Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 06.05.2024 05:33

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 401 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 19:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 12:59
Postitusi: 1207
Asukoht: Tln
oll001 kirjutas:
Ma nüüd ei saa aru, mind näiteks ei sega, et trahvid tõusevad, sest ma olen normaalne liikleja, kes arvestab teistega ja ei riku seadust. Pasundavad aint need, kes teevad seda, mille eest on võimalik trahvi saada, olen ka mina saanud, aga tunnistan,et ma ise eksisin, kuigi kogemata, aga Politseinik tegi oma tööd ja ei süüdista teda, vaid ennast, et ei olnud piisavalt tähelepanelik.
Kes arvab, et mujal maailmas ei saa trahvi, siis eksite rängalt, Eestis on trahvid veel kaunis taskukohased, võrreldes muude kohtadega, kes pole käinud ja ei tea, siis ei ole mõtet rääkida.
Keegi ei sunni Teid, austatud kodanikud, kiirust ületama, ega tegema midagi muud, mille eest on ettenähtud karistus, Te teete seda vabatahtlikult ja teadlikult, nii, et ei maksa viriseda. Seadused on tehtud kaitsmaks ennast ja teisi ja uskuge, mulle meeldib kiirus, aga peab endale teadustama, et see on ohtlik nii endale, kui ka teistele, nii, et makske, kuis jaksate, sest minuarust võiks trahvid veel suuremad olla, sest siis hakatakse mõtlema. Olen elanud maal, kus lähed kinni esimesel korral, kui jääd vahele raskes joobes(üle 1,5) juhtimisega. Trahvid on seal teistegi asjade eest väga suured ja uskuge, et seal on nõmedalt rahulik liiklus, sest kõik teavad, et rikkumine tagab kopsaka trahvi. JA paljud on tänu sellele vb ellu jäänud.

Rahulikku jõuluaega soovides

Holari


Õigusorganid on ikkagi selleks, et kodanikku KORRALE kutsuda, mitte tema rahakotist kõike välja imeda. Tõstavad trahvide suurusi (nad teevad seda vaid selleks, et täita riigikassa puudujääki) tõstku siis ka keskmist palka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 19:53 

Liitunud: 02.12.2008 19:39
Postitusi: 11
aga teisest küljest jällegi kõik sõltub millega võrdleme. kui kõik riigid kokku võtta pole eesti just teab mis hull politseiriik. kes autoga läbi poola saksas käinud või venemaal tiirelnud see teab mida silmas pean.

eriti nõme on näit lõuna aafrika. seal on nii, et fooritaga vehib mingi narkar kätega sa oled hea inimene teed ukse lahti ja küsid mis viga eksole onju. ja siis ta tõmbab sulle kuuli pähe ja jookseb rahakotiga minema. peale seda ilmub politsei kes teeb sulle vales kohas parkimise eest trahvi pealekauba.

itaaliat ei maksa näiteks tuua itaalia on täiesti omaette ooper. nad liiga emotsionaalsed selleks, et lõpuks midagi selgeks vaielda ja patrull välja saada. ja pealegi on seal enamus politseinikke nagu maffia palgal ja liiklus on nagu nende töökohustuste nimekirjas viimane asi.


rõõmsaid jõule.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 20:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 22:19
Postitusi: 595
Asukoht: Tallinn
tr22nsmees kirjutas:
USAs elades on suur pluss ka see, et tehnika, autod, rehvid-veljed jms sarnane on vähemalt 2x odavam kui meil


Tehnika ja autod on jah 2x odavam, samas üürid ja kõiksugu kommunaalkulud (mida Sa alles siis näed, kui elama kolid) on vabalt 4-5x kõrgemad. Asjad on seal odavad, teenused kallid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 20:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.03.2005 10:30
Postitusi: 143
Asukoht: Pärnu
VW kirjutas:
oll001 kirjutas:
Ma nüüd ei saa aru, mind näiteks ei sega, et trahvid tõusevad, sest ma olen normaalne liikleja, kes arvestab teistega ja ei riku seadust. Pasundavad aint need, kes teevad seda, mille eest on võimalik trahvi saada, olen ka mina saanud, aga tunnistan,et ma ise eksisin, kuigi kogemata, aga Politseinik tegi oma tööd ja ei süüdista teda, vaid ennast, et ei olnud piisavalt tähelepanelik.
Kes arvab, et mujal maailmas ei saa trahvi, siis eksite rängalt, Eestis on trahvid veel kaunis taskukohased, võrreldes muude kohtadega, kes pole käinud ja ei tea, siis ei ole mõtet rääkida.
Keegi ei sunni Teid, austatud kodanikud, kiirust ületama, ega tegema midagi muud, mille eest on ettenähtud karistus, Te teete seda vabatahtlikult ja teadlikult, nii, et ei maksa viriseda. Seadused on tehtud kaitsmaks ennast ja teisi ja uskuge, mulle meeldib kiirus, aga peab endale teadustama, et see on ohtlik nii endale, kui ka teistele, nii, et makske, kuis jaksate, sest minuarust võiks trahvid veel suuremad olla, sest siis hakatakse mõtlema. Olen elanud maal, kus lähed kinni esimesel korral, kui jääd vahele raskes joobes(üle 1,5) juhtimisega. Trahvid on seal teistegi asjade eest väga suured ja uskuge, et seal on nõmedalt rahulik liiklus, sest kõik teavad, et rikkumine tagab kopsaka trahvi. JA paljud on tänu sellele vb ellu jäänud.

Rahulikku jõuluaega soovides

Holari


Õigusorganid on ikkagi selleks, et kodanikku KORRALE kutsuda, mitte tema rahakotist kõike välja imeda. Tõstavad trahvide suurusi (nad teevad seda vaid selleks, et täita riigikassa puudujääki) tõstku siis ka keskmist palka.


Mõtle nüüd tiba....Kas nad imevad sealt midagi, kui Sa ise selleks põhjust ei anna?
Tao või tina, aga ei ime nad midagi, nii, et kui annad põhjust, siis on neil ka põhjust imeda ja mida rohkem nad imeda võivad, seda rohkem kardad Sina seda põhjust anda ja seda korrektsem ja turvalisem on liiklus ja kogu meid ümbritsev elukeskond.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 20:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.03.2005 10:30
Postitusi: 143
Asukoht: Pärnu
kaabakaz kirjutas:
@oll001 Jutus on isegi point sees :P

Ainuke asi, et siin riigis on piisavalt kitsi, kes meelega näkku panevad ja üritavad iga asja eest trahvi väänata, see pole enam kuskilt otsast normaalne.
15min ennem 70km/h piirangu lõppu tehakse hoolega trahve :help


Jah, kindlasti saavad mõlemad osapoole olla natuke paindlikumad, aga omast kogemusest rääkides, siis ma ei ole ühegi "nõmeda mendi" otsa sattunud, pole kunagi saanud maksimum trahvi, ei tea miks? Kas sellepärast, et käitun nendega nagu inimetega, kes teevad oma tööd ja ei ülbitse ja ei ütle, et kuradi loll ment? Kui suhtled inimesega normaalselt ja tunnistad süüd, ega süüdista kõiki teisi oma saatuses, siis mina julgen kül väita, et siis ei vääna sull meelega küll mitte keegi. Olen sõitnud päris palju ja arvan, et teań, millest räägin.

Ok, see läks nata Sinu teemast välja, aga piirangu märgid ju selleks ongi, et alustada ja lõopetada siis mingitsorti piirang, mis omakorda on setatud selleks, et sellest tuleb kinnipidada ja juu siis on ohutum kõigile. Ja ma arvan, et kui arvestad piiranguga selle täites piirides, siis pääsed ka trahvist, onju nii?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 21:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.08.2008 14:39
Postitusi: 859
Asukoht: Tallinn
kaabakaz kirjutas:
Muidugi on ka normaalseid inimesi seal tööl, aga valdav enamus on ikkagi oma boonuse ja ego peal väljas.


Tõsijutt. Niipalju kui mina nende otsa sattunud olen, siis on tõsised ülbikud. Sõber rääkis, et Võru-Tartu teepeal peeti kinni, kiiruseületamise eest, küsiti, et kas trahvi oled saanud, sõber vastas eitavalt, seepeale politsei vastas, et:"No aga pole probleemi, teeme ära siis!" Nagu suht haige suhtumine ikka.
Aga mõned on normaalsed ka.

_________________
E38, E36 Cabrio


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 21:27 

Liitunud: 06.04.2003 14:26
Postitusi: 45
oll001 kirjutas:
Mõtle nüüd tiba....Kas nad imevad sealt midagi, kui Sa ise selleks põhjust ei anna?
Tao või tina, aga ei ime nad midagi, nii, et kui annad põhjust, siis on neil ka põhjust imeda ja mida rohkem nad imeda võivad, seda rohkem kardad Sina seda põhjust anda ja seda korrektsem ja turvalisem on liiklus ja kogu meid ümbritsev elukeskond.


Ütle nüüd ausalt, kas sa tõesti usud, et see trahviühikute tõus on mõeldud inimeste distsiplineerimiseks?

Õige vastus on - ei ole, ja see ongi see asi, mis paljusid häirib.

Minu soovitus oleks kõigile, et liigelge korralikult ja ärge saage trahve, las see eelarve siis kõrbeb selle võrra. Praegu on küll asi sealmaal, et karmistatakse reegleid, et saaks trahvi teha, ja kui kõik hakkavad korralikeks, siis leiutatakse lihtsalt uus seadus, mille alusel raha inimestelt välja imeda.
Inimesi "sunnitakse" seadust rikkuma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 21:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 11:08
Postitusi: 581
Miks see 1. lõige kallines 3x ja 3. lõige mitte üldse, ainult lubadest võid pikemaks ajaks ilma jääda?
Sest 1. lõikega saab maha võtta tee peal 9 autot 10st ja pappi tuleb nii, et irvitama ajab. Kui aga 3. lõige 3 korda kallimaks ajada (36k siis), siis võib juhtuda et hull kihutamine kaob ära ja riik jääb sellest rahast üldse ilma...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 21:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.06.2004 21:25
Postitusi: 106
Asukoht: Tallinn
No kui pisut mõelda, siis on see trahvide süsteem raha kogumiseks isegi suhteliselt vastutulelik. Riik peab raskel ajal raha koguma ja lihtsaim on seda teha neilt, kellel seda on - kui autoga sõidad, siis järelikult raha ka on. Nüüd on valida, kas teha trahvide süsteem, mis mõjutab ainult patustajaid, või teha automaks, tõsta kütuseaktsiisi või teha midagi kolmandat. Maksud jm tõstaks aga ka toiduainete ja kõige muu hinda ning mõjuks halvasti kõigile ja läbi finantsprotsesside viivisega riigile endale ka.

Ega mullegi ei meeldi see trahvide süsteem, sest olen parajalt patune (kasvõi toonklaas ja +10kmh) aga suhtumine, et hakkan korralikuks ja las siis riik kõrbeb, kõlab mulle ka veidi valena.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 22:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 11:08
Postitusi: 581
No sellepärast ma meelega kihutama mendi ette ka ei lähe, et riiki toita :P
Aga trahve tehku ikkagi asja eest, mitte ärgu otsigu kuskilt E tähti jne jne...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 24.12.2008 22:57 

Liitunud: 27.09.2004 21:36
Postitusi: 857
Enda kogemustest võin küll väita, ,et karmimad trahvid sunnivad paremini sõitma. Mitmed sõbrad trahvi saanud ning need ka õigeaegselt ära maksnud, kuid probleem on selles, et aasta aega on oled politsei huviorbiidis, mille tõttu järgmine trahv on karm või siis load läinud. Mitmetel sõltub lubade olemasolust töökoht. See sunnib korralikult sõitma. Muidugi igasuguseid ajukaid märke on topitud, selle vastu ei saa vaielda.

_________________
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 25.12.2008 00:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 21:39
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn
Mina isiklikult hakkan järgmisest aastast täpselt 50kmh sõitma tava-autoga linnas & 90kmh trassil.
Kui suveks mingi äkilisema pilli ostan, siis on ainuõige lahendus täiskott toon, numbrid maha & täiega peale andma... & uskuge mind, tuleval suvel kantakse tänu sellele tugevalt rohkem kui 1 Superb maha :wink:

See suhtumine, et ma tagant vilkuritega tulevat kukkede ekipaaži mööda ei lase, on mul juba aastaid (ning süveneb ka tulevikus) - kuhu neil ikka kiiret on?
Kiirabi & tuletõrje mööda laskmiseks ronin kasvõi mööda seina üles.

_________________
W12


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 25.12.2008 01:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.09.2005 11:25
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Matsid jäävad matsideks!

_________________
Corsa c'mon!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 25.12.2008 01:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 12:59
Postitusi: 1207
Asukoht: Tln
MEHED!!! Aga teeme sellise asja, et sõidame kõik eeskirjade kohaselt, ning trahve saamata nii 6kuud ja vaatame mis saama hakkab? Deal? :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: AS Eesti Politsei aktsiad tõusid
PostitusPostitatud: 25.12.2008 02:08 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.12.2008 01:57
Postitusi: 239
ah savi, ma oskan 50ga ka driftida... elab üle, on varasemadki maksud üle elatud... ( 2 postitus antud foorumis)

_________________
Minu sõidustiil ei ole teie arutada... Badasssallu conect 5289380
http://www.driftime.ee


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 401 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 171 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7