Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 09:18

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kuidas kaitsta ennast pettasaamise vastu
PostitusPostitatud: 18.01.2009 14:06 

Liitunud: 25.12.2008 12:15
Postitusi: 74
Mis järgmiseks? Kuidas saada miljonäriks kodus vaikselt pihku tagudes? :D Ei, sorry, ei nori ma midagi paha pärast, lihtsalt mul on allergia igasugu pealkirjade nagu "kuidas saada ja mida teha" vastu :D Iga olukord on tavaliselt unikaalne ja alati 2+2=4 ei kehti. Tavalises koolis õpitavas matemaatikas kehtib, kõrgemas matemaatikas paraku ei. Elu ise on aga analoogne kõrgema matemaatikaga.
Selles on muidugi õigus, et järgi anda kurikaeladele ei tohi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas kaitsta ennast pettasaamise vastu
PostitusPostitatud: 18.01.2009 15:16 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Kas part1 on uue nickname`i teind, et peale selle, et ehitusmehed tal kerad lohku tõmbasid, on ka veel muudmoodi petta saand, ja nyyd parandab maailma ja halab? Ega iga case on erinev, aga tegelikult on nii, et osad inimesed ongi selleks maailma syndind, et teised nende pealt kasu lõikaksid ja kui mõistuseraasu pole antud, sis ilmselgelt tuleb:sex
Nagu siin paar teemat, et kuidas myya autot järelmaksuga praegusel ajal jne bla bla bla. Peaks ikka peast soe olema. Ma ei saa aru, mix inimene auto ostab kui ta ei suuda kuskilt mujalt kokku kraapida 20k ja peab seda kysma pm automyyalt, kes reeglina näeb teda esimest korda....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas kaitsta ennast pettasaamise vastu
PostitusPostitatud: 18.01.2009 15:17 

Liitunud: 10.08.2008 13:46
Postitusi: 109
Asukoht: j6gevamaa
ise pead vaata et sind tillist ei t6mmata....

_________________
M:küttepuid -lepp 40cm 400eeki ruum!
rentile anda transit pikk ja täiskõrge! kellel huvi siis ps!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas kaitsta ennast pettasaamise vastu
PostitusPostitatud: 18.01.2009 15:46 

Liitunud: 25.06.2006 14:44
Postitusi: 213
Ka kõige kõvemaid ja targemaid mehi on huiatud. Aga selge on ka see, et streetrace foorumis on kõige helgemad pead ja nende huiamine ei tule kõneallagi. Maailma suurimad pettused ja huiamised on toimunud just viimasel ajal nt vaadake US and A poole. Mina pean seda teemat õigustatuks, sest ei arva, et olen kõige targem ja kavalam. Huiata võid saada ka naabri või sõbra käest, keda tunned juba aastakümneid. Ettevaatlikus välistab hilisema peavalu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas kaitsta ennast pettasaamise vastu
PostitusPostitatud: 18.01.2009 16:33 

Liitunud: 10.08.2008 13:46
Postitusi: 109
Asukoht: j6gevamaa
no loll saab kirikus ja kõrtsis ka peksa!

_________________
M:küttepuid -lepp 40cm 400eeki ruum!
rentile anda transit pikk ja täiskõrge! kellel huvi siis ps!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas kaitsta ennast pettasaamise vastu
PostitusPostitatud: 18.01.2009 17:28 

Liitunud: 25.12.2008 12:15
Postitusi: 74
usku, ütle nüüd ausalt kas Sul on praktikas antud juhtum läbitud?

Kui rääkida korrektsest lepingust, kus on selgelt kirjas poolte kohutused, siis ma usun, et ükski nolk/pätt lihtsalt ei julgekski sellisele lepingule alla kirjutada. Probleem tekib tavaliselt lepingutest, mis on kas suusõnalised või viletsasti vormistatud. Ehk neil juhtudel tekkib tõlgendamise küsimus.

Siit edasi tekib küsimus, et kellele Sa nõu annad? Probleemidele, mis saavad alguse halvast lepingust (mida juhtub sageli ja täiesti inimlikult) Sa nõu ju ei anna.
Probleemile nt, kus väga hea sõbra ema sõbranna (kellega ei näinud põhjust justkui kirjaliku lepingut vormistada) teeb tünga.

aga see oli minu arvamus ja ma ei pretendeeri siin foorumis absoluutsele tõele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas kaitsta ennast pettasaamise vastu
PostitusPostitatud: 18.01.2009 17:50 

Liitunud: 10.08.2008 13:46
Postitusi: 109
Asukoht: j6gevamaa
no aru ma ei saa :S kui müün auto järelmaksuga isegi mingile kaagile,kuda ma siis persest saan? kui ta sissemaksu teeb :D auto ju minu nimel jne ja annad näiteks tähtaja,kui selleks ajaks pappi pole,tood tagasi ja sissemaksu jätad endale ka nagu auto kasutamise eest

_________________
M:küttepuid -lepp 40cm 400eeki ruum!
rentile anda transit pikk ja täiskõrge! kellel huvi siis ps!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas kaitsta ennast pettasaamise vastu
PostitusPostitatud: 19.01.2009 18:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
usku kirjutas:
koputaja kirjutas:
usku, ütle nüüd ausalt kas Sul on praktikas antud juhtum läbitud? ... Probleemile nt, kus väga hea sõbra ema sõbranna (kellega ei näinud põhjust justkui kirjaliku lepingut vormistada) teeb tünga.


jah, olen kohtusse esitanud kaks maksekäsu kiirmenetluse avaldust. mõlemal korral läks õnneks ning teine pool vastuväiteid ei esitanud, sain kohtult täitedokumendi ning kohtutäitur nõudis raha sisse.

minu kirjatüki mõte oligi muuhulgas see, et vormista ka hea sõbra ema sõbrannaga kirjalik leping.

ja need, kes niikuinii maksmata jätavad, nende puhul ei oma tähtsust, kas leping oli olemas või ei olnud - maksmata jätavad nad mõlemal juhul. aga kui korrektset lepingut ei ole, siis ei ole võlausaldajal kusagilt kinni hakata, lepingu olemasolul künnad aga kohtu poole. maksekäsu kiirmenetlus on nagu nimigi ütleb - kiirmenetlus; muidu möllad lihtsalt hagimenetluses :)

koputaja kirjutas:
...siis ma usun, et ükski nolk/pätt lihtsalt ei julgekski sellisele lepingule alla kirjutada


aga nüüd kujuta ette, et tuleb mingi vend, kes tahab sult auto järelmaksuga osta. näed teda esimest korda ja midagi temast ei tea. teed ettepaneku (kuna usku foorumis kirjutas, et tee leping), et vormistame korrektse lepingu. Vend keeldub: "ei mina küll lepingut vormistada ei taha" .. ja sellisel juhul ongi tegelikult seesama lepingu sõlmimine juba oma eesmärgi - sind kaitsta - täielikult täitnud, sest on selge, et tegemist on nolgi/päti või kellega iganes, kes niikuinii maksma ei hakka. Lisaks sellele, et sa pärast saad hagisid esitada, aitab leping selliseid türnüfleid juba eos välja sõeluda. normaalne inimene sellise tüübiga lepinguid ei sõlmiks.

mersumees kirjutas:
no aru ma ei saa :S kui müün auto järelmaksuga isegi mingile kaagile,kuda ma siis persest saan? kui ta sissemaksu teeb :D auto ju minu nimel jne ja annad näiteks tähtaja,kui selleks ajaks pappi pole,tood tagasi ja sissemaksu jätad endale ka nagu auto kasutamise eest


persest saad siis, kui sissemakse jääbki ainukeseks makseks. Auto on jah sinu nimel, aga vend teeb sellega 3 avariid, röövib tanklat ning ajab kaks pensionäri alla. Leping on olemas, saad tõestada, et auto ei olnud sisuliselt enam sinu oma ja see vend sõitis. Lepingut ei ole, siis oled sina auto täieõiguslik omanik ja see ongi sinu "persest saamine" ja suurim õnnetus, sest omanikuna vastutad autoga toimuva eest ilma mingi piiranguta. tõesta siis, et see kaak sõitis. näiteks. ka selliseid juhtumeid on ...

ja üldse.. ma ei saa aru, mida te kiunute. kui olete kibestunud ja miski ei meeldi, siis ärge kurat lugege.


Mersumees, jah uskul täitsa õigus, mina ei kommenteeriks kui endal kogemused puuduvad. Ise müüsin ka kunagi ühe auto järelmaksuga. Ainuke raha mis sain oli sissemakse + esimene makse. Kohe peale müüki tehti autoga avarii, minu kindlustus tõusis. Kui oli juba kuu üle maksetähtaja üle sai hakatud autot taga otsima. Ühest tasulisest parklast sai see üles leitud, aga autot kätte ei saanud. Politsei käis küll kohal, aga öeldi, et ilma tehnilise passita ei saa midagi. Õnneks parklaomaniku uurimise peale ilmus millalgi "ostja" ema välja ja tõi dokumendid ära, ning sain ka lõpuks pool päeva hiljem auto kätte. Ema veel helistas, et kas me ikka ei saaks midagi teha, et ära ei võta autot. Kui soovitasin siis ära maskta kuumaksed, siis millegipärast ei sobinud. Ma muidugi parklas ellimineerisin väikse trikiga selle auto kävitamise (teised võtmed olid minu käes). Krt teab, äkki oleks vahepeal minema ka sõidetud veel. Teoorias saaks jah lepingu järgi ka remondi kulud sisse nõuda, aga otsi tuult väljalt kui vend soomes ehitaja on. Minul igatahes läks remont kallimaks kui ise tagasi sain. Seega ei soovita ka järelmaksuga kellelgi üldse müüa, kes saab pangast raha see jõuab ka maksta, muu on kahtlane. Muidugi väga korraliku lepinguga võib tõesti nõude teha ja selle kohtutäiturini viia. Samas siis peavad ikka avariid ja muud tingimused väga täpselt kirjas olema, et kuidas hüvitatakse ja mille alusel. Näiteks mingid teatud eksperdid. Suvalise autoremondi pakkumisega ühepoolselt vaevalt midagi välja nõuab, kui teine pool seda hiljem ei aktsepteeri.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 133 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7