Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 24.04.2024 21:30

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 16:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.09.2007 10:46
Postitusi: 864
Asukoht: Võru
Et ennast targana näidata mainin ära et see segab lindude rännet :D !! Selle väitega muidugi pole muud teha kui geograafia eksamil punkte koguda!

_________________
After sex, Mitsubishi is the best!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 16:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
tanel63 kirjutas:
Et ennast targana näidata mainin ära et see segab lindude rännet :D !! Selle väitega muidugi pole muud teha kui geograafia eksamil punkte koguda!

targana näimine ei tulnud välja vist :D :beer Aga geograagia eksam on ka tähtis :D
Aga minu seisukoht on pigem selline, et võiks olla ju Eestis mõni paik ka selline, kus hea käija jne kus ei oleks igasugust inimese jama täis kõik loodus. Isiklikult olen kunagi hiiumal käinud (jalkat mängimas) aga sai ka ringi käidud ja üldiselt meeldis.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 16:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Ei, eestlase iseloom on vist kõige vastu võidelda: prügi tahab ära anda, prügimäge enda lähedale ei taha, süüa tahab osta, poodi enda kõrvale ei taha jne jne. Pole see Hiiuma midagi nii puutumatu loodusega, palju palju ruutkilomeetreid on siiani Vene sõjaväe jäetud punkreid, hooneid jms täis. Ja Hiiumaa ei ole 990 ruutmeetrit :wink:

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 16:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.08.2005 18:23
Postitusi: 772
Kuldar81 kirjutas:
Teatavasti on hiiumaa pindala 990m2 ja 52 ha on sellest suht suur ala.


990 m2?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 16:58 

Liitunud: 08.05.2004 00:05
Postitusi: 46
Asukoht: Saue
tanel63 kirjutas:
Et ennast targana näidata mainin ära et see segab lindude rännet :D !! Selle väitega muidugi pole muud teha kui geograafia eksamil punkte koguda!


See 54 vms hektarit nüüd ikka nii suur ala ka ei ole.Segavad nad ju ainult sellega, et nad seal ees on, orienteerumist ei mõjuta küll kuidagi vist ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 16:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 18:42
Postitusi: 117
Asukoht: Tallinn
dellu kirjutas:
Imelik üldse, et Eestlane kõigele niimoodi vastu võitleb, et kui minevikus pole olnud, siis tulevikus ka olla ei taha. Üks sõber oli tööl kinnisvaraarenduses ja seal seisis ka uue maja ehitus selle taga, et üks naabermaja penskarist vanamees oli 10 küünega vastu ja muudkui hädaldas igale poole, et jumala eest ühtegi luba ei saaks. Tänast seisu arvestades äkki oli isegi hea, et see ehitamata jäi, aga ikkagi. Enamasti siiski tehakse ju enne vastavad uuringud, see peaks ka ju nõutud olema. Kes vähegi on juhtunud näiteks "Kaua võib" vaatama, siis seal on ka pidevalt mingid hädaldamise teemad. Kes ei taha endale uut valla poolt rajatavad sõiduteed oma maa lähedusse jne. Niimoodi ei saagi ju midagi rajada ja midagi toimida.

(Mina ei oma otseselt nende rajamisse vastu ega poolt seisukohta, aga see pidev vingumine hakkab ära tüütama).


+1
Ainult on mingi häda, et ei meeldi, et seda tehakse-ei meeldi et toda tehakse, ainult mõeldakse enese heaolule ja kuidas ikka naabrist parem olla. Alles hiljuti räägiti sellest Tallinn-Tartu maantee pikendusest-laiendusest ja mingid rohehipid ilmusid välja, et ei, mägrad ei saa nüüd enam teed ületada. Varsti ongi Ameerika demokraatia käes, kus vähemused otsustavad enamuse üle ja siis alles saadakse aru, et asi on perses.


Viimati muutis jahimees, 13.01.2009 16:59, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 16:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2008 20:04
Postitusi: 305
Ma olen kuulnud sellist juttu, et tuuleparke Eestisse ei tule. Seda nimelt julgeoleku kaalutlustel, sest need segaksid radarite tööd.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 17:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.09.2007 11:54
Postitusi: 543
Asukoht: Tallinn/Nurmsi/Viskla
Conquest kirjutas:
Ma olen kuulnud sellist juttu, et tuuleparke Eestisse ei tule. Seda nimelt julgeoleku kaalutlustel, sest need segaksid radarite tööd.

Kas olemasolevad võetakse ka maha?
Eriti huvitav on muidugi näha, kuidas tuulepargiga võitlevad samad inimesed, kes olid paar kuud tagasi aktiivselt Nõvale polügooni rajamise vastu. Siis oli argumendiks see, et laskmine ohustab tuuleparki. Ameerikas on selliste kohta termin CAVE - Citizens Against Virtually Everything. Kõige hullem on see, et kui üritus juhtub kogemata mõistlik olema, siis need "valvevastalised" suudavad ürituse juba eos diskrediteerida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 17:06 

Liitunud: 08.05.2004 00:05
Postitusi: 46
Asukoht: Saue
jahimees kirjutas:
dellu kirjutas:
Imelik üldse, et Eestlane kõigele niimoodi vastu võitleb, et kui minevikus pole olnud, siis tulevikus ka olla ei taha. Üks sõber oli tööl kinnisvaraarenduses ja seal seisis ka uue maja ehitus selle taga, et üks naabermaja penskarist vanamees oli 10 küünega vastu ja muudkui hädaldas igale poole, et jumala eest ühtegi luba ei saaks. Tänast seisu arvestades äkki oli isegi hea, et see ehitamata jäi, aga ikkagi. Enamasti siiski tehakse ju enne vastavad uuringud, see peaks ka ju nõutud olema. Kes vähegi on juhtunud näiteks "Kaua võib" vaatama, siis seal on ka pidevalt mingid hädaldamise teemad. Kes ei taha endale uut valla poolt rajatavad sõiduteed oma maa lähedusse jne. Niimoodi ei saagi ju midagi rajada ja midagi toimida.

(Mina ei oma otseselt nende rajamisse vastu ega poolt seisukohta, aga see pidev vingumine hakkab ära tüütama).


+1
Ainult on mingi häda, et ei meeldi, et seda tehakse-ei meeldi et toda tehakse, ainult mõeldakse enese heaolule ja kuidas ikka naabrist parem olla. Alles hiljuti räägiti sellest Tallinn-Tartu maantee pikendusest-laiendusest ja mingid rohehipid ilmusid välja, et ei, mägrad ei saa nüüd enam teed ületada. Varsti ongi Ameerika demokraatia käes, kus vähemused otsustavad enamuse üle ja siis alles saadakse aru, et asi on perses.


Ma leian, et mägrad on meie eestimaa looduse oluline osa ja neil on täiesti õigus siin elada.Teistest lihtsalt üle sõites jõuame lõpuks selleni, et pole meil ühtegi looma ega metsa siin enam.Minule meeldib meie loodus sellisena nagu ta on, mõningate mööndustega.Mulle meeldib minna metsa ja seal vahel ka kedagi liikumas näha.Pealegi ei takista tee kuidagi mäkrade liikumist, tuleb lihtsalt rajada sinna teesse vastavad tunnelid õigetesse kohtadesse ja kõik on rahul.

Ehk siis, kõigi põhjendatud huvidega tuleb arvestada ja otsida probleemidele lahendusi, mitte üksteist sõimata.


Viimati muutis tafka10, 13.01.2009 17:10, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 17:08 

Liitunud: 08.09.2007 23:29
Postitusi: 1119
Asukoht: Muraste
qpi kirjutas:
Kuldar81 kirjutas:
Teatavasti on hiiumaa pindala 990m2 ja 52 ha on sellest suht suur ala.


990 m2?


990 km2 :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 17:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2008 20:04
Postitusi: 305
infidel kirjutas:
Kas olemasolevad võetakse ka maha?

Ma ei usu, et praeguseid tuulikud puutuma hakatakse.

Aasta tagasi räägiti sellist juttu: http://www.postimees.ee/070208/esileht/ ... 310478.php


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 17:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.01.2009 17:07
Postitusi: 26
Asukoht: Poola
Muri kirjutas:
qpi kirjutas:
Kuldar81 kirjutas:
Teatavasti on hiiumaa pindala 990m2 ja 52 ha on sellest suht suur ala.


990 m2?


990 km2 :D



Sry K j2i vahelt 2ra :D

_________________
A foolish man tells a woman to STOP talking, but a WISE man tells
her that she looks extremely BEAUTIFUL when her LIPS are CLOSED.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 18:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2005 20:33
Postitusi: 130
Asukoht: Tallinn
Mina ei oleks tuulikute vastu kuni nendest tuleva energia saaks Eesti tarbijad. Rootsis ranniku äärt küllaga ning saari ka, ei saa aru et miks just siia neid vaja rajada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 18:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.04.2004 23:12
Postitusi: 45
Asukoht: Tln-Harjumaa-Tartu
Kuldar81 kirjutas:
Teatavasti on hiiumaa pindala 990m2 ja 52 ha on sellest suht suur ala.



Kui nüüd natuke norida, siis 100 ha = 1 km² ja ~52ha on 0.52 km² ehk siis lihtne matemaatika ütleb, et 0.05% pindalast :)

Ma ei oskagi siin hetkel poolt võtta, eks tegelikult on ju igasuguste keskkonnamõjude ja asjadega arvestatud ning need läbi mõeldud kõik ammu juba.. tööd annavad nad vist eelkõige püsti paneku perioodil - pärast on vast mingid regulaarsed hooldustööd vaid - kui sedagi, ei ole tuulikute hingeeluga kursis :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: EI Hiiumaa tuulikutele
PostitusPostitatud: 13.01.2009 18:49 

Liitunud: 27.09.2004 21:36
Postitusi: 857
Paljud inimesed, kes on nende vastu, pole neid reaalselt ise näinudki. Olen käinud Tlna lähedal tuulepargis, minu arvates ei häiri need eriti, nende poolt tekitatud "surin" on ka tühine. Minu poolest rajagu, kui see miskit Eestis paremaks muudab. Eestis on iseenesest suhteliselt puutumata loodusega kohti palju.

_________________
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7