Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 04.05.2024 19:37

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 273  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 12.11.2009 23:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.10.2006 14:13
Postitusi: 177
me lõpetasime kell 4 öösel haubitsate ja man ide värvimist tapal paar päeva järjest enne paraadi.suht huvitav oli:D
Lisaks 1 linnaluba.kapteni mazdat tehes sai veel 2 lisa linnaluba ;)
Haubitsahallis on põhivennad;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 12.11.2009 23:48 

Liitunud: 04.01.2009 12:29
Postitusi: 157
ViktorT kirjutas:
erko23 kirjutas:
master003 kirjutas:
kas sina panid kolm tüüpi haubitsaga platsil ringi tegema? eelmise õppe lõpus? enne käisid nendega lennuväljal jooksmas?


jah... see oli üks kord küll... kahju et siis mul enda vorm kehvake oli... oleks veel trampinud... kuid nuh oli kasu nii mulle kui ka neile...

Et oleks oma vormilt tegijam, siis kepiks hullemini nende noorte füüsiliselt treenimatute õnnetute hingi ?

Sa pole ka terve mõtlemisega :kill

Mille poolest palju vihatud mendid siin sinust erinevad ?

Saaks ainult tõestada midagi ....


vat mitte just seda et oleks rohkem "keppinud" aga nad olid oma karistust väärt ja hiljem olid ise rahul oma karistusega, ja väitsid et parem on kuskil joosta ja trenni teha, kui moppi lükata, või kirjutada esseed. ma ei tapnud neid füüsilisega ... asi oli rahulik ja rohkem hoiatusega et kui veel nii tete siis läheb hullemini... keegi vihkab mente? ei tea ise külll mitte... pole nemad mind asjata puutunud ja ise pole neid kah nokkinud...

ja tõestada pole vaja midagi... kes on minu alluvuses olnud need saavad ise rääkida milline ma olen... teised ei peaks kommenteerima seda mida nad ei tea


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 12.11.2009 23:51 

Liitunud: 04.01.2009 12:29
Postitusi: 157
kapa kirjutas:
me lõpetasime kell 4 öösel haubitsate ja man ide värvimist tapal paar päeva järjest enne paraadi.suht huvitav oli:D
Lisaks 1 linnaluba.kapteni mazdat tehes sai veel 2 lisa linnaluba ;)
Haubitsahallis on põhivennad;)


kes teeb tööd saab ka tasutud... kahjuks teie punt ei saanud kunagi piisavalt hästi... oleksin tahtnud teile rohkem kaubelda aga ... kahjuks siin olev poliitika on juba selline... praegu õpetan ja koolitan uusi "greasemonkeys`i" välja... ja nemad juba rahul asjaga


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 12.11.2009 23:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
erko23 kirjutas:
ja tõestada pole vaja midagi... kes on minu alluvuses olnud need saavad ise rääkida milline ma olen... teised ei peaks kommenteerima seda mida nad ei tea

Aja oma füüsis korda siis, saad rohkem poistega "jalutada" :D

Point ti olnud hetkel karistuses, vaid sinu suhtumises, stiilis: oleks ma vormis, oleks edasi "karistanud".

Reimann oli meie noorteaja ülem, krt oleks ta vormis olnd, oleks ta ka 70km rännaku lõpetand :D
St et suuga oli ta koguaeg vormis, ei tehelt oli lahe ja õiglane poiss :)

Aga kui sa juba selline sõdalane oled, ehk räägid laiemalt lahti kogu ajsa mõtte, jätame selle "mehed suureks" teema siit hetkeks välja :)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 00:05 

Liitunud: 04.01.2009 12:29
Postitusi: 157
ka ise olen virus ajateenistuse läbinud... ning sealset vanakooli tunda saanud... arvasin kah et krt kunagi teen tagasi.. aga nüüd ei näe sellel üldse mõtet... kui keegi saab millegiga hakkama siis üritan lahendada asju omamoodi... mis tegelt seal paljudele teistele ülematele ei meeldi millegipärast, aga asi on toiminud. ja oma koolituse lõpptulemust olen näinud kevadel kus kõigil on motivatsioon nullilähedal, sest koju ei saa ja pidevalt metsa ja kasarmu vahet, mis tähendab 90% ajast varustuse hooldust... siis minu kambal on olnud peaaegu alati vunki sees ja tahet teha. huvitav vaadata ka seda kui nende otsese ülemuse käsku ei täideta või tehakse asja uimamisega... aga kui ise korra hüüan, või anna käsu(koos selgutusega, miks vaja seda teha, mis selle tagajärjeks on ) siis tehakse asi ilma vastuvaidlemiseta teistest kiiremini ja paremini. Siis on pannud küll mind mõtlema et see mis teen on vilja kandnud. pole ennem näinud ajateenijaid, kes viimasel õhtul veel remondivad asju vabatahtlikult. Repect siit Koppel`ile. segane tekts õhtul hilja kokku väänatud aga ehk saadakse aru... ehk ainult prääniku ja ainult piitsaga ei saa midagi... tuleb mõlemat anda aga mõistusega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 00:23 

Liitunud: 07.04.2003 08:59
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Aga mina ei saa näiteks aru, miks sunnitakse noori mehi minema tasuta tööle ainult sõjaväkke? Võiks ju ehitada, teha leiba, künda põldu, remontida autosid või mida iganes. Eestis on ju töid maa ja ilm, miks ainult sõjaväetöö on nii hästi säätud, et seda tulevad mehed tasuta tegema? :).

Mõelge, kui heal järjel Eesti majandus oleks, kui IGA mees teeks oma elust aasta tasuta mingit tööd? Ja miks piirduda üldse ainult meestega?? Naised ju ajavad kaasajal ulmevõrdsust taga, lasku aga ka käia :). Lisaks veel sellega seoses noortele hea võimalus õppida mingit ametit. Mõnes Euroopa riigis on algatus täitsa olemas, näiteks on võimalus ajateenistus läbida meditsiini- või sotsiaaltöötajana. Plussiks on tehtud kodus elamine ja miinuseks kahekordne teenistusaeg.

Väga lihtne oleks ka Eestis sellist asja korraldada ja kodus elamise korral jääb riigil veel kasarmute majandamise raha alles. Kokku hoitud ja rahva tasuta töö tegemise rahade eest saaks palgata sõjaväkke korralikud mehed, kellele see töö ka meeldib ja kes on ka kriisiolukorras asja eest, mitte nagu praegu suvaline reservis olev lodevik, nagu näiteks mina ise :), kes esimese paugu korral üle lahe ära paaditab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 00:29 

Liitunud: 10.01.2008 18:32
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
Aga mina ei saa näiteks aru, kust sa aru said, et keegi seda tasuta teeb? :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 00:35 

Liitunud: 07.04.2003 08:59
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Nojaa, tõesti. 90'ndate keskpaiku sai reamees vist mingi 70.- EEK ja seerud mingi 140.-? Eks seepärast seda teenistuseks kutsutaksegi, et seal ka teenib :D.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 00:37 

Liitunud: 18.07.2009 17:44
Postitusi: 120
Mina olen arvamusel, et kui mees ise on natukenegi asjast huvitatud, siis möödub talle teenistus huvitavalt ja harivalt. Mul tuttav puikles algul vastu, et tema ei taha ja mõtetu jne, aga kui SBK möödas, oli vend ülivaimustatud ja soovitas kõigile minna. Eks need väikesed süsteemi vead on ka tingitud sellest, et meil siin pikalt sibula kuningriik eksisteeris. Võrrelge kasvõi Soome ja Rootsiga, kui kaua on neil olnud võimalust süsteemi ehitada ja lihvida, aga meid kiidavad. Tõsiasi on see, et baltikumis oleme sõjaliselt kõige tugevam. Ise pole küll ajateenistuses veel käinud, aga kuulun kaitseliitu ja lähen vabatahtlikult ajateenistusse, patrioot olen ja suur.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 00:41 

Liitunud: 10.01.2008 18:32
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
gets, see oli igakuine arvatavasti, aga lõpus peaks ka vist mingi pleki saama, mingi mõnituhat või midagi siukest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 00:49 

Liitunud: 07.04.2003 08:59
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Oli jah igakuine papp selline. Aga ma ei usu, et ka praegu seal mingit palga nime kandvat raha väga makstaks :). Me ei saanud lõpus miskit. Lihtsalt oli jube hea meel, et see jama läbi saab.

Näed, ma oleks kahe käega nõus tagalast toetama selliseid eelkirjutanuga sarnaseid patrioote, kes hea meelega püssi lasevad ja vabatahtlikult riiki kaitsma tormavad. Aga toetama sellise asjaga, mida ise hästi oskan ja millega hästi hakkama saan, mitte kaevikunurgas lõdisemisega, millest ei sellele patrioodile ega ka riigile miskit kasu ei ole :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 00:59 

Liitunud: 18.07.2009 17:44
Postitusi: 120
Olen nõus, oleks tore kui kõik saaks ametile, mida kõige paremini oskavad. Kahjuks aga pole meil meeste resurssi ja tuleb määrata mehi tühjadele kohtadele, kuigi nad võibolla on sellel alal just kõige nõrgemad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 02:09 

Liitunud: 08.05.2004 00:05
Postitusi: 46
Asukoht: Saue
Getsile teadmiseks, et näiteks mina sain teisel poolaastal teenistusest 3500 eeku kuus.Aspirandid said vist 4000 ja reamehed midagi 2000-2500 vms.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 08:04 

Liitunud: 10.05.2009 22:56
Postitusi: 14
Patrick! kirjutas:
k2 kirjutas:
Rääkige parem seda, et keegi Jaanuarist Vahipataljoni teenima ei lähe?



Suundun jah 4. jaanuaril sinna :D



Sama siin :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 10:51 

Liitunud: 30.01.2006 21:55
Postitusi: 558
Asukoht: Tallinn
gets kirjutas:
Aga mina ei saa näiteks aru, miks sunnitakse noori mehi minema tasuta tööle ainult sõjaväkke? Võiks ju ehitada, teha leiba, künda põldu, remontida autosid või mida iganes. .

+1. nendest tsurkadest, kellel on kodakondsus ja riigikeelt ei räägi, võiks moodustada tööpataljonid ja panna nad midagi kasulikku tegema. Mina nägin oma teenistuses selliseid vendasid kellele tasuks enne vaenlast kuul kerre saata, kuna muidu tapavad nad oma mehed maha oma mõtlematuse ja igasuguse oskuste puudumisega.

Ja seoses ViktorT sõnavõtuga sisemäärustiku kohta. Kui ma tõin välja punktid mida kaader ise rikub sealt, siis öeldi, et neil on jumala p**ui ja nemad ei peagi täitma seda. Pealegi nad ei tunne seda, paljud asjad tulevad neile sealt üllatusena. Teavad ainult neid punkte millega saab nussida ja poole mõtlevad ise juurde.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 273  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 151 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7