Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 10:13

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 179 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 06.02.2012 17:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.11.2007 00:59
Postitusi: 810
kalle kirjutas:
ma puht huvipärast küsin, et kui ma müüaga diilile saan, kui müüjaks eraisik, siis teen temaga ostu-müügilepingu, ja istun autosse ja sõidan eestisse, siin arki ja võtan siin arvele, siis automaatselt läheb eelmises riigis arvelt maha ju. St nende transiitidega pole väga mõtet üldse jamada. ja profülaktika mõttes ehk viitsib keegi siia uuesti need transiidikate hinnad panna, leedus, saksas, rootsis, hollandis jms kohtades, või see eur siseselt sama?

Leedu transiidid koos kindlustusega 35euri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 06.02.2012 18:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Ikka iga riigi oma nägemus on hind

See mahaminek on väga suhteline, mul üks auto siiani hingekirjas, mis Eestist ära kolis vist 2009. ARK ütles et nemad ei tee enne midagi kui asukohariigist info tuleb.

Transiidi hinnad saksas kollastele (5 päeva) kuskil 100 eurot. Kui netis kindlustus ära teha võiks mingi 75ga ka hakkama saada, aga ise pole siiani seda varianti proovinud, aga keegi väitis et saab. See muidugi eeldab et sul on kuskil kindlustus ja roheline kaart välja trükkida, sest sealne ARK nõuab neid. Kui pikemalt plaanid tulla, siis punased numbrid on 150 eurot. 14 päeva, aga autol peab ülevaatus olema, kollastega ei pea. Saksas ei anna sulle keegi autot "kätte", et võta kodus arvele. Seal peavad arvelt maha võtma, mis minu üllatuseks maksis ka vist 60 euro kanti. Sina tuled siis autole järgi oma transiitnumbritega, mis sisuliselt on isiku mitte auto põhised (saad ette ära teha).

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 07.02.2012 11:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.04.2006 00:48
Postitusi: 911
Siis ma võin ükskõik, mis risuga sealt sõites ära tulla? kui transiitidega üv-d ei nõuta? leedust samamoodi? Ja kuna transiidid nagu euroliidu siseselt kehtivad, siis ma võin need ju kodus ka ära teha, kotiga kaasa võtta, saksa, seal auto arvelt maha, transiidid ette ja tuld?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 07.02.2012 11:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Ei usu, Eestis transiidid ikka minu arust konkreetsele autole. Eesti transiidid olid minuarust kallimad kui saksa oma kokku juba ilma kindlustuseta.
Saksa 5 päevastel jah ei pea olema ülevaatust (ja teed isikule, mitte autole, kuigi pärast peab vist auto andmed ka juurde kirjutama - aga kohalikud ise tegid nii, et ei kirjutanud ja sai vajadusel mitut autot liigutada), samas ma ei teagi kuidas see on. Keegi teises teemas just väitis, et politsei kontrollib autoturu kandis ülevaatust ja kindlustust. Samas kui Saksa 5päevane lubab ilma kindlustuseta neid teha, siis ei tea kuidas liikumisega on. Saksas eeldatavasti lubatud, seega võiks ju mujal ka. Saksa punased on juba autopõhised ja siis pead auto ARK-s ette ka näitama, tädike tuleb laua tagant VIN koodi jne kontrollima. Vähemalt 2006-7a kanti oli nii, hiljem pole nagu vajadust punaste järgi olnud.
Leedu kohta ei oska midagi rääkida.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 22.06.2012 15:27 

Liitunud: 26.06.2004 22:12
Postitusi: 932
Asukoht: Tallinn
Küsimus neile kes Saksas konkreetselt viimasel ajal käinud on. On seal kohapeal autod odavamad kui need mis netis üleval on? Eestis müüakse otse sealt tulnud kollaste transiitidega autosid väiksema raha eest kui mobile.de lehel üleval on. :uhoh Või kas äkki on seal kohapeal mingi meeletu tingimis võimalus olemas? Või käib tegelik müügikuulutuste elu hoopis lehtedes?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 22.06.2012 15:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2004 23:20
Postitusi: 424
Asukoht: Peidus ksenooni eest
Ise küll käinud pole, kuid otsisin alles hiljuti poolteist kuud omale autot ning jooksvalt Saksa ja Eesti turgu jälgides sai pilt palju selgemaks.
Ega sakslane ka loll pole, et hea auto odavalt ära annab. Tihtilugu saadakse sealt mingite kergete puudustega või rämeda läbisõiduga odava otsa isendid, mille hinnast kogenud tegelased kindlasti veel alla suudavad rääkida. Lakutakse iluvead ja salong korda, korrigeeritakse näitu ning saabki Eesti inimese käest palju raha küsida.

_________________
jannu33 kirjutas:
"80% siinsetest kasutajatest on täiesti värdjad..palun toppige endal suu s*tta täis ja lahkuge siit foorumist. aitäh teile.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 22.06.2012 15:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
smi kirjutas:
Küsimus neile kes Saksas konkreetselt viimasel ajal käinud on. On seal kohapeal autod odavamad kui need mis netis üleval on? Eestis müüakse otse sealt tulnud kollaste transiitidega autosid väiksema raha eest kui mobile.de lehel üleval on. :uhoh Või kas äkki on seal kohapeal mingi meeletu tingimis võimalus olemas? Või käib tegelik müügikuulutuste elu hoopis lehtedes?

Konkreetset autod võrreldes miks mitte siin odavamalt müüa. Oled näiteks pool aastat selle otsas istunud ja keegi isegi ei helista. Lõpuks pead ju odavalt ära andma, et keegi üldse võtaks. Ei ole muidugi kunagi kohapeal otsimas käinud, sest alati ikka millegi konkreetse järgi, aga ei tahaks nüüd uskuda, et mobilesse ei panda ja üritatakse kuskil kohalikus ajalehes müüa. Tuttava juures kohalikke lehti lapates pole ma küll väga autokuulutusi näinud või on need stiilis "müüa ford focus 1999a 3000 eurot". Ei ole mingit mootoriinfot isegi ja hinnad ka väga soodsad ei tundu. Ma muidugi ei oska kommenteerida mis lehed tuttaval käivad ja palju seal kuulutamise osa. Võimalik et on ka selliseid lehti nagu soov ja kuldne bors. Siiski kui inimene paneb kuulutuse korraga netti ja lehte, siis on selge ju, et netist leitakse enne.
Tingimisega on nii ja naa, kuna mina enamasti olen konkreetsete autode järgi läinud ja enamasti ka palunud hoida, siis enamasti ei taha enam keegi tingida, sest ta on ju seda sulle hoidnud ja eeldab et selle hinnaga mis müügis, kui just enne pole juttu olnud. Kuna teinekord on diagnostikaga mingeid vigu välja tulnud, siis selle pealt on loomulikult alla saanud. Samas kui ühte autot toomas käisin ja sõber ka endale otsimas oli, siis ta otseselt midagi kokku ei lepinud ja helistasime alles Saksamaal, et tuleks 4-5h pärsast vaatama. Õigemini tegelt vist korra helistas siit ka eelmine õhtu, et äkki saame kohe hommikul vaadata enne seda autot, millele ma pidin järgi mine (oleks teele jäänud) aga kahjuks oli sellel ajal tööl. Selle ostsime eraisikult ja tingida sai küll, äkki oli nii et 8200 euro auto sai 7500ga ja tehasevalukad ka veel kaasa. Samas teisalt jälle oli see vast selline auto, mida iga Poola/Leedu/muu autoärikas ei jahi ka, kes teab kaua see müügis oli. Teiseks oli see tal rohkem hobiauto eest vist ka või vajas suuremat, seega inimesel oli soov lahti saada ja kui inimesed on pea 2000km kauguselt vaatama tulnud, küll nad siis ära ka võtavad. Selles mõttes oli ka meeldiv õhkkond, et vaatasime auto tema kodu lähedal olnud garaazis ära ja kutsuti koju kohvile/teele kus siis hinda arutama hakati, mitte see ei toimunud a la kuskil parklas käed taskus.
Aga ega see aeg on suures plaanis läbi, kus autod seal megaodavad, pigem ongi see, et kui sa otsid konkreetset mudelit, värvi, varustust jne, on seal palju suurem valik. Näiteks see eeltoodud auto oli ainuke eestis, eelnevalt oli üks samasugune automaat arvel, nüüd tuli manual ka. Päris mitu päeva läks enne kui arvele sai (ARK oma paberimajandust seal ajas). Seda kere (mudelit) on Eestis loomulikult kõvasti, aga mitte sellist kooslust.
Margus_ kirjutas:
Ise küll käinud pole, kuid otsisin alles hiljuti poolteist kuud omale autot ning jooksvalt Saksa ja Eesti turgu jälgides sai pilt palju selgemaks.
Ega sakslane ka loll pole, et hea auto odavalt ära annab. Tihtilugu saadakse sealt mingite kergete puudustega või rämeda läbisõiduga odava otsa isendid, mille hinnast kogenud tegelased kindlasti veel alla suudavad rääkida. Lakutakse iluvead ja salong korda, korrigeeritakse näitu ning saabki Eesti inimese käest palju raha küsida.

Eks kõik siin maailmas on suhteline. Samahästi võiks küsida, miks Eestlane peaks sulle midagi head odavalt andma, aga siiski antakse. Vaja maja ehitamiseks raha, tuli müüki uus ja parem mudel jne ja kiirelt raha vaja ning inimene ei viitsi müügiga pikalt vaeva näha. Pigem juhtub see esimene just pigem Saksamaal kui Eestis, kus elatustase on teine ja pigem oma mugavuse nimel antakse kiirelt ja odavamalt ära. Lihtsalt teatud kohtades on suhtlus ja muud standardid (elu) natuke teised. Näiteks pea iga kord on mulle tuttav sõnasid peale lugenud, et neil on viisakus, et peale 19t enam ei tülitata igasugu tehingutega, viimati küll rikkusime seda reeglit ja käisime peale 21t ühte sõbra lampi ära toomas :). Aga pigem on küssa kuidas sina selle hea pakkumise kätte saaksid. Näiteks eelmine kevad käisin Saksamaal puhkamas ja reklaamisin siin foorumis ka, et kui keegi midagi tahab toon ainult reisikulude eest ära. Üks tuttav luges seda ja tõi mulle teisest Eesti otsast järgmiseks hommikuks rahapaki kaasa, kuna just samal päeval oli talle huvi pakkuv auto müüki tulnud. Kuna meie omavahel suhtlesime hilja õhtul, siis ei hakanud enam helistama sinna. Järgmine hommik nende aja järgi kell 9 helistasin ja selgus et auto juba bronnitud, et üks poolakas on teel järgi. Kusjuures ei olnud väga odav auto, 12000 maksev lexus. Ehk siis bronni aja järgi, 24h, oli Poolakas helistanud õhtul 20 ajal ja bronni teinud. Natuke küll hiljaks jäi, aga tehing siiski toimus. Peale seda leidis veel paar huvitavat autot, mis samal päeval lisatud, aga kõik olid juba müüdud. Noh jah, need olid kõik konkreetse mudeli odavamate pakkumiste seas ka, aga isegi sellest et ma Saksamaal kohal olin ja paari tunniga oleks jaole saanud polnud kasu. Lihtsalt head asjad liiguvad piisavalt kiiresti ära, sest lisaks kohalikule turule on taga ju ka päris palju muid riike, kes huvituvad. Mõni jälle võib-olla ei viitsigi ise müügiga tegelda, müüb mõnele platsile maha ja see paneb juba oma hinna.
Samas näiteks eelkirjeldatud R-klassi plats oli mingite venkude oma ja sõber niiöelda kaasrahvuslasena (räägib ka täitsa hästi vene keelt) olla pärast nendega veel jutule saanud. Nemad pidid oma autod liisingult saama, aga pakutakse ala 15 autot ja tahame 100 000 eurot, võtke või jätke. Aga kui "jätad", siis suure tõenäosusega järgmine kord ei pakuta. Kuskil 11-12 autot sealt toodavad kasumit, ülejäänud võivad vabalt ka väikest miinust toota. Aga noh plats koosnes ka enamuses kallitest bemmidest ja mersudest, mõni üksik ala Ford Mondeo oli tõesti vahele eksinud, aga need vedelesid eraldi nurgas ka :). Umbes samas stiilis juttu kuulsin oma esimesel reisil 2005 Eesti autoärikatelt ka, kus üks vend rääkis et temal vist tuli hollandist kaupa nii, et konkreetsed platsi vennad helistasid ja rääkisid mis neil on ja enamasti võttis rekkate kaupa. Kuna enamasti räägiti asi ausalt ära, siis asi ka sujus. Platsil oli selles mõttes lihtne, et nad teadsid et neil on ostja kui ausalt asi käib ja teistpidi ka, et pakkumist on. Samal platsil oli vist poolakatega ka mingit jama olnud ja lihtsalt seetõttu juba parem müüdi konkreetsele ostjale. Noh kui avalikult muidugi kõiki oma saladusi välja räägitakse on iseasi, aga seda arutati pigem oma sõpruskonnas Rostock - Tallinn laeval, ma lihtsalt sattusin õigesse kajutisse :) ja hiljem võeti loomulikult ka laevapeal restodes oma seltskonda. Igast kino sai, k.a see et lõpuks 5 venda 4-ses kajutis oli, sest kajuti kohti vist polnud piisavalt, aga auto ja istekohti oli ja seega sai ikkagi laevale, kuigi algselt oli bronn ainult ühel aga tulid kahekesi. Kuidas nad seal magasid ma ei mäleta, aga päris palju kino sai. Mingeid neiusid nad seal veel sebisid (aga asja ei saanud - teadagi miks), need väitsid et on kuskilt kapa kohilast venemaalt ja rääkisid vene keeles jne. Hommikul muidugi sõitsid samad neiud uue MLiga laevalt maha ja tervitasid neid kutte Eesti keeles :). Noh omavahel räägiti loomulikult restos Eesti keeles ja arutati neidude kohta jne :) samal ajal kui need lauas istusid.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 27.11.2012 17:49 

Liitunud: 18.05.2006 15:23
Postitusi: 84
Asukoht: Tallinn
Kas keegi oskab öelda mõnda suurt platsi saksamaal kus on kõik kontrollitud autod, neil peab ka kodukas olema. Kunagi nagu sai surfatud nende kodukal aga on ära ununenud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 29.11.2012 20:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.11.2007 00:59
Postitusi: 810
www.autohus.de?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 29.11.2012 20:39 

Liitunud: 07.10.2012 17:49
Postitusi: 169
Hollandi transiit + kindlustus 14päeva oli 72 eurot aga läks 10 min


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 18.12.2012 22:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.09.2005 18:39
Postitusi: 96
Tervist.

Münchenis üks ~2000 eurone auto. Kas ja kuidas saaks auto Eestisse. Kellegi tuttav, tuttava-tuttav ei liigu treileriga sinna kanti?

55568817

_________________
Audi A8 03a. 3.7Q


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 20.12.2012 03:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.11.2007 00:59
Postitusi: 810
Tere Eestisilk, mul üks sõber tooks ära, vb tead teda?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 22.01.2013 01:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2007 17:31
Postitusi: 1072
Asukoht: tallinn - stockholm
Palju sellise otsa hind on? Salzwedel asukohaks.80 miili hamburgist kagus.

_________________
crx- 1,6@91kw
325tds@ 105kw


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 23.01.2013 00:47 

Liitunud: 26.06.2004 22:12
Postitusi: 932
Asukoht: Tallinn
Seitsme penikoorma saabaste mõõtühikus ei taha kaugust kirja panna?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Saksast auto toomine !
PostitusPostitatud: 28.01.2013 17:11 

Liitunud: 15.07.2005 18:20
Postitusi: 120
Asukoht: Tartu
Kas keegi võiks kokkuvõtvalt ja lühidalt öelda, mis pabereid mul müüja käest kindlasti vaja saada on, et Eestis ARKis probleeme poleks?

Aitäh


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 179 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 145 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7