kantud rehvi, millele on uus muster peale joonistatud uuesti ja kummiseguga yle valatud. Sellest mulle piisab! Aga kysiks sis nii vahele, et mis hinnaga jooks vallai protte on 17/225/45?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 23:24 

Liitunud: 27.09.2004 21:36
Postitusi: 857
tomcraft kirjutas:
Viimati tähendas protikumm maha kantud rehvi, millele on uus muster peale joonistatud uuesti ja kummiseguga yle valatud. Sellest mulle piisab! Aga kysiks sis nii vahele, et mis hinnaga jooks vallai protte on 17/225/45?


Vallail on 16" kõige suurem.

_________________
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 23:41 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
tomcraft kirjutas:
Viimati tähendas protikumm maha kantud rehvi, millele on uus muster peale joonistatud uuesti ja kummiseguga yle valatud. Sellest mulle piisab! Aga kysiks sis nii vahele, et mis hinnaga jooks vallai protte on 17/225/45?

aga vähemalt mulle on sattunud alati kvaliteetsed rehvid.Mõõtu äkki masteril on? www.master.ee

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 18.08.2009 23:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.05.2006 14:11
Postitusi: 67
Asukoht: Harjumaa
Sõidke lamelliga, ning ärge hävitage teid ! :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 19.08.2009 00:10 

Liitunud: 27.09.2004 21:36
Postitusi: 857
Aga kas protid on tõesti siis nii hullud? Ma plaanisin küll tänavu osta omale Vallaid alla.

_________________
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 19.08.2009 00:14 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
trykmann kirjutas:
Aga kas protid on tõesti siis nii hullud? Ma plaanisin küll tänavu osta omale Vallaid alla.

Ei ole hullud,väga hea hinna ja kvaliteedi suhe,pluss meie kliimas toimiv rehvisegu,masteri puhul pärit nokialt.

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 19.08.2009 09:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Tänapäeva lamelle toodetakse sedasi, et vana rehv kraabitakse teatud maale puhtaks, seejärel kinnitatakse sinnapeale mustri lint.
Vähemalt mina olen näinud sellist viisi.
Protirehvil ongi tegelikult kaks ohtu, kas tuleb mustrilint lahti või see, et kuna rehv on juba vähemalt ühe hooaja läbi elanud, ei ole ta äkki nii vastupidav enam ja võib lõhkeda.
Samas tõestab see, et ta on juba vähemalt ühe hooaja läbi elanud, et ta pole praak ja ei pea kartma ootamatut rehvilõhkemist praagi tõttu.
Näiteks tean juhust, kus 2 kuud vana goodyear lendas all laiali sõidu ajal.

Üldjoontes ütlen niipalju, et minul ja mu isal, lisaks ka paaril tuttaval on protid kenasti vastu pidanud.
Tõesti olen kuulnud ka et mingil 15 aastat tagasi, kui olid vist teised protid, ühel olevat mustrilint või midagi lahti tulnud.
Kindlasti soovitaks protiga mitte ringrada sõita , samas talvel ja talverehviga ei tasugi ju kihutada, seega talverehviks prott väga hea asi.
Talvel sõidan isegi protiga, aga suvel ikka uue rehviga.

Võtame näiteks vallai naelrehv, nokian hakkapelitta 2 järgi tehtud.
mõõdud 195 65 r15, hind 700kr.
andmed siis võetud http://www.haaber.ee/auto/Rehvid.php#
Siin on küll öeldud et tegemist on protekteeritud naelrehviga, muster h2, pildi pealt on näha, et tegemist nokian hakkapelitta 2-ga, aga selliseid protte teeb minu teada ainult vallai, master kasutas nokian hakkapelitta 1 minu teada.

Siin ka vallai enda leht. http://www.vallai.ee/

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 19.08.2009 09:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.05.2004 19:21
Postitusi: 1838
Asukoht: Tallinn/Harku vald
trykmann kirjutas:
Aga kas protid on tõesti siis nii hullud? Ma plaanisin küll tänavu osta omale Vallaid alla.


Mõni aasta tagasi sai 2 talve kasutatud Vallai naastudega liigeldud ja pidamine oli supper ning probleeme polnud. Ostuhind oli väga odav neil.
Ainus miinus on kõrgem rehvimüra.

_________________
Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb tulumaksu tagastus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 19.08.2009 09:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Sõites on jah sjuke tunne, nagu sõidaks usa sõjaväe transpordi lennukiga, mis on propelleriga siis.
Või nagu rattalaagrid oleks kõik läbi:D .
Aga mina loeksin selle ainsaks miinuseks neil.
Naastud lendavad kõigil rehvidel minema, kui sõita ei mõista.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1482 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 99  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7