Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 13.05.2024 16:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 80 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 23.03.2009 13:55 

Liitunud: 05.03.2008 22:55
Postitusi: 41
Asukoht: Tartu City.
Jaanuari alguses sain oma otsuse kätte kiiruse ületamise eest ja load läksid 2 kuuks. Eelmist protokolli enam üles ei leidnud, et kunasest sõitma võin hakata ja vaatasin siis portaalist http://www.politsei.ee, kuna sealt ma midagi vajalikku ei leidnud mis mul vaja oleks, siis helistasin politsei lühinumbril 110 ja küsisin sealt, et kunasest võin rooli istuda, sealt öeldi, et esmaspäevast(küsisin veel mitu korda üle kas ikka võin). Nii okei, läksin siis täna öösel sõitma ja härra inspektor võtab mind maha, et teil on juhtimis õigus peatatud jne...tulge meie autosse. Tehti mulle siis protokoll selle kohta ja seletasid seal veel et kui ma olen 23-ndal sündinud,et siis ega ma kohe aasta vanemaks ei saa. Hmm.. minu arust on küll nii, et kui ma ikka 23 kell 15.00 sündisin siis aasta pärast kell 15.00 olen ju aasta vanem, või kuidas ? Igastahes tegid nad mulle selle protokolli ja jäin sõpra ootama kuna ta mulle rooli tuleb. Samal ajal helistasin ka uuesti politsei lühinumbrile 110 ja tahtsin küsida kuna ma sõitma võin hakata, et asi ikka kindel oleks, sealt öeldi, et meie ei saa telefoni teel sellist infot edastada teile ja minge politsei majja jne. Päris huvitav sellessuhtes, et ühel on õigus rääkida ja teisel ei ole. Kui minna nüüd täna politsei majja ja rääkida asi nii ära nagu oli ja las kuulavad oma telefoni salvestusi, siis peaks ju saama kuidagi seda asja muuta, või mis ? :? Sõnatuks võtab selline käitumine, üks räägib üht, teine hoopis teist :neutral:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 23.03.2009 18:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.03.2004 01:34
Postitusi: 151
Asukoht: Oibljääd Vectra's
see telefonis saadud info ei pruugi õige olla... ise oled süüdi... oleks pidanud minema ja otsuse võtma politseist


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 23.03.2009 18:50 

Liitunud: 10.01.2008 18:32
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
wtf, helistan ka politseisse, luuletan kokku midagi, kutsun nad kohale ja jätan kirja: see telefonis saadud info ei pruugi õige olla... ise olete süüdi... :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 23.03.2009 21:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.03.2004 01:34
Postitusi: 151
Asukoht: Oibljääd Vectra's
mesak kirjutas:
wtf, helistan ka politseisse, luuletan kokku midagi, kutsun nad kohale ja jätan kirja: see telefonis saadud info ei pruugi õige olla... ise olete süüdi... :)

oeh... kui pea ei jaga pidid käed ja jalad jagama hakkama


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 24.03.2009 02:38 

Liitunud: 10.01.2008 18:32
Postitusi: 302
Asukoht: Tallinn
Ei saa aru, mida sa selle lausega mõtled, aga normaalne oleks, et nad ikka vastutavad ka natuke selle eest, mis nad ütlevad, olenemata sellest, kas see toimus näost näkku või telefoni teel... aga peace, ei taha ja ei ole mõtet vaidlema hakata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 24.03.2009 21:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.03.2004 01:34
Postitusi: 151
Asukoht: Oibljääd Vectra's
mina vaidlustasin oma trahvi kuna protokolli oli vale kuupäev pandud... see kui teepeal patrull sulle ytleb, et võid kyll sõita aga protis teine kuupäev kirjas, siis selle mendi jutt ei maksa midagi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 27.04.2009 11:59 

Liitunud: 05.03.2008 22:55
Postitusi: 41
Asukoht: Tartu City.
Scousa kirjutas:
Jaanuari alguses sain oma otsuse kätte kiiruse ületamise eest ja load läksid 2 kuuks. Eelmist protokolli enam üles ei leidnud, et kunasest sõitma võin hakata ja vaatasin siis portaalist http://www.politsei.ee, kuna sealt ma midagi vajalikku ei leidnud mis mul vaja oleks, siis helistasin politsei lühinumbril 110 ja küsisin sealt, et kunasest võin rooli istuda, sealt öeldi, et esmaspäevast(küsisin veel mitu korda üle kas ikka võin). Nii okei, läksin siis täna öösel sõitma ja härra inspektor võtab mind maha, et teil on juhtimis õigus peatatud jne...tulge meie autosse. Tehti mulle siis protokoll selle kohta ja seletasid seal veel et kui ma olen 23-ndal sündinud,et siis ega ma kohe aasta vanemaks ei saa. Hmm.. minu arust on küll nii, et kui ma ikka 23 kell 15.00 sündisin siis aasta pärast kell 15.00 olen ju aasta vanem, või kuidas ? Igastahes tegid nad mulle selle protokolli ja jäin sõpra ootama kuna ta mulle rooli tuleb. Samal ajal helistasin ka uuesti politsei lühinumbrile 110 ja tahtsin küsida kuna ma sõitma võin hakata, et asi ikka kindel oleks, sealt öeldi, et meie ei saa telefoni teel sellist infot edastada teile ja minge politsei majja jne. Päris huvitav sellessuhtes, et ühel on õigus rääkida ja teisel ei ole. Kui minna nüüd täna politsei majja ja rääkida asi nii ära nagu oli ja las kuulavad oma telefoni salvestusi, siis peaks ju saama kuidagi seda asja muuta, või mis ? :? Sõnatuks võtab selline käitumine, üks räägib üht, teine hoopis teist :neutral:



Sain nüüdseks otsuse kätte ja trahvi summaks tuli 5400.- Ei oska enam midagi edasi teha, kas minna kohtusse edasi või jätta niisama ? See ei ole nüüd küll hea trahvi summa mida maksta selle eest :S Lähen käin räägi korra ühe tuttavaga, et mis tema arvab. Aga mis teie arvate kas minna kohtusse välja sellega ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 27.04.2009 12:27 

Liitunud: 10.01.2009 20:39
Postitusi: 2333
Kui need kõned tõepoolest on salvestatud ja tuvastatavad, (sul peaks vähemalt olema täpne kuupäev ja kellaaeg mil sa selle kõne tegid) siis läheksin mina küll kindlalt kohtusse.

_________________
BMW diagnostika 10€ (Ka E34/E32/E36), võimalus kohale tulla kokkuleppel. Seadmeks esinduse GT1.
Laua/Sülearvutite remont ja hooldus. GPS/Navi kaardi ning softi uuendused soodsalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 27.04.2009 18:34 

Liitunud: 05.03.2008 22:55
Postitusi: 41
Asukoht: Tartu City.
Jah, kellaaeg ja kuupäev on meeles täpselt. Kirjutasin ka vastulause ja protokolli kirjutasin ka pika teksti miks rooli istusin ja kust ma sellist infot sain. Ma kujutan ette, et nad isegi ei vaevunu kuulama neid linte ja tehti kohe trahv, majandus surutis ju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 27.04.2009 19:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.03.2004 01:34
Postitusi: 151
Asukoht: Oibljääd Vectra's
mine muidugi kohtusse... suremaks see trahv igaljuhul ei lähe ja politsei ei saa ka õigusabi kulusid sulle kaela keerata kuna nad ei tohi kasutada advokaate. Sinul aga soovitan otsida mõni tuttav jurist kes nad korralikult paika paneks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 27.04.2009 19:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 11:08
Postitusi: 581
hollow kirjutas:
mina vaidlustasin oma trahvi kuna protokolli oli vale kuupäev pandud... see kui teepeal patrull sulle ytleb, et võid kyll sõita aga protis teine kuupäev kirjas, siis selle mendi jutt ei maksa midagi

See pole midagi, mul suutsid nad Pärnus perekonnanime vale panna :D Pandi Indrek Pärna, õige pole seda moodi ka mitte.. Ju nad said segaduse, sest elukoht on mul Pärna talu :D Aga ma ei viitsind hakata vaidlustama seda 240 eeku...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 27.04.2009 20:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.03.2004 01:34
Postitusi: 151
Asukoht: Oibljääd Vectra's
insche kirjutas:
hollow kirjutas:
mina vaidlustasin oma trahvi kuna protokolli oli vale kuupäev pandud... see kui teepeal patrull sulle ytleb, et võid kyll sõita aga protis teine kuupäev kirjas, siis selle mendi jutt ei maksa midagi

See pole midagi, mul suutsid nad Pärnus perekonnanime vale panna :D Pandi Indrek Pärna, õige pole seda moodi ka mitte.. Ju nad said segaduse, sest elukoht on mul Pärna talu :D Aga ma ei viitsind hakata vaidlustama seda 240 eeku...

nuh väärteoasi jah suht selline... kui viicid siis ajad kui ei siis ka ei juhtu midagi... mul aga oli KarS 262 ehk siis krim asi

muidugi kellegi jutt us miski vassiili võeti täispeaga rajalt maha kuskil ida-virumaal ja poluvernikust politsei kirjutas protokolli, et juhtis sõidukit jopes... asi vaidlustati kohtus ja võideti, sest seadus ei keela jopes autot juhtida


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 28.04.2009 13:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.03.2007 20:22
Postitusi: 97
hollow kirjutas:
mul aga oli KarS 262 ehk siis krim asi

selgita siis teistelegi mis ime läbi sinu 262 krim.asi sai olla

hollow kirjutas:
muidugi kellegi jutt us miski vassiili võeti täispeaga rajalt maha kuskil ida-virumaal ja poluvernikust politsei kirjutas protokolli, et juhtis sõidukit jopes... asi vaidlustati kohtus ja võideti, sest seadus ei keela jopes autot juhtida

linnalegend.
karistus määratakse ikka selle järgi, mille alusel väärtegu klassifitseeritakse (ehk viide konkreetsele õigusaktile ja selle §-ile), mitte kirjelduse järgi. ning isegi kui ida-virumaa kohalik politseinik kirjutas "joobes" asemel "jopes", on lisaks sellele kirjas mis joobega tegemist on (alko, narko, vms), seega mõte jääb ikka samaks (kui ei jää, siis väärteomenetluseseadustiku järgi ei ole selle muutmine probleem, kui kvalifikatsioon jääb samaks). samuti on veel eraldi paberil selle joobe tuvastamine. ja lõpetuseks karistus selle eest määratakse hiljem ja hoopis mujal ning mitte selle aktsendiga politseionu poolt ning seal pole "jopest" enam midagi kirjas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 28.04.2009 13:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.09.2007 11:54
Postitusi: 543
Asukoht: Tallinn/Nurmsi/Viskla
Vot kui kaugele võib üks lugu areneda. Lähtematerjal on siin:
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=82284


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mida teha kui said ebaausa trahvi?
PostitusPostitatud: 28.04.2009 13:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.03.2007 20:22
Postitusi: 97
infidel kirjutas:
Vot kui kaugele võib üks lugu areneda. Lähtematerjal on siin:
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=82284

täpselt see mis ma oma eelmises postituses välja tõin, et oluline on õige kvalifikatsioon. antud loos kirjutati küll selgitav jutt, aga ei viidatud § mida rikuti. näpuga järge ajades seega rikkumist ei toimunud.
seega küsimus pole selles kas kirjutati "jalgkäija" või "jalakäija".


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 80 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 81 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7