Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 27.04.2024 21:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 179 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 05.11.2014 10:45 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2008 01:12
Postitusi: 2818
Asukoht: Tln
Hr.Timmu kirjutas:
Tervist!

Paar lehte tagasi oli jutt rendika võtmisest lennujaamast ja selle nn jätmisest kuhugi.
Minu probleem siis selline, et tahaks minna autot tooma ja lennukiga maanduks Frankfurtis aga oleks tarvis sõita sellisesse linna, nagu Ludwigsburg. Ehk siis kas on olemas reaalselt selline variant, et võtan lennujaamast rendika ja kiman sellega u. 200km ja jätan kuskile sinna? :D
Tänud ette!


Miks rongiga ei lähe? Lennujaamas istud rongi, poolteist tundi sõitu ja Ludwigsburgis astud rongist taksosse ning sõidad autoplatsile. Tunduvalt lihtsam :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 05.11.2014 10:52 

Liitunud: 23.10.2008 22:40
Postitusi: 381
On m6tet platsilt tuua ka? St kerge v6imalus kuidagi yle v paska saada, eraisikuk2est etem poleks?

_________________
andre ütleb:
menti ei tule sest neil juba on kaks väljakutset


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 05.11.2014 11:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Rendika võid jätta sama rendifirma teise kontorisse, kuid nüüd on Saksas hakatud selle eest raha küsima, kui kunagi oli see tasuta. Ma kasutaks igaljuhul ICE rongi, viib su 200kmh kohale muretult ja ilmselt ka odavamalt

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 05.11.2014 12:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Tundub küll jah, et väike vahe ikka on kui mujale jätad. Pole muidugi enne selle pilguga vaadanud. Samas rongipilet paistis ka 65 eurot, rendikas 100 kanti. Edasi peab vaatama ju ka seda, et kuidas edasine protsess toimuks. Kui on vaja ka registrisse minna ja müüjal pole aega sinuga jännata, siis võib rendikas mõistlikum olla. Teed ise pärast oma tiiru ära rendikaga ja saabud tagasi auto juurde. Eriti kui on ajapeale minek, sest ega need registrid ju väga pikalt lahti pole. Kui on plaan õhtul jõuda, siis veel rendika eelis, et ka hotelli sõita jne.
Siinkohal ei saa üheselt ju öelda, et kasuta rongi. Ise olen ka viimasel ajal küll pigem rongi eelistanud, sest asukohad ja kellaajad on jopanud ja rongihinnad head olnud, aga korra oli tõesti ka juhus, kus numbreid ei saanud ette teha (nõuti auto dokumente ja müügilepingut - mida siiani pole küsitud, maksimaalselt VIN kood) ja siis tõesti palusin müüjal ennast registrisse toimetada peale auto vaatamist (müüjaks oli firma, kes oma vara realiseeris, mitte müügiplats - tulid õnneks vastu), tänu sellele jalutasin registrist välja 3 minutit enne sulgemist numbrid näpus. ÜT-ga poleks elus jõudnud ja oleks kohe +1 päev olnud, mida mul võtta poleks olnud, sest oli kiire koju tagasi. Samas iga müüja ei viitsi küll sinuga edasi - tagasi tiirutada.
Lisaks kui mitmekesi minek, siis ilmselt on juba rendika kasuks asi plus enda mugavus. Rääkimata sellest, kui esimene auto ei meeldi ja pead kiirelt plaani ringi vaatama. Mitme ringiistumise korral võib veel sisse visata vimka, et üks rong hilineb jne. Mul korra olnud juhus, kus üks rong lihtsalt vahelt ära jäi ja teine ka hilines. Oli vist mingi streigi teema, tuttav veel imestas, et isegi lihtsalt sain liigutud. Praegu tundub ka mingi streik jälle olevat bahn.de koduka järgi. Tookord olid mul õnneks sellel hetkel juba numbrid kaenlas ja müüjaga polnud täpset saabumisaega paigas või noh lubatud vahemikku ma mahtusin, kuigi täpselt viimastel minutitel. Mängisin veel ise planeeritud reisi ringi. Õigemini järgmine rong ei olnud see, kuhu ma tahtsin vaid sõitis linna, kust teadsin samuti rongi minu soovitud sihtpunkti suht tihti käivat (NRW suurlinnad).

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 05.11.2014 12:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Rendikas tundub igal juhul olema mõistlikum variant. Tõenäosus, et sõidad rongiga autoplatsi ligidale, lähed taksoga kohale, ostad kohapeal auto ning sõidad meetritki ringi liikumata ja samal päeval minema, on väga väike. Mida konkreetsemad nõuded sul ostetavale autole on, seda tõenäolisem on, et on vaja mitmel erineval platsil või isegi mitmes linnas ringi liikuda enne ostmist, mida ühistranspordiga on sisuliselt lootusetu teha mõistliku aja/raha kuluga.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Viimati muutis MantaOwner, 05.11.2014 12:51, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 05.11.2014 12:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Ma pole sellist platsi veel näinud, kus võetakse sinult papp ja jäetakse kõik sinu mureks. Alati on sõidutatud, viidud ja toodud. Viimsti suvel ei pidanudki kuhugi minema, istusin poe puhkenurgas, kuni numbrid toodi

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 05.11.2014 20:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Auto mujale jätmise maksumus sõltub sellest, kui populaarne/suur on see asukoht ja loomulikult peab sama firma seal esindatud olema.
Mugavam oleks vast tõesti minna rongiga ja siis seal kohapeal võtta rendikas. Rong vist viib kiiremini kohale ka???

Vaatasin Sixt pakkumist nädala keskel. 100 eurot ööpäev, see on hinnaga Frankfurdi lennujaamast ja jätad Ludwigsburg rongijaama. Ludwigsburgist võttes ja sinna samma tagastades on hind 70 eurot.

200km pane nüüd kütusekulu juurde ja kas tuleb ka teedemaks või mitte?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 06.11.2014 11:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Ei ole mingit teedemaksu. 200km kütusekulu nüüd ju nii ületamatu ka pole, teiseks nagu bahn.de väidab, siis hetkel streik ka raudteel. Kindlasti on mugavam autoga minna, kui otsida ümberistumisi jne, aga eks kõik sõltub loomulikult ka mugavusest ja kokkulepetest jne. Kui konkreetse auto järgi minna ja rongiliiklus mugav, siis miks mitte. Olulist ajavõitu ei paista ju, rong 1:35 vs auto 1:50. Muidugi siia veel tuleb juurde rongijaamast auto juurde saamine, mis muidugi tuleks ju ka rendikat tagastades ikkagi.
Selles vaates, et pole näinud kunagi platsi, kes ei viitsiks tegelda, siis ilmselt sõltub platsist ka. Kui mingi suur plats ja rahvast palju, siis miks mitte, kui üks töötaja siis vaevalt on tal aega sinuga üle tunni registris istuda. Mul küll jah päris paljudel kordadel juba numbrit ette ära tehtud olnud ja seetõttu pole seda muret olnud. Mina küll palju ka eraisikutelt ostnud, sedasi polegi kunagi käinud, et lihtsalt mööda platse tuiaks ja midagi vaataks. Alati ikka konkreetse auto järgi.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 06.11.2014 12:10 

Liitunud: 04.08.2008 21:57
Postitusi: 75
Asukoht: Tartu
Suured tänud Teile info eest! Nüüd pean plaani täpsemalt paika panema ja siis auto järgi.
Üldiselt ei oleks väga viitsinud üldse ise kohale minna aga kuulduste järgi pidi praegu treiladega suht jamad seisud olema, kuna kõik tahavad enne käibemaksuseaduse jõustumist omale autosid tuua, siis pidid tarneajad ja hinnad jubedad olema. Aga veelkord tänud Teile kõigile!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 06.11.2014 13:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Ma olen muidu ise ka järgmine nädal ja ka mingi osa ülejärgmisest Saksas. Mõned auto toomise võib ära orgunnida vajadusel. Stuttgarti kandis olen ka.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 06.11.2014 14:20 

Liitunud: 31.07.2005 12:23
Postitusi: 706
Asukoht: püha maa
dellu kirjutas:
Samas rongipilet paistis ka 65 eurot

65 euri "tln-trt" otsa eest on ikka päris palju küsitud, kas neil seal mingid "suslad" ka on nagu meitel, et sõidad 2/2.5 tundi ja maksad 10 euri vms?!

_________________
"Õndsad on need, kellel on nälg ja janu õiguse järele, sest nemad saavad küllaga."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 06.11.2014 14:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Kuna seal trajektooril on ICE mängus, siis hind kobedam jah. Ilmselt kuidagi skeemitades võib olla saab külasid pidi kolistades ka, aga otsingumootor ilmselt pakub siiski parima. Lisaks ilmselt käivad lennujaamast bussid ka suurematesse linnadesse, milline Stuttgart seal kandis peaks olema. Mingi hetk seal miski turupiirang rongide kasuks vabanes ja bussivärk kasvab jõudsalt. Iseasi muidugi mis see läbi külade kolistamine aega võtab kui igas jaamas pead tund või kaks ootama.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 06.11.2014 19:03 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Tõnis_S kirjutas:
dellu kirjutas:
Samas rongipilet paistis ka 65 eurot

65 euri "tln-trt" otsa eest on ikka päris palju küsitud, kas neil seal mingid "suslad" ka on nagu meitel, et sõidad 2/2.5 tundi ja maksad 10 euri vms?!


Ega sa Venemaale autot ei lähe tooma. Arenenud riikides on rong põhjusega "kallis"-ta on kiire ja mugav!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 12.11.2014 21:20 

Liitunud: 01.09.2009 22:15
Postitusi: 47
Käisin sõbraga ühte Skodat toomas. Lendasime Stuttgarti ja rentisime auto, et sõita ~90 km eemale, müügiplatsile. Rent oli miskit 90 € kandis ( kui bronnid nädal enne, võid saada mõnekümned eurod odavamalt).

Auto oli timm, müüja polnud türklane, ja ARK oli kõigest 3 km kaugusel. Sõitsime kohaliku ARKi juurde ja hakkasime otsima kohta, kust kollast transiitnumbrit. Koht leitud ja numbri ning kindlustuse eest makstud ( KÕIGEST 64€ !!! ) Seadsime sammud ARKi. Järjekord oli päris lühike ja sain suhteliselt kiirelt teenindaja juurde. "Do you speak English?" oli mu esimene küsimus kui sakslanna mind saksa keeles teretas. "Yes, i do speak English", tuli vastuseks. Head omadussõnad läbisid mu pead ja ütlesin, et soovin kollast transiitnumbrit teha. Neiu naeratab ja küsib, sõiduauto registeerimistunnistust. Küsisin, et miks tal läheb seda paberit tarvis, kui number tehakse nö inimesele, mitte autole. (kollane transiitnumber - isikupõhine; punane transiitnumber - autopõhine). Ja siis läks kogu üritus allamäge...

Olen oma elus toonud mitukümend autot Saksamaalt ja mitte kunagi ei ole ma pidanud kollase transiitnumbri tegemiseks minema koos sõiduki registeerimistunnistusega ARKi. See jant lõppes 3x ARKi ja müüja vahel sõitmisega. Jumal tänatud, et me olime Stuttgardi lennujaamast auto rentinud.

Kusagil Leedus, hakkas Skoda üks pihusti nusberdama.. Vot sulle 2011.a Skodat..

Enne, kui rendikasse istute ja sõitma hakkate, veenduge, et autol EI OLEKS kriipse/kraapse/mõlke. Kui autol on kahjustused, helistage sellele tondile, kellega rendilepingu vormistasid.
Soovitan enne rendiauto tagastamisest teha autost pildid. Kindlasti velgedest ja igast keredetailist eraldi. Ja veenduge, et piltidel jääks kellaaeg/kuupäev peale. Nädal, pärast Skoda toomist, bronnis rendifirma mu kontolt 1000€. Koheselt uurisin, et mis teema on. Pärast mitut kõne edasi suunamist, sain teada põhjuse. Väideti, et me oleme autol velje ära kriimustanud. Saadeti pildid ja jutud. Kui ütlesin, et ma küll pole seda teinud ja tõesti, ma polnud seda teinud, vastati rendifirmast, et tõestage. Noojah.. Pangakontole kanti 750 € tagasi... Ja nii see asi lahenes.

_________________
http://www.rendihaagis.ee
Autoveotreilerite ja Respo kaanekate rent.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 13.11.2014 09:35 

Liitunud: 23.10.2008 22:40
Postitusi: 381
Mis seal siis nii hullu on, et paberitega sinna ARKI minema pidid, auto sinu siis sul dok nagunii olemas ju? Miks see probleem on?

_________________
andre ütleb:
menti ei tule sest neil juba on kaks väljakutset


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 179 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 149 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7