Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 05.05.2024 02:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237 ... 273  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 14:28 

Liitunud: 01.08.2012 11:58
Postitusi: 307
Ma väärtustan ka haridust rohkem, aga siiski olen atm kaitseväes. Lapsi ja liisinguid pole, aga hariduses ei pidanud küll loovutama. Baka käes ja peale kv ei näe probleemi magistrisse edasi minna. Muidugi õigem oleks jah peale gümni ära käia. Selle tühja passimise kohta on täpselt nii, et kui sa tuled siia aega teenima, siis jah, võimalik, et palju seda aga kui oled olukorraga leppinud ja "võtad viimast", siis taipad, et ideaalne võimalus teha sporti, lugeda või ûldse end tundma õppida :D Muidugi meil Vahipatis pole eriti tûhja passimist siiamaani olnud, tegevus vastavalt päevaplaanile ja kuni õhtuni välja. Ja peale noorteaega sain iga nv välja.

Kutse saabudes olin pessimistlik ja olen siiamaani. Nõustun selle väitega, et kestvus võiks gramm lühem olla, 6-9 kuud. Igal inimesel oma arvamus, ei laida maha, kes ei käi ja ei tao käega rinnale, et ise käisin. Pigem annab see teistsuguse vaatenurga,mis erineb totaalselt sellest, mis gûmn, ülikoolis saad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 14:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.06.2011 15:46
Postitusi: 1645
Nüüd väärtustad rohkem metsas jalutamist ja raamatute lugemist?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 14:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.01.2011 16:53
Postitusi: 190
Asukoht: Tallinn
Eestlane, kes üritab igal võimalusel ajateenistust maha laita, selle jaoks ongi palju tühja passimist. Teised tühja passimise asemel näevad võimalust teha trenni, lugeda raamatuid jne. Vaikselt tuleb kopp ette kui tulen jõusaalist, astun tuppa ja kuulen kuidas poisid telefoni otsas virisevad kui paha ja sitt on. Hale vaadata.

_________________
bmw318audicoupehondacivicbmw525bmw318


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 15:11 

Liitunud: 17.10.2009 23:02
Postitusi: 613
printer kirjutas:
Tegingi. Väärtustan haridust rohkem, kui ajateenistust. Üldiselt kui ma kuskile tööle ei saaks, siis läheks küll aega teenima.

Aga räägiks lähemalt, mida Te herr printer selle aastaga saavutasite? Mis haridus siis olemas nüüdseks on ja mis ametikohal leiba teenite?

Lihtsalt huvitab, mis jääb saamata/saavutamata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 15:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.06.2011 15:46
Postitusi: 1645
YouDog kirjutas:
Eestlane, kes üritab igal võimalusel ajateenistust maha laita, selle jaoks ongi palju tühja passimist. Teised tühja passimise asemel näevad võimalust teha trenni, lugeda raamatuid jne. Vaikselt tuleb kopp ette kui tulen jõusaalist, astun tuppa ja kuulen kuidas poisid telefoni otsas virisevad kui paha ja sitt on. Hale vaadata.

Trenni saad ka "tsiviilis" teha ja raamatuid saab ka väljaspool kaitseväge lugeda.
Need kes ise kaitseväge nii väga ülistavad, ei saagi sellest aru MIKS osad inimesed ei taha sinna minna.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 15:34 

Liitunud: 17.10.2009 23:02
Postitusi: 613
Keegi ei lähe sinna vabatahtlikult. Aga kuna see on kodanikukohustus, mis tuleb ära täita, siis ei saa aru nendest inimestest lihtsalt, kes oskavad ainult viriseda ja vinguda ning ei suuda leida midagi positiivset asjast. Sellistele tuleks just kasuks korraks (jah, korraks) mugavustsoonist välja tulla - kogemus omaette, mida tsiviilis naljalt ikka ei saa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 16:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.01.2011 16:53
Postitusi: 190
Asukoht: Tallinn
Aular kirjutas:
YouDog kirjutas:
Eestlane, kes üritab igal võimalusel ajateenistust maha laita, selle jaoks ongi palju tühja passimist. Teised tühja passimise asemel näevad võimalust teha trenni, lugeda raamatuid jne. Vaikselt tuleb kopp ette kui tulen jõusaalist, astun tuppa ja kuulen kuidas poisid telefoni otsas virisevad kui paha ja sitt on. Hale vaadata.

Trenni saad ka "tsiviilis" teha ja raamatuid saab ka väljaspool kaitseväge lugeda.
Need kes ise kaitseväge nii väga ülistavad, ei saagi sellest aru MIKS osad inimesed ei taha sinna minna.


Ära tunne ennast puudutatuna. Asenda sõna eestlane sõnaga kaitseväelane, siis saad äkki aru ka. Sa loed ridade vahelt pseudoprobleeme välja. Rääkisin neist, kes tembeldavad vaba aja (pärast tervet päeva väljaõpet) tühjaks passimiseks. Ja siis hirmutavad teisi, et kaitseväes tühi passimine, kuigi tegelt ise ei võta initsiatiivi, et midagi saavutada...leivaraiskajad. Ilmselgelt oled sina samasugune.

Ja ma arvan, et keegi ei lähe sinna vabatahtlikult...ja miks peakski. Mina samamoodi.

_________________
bmw318audicoupehondacivicbmw525bmw318


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 16:06 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.06.2009 10:40
Postitusi: 405
superior kirjutas:
printer kirjutas:
Tegingi. Väärtustan haridust rohkem, kui ajateenistust. Üldiselt kui ma kuskile tööle ei saaks, siis läheks küll aega teenima.

Aga räägiks lähemalt, mida Te herr printer selle aastaga saavutasite? Mis haridus siis olemas nüüdseks on ja mis ametikohal leiba teenite?

Lihtsalt huvitab, mis jääb saamata/saavutamata.


Hetkel lõpetamas eriala, mille õpe kestab viis aasta. Ei kujutaks ette, et peaksin veel venitama seda.
Lisaks sellele otsustasin mõnda aga tagasi omandad teise hariduse õhtuõppes.

Kui täpsemalt soovib keegi teada, siis võib mulle PS saata ja õlut kutsuda jooma :)

Arvan, et kaitsevägi peaks olema vabatahtlik, kindlasti on palju inimesi, kes soovivad minna ja kes ka hiilgavad antud eriala peal.

Selle haridusega viimase aasta jooksul pool maailma läbi käidud :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 18:37 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
See et sa mereakadeemias mingis laevajuhuiks õpid ei tähenda et kõige kõvem mees oled. Mul on rohkem kui üks tuttav kes käis väes ära ja lõpetas peale seda ka edukalt 5a õppega akadeemia. See et sina ette ei kujuta on sinu probleem.

Vastuseks aularile - samamoodi ei saa kõrvalehiilijad aru miks enamik inimesi oma kohustuse eest ära ei põikle.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 18:57 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.06.2009 10:40
Postitusi: 405
RustyZ kirjutas:
See et sa mereakadeemias mingis laevajuhuiks õpid ei tähenda et kõige kõvem mees oled. Mul on rohkem kui üks tuttav kes käis väes ära ja lõpetas peale seda ka edukalt 5a õppega akadeemia. See et sina ette ei kujuta on sinu probleem.

Vastuseks aularile - samamoodi ei saa kõrvalehiilijad aru miks enamik inimesi oma kohustuse eest ära ei põikle.


Ega jah. Saabi ka ei ostaks :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 19:40 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
printer kirjutas:
RustyZ kirjutas:
See et sa mereakadeemias mingis laevajuhuiks õpid ei tähenda et kõige kõvem mees oled. Mul on rohkem kui üks tuttav kes käis väes ära ja lõpetas peale seda ka edukalt 5a õppega akadeemia. See et sina ette ei kujuta on sinu probleem.

Vastuseks aularile - samamoodi ei saa kõrvalehiilijad aru miks enamik inimesi oma kohustuse eest ära ei põikle.


Ega jah. Saabi ka ei ostaks :D

Midagi paremat ei tuld pähe? :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 19:44 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.06.2009 10:40
Postitusi: 405
RustyZ kirjutas:
printer kirjutas:
RustyZ kirjutas:
See et sa mereakadeemias mingis laevajuhuiks õpid ei tähenda et kõige kõvem mees oled. Mul on rohkem kui üks tuttav kes käis väes ära ja lõpetas peale seda ka edukalt 5a õppega akadeemia. See et sina ette ei kujuta on sinu probleem.

Vastuseks aularile - samamoodi ei saa kõrvalehiilijad aru miks enamik inimesi oma kohustuse eest ära ei põikle.


Ega jah. Saabi ka ei ostaks :D

Midagi paremat ei tuld pähe? :D


Üldiselt õpin ehitust, aga parajalt lähedale :D

Aga räägi siis mis sina tarka viimane aasta teinud oled :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 20:10 

Liitunud: 06.07.2005 23:11
Postitusi: 73
Tsiteeriks ühte juppi ühest ajalehe artiklist: Sõjaväes murtakse inimene juppideks ja pannakse uuesti kokku, et ta täidaks tuimalt käsku.

Paljudele kindlasti läheb see edaspidises elus ainult kasuks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 20:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.08.2011 17:10
Postitusi: 1591
eks see vaidlus käibki nende vahel kes on ära käinud,või tõesti huvilised,seega ei mahu enamusele lihtsalt pähe,et keegi saab kergemini ära kui tema.

mul pole selle sõjaväe ega nende vastu midagi,kes seal käinud,aga no milleks vaja siis seda peale suruda teistele jääb küll arusaamatuks.
mina teadsin juba 15a,et sinna ma oma jalga ei tõsta ja mu arvamus pole muutunud.
eesti võiks ka palgaarmee lõpuks teha,nagu enamus maailmas juba ammu kombeks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 21.12.2014 21:34 

Liitunud: 18.07.2009 17:44
Postitusi: 120
fedja. kirjutas:
.
eesti võiks ka palgaarmee lõpuks teha,nagu enamus maailmas juba ammu kombeks.


Kombeks? Tõsiselt räägid mees? Palgaarmeed e. misiooniarmeed võid omada kuskil kesk-euroopas, vaata vähekenegi ringi, mis toimub hetkel maailmas? Putini aastakõnet kuulasid? Palgarmee ei tekitaks mingisugust heidutust. Heidutusvõime ongi kõige suurem trump, mis ühel riigil saab olla, see on meie turvagarantii. Riik saab sõja korral teenistusse kutsuda 270 994 inimest, palgaarmee korral oleks see number sinna 3000-5000 mehe kanti. Kumb armee omab suuremat heidutusvõimet?

See, et see on mujal maailmas kombeks, sellist lollust ei tohiks arvesse võtta. Nato doktriiniga kadus meil sissivõimekus, aga mida teevad soomlased, kes ei kuulu Natosse?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237 ... 273  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 178 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7