Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 19.04.2024 13:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 22:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.06.2004 21:25
Postitusi: 106
Asukoht: Tallinn
Kogu see kamm on mul ajudel hüpanud juba üle nädala aga, et siia foorumisse ka see jõuab on ausalt öeldes üllatav.

Ühesõnaga, minu laualt käib läbi nii tuuleenergia kui ka kogu muu Eestis toimuv taastuvenergeetika. Teie suureks rahustuseks võin öelda, et see plaan sellisel kujul teostuda ei saa, vahet pole mida arendajad räägivad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 00:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.07.2004 11:11
Postitusi: 162
Asukoht: Tallinn
Ise seisan ka igatmoodi sellele vastu. Oman maalappe hiiumaal umbes 50 hektarit ning imelikku moodi kaardilt vaadates on nad minu maalapi lähedal või peal :S .

Käin tihti hiiumaal puhkamas ja loodust nautimas ning leian et ei ole vaja maismaale neid tiivikuid toppida. Need rikuvad puutumata loodust. Võiks olla nagu vanasti, kui saarele sai ainult lubadega minna. Iga aasta vaatan ja imestan mismoodi debiilid mandrilt sittavad kõik kohad täis.

Merre võiks veel neid istutada ja siis ka sellisel juhul, kui elektrit toodetakse hiiumaa enda jaoks.

Ei aja kiusu pärast sellist juttu, kuid selline asi kyll normaalne ei ole :S

Kaspar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 01:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:18
Postitusi: 47
Asukoht: Keila
Mnjah. Kui keegi kavandaks sellist tuuleparki tallinna külje alla, oleks seda nuttu ja hala nii et vähe pole. Aga mandrirottidel on saare inimestest suhteliselt pohlad. Seda enam kui saab suvel lihtsalt läbustamas käia. Savi siis ju mis vaade on merele ja kõigele muule loodusele. Mujal maailmas ringi liikudes on tuulepargid ikka suht trööstitu vaatepilt. Paldiski tuulegeneraatorid on nende plaanitavate kõrval nohu oma mastaabilt. Nagu siin ennist läbi käis, siis oleks tuulepargi rajamine meie endi ehk siis eestlaste tarvis veel mõeldav, ning sedagi kõvasti väiksemas mahus. Miks ei taha sellist tuuleparki Rootsi kunn, eks samal põhjusel, miks ei taha seda enda õuele ka väike hiidlane. Muuseas Hiiumaa enda energia vajaduse rahuldamiseks piisaks rahulikult viiest tuulegeneraatorist. Ma ei ole absoluutselt taastuvenergia vastane, aga sellise tuulepargi koht ei ole kindlasti maismaa alal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 17:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Tuleb välja, et tuulegeneraatorid on halvad. Nad mürisevad, on koledad, viivad läheduses oleva kinnisvara hinnad alla, tapavad linde. Lisaks on nende ehitamisel tekkiv keskkonnareostus suurem kui hilisem sääst ning üleüldse on jutt säästust kohatu, kuna tuulegeneraatorite tõttu peavad tavalised elektrijaamad töötama tühikäigul ning raiskama loodusvarasid kasutult (kuna tuulegeneraatorid ei anna energiat pidevalt, siis on vaja, et olemas oleksid elektrijaamad, mis annavad elektrit tuulevaiksel ajal. Tavajaamu ei saa aga seisma panna ajal, kui neid vaja ei ole, kuna taaskäivitamine on liiga keeruline).

kuskilt netist:)

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 18:11 

Liitunud: 18.06.2003 01:12
Postitusi: 164
Asukoht: tallinn
killer666 kirjutas:
Tuleb välja, et tuulegeneraatorid on halvad. Nad mürisevad, on koledad, viivad läheduses oleva kinnisvara hinnad alla, tapavad linde. Lisaks on nende ehitamisel tekkiv keskkonnareostus suurem kui hilisem sääst ning üleüldse on jutt säästust kohatu, kuna tuulegeneraatorite tõttu peavad tavalised elektrijaamad töötama tühikäigul ning raiskama loodusvarasid kasutult (kuna tuulegeneraatorid ei anna energiat pidevalt, siis on vaja, et olemas oleksid elektrijaamad, mis annavad elektrit tuulevaiksel ajal. Tavajaamu ei saa aga seisma panna ajal, kui neid vaja ei ole, kuna taaskäivitamine on liiga keeruline).

kuskilt netist:)


eks ta enamvähem olegi nii:) tuumajaam nn rohelisem võimalik teha, kui just õnnetust ei juhtu. aga tänapäeva rohelus ongi nagu brand vms, kuskilt kaugelt on vb seotud ka keskkonna säästuga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 18:37 

Liitunud: 25.05.2006 11:02
Postitusi: 211
Asukoht: Tallinn
C4V6 kirjutas:
oleks minu teha ma enda maa peale laseks kohe 2 teha :D kahjuks rohkemaks pole maad

Ütle mulle üks hea põhjus miks?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 18:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.07.2008 17:20
Postitusi: 1141
Asukoht: Norge
C4V6 kirjutas:
taxx kirjutas:
C4V6 kirjutas:
oleks minu teha ma enda maa peale laseks kohe 2 teha :D kahjuks rohkemaks pole maad

Ütle mulle üks hea põhjus miks?

mul vaatest savi kuna pole naguinii midagi vaadata, natuke mesa ja paar vanat põldu, metsa maha ei laseks võtta aga põllule palun väga, vot seda ma tõesti ei tea mis müra nad teevad aga inimene pidavat kõigega harjuma, ilmselt ma eeldaks et siis saaks ka tasuta voolu ja mingi väike rendi raha ka, Aga ma pole öelnud et ma ei mõista nende hiiumaa inimeste muret ja soovi neid sinna mitte saada ;) mina rääkisin ainult endast + ma ei ela ju saarel


Ei tee nad miskit müra eriti, ida virumaa pargi lhäedal sõbral talu ja sela mitu nv veedetud ja ei ütleks kyll,et midagi raskelt seganud oleks. Ka mina laseks teha need kasvõi oma hoovi. Mis kuradima vaadet? kui tahad vaadet sõida ameerikasse sealseid vaatamisväärsusi vahtima. Mõni vahe ju kuhu need tehakse? Miskid tainaepad,ette võtnud, et ei taha ja siis ajavad sõrgu vastu nagu lolid sead.

_________________
Kiireks sõiduks pole vaja suurt mootorit, vaid külma närvi!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 19:57 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
See teema autodega täpselt sama palju seotud,kui head lood,dnb ja varastatud asjad.Las olla.
Ja noname,mis neid siia vaja on?? Oleks nad veel meile kasulikud,aga ei,Svenssonitele läheb see kõik! Sa laseks oma maale näiteks prügimäe rajada näiteks soomlaste jaoks??

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 20:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Huvitav , kus Saarlane nyyd on?

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 20:20 

Liitunud: 21.11.2006 20:15
Postitusi: 266
Asukoht: Tartu
noname kirjutas:
C4V6 kirjutas:
taxx kirjutas:
C4V6 kirjutas:
oleks minu teha ma enda maa peale laseks kohe 2 teha :D kahjuks rohkemaks pole maad

Ütle mulle üks hea põhjus miks?

mul vaatest savi kuna pole naguinii midagi vaadata, natuke mesa ja paar vanat põldu, metsa maha ei laseks võtta aga põllule palun väga, vot seda ma tõesti ei tea mis müra nad teevad aga inimene pidavat kõigega harjuma, ilmselt ma eeldaks et siis saaks ka tasuta voolu ja mingi väike rendi raha ka, Aga ma pole öelnud et ma ei mõista nende hiiumaa inimeste muret ja soovi neid sinna mitte saada ;) mina rääkisin ainult endast + ma ei ela ju saarel


Ei tee nad miskit müra eriti, ida virumaa pargi lhäedal sõbral talu ja sela mitu nv veedetud ja ei ütleks kyll,et midagi raskelt seganud oleks. Ka mina laseks teha need kasvõi oma hoovi. Mis kuradima vaadet? kui tahad vaadet sõida ameerikasse sealseid vaatamisväärsusi vahtima. Mõni vahe ju kuhu need tehakse? Miskid tainaepad,ette võtnud, et ei taha ja siis ajavad sõrgu vastu nagu lolid sead.


Kurat mina kah ei saa aru , paneme veel paar karjalauta , sõnniklao ja radioaktiivsete jäätmete hoidla kaa aeda püsti ja vot siis lähme ameerikasse
:hail


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 14.01.2009 20:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.03.2008 19:23
Postitusi: 3190
Asukoht: Kuressaare
Ega see arutelu siin foorumis ei muuda nagunii midagi.

_________________
Ostan 1. gen Civicu vöi varuosi. BMW E21 varuosi. Vjatka varuosi.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7