Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 17.02.2019 17:15

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 88197 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5874, 5875, 5876, 5877, 5878, 5879, 5880  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Küsimused, mis elada ja magada ei lase. Vol. 2
PostitusPostitatud: 21.12.2018 20:10 

Henn kirjutas:
Canon kirjutas:
erkihps kirjutas:
Miks sõbra autol(2007 lexus), millel -21 klaasipesuvedelik sees, klaasile pritsides jääkihi klaasile tekitab? Ja see on viimastel päevadel toimunud, ehk siis nende mõningate miinuskraadidega.

Mul ka 2007 lexus ja sama jama

Pange kangem aknapesu kui see cirkelk värvitud vesi. Poe -21 on mõõtes max -7 kraadi.

Circlek klaasipesuvedelik mille pudelil eraldi punane julla, et parem kallara oleks toimib kyll väga hästi. Mingi aeg myydi seal mingit muud ka ja see oli kyll pask.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21.12.2018 20:43 

Raghza kirjutas:
...
kui kasutan, on oht trahvi saada aga kuidas on lood lihtsalt küljes olemisega.
...

]Kindlasti valgustab oluliselt paremini, kui vanad tuhmunud kaugtuled.
Lihtsalt auto küljes hoidmise eest keegi sind koinima ei tohi hakata.

Ma muretseks pigem mõne pimestatu pimeda viha pärast - murtud jalgadega on jube paha sõita.

Üldiselt võite need "töötuled" sõiduautodel endale vaseliinita istelihasesse sisestada - need on kasutamiseks päraperses päriselt tööd tehes, mitte avalikus liikluses!

Valgustavad täitsa hästi, pimestavad veel paremini. Mõned isendid tekitavad rämedalt palju raadiohäiried, mõned lihtsalt palju.

Viimati muutis v6sa, 21.12.2018 21:50, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21.12.2018 20:45 

Henn kirjutas:
Canon kirjutas:
erkihps kirjutas:
Miks sõbra autol(2007 lexus), millel -21 klaasipesuvedelik sees, klaasile pritsides jääkihi klaasile tekitab? Ja see on viimastel päevadel toimunud, ehk siis nende mõningate miinuskraadidega.

Pange kangem aknapesu kui see cirkelk värvitud vesi. Poe -21 on mõõtes max -7 kraadi.

Kuidas mõõdetud? Külmumistestiga või densimeetriga?

EDIT: Labane viga parandet.

Viimati muutis v6sa, 23.12.2018 00:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21.12.2018 21:55 

v6sa kirjutas:
Henn kirjutas:
Canon kirjutas:
erkihps kirjutas:

Kuidas mõõdetud? Külmumistestiga või densitomeetriga?

Teen parasjagu "ajakirjandust" klaasipesuvedelike alal. Tööriist ei ole densitomeeter(sellega mõõdetakse trükitööstuses tumedust), vaid refraktomeeter. Kahjuks on selgunud, et paljud ei oska refraktomeetrit lihtsalt kasutada. Probleemi põhjust hetkel ei avalda, aga tulemus ongi selline et -20 kraadine vedelik näitab -6, kuigi on tegelikult -20.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.12.2018 00:28 

Tänan labasele veale tähelepanu juhtimast.

Kuidas saab refraktomeetrit valesti kasutada?

Iseasi on muidugi see huumor, et viidatud asja resolutsiooniks pakuvad nad 10 kraadi ja täpsuseks pool ühikut ehk 5. Siin käib jutt ühe ühiku suurusest erinevusest...

No Sul on vast natuke parem priboor kasutusel.

Densimeetrit usaldan ma rohkem:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.12.2018 09:35 

v6sa kirjutas:
Raghza kirjutas:
...
kui kasutan, on oht trahvi saada aga kuidas on lood lihtsalt küljes olemisega.
...

]Kindlasti valgustab oluliselt paremini, kui vanad tuhmunud kaugtuled.
Lihtsalt auto küljes hoidmise eest keegi sind koinima ei tohi hakata.

Ma muretseks pigem mõne pimestatu pimeda viha pärast - murtud jalgadega on jube paha sõita.

Üldiselt võite need "töötuled" sõiduautodel endale vaseliinita istelihasesse sisestada - need on kasutamiseks päraperses päriselt tööd tehes, mitte avalikus liikluses!

Valgustavad täitsa hästi, pimestavad veel paremini. Mõned isendid tekitavad rämedalt palju raadiohäiried, mõned lihtsalt palju.

Ei tohiks olla kallis õige kaugtuli, vanemate volvole panin ette just, kõik e tähised asjad olemas. 50cm pikk, jah ametlikult ei tohi olla kuna peab paaris olema.
Maksis 120 kohaliku + alus + juhtme komplekt. Lisatuled.ee ning saad oma mure murtud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.12.2018 13:54 
Kasutaja avatar

Henn kirjutas:
Canon kirjutas:
erkihps kirjutas:

Ma kasutan sama vedelikku ja minul endal pole sellega probleeme tekkinud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.12.2018 01:00 

erkihps kirjutas:
Henn kirjutas:
Canon kirjutas:
erkihps kirjutas:

Ma kasutan sama vedelikku ja minul endal pole sellega probleeme tekkinud.

Ma kuulnud et tüüpviga selle aasta autodel

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.12.2018 03:35 

v6sa kirjutas:
Tänan labasele veale tähelepanu juhtimast.

Kuidas saab refraktomeetrit valesti kasutada?

Iseasi on muidugi see huumor, et viidatud asja resolutsiooniks pakuvad nad 10 kraadi ja täpsuseks pool ühikut ehk 5. Siin käib jutt ühe ühiku suurusest erinevusest...

No Sul on vast natuke parem priboor kasutusel.

Densimeetrit usaldan ma rohkem:)

Alustame sellest, et ma panen siia foto sellest kasutusjuhendist, mida sina mulle andsid.
https://www.upload.ee/image/9339574/ref ... -scale.png

Kui sa lähedalt vaatad, siis on sellel kaks skaalat, mõlemad natukene erinevad. Kumba sa kasutad ja miks? Ma loodan, et sa ei rända googlisse nüüd, vaid oskad mulle ise vastata ikka :).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.12.2018 21:54 
Kasutaja avatar

Refraktomeetriga ei mõõdeta aknapesuvedelikku, see ei ole mõõtmiseks sellele keemiale lihtsalt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27.12.2018 00:48 
Kasutaja avatar

ise mõõdan silmaga, see temp kirjas ju kankul.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27.12.2018 02:36 

McRicco kirjutas:
Refraktomeetriga ei mõõdeta aknapesuvedelikku, see ei ole mõõtmiseks sellele keemiale lihtsalt

ka vale vastus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.12.2018 00:16 
Kasutaja avatar

keegi kleepse ka autole valmistab ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.12.2018 01:41 

WhoIsTheMaster kirjutas:
...
Kumba sa kasutad ja miks?
...

Ma ei kasuta kumbagi, kuna mul ei ole refraktomeetrit. Aga ma tean selle tööpõhimõtet;)

Ma nüüd eeldan, et "madalam" (ehk vasakpoolsem) pesuvedeliku skaala võiks olla odavale alkoholile (etanool/metanool) ja "kõrgem" ehk parempoolseim võiks olla "parematele vedelikele". See oli vist isopropanool?

Samas ei ole siin suurusjärgu vahet, kuna meid huvitavas vahemikus (0...-20) on skaalade erinevus vaid mõneprotsendine, võimaldades tuvastada erinevuse -6 kraadi vs. -21 mõlema skaala järgi.

Ainus viga, mida mina suudan välja mõelda refraktomeetri kasutamisel, on hügieeninõuete rikkumine. Saastunud vedelik, mullid vedelikus, praht prooviklaasil...

Millal ja kust me saame ajakirjandusliku eksperimendi tulemusi lugeda?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.12.2018 17:40 

v6sa kirjutas:
WhoIsTheMaster kirjutas:
...
Kumba sa kasutad ja miks?
...

Ma ei kasuta kumbagi, kuna mul ei ole refraktomeetrit. Aga ma tean selle tööpõhimõtet;)

Ma nüüd eeldan, et "madalam" (ehk vasakpoolsem) pesuvedeliku skaala võiks olla odavale alkoholile (etanool/metanool) ja "kõrgem" ehk parempoolseim võiks olla "parematele vedelikele". See oli vist isopropanool?

Samas ei ole siin suurusjärgu vahet, kuna meid huvitavas vahemikus (0...-20) on skaalade erinevus vaid mõneprotsendine, võimaldades tuvastada erinevuse -6 kraadi vs. -21 mõlema skaala järgi.

Ainus viga, mida mina suudan välja mõelda refraktomeetri kasutamisel, on hügieeninõuete rikkumine. Saastunud vedelik, mullid vedelikus, praht prooviklaasil...

Millal ja kust me saame ajakirjandusliku eksperimendi tulemusi lugeda?

Mõte käib sul suht õigesse auku, va selle põhilise kohaga, kus viga tehakse.
isopropanooli euroopas ei kasutata kusjuures. Aga etanool-metanool on täitsa olemas jah.
Muidugi mullid ja saastunud vedelik on ka nendeks veakohtadeks, kuid katse tulemustele toetudes mõõtetulemus siiani muutunud ei ole olenemata tegelike mullide kogusest mõõtevahendil. Ja nii saastunud vedeliku mul pole õnnestunud tekitada mis mõõtetulemust muudaks.
Eksperiment viibib hiina postisaadetise taga. Kui jõuab kohale, siis saan eksperimendiga edasi minna. Teine mõõtevahend ongi justnimelt selle "vea" vältimiseks ostetud.
Tellitud sai 6endal detsembril, eks ta paari nädala jooksul jõuab eestisse. Ilmselt praegu pühad ka veel käimas ja omniva on ka umbes omadega.
Algselt oli mõte teha foorumi postitus, kuid kuna mõõtmine on üsna mastaabseks läinud, siis ilmselt proovin autogeeniusele artiklit müüa. Ise asi on muidugi nendepoolne huvi. Kui kedagi ei huvita, siis tuleb foorumi postitus.
Seniks aga, kas kellelgil on ideid kust või millise tootja aknapesuvedelike veel otsida?
Nimekirjas on
statoil
olerex(tankurist)
mündipesula(tankurist)
motip -21
motip-15
automaailm -20
automaailm -21
APChemicals -21(prisma ja ilmselt igalpool mujal levinud)

automaailma puhul on tegelik tootja tundmatu, aga "valmistatud automaailma tellimusel".

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 88197 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5874, 5875, 5876, 5877, 5878, 5879, 5880  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis