Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 01:44

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Auto ostmine liisingu andja käest nõudes garantiid
PostitusPostitatud: 22.01.2009 12:23 

Liitunud: 10.02.2005 11:33
Postitusi: 83
Tere

Selline küsimus,et kui ostan auto eraisiku käest, kes on liisinguga soetanud auto ja mina soovin selle otse välja osta,kas mul on õigus nõuda mingit 6 kuu garantiid autole liisingu andja(kes samuti ka otsene auto omanik) käest?Tegemist pole antud auto kasutaja poolt uue autoga vaid ta ise soetas ka kasutatuna.Või on seaduses mingi punkt,kus ettevõte kes müüb kasutatud asja siis peab andma mingi garantii?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine liisingu andja käest nõudes garantiid
PostitusPostitatud: 22.01.2009 14:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 21:39
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn
Ramm kirjutas:
Tere

Selline küsimus,et kui ostan auto eraisiku käest, kes on liisinguga soetanud auto ja mina soovin selle otse välja osta,kas mul on õigus nõuda mingit 6 kuu garantiid autole liisingu andja(kes samuti ka otsene auto omanik) käest?Tegemist pole antud auto kasutaja poolt uue autoga vaid ta ise soetas ka kasutatuna.Või on seaduses mingi punkt,kus ettevõte kes müüb kasutatud asja siis peab andma mingi garantii?



Ma arvan, et liisingfirmalt garantiid nõuda on suhteliselt halenaljakas - liisingfirmal on ju täiesti ükskõik, kes talle liisingut maksab või kes talt auto välja ostab, sest lõpuks saab tema oma rahad niikuinii kätte. Mingisuguse lühiajalise garantii (max paar nädalat) võid saada vaid juhul kui ostad liisingult auto läbi Saksa auto kasutatud liisinguautode (ehk siis auto, mis on liisingfirmale endale kätte jäänud).

Kui soovid pikaajalise garantiiga autot siis mine osta salongist uus.

_________________
W12


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine liisingu andja käest nõudes garantiid
PostitusPostitatud: 22.01.2009 16:16 

Liitunud: 10.02.2005 11:33
Postitusi: 83
tr22nsmees kirjutas:

Ma arvan, et liisingfirmalt garantiid nõuda on suhteliselt halenaljakas - liisingfirmal on ju täiesti ükskõik, kes talle liisingut maksab või kes talt auto välja ostab, sest lõpuks saab tema oma rahad niikuinii kätte. Mingisuguse lühiajalise garantii (max paar nädalat) võid saada vaid juhul kui ostad liisingult auto läbi Saksa auto kasutatud liisinguautode (ehk siis auto, mis on liisingfirmale endale kätte jäänud).


Tegelt lood nii et see kes müüb ehk kasutaja,on raskused maksmisega ja ma arvan et liisingu firmal (selleks on honda liising) vaevalt endale tahab seda autot jätta ja taas müüki panna(hetkel ikkagist suht hapu nende müümistega).Antud auto on nii või naa kasutatud ning kui firma seda müüb siis peab ikkagist mõne kuu garantii andma...või olen valesti aru saanud?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine liisingu andja käest nõudes garantiid
PostitusPostitatud: 22.01.2009 16:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.06.2007 14:19
Postitusi: 805
Asukoht: Tallinn
Ramm kirjutas:

Tegelt lood nii et see kes müüb ehk kasutaja,on raskused maksmisega ja ma arvan et liisingu firmal (selleks on honda liising) vaevalt endale tahab seda autot jätta ja taas müüki panna(hetkel ikkagist suht hapu nende müümistega).Antud auto on nii või naa kasutatud ning kui firma seda müüb siis peab ikkagist mõne kuu garantii andma...või olen valesti aru saanud?

su jutust saan aru ,et ostad eraisiku käest auto ... sel juhul ei ole tõesti liisingufirmal eriti vahet kes maksab ja kui hetkeomanik on raskustes, siis saab liisingufirma oma rahad läbi kohtutäituri. Vaevalt, et liisingufirma autot endale võtab. Mul vähemalt oli nii paar aastat tagasi ... ütlesin ka liisingufirmale, et ei jõua ja ei taha maksta enam ja võtke auto siis endale, aga nemad ei olnud nõus sellega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine liisingu andja käest nõudes garantiid
PostitusPostitatud: 22.01.2009 16:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Kasutatud autodele ei anna sulle keegi garantiid. Vastavalt VÕSile on vist õigus 1 nädala jooksul ostetud kaup tagastada. Vähemalt enamus liisingfirmasid eraisikult ostes raha enne 10 päeva või 7 tööpäeva tagasi ei kanna. Võimalik, et see tagastamise aeg oli ka 5 tööpäeva. Pikemaajaline garantii on igal juhul kellegi poolt pakutav lisateenus. Liising sellist riski endale kindlasti ei võta ja see makseraskustes "omanik" arvatavasti veel vähem.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine liisingu andja käest nõudes garantiid
PostitusPostitatud: 22.01.2009 16:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
jonathan kirjutas:
Ramm kirjutas:

Tegelt lood nii et see kes müüb ehk kasutaja,on raskused maksmisega ja ma arvan et liisingu firmal (selleks on honda liising) vaevalt endale tahab seda autot jätta ja taas müüki panna(hetkel ikkagist suht hapu nende müümistega).Antud auto on nii või naa kasutatud ning kui firma seda müüb siis peab ikkagist mõne kuu garantii andma...või olen valesti aru saanud?

su jutust saan aru ,et ostad eraisiku käest auto ... sel juhul ei ole tõesti liisingufirmal eriti vahet kes maksab ja kui hetkeomanik on raskustes, siis saab liisingufirma oma rahad läbi kohtutäituri. Vaevalt, et liisingufirma autot endale võtab. Mul vähemalt oli nii paar aastat tagasi ... ütlesin ka liisingufirmale, et ei jõua ja ei taha maksta enam ja võtke auto siis endale, aga nemad ei olnud nõus sellega.


Lõppkokkuvõtes läheb asi kuskile oksjonile ja hiljem nõutakse see puudujääv vahe ikka sinult välja. Kasutusrendi korral on äkki asi lihtsam, aga kapitalirendi korral kindlasti ma arvan.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine liisingu andja käest nõudes garantiid
PostitusPostitatud: 22.01.2009 17:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 21:39
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn
Ramm kirjutas:
Tegelt lood nii et see kes müüb ehk kasutaja,on raskused maksmisega ja ma arvan et liisingu firmal (selleks on honda liising) vaevalt endale tahab seda autot jätta ja taas müüki panna(hetkel ikkagist suht hapu nende müümistega).Antud auto on nii või naa kasutatud ning kui firma seda müüb siis peab ikkagist mõne kuu garantii andma...või olen valesti aru saanud?


Eestis ei ole sellist liisingut nagu Honda Liising... vb on auto müüdud Vehost / Catweesist aga finantseerija on ilmselt siiski mõni suurematest pankadest (Swedbank, SEB, Sampo, Nordea vms). Sellisel juhul on Vehol või Catweesil täiesti vasak (nemad on oma raha juba ammu ammu kätte saanud pangalt) ning liisingul sama ükskõik kuna auto müüakse ilma tüütute lisakohustusteta (nagu sinu nõutav garantii) niikuinii saia hinna eest Saksa Auto kasut. liisinguautode platsil maha ning puuduolev vahe nõutakse nii ehk naa hiljem kliendilt sisse.

_________________
W12


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 133 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7