Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 02.05.2024 02:39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 1482 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 99  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 13.10.2009 21:26 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
See pole ainuke koht,mis odavalt müüb.Ise uurisin rehvikaubamaja ja kumm.eed ka.
Kindlasti leiab sobivat mõõtu. :)

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 13.10.2009 21:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
part1 kirjutas:
MK kirjutas:
part1 kirjutas:
Ma tean seda, et Vallai H2, mis on tehtud Nokian Hakkapelitta 2 järgi, on täitsa hea pidamisega, see on fakt, seda fakti aeg ei muuda.
Ostad uue protirehvi Vallai H2 ning pidamine on täitsa hea, kogu lugu.
Ega see, kui uued rehvid peale tulevad, mis on õige õige tsipake paremad, ei tee veel vanu rehve halvaks.

Ok kui nii siis nii, seega peaks siis need nii head rehvid kuskil rehvitestis osalema. Päris masendav kui need vallaid mingitele goodyearidele ära teeks. no ok kasvõi yokahomadele savadele jne. Umbes analoogne väide siis sinu poolt.
Et selline fakt siis sinu poolt ? Kui see vahe on tsipake.


Eks rehve on igasugused, aga mõtle natuke ise ka, saad ehk aru, mida öelda püüdsin, need rehvid on üldjoontes hea haakuvusega ja sellest piisab.
Ega uued rehvid, mis tulevad nad pole tavaliselt palju paremad, vaid on natuke paremad, alati ei olegi kõiges paremad.
Asi ongi selles, et põhiareng on juba tehtud, haakuvust pole kuskilt kuhjaga juurde võtta rehvidele, kui tõesti just tõsist läbimurret i ei toimu, aga seda nii tihti(siis iga aasta) ja väikese ajaga tavaliselt ei toimu.

Ohh jumal. Üldjoontes on tegeleikult lamell ka hea haakuvusega aga selle üldjoonega naela vastu ei saa.
Rehvi "väikeste" erinevustest arusaamiseks võid vaadata testidega kaasas tabeleid ehk hakkab ka sinule kunagi midagi kuskile kohale jõudma.
Sa puristad mulle mingit jama, nagu mingi vene traktorist kes on ostnud 3 paari mastereid ja kiidab neid taevani.
Uus rehv on uus, kõik on samarasked ja samasuguste karkassidega.
Prott on erinevate firmade karkasside peal erineva raskusega rehvid jne nii nagu joppab.
Minuarust praegu käibki just see rehvide arendamine, kuna konkurents on tugev ja et müüa peab teistest parem olema. Ja testide tulemused ka on tiba nagu muutunud.
Tasub asju uurida ja nendega kursis olla.
Siiani olen vastu vaielnud ainult selle pärast et inimestel et tekiks arusaama seda teemat lugedes et protid on väha head rehvid, häda korral on normaalsed aga mitte head kui meeldib laske käia.
Rohkem ei taha vaielda mõtetu. Kes tahab saab aru.

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 13.10.2009 21:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.04.2003 21:17
Postitusi: 190
Asukoht: Viimsi/Tallinn/Mähe
Nu kirjutas:
hmm tõesti. Goodyear Ultra Grip GW3 on sama hinnaga sisuliselt aga paraku seda mõõtu mis mul vaja ei andnud osinguga.


Ettevaatust sellise kiiruseindeksiga rehv ei ole mõeldud meie kliimasse!

_________________
Ostan Eesti Panga meenemünte


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 01:10 

Liitunud: 14.03.2004 03:34
Postitusi: 169
Asukoht: Tallinn, mustamäe
AMD kirjutas:
Nu kirjutas:
hmm tõesti. Goodyear Ultra Grip GW3 on sama hinnaga sisuliselt aga paraku seda mõõtu mis mul vaja ei andnud osinguga.


Ettevaatust sellise kiiruseindeksiga rehv ei ole mõeldud meie kliimasse!



Milline indeks see meie kliimasse mõeldud on ? Mida suurem lubatud kiirus, seda jäigem, kõvem segu rehvil ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 09:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
suusabaas kirjutas:
McRicco kirjutas:
suusabaas kirjutas:
Miks juba naelrehvid alla topite??
mis troopikavööndis sa elad?...ega pole krt lamelle ilma lumeta ajale ja naaste lume ajaks


Ei, ma mõtlen seda, et praegu ju paljas asfalt maas ja jääd ka nagu ei ole ju. Kui see lume/vihma löga maha tuleb pluss kraadide juures, siis loodad naelrehviga kiiremini pidama saada?


See lumi ja lärts võivad kah tee jäässe ajada. Samuti on praegu iga öö, hommik ja õhtu oht, et musta jää maha tõmbab, ka pluss kraadiga, sest maapind on külmem, kui õhk, maapinna temperatuuri sa aga ei tea, kui just iga meetri järel infra puna termomeetriga seda mõõtmas ei käi.
Tean juhust, kus isegi augusti kuu öösel kell 4 on musta jää tallinn-tartule maha tõmmanud, siin mõned aastad tagasi.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 10:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
MK kirjutas:
part1 kirjutas:
MK kirjutas:
part1 kirjutas:
Ma tean seda, et Vallai H2, mis on tehtud Nokian Hakkapelitta 2 järgi, on täitsa hea pidamisega, see on fakt, seda fakti aeg ei muuda.
Ostad uue protirehvi Vallai H2 ning pidamine on täitsa hea, kogu lugu.
Ega see, kui uued rehvid peale tulevad, mis on õige õige tsipake paremad, ei tee veel vanu rehve halvaks.

Ok kui nii siis nii, seega peaks siis need nii head rehvid kuskil rehvitestis osalema. Päris masendav kui need vallaid mingitele goodyearidele ära teeks. no ok kasvõi yokahomadele savadele jne. Umbes analoogne väide siis sinu poolt.
Et selline fakt siis sinu poolt ? Kui see vahe on tsipake.


Eks rehve on igasugused, aga mõtle natuke ise ka, saad ehk aru, mida öelda püüdsin, need rehvid on üldjoontes hea haakuvusega ja sellest piisab.
Ega uued rehvid, mis tulevad nad pole tavaliselt palju paremad, vaid on natuke paremad, alati ei olegi kõiges paremad.
Asi ongi selles, et põhiareng on juba tehtud, haakuvust pole kuskilt kuhjaga juurde võtta rehvidele, kui tõesti just tõsist läbimurret i ei toimu, aga seda nii tihti(siis iga aasta) ja väikese ajaga tavaliselt ei toimu.

Ohh jumal. Üldjoontes on tegeleikult lamell ka hea haakuvusega aga selle üldjoonega naela vastu ei saa.
Rehvi "väikeste" erinevustest arusaamiseks võid vaadata testidega kaasas tabeleid ehk hakkab ka sinule kunagi midagi kuskile kohale jõudma.
Sa puristad mulle mingit jama, nagu mingi vene traktorist kes on ostnud 3 paari mastereid ja kiidab neid taevani.
Uus rehv on uus, kõik on samarasked ja samasuguste karkassidega.
Prott on erinevate firmade karkasside peal erineva raskusega rehvid jne nii nagu joppab.
Minuarust praegu käibki just see rehvide arendamine, kuna konkurents on tugev ja et müüa peab teistest parem olema. Ja testide tulemused ka on tiba nagu muutunud.
Tasub asju uurida ja nendega kursis olla.
Siiani olen vastu vaielnud ainult selle pärast et inimestel et tekiks arusaama seda teemat lugedes et protid on väha head rehvid, häda korral on normaalsed aga mitte head kui meeldib laske käia.
Rohkem ei taha vaielda mõtetu. Kes tahab saab aru.



See karkassi jutt on mõttetu ,sest tänapäeva protid sul ära küll ei lagune, pealegi tuleb rehv ja velg nagunii tasakaalustada, kui mingist kaalust rääkida.
Pealegi, mis kaalust sa siin üldse räägid? Vana rehvk raabitakse enne siledaks ja siis pannakse korralik ühtlane mustrilint peale sinna, mingit kaalujaotuse probleemi siin küll ei teki, ainuke probleem ongi, et rehv on jbua vähemalt ühe hooaja läbi teinud ja pole enam uue karkassiga, aga üldiselt nad kestavad piisavalt, et neist üks prott teha veel, see on ka keskonna säästlik, sest kasutame enamus rehvi mitu korda.
Rehvitootjate vahel käib rebimine juba aastaid, aga areng on aeglane.
Kui tegemist on jääga, siis lamell on testides kaotanud alati tugevalt.
See on ikka suurem vahe juba, korralik lamell vs korralik nael.
Pealegi, miks ma peaksin ostma sigakallilt hea lamelli, kui saan odavamalt parema naela, ehk siis Vallai H2 protid.
protikummil on ka muster uus, nagu tavalisel uuel rehvil, lihtsalt protikummil on alus vana, aga nagu juba ütlesin, tänapäeva protid ei lagune sul kuskile enam.

Ahjaa, lisaks on veel ka see, mis temperatuurile on rehvid mõeldud, lõunamaa rehvid, ehk siis näiteks saksamaa jaoks mõeldud lamellid ei ole meie temperatuuride juures üldse hea haakuvusega, üleüldse pole nad sellise talvega arvestatud, sama kehtib ka saksamaalt toodud kasutatud lamellide kohta või nende, mis sealt tulnud autodel all on.Saksamaal ei ole õiget talve, see lahja, kui seal lumetorm on siis sakslased on hädas.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Viimati muutis part1, 14.10.2009 10:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 10:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
arvutihdd kirjutas:
AMD kirjutas:
Nu kirjutas:
hmm tõesti. Goodyear Ultra Grip GW3 on sama hinnaga sisuliselt aga paraku seda mõõtu mis mul vaja ei andnud osinguga.


Ettevaatust sellise kiiruseindeksiga rehv ei ole mõeldud meie kliimasse!



Milline indeks see meie kliimasse mõeldud on ? Mida suurem lubatud kiirus, seda jäigem, kõvem segu rehvil ?


Just!
pehme segu läheb suurtel kiirustel "ballooniks" tsentrifugaaljõudude toimel.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 10:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
part1 kirjutas:

See on ikka suurem vahe juba, korralik lamell vs korralik nael.
Pealegi, miks ma peaksin ostma sigakallilt hea lamelli, kui saan odavamalt parema naela, ehk siis Vallai H2 protid.


Näita lolli kes meie soojas talves linnas tahaks niiväga naelaga sõita?

Eelmisel talvel oli täpselt 3-4 tuisust päeva, kus mõtlesin, et nael oleks parem. Ülejäänud ajal olid linnatänavad/maanteed lumest puhtad.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 10:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Oma tagaveolisele kerge tagaosaga kaubikule pane justnimelt naelad alla, kuna sõidan palju öösel, kui tihti pole teid lahti lükatud, seda siis Tallinnas. Olles liikvel pea 6 ööl nädalas olen ma ikka Tallinnas selliseid liiklusolusid näinud, mida tavaliikleja tähele ei pane, kuna selleks ajaks kui ta ärkab on asjad juba palju paremad.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 10:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
charly kirjutas:
part1 kirjutas:

See on ikka suurem vahe juba, korralik lamell vs korralik nael.
Pealegi, miks ma peaksin ostma sigakallilt hea lamelli, kui saan odavamalt parema naela, ehk siis Vallai H2 protid.


Näita lolli kes meie soojas talves linnas tahaks niiväga naelaga sõita?

Eelmisel talvel oli täpselt 3-4 tuisust päeva, kus mõtlesin, et nael oleks parem. Ülejäänud ajal olid linnatänavad/maanteed lumest puhtad.


Lum? Naela on musta jää pärast vaja ja seda maanteedeel ikka kohtab, kes vähegi rohkem sõidab teab, kui tihti musta jääd on, eriti kõrvalistel teedel.
Kui musta jääd poleks, siis mul talverehvi vaja poleks, paneks suvaliste m+s-dega, lumi ei hirmuta mind üldse, see on musta jää kõrval väga hea haakuvusega.

Vaata, kui sa tallinnas elad ja eriti mujal ei käi, siis seal võid sa tõesti oma lamelliga sõita, aga mina ei ela tallinnas ja sõidan palju igast maanteeid, nael on mulle asendamatu asi.


Muidu, kui rääkida kiirusindeksist, siis ma vaatasin, et paljudel talverehvidel on T kiirusindeks. 190 km/h, kui uskuda seda lehte siin, http://www.kumm.ee/?op=body&id=19

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 15:23 

Liitunud: 06.04.2003 19:52
Postitusi: 110
Asukoht: Tallinn
mul ongi hetkel dilemma, kas panna alla või mitte.

naelad olemas ja sisse sõidetud, samas ainult tln ja tln ümbruses saab ringi vuristatud.
Seega peaks vist ootama veel:) samas ilmateadet vaadates peaks alla lükkama.

Kuidas hetkel muidu rehvitöökodadega on? Pikad järjekorrad?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 18:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Praegi peaks veel inimliku ajaga pääsema rehve vahetama, aga kui tuleb esimene tuisk, siis on töökojad ummistunud ja loomulikult 1. detsember, kui talverehv muutub kohustuslikuks.

Minul on kasutusel kahed veljed, vahetan ise kodus rattad ära ja asi korras, kui väristama hakkab, lasen uuesti tasakaalustada, ega palju ei pea laskma uuesti tasakaalustada, vahetan rehvid enne välja, just talverehvid, suve omi tasakaalustan tihemini.
Talverehvi kasutan 2-4 aastat, sõltub kuidas muster ja naelad kestavad, aga kindlasti mitte üle 4a, üritan piirduda 2-3a, sest ei taha pidamist liiga palju kaotada, rehvi pidamine kaob ka seistes, täiesti uuel rehvil, muster muutub kõvemaks, eriti hull on see talverehvidel.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 18:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.04.2003 21:17
Postitusi: 190
Asukoht: Viimsi/Tallinn/Mähe
Kui nüüd uskuda TM 2009 talverehvi testi, siis autotootjate seas on vaikiv kokkulepe, et indeksiga T ja alla on mõeldud põhjamaa kliimasse ehk reeglina on nii, et mida madalam indeks seda parem juhitavus jääl ja lumel ning halvem asvaldid. Kõik see jutt kehtib omakorda vastupidi H ja kiirematel rehvidel.

_________________
Ostan Eesti Panga meenemünte


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 14.10.2009 18:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Minule on oluline jää haakuvus, eestis nagunii talvel üle 90 lubatud pole.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lamell-Naastrehvid
PostitusPostitatud: 15.10.2009 15:00 

Liitunud: 18.10.2004 00:47
Postitusi: 114
Asukoht: maal
Ei saanud/leidnud netist TM'i talverehvi testi (vbla polegi tulemusi ja pingerida netis).

Äkki keegi viitsib skännida v siia kirja panna tulemused.

_________________
Pole keelatud kiirendada kuni lubatud kiiruseni. Ja kiirendage aeglaselt, jätkub adrenaliini kauemaks! :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1482 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 99  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 144 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7