Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 01.05.2024 14:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kas läti saigi juba otsa?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 20:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Huvitav lugemine, Olavi, päriselt ka. Olen pea kõigega nõus, kuid minu kangekaelsuse püandiks jääb siiski see, et sellised asju annab viisakamalt arutada kui on seda üheülbaline ja -mõtteline rassistlik sõim. Selline otsene vägivallale ja majade põletamisele vihjav asjade ajamine kõlbab teisele poole idapiiri, kus sellised natsionalistlikud liikumised kole populaarsed on. Minu silmis pole normaalne, et korralike, mitte valgenahalisi vahetusõpilasi orki aetakse ja elusalt grillitakse. See on lihtsalt barbaarne ja ei jäta meist, tänasest Eestist, kuidagi muljet riigist, mis sobiks Euroopa Liitu. Kuigi usun, et paljudele on ka see siiani vastu karva. Õnneks Eestis pole nii kaugele mindud, kuiigi mõned aastad tagasi oli Tartus probleeme, et mustanahaline kippus õue nina pistes kerepeale saama.


Heameel on mul lõpuks selle üle, et asju lahatakse nagu ma neid kohe esimese sarnase teema alguses soovisin-see on konstruktiivne arutelu, mitte destruktiivne lahmimine.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas läti saigi juba otsa?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 20:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.11.2007 18:15
Postitusi: 902
Asukoht: Tallinn
parm kirjutas:
Näiteks Eesti Vabariigi ja Venemaa pidev vastandamine ning tiblamentaliteet? Selle asemel, et ajada konstruktiivset poliitikat ning sinna suunas eksportida valmistoodangut (toit,riided,ehitus jne), kisub meil riik pidevad kiusu ning kraabib ajaloos.
Kõigepealt võiks ajaloo ümberkirjutamise lõpetada ning rääkida asjadest nii nagu oli, miks VAPSID (Vabadussõjalased) Pätsu ajal kinni pandi ja miks Päts koos Laidoneriga kommunistide kulda läände vahendas jne.


Oot, peand' vähe hoogu.
Pidev vastandamine, ajaloo ümberkirjutamine, kiusu ajamine ja ajaloos kraapimine - mismoodi riik selle kõigega hakkama saab? Kas riik teeb seda kui geopoliitiline või geograafiline üksus? Maarjamaa suurust maalahmakat ei kujuta nende toimingute läbiviimisel küll hästi ette.
Mis üldse on ajaloo ümber kirjutamine? NLKP ajaloo rakursist vaadates? Millal ajalugu valmis sai, millisest hetkest alates on keelatud mistahes teiste arusaamade ja arvamuste eksistents?
Kas holokausti eitamine on tingimusteta vanglakaristust väärt, isegi juhul, kui eelnimetatud sündmuste kohta on rohkesti küsitavusi ja teadaolevalt ka palju valet? Kas holokaust peaks olema eestlase nahale lähemal kui meie endi rahva küüditamisel tehtud kuri?

Minuarvates mingi müstilise riigi või "kellegi" süüdistamine äraarvamata paljudes hädades on siiski natuke lihtsustatud maailmapilt. Kõigil tagajärgedel on põhjus, kõigel halval on allikas. Ja sellel on ka konkreetne nimi. Pole kasu mingist ulme valdkonda kalduvast vandenõuteooriast, ka relvastamata silmaga on tegelikult traagelniidid ja "kõrvad" taustalt näha.
Iseasi, mis nime keegi tahab sellele anda.
Ma usun, et asjade õigete nimedega nimetamine kutsub isegi siinses keskkonnas esile minu postituse kohese kustutamise ja näpuviibutuse teemal vihavaenu õhutamine.

_________________
В Антарктике найдена нефть. Кровавому режиму пингвинов недолго осталось мучить свой народ.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 103 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7