Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 11:43

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 1577 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 106  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Boikoteerimine - Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 19:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.03.2005 13:09
Postitusi: 306
Asukoht: Tallinn City
Kuna keegi tore inimene on "Tanklate teema" lukku pannud (loodan siiski et "vene kütuse" müügi postituste pärast, mitte arguse või omakasu pärast :twisted: ), siis alatan uue :D (ps. ja kui keegi selle sulgeb siis paluks korralikku põhjendust)

Eestlased on muidu loomu poolest suht rahulikud ja tolerantsed, ehk taluvad ja kannatavad igasugu riigi ning suurfirmade "päheistumist", aga kui prooviks korra enda käsile võtta ja püüda ühiselt midagi ära teha.
Kütusehind on Eestis üle igasuguse taluvusepiiri, pea 18.-/L (võrdluseks Venemaal ~8,5; Soomes ~21,5; Hispaanias 12,5). Näiteks Soome hinda ei saa aga kuidagi meie hinnaga võrdsustada, kuna elatustase on väga erinev.
Pigem peaks võrdlema mitu liitrit kütust jõuab iga riigi kodanik oma riigi keskmise palga eest osta. Soome kodanik kes teenib keskmist palka (45000) jõuab ntx. 21,5 hinnaga osta umbes 2100L bensiini. Eesti kodanik kes teenib keskmist (11000) suudab aga kõigest 600L (18.-/L) bensiini osta. Kui me tahaks et meie elukvaliteet oleks kütusehinna kohapealt sama kui Soomes, siis peaks meil kütus maksma 5,2eeku/L :D
Nii et pole mõtet võrrelda meid teistega ja sel põhjusel hinda juurde kruvida, vahet pole kas seda teeb riik aktsiisi näol või kütusefirma suure kasumi eesmärgil. Tavakodanik ei saa sellest mingit kasu, kuna riik kulutab enamuse kütuseaktsiisist hoopis mujale kui ntx. teedeehitusse/remonti, kuna ei suuda muud moodi lihtsalt majandada. Muid hüvesid parem ei mainigi mis mujal euroopas on tavalised, kuigi rahva maksukoormus palju väiksem kui meil ja elukallidus sama.

Nii et väike samm meilt kõigilt ja võibolla muutub ka meie bensuhind inimlikumaks :)
Kes meist ei tahaks et kütus oleks odavam, suvi kohe ees, hobiautod ärkavad, rohkem sõitmist, rääkimata igasugu kummipõletamis üritustest :D
Teeme siis väikse kampaania ja hoiame Statoilist ja Nestest terve aprilli kuu eemale. Ning et boikott oleks täielik, siis kabanossi ja kohvimehed leiavad ju palju paremad burgeriputkad (ntx. hea söögikoha teemast) 8)

Kui kõik SR foorumi kasutajad seda ideed järgiks, siis oleks see ikka väga arvestatav aktsioon.
Ja kui sellest veel vähe, siis blokeerime kogu autopargiga Neste terminali või Toompea :D

http://boikoteerimine.forums-free.info/ ... ste-t6.htm

(ps. võibolla olen lihtsalt mina loll aga ei taha enam koos kuulekate lammastega edasi määgida :twisted: )

_________________
Hunt ei karda kui lammas peeretab!


Viimati muutis AL, 08.03.2012 20:41, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:01 

Liitunud: 30.01.2006 21:55
Postitusi: 558
Asukoht: Tallinn
Ühinen aktsiooniga. Aga keegi eestvedajana võiks meediat sellest teavitada, kui kõik niisama boikoteerivad omaette, siis pole sellest erilist tolku.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Äkki peaks hoopis kõiki teisi Eestis leiduvaid tanklaid boikoteerima nende sabaraku staatuses olemise eest? See on muidugi midagi uut minu jaoks, et elukvaliteedi ekvivalendiks on saanud see, kui palju sa suudad oma autosse kütust osta. Ma saan aru, et pideva naabrist parema olemise vajaduse tõttu on niigi ülejõu käiv liisingauto võetud ja sellist situatsiooni, kui sul enam liisingmaksete kõrvalt küteks raha ei jätku, et kodu ukse alt 5km kaugusele tööle sõita võib tõesti elukvaliteedi langemiseks nimetada.
Mitte, et mul madalama küttehinna vastu midagi oleks aga tegu juba eos surnud mõttega. Kes on hinnatundlik, tangib mujalt, teadmata, et mida ta tangib. Kes tahab kvaliteedis kindel olla, tangib ikkagi Statoilis või Nestes, kus õigeid sooduskaarte omades ei ole tankimine sugugi kallim, kui mõnes muus tanklas.
Alar@tarbib Statoili teenuseid iga kuu ca 6-8000 krooni eest ja ei näe, et oma tarbimisharjumisi peaks või saaks muuta.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:12 

Liitunud: 13.04.2007 18:34
Postitusi: 1329
Asukoht: Harjumaa
ma tanging suht ainult Alexelas kuna seal minu jaoks kõige odavam ja pole veel saasta kütust ka saanud seega igati rahul. Samuti oleks nõus selle teemaga, et kütuse hinnad on eesti turul liiga kõrged aga mis oleks siis see normaalne hind millega teeniks eksisteerimiseks kasu ka tanklad ja samas oleks kasutaja sõbralik inimestele ?

_________________
Elu nagu lill ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:16 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
yx variant on riigil aktsiisi langetada raskel ajal...aga see ei tule ka ilmselt kõne alla. kas mitte pole mitte mingi euroliidu direktiiv et kytus peab maksma igal pool sama palju vms(või oli sama suur aktsiis) ja nyyd vaikselt liigume meiegi seal suunas. Kuigi see on jah naljakas, et tanklad on võtnud aluseks mingi % kasumit ja sis kui kuskil maailmas midag kõigib, kirjutavad nemad rahulikult hinnalipikule otsa, mitte ei konstanteeri fakti, et talvel ongi nafta tarbimine suurem ja võtaks sis natukene väiksema kasumi....aga noh, äri on äri 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:18 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.01.2005 22:02
Postitusi: 2505
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Mina ei ühine, kuna kütusekaart on Statoli oma. Sorry.

_________________
MB 200 W123 ´77 -> Saab 9000 2.0T ´93 -> Rover Mini 1.0 ´92 -> VW Passat Variant Syncro 2.8 ´99 -> BMW M535i '86 / Chrysler '05 -> Audi A4 3.0Q '05


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:19 

Liitunud: 13.04.2007 18:34
Postitusi: 1329
Asukoht: Harjumaa
tjah ma pean nädalas ikka suht igapäev sõitma käin ülikoolis ja tööl seega minu jaoks oleks hindade alandamine suht hea aga boikoteerimiseks võin kasutada vahepeal autot mis võtab vähem kütet :D

_________________
Elu nagu lill ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.01.2005 17:11
Postitusi: 830
Asukoht: Tartu, Annelinn Tel: 55978110
Pole probleemi ühineda ka aktsiooniga "Ärme tangi üheski tanklaketis"

Aga Neste ja Statoili aktsiooniga ühinen ka mina. Polegi ammu sealt tankinud - Alexela ja Olerex peamised :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.03.2005 13:09
Postitusi: 306
Asukoht: Tallinn City
Mph kirjutas:
Ühinen aktsiooniga. Aga keegi eestvedajana võiks meediat sellest teavitada, kui kõik niisama boikoteerivad omaette, siis pole sellest erilist tolku.

Meediaväljaanded (Delfi, Postimees, erinevad foorumid, jne.) on tegelikult juba seda teemat kajastanud ja teevad seda ka edaspidi. Isegi suured kütusemüüjad on käibe vähenemise kartuses end õigustavaid vastulauseid öelnud :twisted:

Võibolla oleks tõesti kõige rohkem tolku mingist nn. streigi laadsest üritusest. Ntx. pargime kambaga kõik tankurid kinni ja seisame, ning nii igas tanklas ja nii üle terve riigi :D Nii saaks kütusemüüjatele kogu päeva käibeks ühe suure ja ümmarguse nulli. Samuti leiaks selline aktsioon väga suurt kajastust ka meedias, ning võibolla jõuaks ka 101-le dalmaatslasele kohale et massides peitub jõud :twisted:

"Ükskord prahvatab vimm, mis kogunend salaja"

_________________
Hunt ei karda kui lammas peeretab!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:26 

Liitunud: 13.04.2007 18:34
Postitusi: 1329
Asukoht: Harjumaa
oodake järgmine nädal ära ma võtan paagi täis :D siis parkige kõik tankurid kinni kasvõi nädalaks

_________________
Elu nagu lill ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2006 22:49
Postitusi: 198
Asukoht: pärnu
Ma saan aru ilusti asjast mida tahate teha.
Aga kas siis ei peaks mitte tegema seda kuidagi nii, et hoiaks kõigist eemale (mis on ilm selgelt võimatu)? Siis oleks asi tõhusam kui mõtlete, et Neste ja Statoli tõstsid eile hinda 15senti liitri kohta, homme teevad seda ka teised. Need kaks suurt firmat on lihtsalt eesotsas ja teised tulevad kolinal järgi.

Peace.


AL jõudis juba ette.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
Mina ka boikoteerimise poolt. See kütusehind on juba liig mis liig. Nagu ka üks eelkõneleja märkis siis meie elatustase on nii võrd naeruväärselt madal. Milleks peame maksma kütuse eest 18 krooni liiter. Ja no Sorry, keskmine palk 11 000.- ? Misasja nagu? Ma saan kätte pool sellest keskmisest ja pean ära elama, autole kütust ostma, maksud maksma! :waah

Kütusehind peaks olema suhtes teatud % elatustasemest. Lagi 10.- liiter oleks veel mõistlik!

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Veelkord, miks te PEATE kütust ostma, kui see liiga kallis on? Mugavus? Laiskus? Või midagi muud?

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
.Alar. kirjutas:
Veelkord, miks te PEATE kütust ostma, kui see liiga kallis on? Mugavus? Laiskus? Või midagi muud?

Mõtlesin just andres393 valguses sama asja. Kui ei suuda hakkama saada, siis äkki oleks ühistransport mõistlikum variant. See, et ma teenin nii vähe hala hakkab muidugi ära tüütama, selle kohta usku juba eelmises teemas tegi mõistliku märkuse. Eks ta on kui omal ajal ei viitsinud hariduse peale mõelda või ei oska leida kust ja kuidas teenida. Kui ikka raha pole, siis ei pea ju endale autosõitu lubama.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aprillikuu boikoteerimine 2010: Statoil ja Neste
PostitusPostitatud: 31.03.2010 20:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.01.2008 20:46
Postitusi: 259
Asukoht: Tartu
Lisan väiteks veel,et Rootsis on keskmine kuupalg meie rahas 45 000.- ja seal bensiin maksab 22krooni. Seega ühe palga eest saab 2010 liitrit kytet meie 600 liitri vastu.
Mulle pole elus meeldinud statoilis tankimine just nende kabanossi ostjate pärast, kellepärast pean järjekorras seisma, aga mida ka mina tean :D :D

_________________
Aga kui Papa Carlo oleks puupaku teistpidi ette võtnud, kõik oleks võinud teistmoodi olla... õhkas Malviina Buratino pikka nina vaadates...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1577 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 106  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 43 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7