Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 02:30

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 89 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 08.03.2016 10:47 

Liitunud: 23.10.2009 20:42
Postitusi: 2327
Asukoht: Tallinn
Leppetrahvid= pohhyolo
Kõik muud= saad vitsa


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 09.03.2016 01:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Toimetusele kirjutanud lugejad märgivad, et on saanud viimasel ajal inkassofirmalt sõnumeid, mis teatavad tasumata jäänud parkimistrahvist ning sellega kaasnenud võlast. Mõnel juhul pole aga kliendil sõnumis esitletud auto ega trahviga vähimatki seost.
Kristjan kirjutas toimetusele, et sai Creditreform inkassolt sõnumi, milles teavitati võlast. „Tere! Informeerime, et teil on täitmata kohustused! Palume koheselt ühendust võtta telefonil 6826 3300."

Esialgu arvas Kristjan, et tegemist on pettusega, kuna tal ei meenunud ühtegi võlga ega maksmata arvet. „Enne saadetud numbrile helistamist veendusin, kas selline firma üldse olemas on? Guugeldades selgus, et on. Helistasin ja küsisin, et miks mulle selline ähvardava sisuga sõnum on saadetud ning mainisin, et võlgu ma ka kellelegi omateada ei ole," kirjeldas Kristjan juhtunut.

Selle peale küsiti, kas Kristjan on oma mobiilinumbrilt sellise registreerimisnumbriga autot parkinud. „Ütlesin, et ilmselt sõbra autot õhtul linnas pubisse sööma minnes. Pärast rahulikult mõeldes sain aru, mis selle sõnumi mõte on. Parkimisfirma Citypark on andnud kõigi parkimisteenust ostnud isikute, kes on seotud sõidukiga, millega on seotud parkimisfirma leppetrahvi tasumata jätmine, inkassofirmale, mis omakorda püüab n-ö kala sogasest veest, et äkki õnnestub parkimisteenust osutava firma eeskirja rikkunud auto ja omanik kokku viia, et siis n-ö leppetrahv koos inkassotasuga sisse nõuda," kahtlustas Kristjan.

Teisel juhul sai kirja võlateatise Martin (nimi toimetusele teada), kellelt nõuti võõra auto ja võõra numbrimärgiga maksmata jäänud parkimistasu 30 euro eest, millele oli lisandunud inkassonõue 20 euro eest.

„Inkassofirma saatis e-kirja, mille manuses oli võlanõue. Seal omakorda, et teie auto - lisaks viide suvalisele numbrimärgile ning sulgudes BMW - eest on tasumata parkimistrahv. Helistasin ja nad vabandasid ning lisasid, et see on nende eksitusel tekkinud viga," jutustas Martin oma õlgu kehitama paneva loo.

Creditreform Eesti OÜ kliendihalduse osakonna juht Regina Šidlovskaja märkis, et nende ettevõte tegeleb igapäevaselt võlgade sissenõudmisega, kus võlglasteks on nii eraisikud kui ka äriühingud.

Meie tööprotsessi igapäevane osa on isikute tuvastamine.
Regina Šidlovskaja, Creditreform
„Kuna võlgu jäänud isikuid on palju, siis seetõttu on loomulik, et esineb mitmeid erinevaid situatsioone. Meie tööprotsessi igapäevane osa on isikute tuvastamine, olukorrast teavitamine ja selle kaardistamise eesmärkiga leida lahendus. Teavitamiseks kasutatakse tavapäraseid viise, mille hulgas on ka sõnumite ja e-kirjade saatmine," selgitas Šidlovskaja.

Tarbijakaitseamet avalike suhete ja tarbijapoliitika osakonna juht Hanna Turetski-Toomiku sõnul on parkimisfirmadel õigus oma nõuded edasi anda inkassofirmale, kas loovutades nõue või sõlmides teenuse osutamise lepingu.

Ilmselge on see, et inkassofirmad ei tohi lihtsalt ükskõik kelle käest raha hakata nõudma.
Hanna Turetski-Toomik, tarbijakaitseamet
„Seadusest tulenev regulatsioon konkreetselt selliste olukordade kohta puudub. Kuid ilmselge on see, et inkassofirmad (või seejuures ükskõik, millised ettevõtted) ei tohi lihtsalt ükskõik kelle käest raha hakata nõudma," täpsustas Turetski-Toomik.

Selleks, et nõue esitada, peab inkassofirmal olema alus ja seda kinnitavad alusdokumendid. „Selliste parklate puhul nagu on CityPark ongi tõendiks ja aluseks see sõnum, mis saadetakse parkimise alguses. Antud sõnumist on näha mobiilinumber (seega, kes parkis), auto registreerimisnumber, parkla tsoon, kuupäev ja kellaaeg," lisab Turetski-Toomik.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 09.03.2016 02:34 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Ennemuiste helistas mulle ka mingi asjaliku häälega tüdruk ja lendas kohe peale, et mul mingi parkimistrahv maksmata. Ilma üldse mainimata, et ta on mingist juuli-jäänus mustkunstifirmast. Saatsin sujuvalt kuu peale ja lendasin tibile ise peale, et teada saada, kust ta üldse sellise lolluse pähe võttis, et ma võiksin sellise autoga sõita ja selliselt telefoninumbrilt kättesaadav olla. Kokutas natuke ja rääkis mingist oma andmebaasist :kill Inkasso on ikka täiega alla käinud. Peale psühholoogilise kullakaevamise pole neil enam suurt midagi võlglastega ette võtta. Praegu paistab sedamoodi, et kui kiirlaenuärikad vaikselt välja surevad, jääb hulgim noori ajudeta tüdrukuid tööturule ripakile...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 09.08.2017 16:59 

Liitunud: 17.04.2008 23:03
Postitusi: 1517
Asukoht: Tallinn
On tänaseks mingeid muutusi selles valdkonnas? Võib endiselt Cityparki leppetrahvi unustada? Krt, 5 minutit maksimaalselt olin autost eemal ja mingi koopainimene suutis selle ajaga 30 euri väänata Tallinna Möller Auto kõrval asuval tühermaal. Käsitsi tsekki kirjutades poleks ta seda valmis jõudnud vorpida. Märgid olid ka nii debiilselt, et üks paiknes platsi tagaotsas, mis jäi tänu kõrvalparkivale kaubikule varju ja teist oleks ehk märganud, kui oleks vastassuunast tulles parklasse sisenenud. Igatahes kuskil kivi all see tegelane peidus oli ja väga operatiivselt mulle ära keeras. Ma maksaks selle trahvi, kui oleksin seal ca. tund parkinud, aga et nii kiiresti asi ära vormistatakse on pigem nahhaalsus nende poolt ja sellega väga ei lepi. Telefoninumbrit nad teavad, sest varem olen ausa kodanikuna maksnud neile teenuse eest, aga see ei tee mind autoga seotuks veel.

_________________
Chuck Norris hommikul ärkab, ringutab, läheb kööki, teeb külmkapi ukse lahti, vaatab sisse ja ütleb: "Sült, ära värise, ma tulin ainult piima võtma".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 09.08.2017 17:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.03.2017 18:04
Postitusi: 154
Nii nad passivadki peale ja otsivad uusi ohvreid. Valgete europark käuladega hiilivad. Kui varem oled maksnud siis oled perses, inkassi saadavad kaela ja see on eluaegne.
See mega paks habemik nagunii laksas ära sulle.

_________________
SAAB 900 viggen


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 09.08.2017 20:50 

Liitunud: 17.04.2008 23:03
Postitusi: 1517
Asukoht: Tallinn
Miks ma perses olen? Telefoniga võin tasuda ka sõbra auto parkimise eest. Ja oli ta habemega või mitte, igatahes tuleb au anda sellise teleporteerumise eest.
Kas neil on nüüd mingi koostöö maanteeametiga, et saada omaniku või vastutava kasutaja kohta andmeid? Kui ei, siis mul ei olegi autot!

_________________
Chuck Norris hommikul ärkab, ringutab, läheb kööki, teeb külmkapi ukse lahti, vaatab sisse ja ütleb: "Sült, ära värise, ma tulin ainult piima võtma".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 09.08.2017 20:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.03.2017 18:04
Postitusi: 154
inkass hakkab sõnumitega pommitama. muud midagi.

_________________
SAAB 900 viggen


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 29.09.2017 10:11 

Liitunud: 29.09.2017 10:07
Postitusi: 1
siimk kirjutas:
Sain trahvi Väike-Ameerika tänaval. Läksin sõbrale külla ja tagasitulles oli trahvikviitung aknavahel, et eirasin parkimiskorra reegleid. Läksin siis maja nurgale ja lugesin sildilt välja, et peab olema territooriumi valdaja luba assurances obsèques. Mina sain sellest nii aru, et territooriumi valdaja=majaelanik, olin majaelanikul külas siis teoreetiliselt oli mul luba olemas. Saatsin neile samasisulise kirja ja nüüd ootan astust.

Te ei tohiks oodata liiga kaua, kuna see võib otsa minna, kui te seda ei tõsta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 29.09.2017 11:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2011 18:35
Postitusi: 2044
Asukoht: Middle-East
Ma olen seda meelt, et riik on rahva oma. Ja kogu see maa on rahva oma ja kõik võivad seda parkimiseks kasutada, seega MUPO mingu mnni.
Krt samahästi võid sa minna mõne Muponaudi uksetaha ja öelda, tahad tema telekat vaadata, või naist nkkuda, kna oled otsustanud et need on nüüd sinu omad. Ja teed talle veel 6k trahvi ka, mille eest omale 535td e60`ne ostad.

PS. Ja toits imegu kana, krdi pugeja.

_________________
..ja punaste supportitega Cayenne´i ..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 29.09.2017 14:17 

Liitunud: 31.07.2005 12:23
Postitusi: 706
Asukoht: püha maa
Ma olen seda meelt, et Nõmme turg on kov oma elik võib sealt kõiki juurikaid ja liha tasuta võtma minna!
Iroonia kõrvale jätta, kas te nö "rahva oma" õigustamisega leiate ka seda kui riik/kov rendib muud kinnisvara näiteks tenniseväljakuid, siis saab seal tasuta mängida - olenemata haldaja vingust? Või sotsiaalkorterid, on need ainult ühele perele või kogu riigile korraga?

_________________
"Õndsad on need, kellel on nälg ja janu õiguse järele, sest nemad saavad küllaga."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 29.09.2017 14:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2011 18:35
Postitusi: 2044
Asukoht: Middle-East
No vaatame tõnis, mis juttu sa ajad, kui mõni teravam pliiats Pirita tee ära erastab ja sa hakkad iga hommik 2k maksma, et sealt läbi tööle saada.
Mingi tenniseväljaku teemaliste pseudovõrdlustega ei maksa siin laiata. Inimestel on nagu reaalsed mured ka.

_________________
..ja punaste supportitega Cayenne´i ..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 29.09.2017 21:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Millest tuleb vajadus oma rumalust avalikult demonstreerida?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 29.09.2017 23:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:32
Postitusi: 3200
Asukoht: Laagri
Welllo kirjutas:

PS. Ja toits imegu kana, krdi pugeja.

Pilt

_________________
Saksa autode remont,


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Leppetrahvi vaidlustamine.
PostitusPostitatud: 30.09.2017 02:28 

Liitunud: 01.12.2014 11:04
Postitusi: 53
Teemasse.

https://www.facebook.com/Channel4/videos/10154688398502330/

_________________
я оцен много знаю ну а нихуя не помню


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 89 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 40 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7