Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 05.05.2024 14:39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 273  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 13:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.09.2004 21:43
Postitusi: 709
Asukoht: kirdalu
ma üritan küll ära viilida igal võimalikul viisil.
No ei kavatse elusees teenima minna riigi eest kes mind peale kooli "standby" reziimi lükkas ja nüüd 7a hiljem teenima kutsus :lol
Nüüdseks käes väärteo menetluse paber, saabki näha kui suure karistuse suudavad määrata.
:P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 14:28 

Liitunud: 30.01.2006 21:55
Postitusi: 558
Asukoht: Tallinn
skyaudi kirjutas:
gets kirjutas:
Aga mina ei saa näiteks aru, miks sunnitakse noori mehi minema tasuta tööle ainult sõjaväkke? Võiks ju ehitada, teha leiba, künda põldu, remontida autosid või mida iganes. Eestis on ju töid maa ja ilm, miks ainult sõjaväetöö on nii hästi säätud, et seda tulevad mehed tasuta tegema? :).


Vaadates praegust töötute arvu, siis ei ütleks küll, et tööd on maa ja ilm.

Tööd on küll, aga keegi pole väikse raha eest nõus tegema ju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 14:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.08.2005 18:23
Postitusi: 772
lamelink kirjutas:
No ei kavatse elusees teenima minna riigi eest kes mind peale kooli "standby" reziimi lükkas ja nüüd 7a hiljem teenima kutsus :lol


Mismõttes "standby" reziimi?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 14:45 

Liitunud: 09.03.2009 10:15
Postitusi: 106
qpi kirjutas:
lamelink kirjutas:
No ei kavatse elusees teenima minna riigi eest kes mind peale kooli "standby" reziimi lükkas ja nüüd 7a hiljem teenima kutsus :lol


Mismõttes "standby" reziimi?




ootejärjekorras..

Ise ei poolda ka sellist asja, et jäetakse ootele lihtsalt. Selle ajaga on vahepeal karjääri tegema hakatud ja siis lihtsalt kistakse poole pealt ära... Peale kooli on kõige parem kohe ära käia, kuid seda ei võimaldata kõigile...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 16:24 

Liitunud: 27.12.2004 00:41
Postitusi: 2489
Asukoht: Tallinn
Viimasele kommentaariks:
See oleneb väga kellega ja kuidas arstlikus komisjonis jutule saad. Üldjuhul nad ei taha niimoodi ära lasta, ei ole piisavalt mõjuv põhjus. Küsivad et miks siis enne ära ei käinud ja nüüd on kohustus tulla. Endal peaaegu sama teema, hetkeseisuga on töökoht olemas, elamispind olemas, auto liisin ja veel muud faktorid mille tõttu ei oleks erilist soovi sinna minna. Täpselt samamoodi saab kõik korstnasse kirjutada ja lõppude lõpuks kui tagasi tuled ei ole sind enam tööandjal ka vaja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 17:04 

Liitunud: 24.01.2009 17:06
Postitusi: 69
Eestis kehtib ainult ja üks põhimõte: TUTVUSED!!!

Kui neid ei ole, ega siis vast aitab tõepoolest hea jutt ja olek "madalm kui muru". Mina isiklikult ei ole ka sõjaväes käinud, sain tänu läbi KRA tutvuste ühe paberi, millega olen vabastatud. Öeldakse, et a´la sõjavägi teeb minust mehe. Ei ütleks, pole ennem mingi poisikese mõistusega olnud, ega ole ka nüüd. Teiseks, mida pea kõik targutavad, et distsipliin ning kord on see mida sõjaväes saab. Jälle vaidleks vastu- kõik algab perekonnast ning kui sealt on õiged kasvatusmeetodid loodud ja sa neid austad, siis distsipliiniga ei tohiks edasipidises elus probleeme olla.

Minu jaoks oleks samuti 11 kuud ajaraiskamist, need C kat. ja muud kat. load võin ma ka oma vabast ajast teha ja nii rott ma ei ole, et ma ei jõuaks neid välja maksta. Ja pealegi ma ei kannataks seda välja, kui mingi minuvanune vend tuleb ja kamandab mind(a´la kätekõverdused jm).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 18:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.03.2006 11:19
Postitusi: 1292
Asukoht: Harjumaa
ViktorT kirjutas:
Mul on ainult kaks küsimust, miks õpetatakse juba noori sõdima ja teiseks, kelle vastu ? :D

Veel ulmelisem küsimus on ntks kelle vastu UKl tuumarelvad on?
Pmtslt usun et Eesti aladel jäävadki noormehed ajateenistuses käima. Küsimus ainult mis sõjaväes. :uhoh

_________________
quote oopc /naljakas ka neid videoid näha kus mingi aeg tuntakse eest sõites end nagu mingis kosmose laevas kuid muis politsei auto kaamerast näeb välja nagu ajast räsitud silo käru kus lugematu hulk hingavaid organisme sees./


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 18:34 

Liitunud: 08.05.2004 00:05
Postitusi: 46
Asukoht: Saue
ViktorT kirjutas:
Mul on ainult kaks küsimust, miks õpetatakse juba noori sõdima ja teiseks, kelle vastu ? :D


Kas koolis jäid ajalootunnid vahele ? Tutvu veidi ida-, põhja- ja kesk-euroopa ajalooga ja näed, kes siin kandis see agressor on, kelle vastu ennast kindlustada tuleb :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 18:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
tafka10 kirjutas:
ViktorT kirjutas:
Mul on ainult kaks küsimust, miks õpetatakse juba noori sõdima ja teiseks, kelle vastu ? :D


Kas koolis jäid ajalootunnid vahele ? Tutvu veidi ida-, põhja- ja kesk-euroopa ajalooga ja näed, kes siin kandis see agressor on, kelle vastu ennast kindlustada tuleb :)

Muig, no huumorit peab ka saama :D
Suured riigid mängivad malet oma tuumapeadega ja tõmblevad omavahel, mul on jätkuvalt küsimus, kelle vastu eesti end reaalselt kindlustab ? :D
Gruusia teemaline näide on lähiminevikust olemas, kus neil oli oluliselt parem tehnika kasutada kui eestil ;)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 19:01 

Liitunud: 09.05.2006 22:09
Postitusi: 341
selles on sul muidugi õigus, et väljaõppe kohaselt võime me siin nõnda maad jagada ainult Lätiga, teised küljealused sõidavad kasvõi massiga Eestisse sisse...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 19:45 

Liitunud: 07.01.2007 18:32
Postitusi: 130
See on küll jama, kui tahad aega teenima minna, aga sind ei taheta hetkel sinna. Hiljem, kui eluga juba järjel, siis kutsutakse. Sellisel juhul on loogiline, et enam minna ei taheta.
Üldiselt mul savi kuna mul ammu käidud :lol


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 21:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.03.2006 11:19
Postitusi: 1292
Asukoht: Harjumaa
ViktorT kirjutas:
Suured riigid mängivad malet oma tuumapeadega ja tõmblevad omavahel, mul on jätkuvalt küsimus, kelle vastu eesti end reaalselt kindlustab ? :D
Gruusia teemaline näide on lähiminevikust olemas, kus neil oli oluliselt parem tehnika kasutada kui eestil ;)

Sel ajal kui USA neid "Duck'n'Cower õppefilme tegi oli 60 ndate alguseks UK's selge et nemad oleks tuumasõjas totaalselt screwed. Et sellist sinu "mittemidagi pole mõtet teha" oleks võinud ka seal rääkida.
Isegi 40 ndal aastal oli vaja NSVLil mingi propaganda vari asjale tekitada (Vares-Barbaruse valitsus) ja lõplikult võeti üle Pariisi vallutamise varjus. Kogu maailma pilk oli Pariisil.
Gruusiat ju ka ära ei okupeeritud ning Gruusia sõjale eelnes suur ettevalmistus. Ning üritati ju näidata end suurte päästjatena :D Sõjaväge on juba nende ettekäänetega tegelemiseks vaja. Kui asja vastu rohkem huvi on siis militaar.net.

_________________
quote oopc /naljakas ka neid videoid näha kus mingi aeg tuntakse eest sõites end nagu mingis kosmose laevas kuid muis politsei auto kaamerast näeb välja nagu ajast räsitud silo käru kus lugematu hulk hingavaid organisme sees./


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 21:28 

Liitunud: 10.07.2008 13:54
Postitusi: 243
Asukoht: Haapsalu/Pärnu
Tere,

Minu sõjaväe kogemus on 2 päeva teenistuses ja 30+ päeva Kesklaatsaretis.
Niipalju võin öelda, et ilmselt see kuu laatsaretis on 10 korda hullem kui sama aeg teenistuses.
Laatsaretist saadeti komisjoni ette mis määras Mittekõlblik. Juurde oli kirjutatud, et vajab ravi.

Nüüd olen juba tööl jms. Ei kujuta ettegi kas nad hakkavad veel mind tülitama... millal jne.
(komisjoni arstid andsid mõista, et üldjuhul ei hakatagi uuesti tüütama)
Tapalt sain tulema siis mõned päevad hiljem kui Kesklaatsaretist tagasi saadeti.
Õhutõrjepataljoni mingi nina soovis mle kenat elu. (et ma tema eest kannu õlut võtaksin jms)
Viskas need tag-id öeldes, et näed... mälestuseks.

Sõjaväkke läksin täieliku rahuloluga, et oma aeg ära olla ja sellega ühele poole saada.
Aga näete... alati ei lähe nii kuis arvate! :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 13.11.2009 21:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.12.2007 13:25
Postitusi: 139
Aga mul on hea mõelda, et kõigest 21 päeva veel ajateenistust :beer


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitsevägi
PostitusPostitatud: 14.11.2009 00:01 

Liitunud: 08.05.2004 00:05
Postitusi: 46
Asukoht: Saue
ViktorT kirjutas:
tafka10 kirjutas:
ViktorT kirjutas:
Mul on ainult kaks küsimust, miks õpetatakse juba noori sõdima ja teiseks, kelle vastu ? :D


Kas koolis jäid ajalootunnid vahele ? Tutvu veidi ida-, põhja- ja kesk-euroopa ajalooga ja näed, kes siin kandis see agressor on, kelle vastu ennast kindlustada tuleb :)

Muig, no huumorit peab ka saama :D
Suured riigid mängivad malet oma tuumapeadega ja tõmblevad omavahel, mul on jätkuvalt küsimus, kelle vastu eesti end reaalselt kindlustab ? :D
Gruusia teemaline näide on lähiminevikust olemas, kus neil oli oluliselt parem tehnika kasutada kui eestil ;)


Senine praktika näitab, et ega neid tuumarelvi just väga aktiivselt ei kasutata.Ja ma arvan, et isegi venemaal saadakse aru, et enda külje alla pole
mõtet seda saasta küll loopida.

Samuti pole meil vaja miljonitega sõdida, juhul kui me suudame ennast piisavalt hästi relvastada.Eestis on lootust saada viimases hädas ligi 100 000
meest relva alla (on see on üsna optimistlik, anna mõnikümmend tuhat ikka) ja hästi relvastatult on see arvestatav jõud.Kui venelane näeb, et siia
tulles kaotab ta igal juhul üle 100 000 mehe ja võimalik, et oluliselt rohkem, siis see paneb ikka mõtlema, kas on üldse mõtet siia ronida.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4081 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 273  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 150 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7