Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 04.05.2024 14:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 401 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 08.01.2009 21:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 18:07
Postitusi: 388
Asukoht: tallinn
Tsiteeri:
praegune politsei ongi oma olemuselt maksuameti käepikendus. mitte mingit preventiivset ega liikluskorralduslikku funktsiooni selle enam pole, ametnikud vähkrevad jälle kraavides ja peldikute taga heinas föönidega. kiusavad ja urgitsevad, millel pole mitte mingit austustväärivat külge.


ei tea omal oli just eile positiivne kogemus, lendasin kollasega üle ristmiku, tulid vilkuriga sappa. tegid kurja häält, panid puhuma ja kontrollisid pabereid. olin juba kindel et tuleb trahvi laks ära. vaatas veel pead vangutades auto esiotsa mis pole just kõige paremas korras praegu (stangest suunatule klaasid puudu jne) ja siis andis paberid tagasi ja ütles ärge enam nii tehke!
mulle mõjus selline asi küll paremini kui trahv, edaspidi fooris vilkuvat rohelist nähes valin piduri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 08.01.2009 21:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.11.2007 18:15
Postitusi: 902
Asukoht: Tallinn
whatever kirjutas:
ei tea omal oli just eile positiivne kogemus, lendasin kollasega üle ristmiku, tulid vilkuriga sappa. tegid kurja häält, panid puhuma ja kontrollisid pabereid. olin juba kindel et tuleb trahvi laks ära. vaatas veel pead vangutades auto esiotsa mis pole just kõige paremas korras praegu (stangest suunatule klaasid puudu jne) ja siis andis paberid tagasi ja ütles ärge enam nii tehke!
mulle mõjus selline asi küll paremini kui trahv, edaspidi fooris vilkuvat rohelist nähes valin piduri.


praegu on politseil ka kaunis raske aeg - kogu ajakirjandus on üheselt nimetanud trahvimäärade tõstmist ja politseikomissaride etteantud trahvikoguseid lihtsalt riigi rahakoti täitmiseks.
ametnikud ise on nutta tihkudes kinnitanud, et nii see ei ole. eks nad siis kujundavad hetkel avalikku arvamust, et nad ei tahagi seda 700+ miljonit meie käest sel aastal riigituludesse korjata.
aga ära lase ennast petta.
mis põhjus peaks politseil olema mingit erakordset leebust või inimlikkust üles nädiata?
komissaride poolt käsuliinis jagatud trahvirahad pigistavad nad varem või hiljem meie taskutest välja ikka.

_________________
В Антарктике найдена нефть. Кровавому режиму пингвинов недолго осталось мучить свой народ.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 08.01.2009 22:11 

Liitunud: 21.12.2004 20:01
Postitusi: 305
Asukoht: Tallinn
ViktorT kirjutas:
Sorry, aga vot ei mäleta sellist aega 100km/h ... ehk keegi peale sinu veel teab sellest miskit ?

Mina mäletan ka, mul endal siis lube veel polnud aga usin harjutamine juba käis :), selle järgi pakuks kas aastat 97 või 98. Lihtsalt oligi nii ühel suvel et 90 asemel on default 100 kõikjal, kaasa arvatud kruusateed jms, ilma spetsiaalselt märke üles sättimata nagu tänapäeval asi käib.

Täiendus: pingutasin veel pähklit ja jõudsin järeldusele, et kui miljonimängus oleks seda aastat küsitud siis valiks 98.

Täiendus 2: ja olekski miljoni kaotanud, 97 on siiski õige: http://www.mnt.ee/atp/failid/teeleht/25/kiirused.htm

_________________
Vineda Racing


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 08.01.2009 22:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Jesper kirjutas:
ViktorT kirjutas:
Sorry, aga vot ei mäleta sellist aega 100km/h ... ehk keegi peale sinu veel teab sellest miskit ?

Mina mäletan ka, mul endal siis lube veel polnud aga usin harjutamine juba käis :), selle järgi pakuks kas aastat 97 või 98. Lihtsalt oligi nii ühel suvel et 90 asemel on default 100 kõikjal, kaasa arvatud kruusateed jms, ilma spetsiaalselt märke üles sättimata nagu tänapäeval asi käib.

Täiendus: pingutasin veel pähklit ja jõudsin järeldusele, et kui miljonimängus oleks seda aastat küsitud siis valiks 98.

Täiendus 2: ja olekski miljoni kaotanud, 97 on siiski õige: http://www.mnt.ee/atp/failid/teeleht/25/kiirused.htm


Just juurdlesin selle üle ja võis sealkandis midagi sellist olla küll. Aga kuna endal oli siis kapsaleheperiood ja oma autot ei olnud, siis sellepärast tõenäoliselt ei mäletagi eriti.

Aga mis politsei aktsiatesse puutub, siis see norimine on minu arust täielikult "circular reference".

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 08.01.2009 23:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 11:08
Postitusi: 581
suusabaas kirjutas:
Ma sain ka kõvatada eelmine aasta, aga 2 jaanuaril sõitsin maanteel 109km/h radarisse 90km/h alas. Puhas leht oli ees seega tehti miinimum 600.-
Hea õnne korral oleks isegi hoiatuse välja kaubelnud, aga see radari-vend hakkas auto kallal nokkima.. :evil:

Ei saanud sa siis miinimumi, vaid said maksimumi, mis oli kuni 20kmh ületamise puhul kuni 600eeki ;) Nüüd on see 1800.-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 10:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Jesper kirjutas:
ViktorT kirjutas:
Sorry, aga vot ei mäleta sellist aega 100km/h ... ehk keegi peale sinu veel teab sellest miskit ?

Mina mäletan ka, mul endal siis lube veel polnud aga usin harjutamine juba käis :), selle järgi pakuks kas aastat 97 või 98. Lihtsalt oligi nii ühel suvel et 90 asemel on default 100 kõikjal, kaasa arvatud kruusateed jms, ilma spetsiaalselt märke üles sättimata nagu tänapäeval asi käib.

Täiendus: pingutasin veel pähklit ja jõudsin järeldusele, et kui miljonimängus oleks seda aastat küsitud siis valiks 98.

Täiendus 2: ja olekski miljoni kaotanud, 97 on siiski õige: http://www.mnt.ee/atp/failid/teeleht/25/kiirused.htm


vot jah seesaama, soovitan kõigil see artikkel läbi lugeda, seegi kinnitab seda, et praegused kiiruspiirangud on igati ok, on enamvähem saavutatud mingi ohutus ja samas on kiirus päris suur.
Ka seal kinnitatakse minu juttu, et me ei ole teel üksi, ehk siis on see vastus väitele, et ma võin vabalt 120-ga sõita. ka sealt väljendub, et noored juhid on kiirusaltimad ja kahjuks ka rumalamad kõvasti:(

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 11:22 

Liitunud: 18.06.2003 01:12
Postitusi: 164
Asukoht: tallinn
sel ajal kehtis selline loll seadus noortele(vahtralehtedele) et max kiirus oli 70, loogiline et see paneb noored kihutama, eksamid ju antud samamoodi kui teistelgi, lihtsalt kogemust vähem, plus olulisem, miks peaks suvel korras tee peal ntx pärnu sõitma 70ga? takistad liiklust, tekitad ohtlikke möödasõite, ühesünaga liiklusstress suureneb kõigil, seega rikutakse rohkem eeskirju, juhtub rohkem õnnetusi. sellepärast hoitigi alata vahtralehest eemal ja kihutati alati mööda iga hinnaga.
ja part ainult loll peab ennast targaks, tark saab aru et maailmaasjadest õppida on palju
ja nagu sealgi kirjas, et mingist eksperimnedist ei saa rääkida, lihtsalt osade inimeste arvamus oli et see on ohtlik, liiklusõnnetuste suurenemine võis põhjustatud olla ka sellest, et tegemist suvise ajaga, kus rohkem liiklust, inimesed pole nii ettevaatlikud jne.
põhiline ongi liiklus et ei ole seal üksi, on ka teisi, ja kõige tähtsam on alati teistega arvestada, mitte oma õigust taga nõuda ja rikkujatele ohtlike olukordi põhjustada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 11:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
97a suvel olin ma kinnipidamis asutuses nimega eesti kaitsevägi :D
Seega ka see seik siis eluloost vahele jäänud :P

Artikkel on üle 8 aasta vana, tänapäevaga ei saa seda paraku ühildada, kuna teed ja autod on paremaks läinud ja ka sellega kaasnev ohutus.
10 aastaga on autode arv riigis tunduvalt suurenenud ja ka surmade arv vähenenud, seda kindlasti mitte peale kuu ajalist "eksperiment"i mis 97a suvel tehti.

Esimene tähelepanuväärne katse leidis aset 1997. aasta suvel, mil katseliselt kehtestati kuuks ajaks üldiseks suviseks piirkiiruseks 100 km/h. Korrektsest katsest siiski antud “eksperimendi” puhul rääkida ei saanud, sest mingit uurimuslikku ettevalmistust selle otsuse puhul ei olnud ja otsus sündis teatava üllatusena ka politseile ning Maanteeametile.

Artikkel on omal kohal, aga hr part ajab siin oma eksperimendist JAMA !
Viis kuids see esile tuuakse ja järjepidevus hakkab tegelikult tüütama küll, iga päev 3 postitust samades teemades sama järjekindlalt ja samas (halvustavas) toonis ...

Milleks me seda nimetada saaksime ?

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 11:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
mattu kirjutas:
sel ajal kehtis selline loll seadus noortele(vahtralehtedele) et max kiirus oli 70, loogiline et see paneb noored kihutama, eksamid ju antud samamoodi kui teistelgi, lihtsalt kogemust vähem, plus olulisem, miks peaks suvel korras tee peal ntx pärnu sõitma 70ga? takistad liiklust, tekitad ohtlikke möödasõite, ühesünaga liiklusstress suureneb kõigil, seega rikutakse rohkem eeskirju, juhtub rohkem õnnetusi. sellepärast hoitigi alata vahtralehest eemal ja kihutati alati mööda iga hinnaga.
ja part ainult loll peab ennast targaks, tark saab aru et maailmaasjadest õppida on palju
ja nagu sealgi kirjas, et mingist eksperimnedist ei saa rääkida, lihtsalt osade inimeste arvamus oli et see on ohtlik, liiklusõnnetuste suurenemine võis põhjustatud olla ka sellest, et tegemist suvise ajaga, kus rohkem liiklust, inimesed pole nii ettevaatlikud jne.
põhiline ongi liiklus et ei ole seal üksi, on ka teisi, ja kõige tähtsam on alati teistega arvestada, mitte oma õigust taga nõuda ja rikkujatele ohtlike olukordi põhjustada.



Seal oli selgelt öeldud, et liiklusõnnetuste arv suurenes, see ei olnud arvamuslik, loe uuesti.
70 asi on ammu läbi, seda pole mõtet välja tuua, aga tean seda, et tollal, kui vahtralehel oli 70 ületasid noored vähem kiirust, tegelikult asi toimis.
See, et autod on paremaks läinud ei muuda füüsika seadusi, inimese reaktsioon on ikka sama, seda enam kihutatakse rohkem, tulemus on hoopis hullem.
Autosid on praegu rohkem muidugi, seda enam peame liikluseeskirju täitma, seda ohltikum on neid eirata.
Lolliks ma ennast kohe kindlasti ei pea, ma tean väga hästi, et inimene õpib kogu elu ja sureb ikka lollina nagu öeldakse.
Just maailmale tuginedes võingi öelda, et arenenud riikides on kiiruspiirangud vastavalt teele, millegipärast väga sarnased? Huvitav miks küll, sellele peab ikka oma põhjus olema või mis.
Ma ütlen väga lihtsalt, ainuke kellel meie liikluses praegu midagi viga on, on liiklejad ise, kiiruspiirangud on täiesti ok.

Üks seik ka siis sealt "Kuigi mainitud ühe kuu jooksul liiklusohutus oluliselt ei halvenenud, oli siiski märgatav liiklusõnnetuste arvu kasv väiksematel teedel, peamiselt seal, kus tee tehnilised tingimused ei olnud vastavuses suuremate kiirustega"

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 11:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.11.2007 18:15
Postitusi: 902
Asukoht: Tallinn
lolliks sa ennas muidugi ei pea, sellest oleme me siin ammu aru saanud :D
aga kuidas kõigi teiste arvamusega on, sellest ei saa sa ehk ainult sina aru.

_________________
В Антарктике найдена нефть. Кровавому режиму пингвинов недолго осталось мучить свой народ.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 12:18 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Vale Aivo!:D
Ma arvan et ta sai infarkti+insuldi ja peale seda jäigi ta aju halvatuks kõigele uuele ja mõistlikule, mida ta kuuleb, aga ei suuda enam midagi omandada..... :kill


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 12:22 

Liitunud: 08.07.2004 11:08
Postitusi: 49
Kas tehti ja kui tehti, siis kas keegi oskab välja tuua statistikat sellest perioodist kui politseil polnud õigust/koolitust mõõta kiirust Eesti teedel?

Seletuseks nii palju, et mõni aasta tagasi (äkki aastal 2005?) oli mingi mõne nädalane või kuu pikkune periood kus mingi seadusemuudatuse tõttu ei olnud politseil õigust kiirust mõõta ja selle eest trahvi teha. Tahaks siis teada kas sellel perioodil kasvas õnnetuste arv hüppeliselt?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 12:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
Saksa kiirtee on hoopis midagi muud, kui meie teed siin.
Sealse elatustasemega rahval on ka paremad autod käes üleüldiselt, uuemad jne.
Samuti on neil raha neid remontid,a mitte nagu meil sõidetakse vana rondi bemmiga, millel siledad rehvid all ketsitamisest.
Reaalselt saksa kiirteel sõidetakse umbes 120-150 enamus sõitjaid siis on sellised, siis on vähemus, kes sõidab üle ja rohkem on see üle sõitmine ikkagi vahest, mitte reegel.
300-ga sõitjaid on seal ülivähe, kuid 300-ga seal sõita ei olegi teps mitte ohutu, aga lihtsalt on see seal lubatud, nii et mis seal ikka, seal on parajad matsud ka, mille tulemusel on palju autosid koos.
Mina ei karda kiirusi, küll aga seda mis teel on ja mis teised liiklejad teevad.
Olen ise ka suurtel kiirustel sõitnud, aga see ei ole minu jaoks mingi reegel.
Saksas on isegi mõeldud kiirusepiiramisele, midagi on seal tehtud ka ja siis vist jälle neid piiranguid vähemaks võetud, kuna tagasiside oli liiga suur.
Siis on veel teemaks võetud energia raiskamine nende suurte kiirustega, ehk siis kütus, autorehvid ja muidu auto suurem kulutamine.
Ega seal ka rahvas nii rikas pole, et maksta jubedat kütusekulu ja ega see 300-ga sõitmine pole nii lihtne kah, 200-ga ka pole nii, tähelepanu ja närv peab ikka hoopis teises seisus olema sel hetkel.
Selle tulemusena sõidavadki nad seal 120-150, korralikule kiirteele on see suht normals, aga tuleb ka nentida, et eks on seal ka teatud suurmad ohud, mida meil pole, eriti kui mõni loll juhtub teele.
Ma võin ju ka ausalt tunnistada, et olen tallinn-tartul 4 realisel sõitnud paar km 180-ga, kuid see oli ainult ühel päeval ja pärast 150-ga, aga see oli jah aint üks tallinnas käik, kus ma nautisin oma uut autot, mida mul enam pole.
Rohkem pole ma seal nii kiiresti liigelnud ma ei oleks mitte üht halba sõna öelnud, kui politsienik oleks trahvi teind mulle, see oleks täiesti minu viga olnud.
Eks olen minagi omi lollusi teinud, aga olen nendest õppinud ja üha korralikumaks liiklejaks hakanud.
Samas, kui ma selle 180 rekordi tegin, siis oli tee täiesti tühi, kui autodele lähenema hakkasin siis pidurdasin.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 12:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
part1 kirjutas:
Saksa kiirtee on hoopis midagi muud, kui meie teed siin.
Sealse elatustasemega rahval on ka paremad autod käes üleüldiselt, uuemad jne.

Sõnu ei söö? Ise alles väitsid et paremad autod ei muuda füüsikaseadusi.

Muide, kas me peaks sind nüüd mõrvariks sõimama, et sa kiirust ületasid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 09.01.2009 12:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
mägieestlane kirjutas:
Kas tehti ja kui tehti, siis kas keegi oskab välja tuua statistikat sellest perioodist kui politseil polnud õigust/koolitust mõõta kiirust Eesti teedel?

Seletuseks nii palju, et mõni aasta tagasi (äkki aastal 2005?) oli mingi mõne nädalane või kuu pikkune periood kus mingi seadusemuudatuse tõttu ei olnud politseil õigust kiirust mõõta ja selle eest trahvi teha. Tahaks siis teada kas sellel perioodil kasvas õnnetuste arv hüppeliselt?

Seda ma kahjuks ei tea, asi ikkagi selles ka, et kõik politseinikud ei sanud vist korraga seda õigust ja siis ei olnud teada, kellel on ja kellel ei ole, siis ei julgetud nii vajutada, lisaks ei teadnud kõik sellest.
Paljudel inimestel on palju muud teha, selle asemel, et meediast sellist asja lugeda, kuulata või vaadata.
Eks vajutajaid kindlasti oli, aga mina nende sekka ei kuulunud.
Aga noh, tollal polnud otseselt luba antud kihutamiseks, see kui kiiruse piiri tõstetakse on natuke teine asi.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 401 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 133 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7