Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 01.05.2024 00:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 21:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.01.2009 00:54
Postitusi: 1518
Asukoht: Tallinn
Selline küsimus siis, et auto on liisingus, vastutavaks kasutajaks passis on märgitud OÜ...., et, kas see OÜ tohib autot edasi volitada eraisikule või mitte?

Internetist uurisin, siis sain kahesuguseid vastuseid, et tohib ja ei tohi.
Mis siis õige on??


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 21:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 11:08
Postitusi: 581
Loe liisinglepingust. Ongi kaks varianti - kas tohib või ei tohi... Endal on tööautoks antud liisingauto, mille volituse on teinud tööandja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 21:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 04:56
Postitusi: 202
Asukoht: Tallinn/Finnland
Ei tohi!
Kui tahad liisingumasinat kellelegi volitada, siis lähed panka ja pank väljastab selle volituse (volituse tohib teha ainult omanik ehk pank, mitte vastutav kasutaja ehk sina)

Ise liisin autot ja tahtsin isale volituse teha aga kui politsei kinni pidas, siis küsiti panga(ehk auto omaniku) volitust.

_________________
CSG - Autohooldus http://www.autoremont24.ee
Autodiagnostika ja elektritööd sõiduautodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 22:02 

Liitunud: 14.03.2004 03:34
Postitusi: 169
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Hmm minu teada peaks oÜ siiski saama teha volituse. Mina vurasin küll juhatuse allkirjadega volitusega ringi ja mitmeid kordi kontrolliti dokumente ning kõik paistis korras olevat. Muide seda volitust kontrollitakse doke kontrollides nagu maru harva.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 22:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2005 17:46
Postitusi: 868
Asukoht: Kohila
arvutihdd kirjutas:
..................... Muide seda volitust kontrollitakse doke kontrollides nagu maru harva.

Ma usun, et nüüd hakatakse rohkem kontrollima ja rõhku sellele panema (nende hoiatustrahvide - kiiruskaamerad suvel, parkimine jne. et noh selle muutunud seaduse pärast, vastutus jne, pead hoidma volikirju alles jne)

_________________
wtf # 21 !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 23:30 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Kui vastutav kasutaja ise autos, siis minuteada ei tohiks probleemi olla....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 03.02.2009 23:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.09.2005 17:56
Postitusi: 536
kui vastutav kasutaja on OÜ siis võib olla volitus 100%,aga kui vastutav kasutaja on eraisik,siis julgen kahelda kas kasutaja on autos või ei,mingit volitust olla ei saa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 04.02.2009 14:40 

Liitunud: 21.12.2004 20:01
Postitusi: 305
Asukoht: Tallinn
See on puhtalt liisingulepingus määratud, põhimõtteliselt võib volitada isikuid ka volitusi edasi volitama :) Ja juriidiliselt vahet pole kas eraisik või OÜ, võimalik lihtsalt et OÜ-de tüüp-liisinguleping on teistsugune.

Kui seadused põhimõtteliselt ei võimaldaks volitamise õiguse edasi volitamist, siis peaks siseminister isiklikult kodanikele passe välja andma näiteks.

_________________
Vineda Racing


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 04.02.2009 18:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.09.2005 17:56
Postitusi: 536
Jesper kirjutas:
See on puhtalt liisingulepingus määratud, põhimõtteliselt võib volitada isikuid ka volitusi edasi volitama :) Ja juriidiliselt vahet pole kas eraisik või OÜ, võimalik lihtsalt et OÜ-de tüüp-liisinguleping on teistsugune.

Kui seadused põhimõtteliselt ei võimaldaks volitamise õiguse edasi volitamist, siis peaks siseminister isiklikult kodanikele passe välja andma näiteks.


ei saanud su jutust päris täpselt aru,aga näiteks kui mina olen vastutav kasutaja ja auto kuulub ikkagi hansaliisingule,siis mina ei või autot edasi volitada MITTE KELLELEGI.aga kui ma ikkagist seda soovin,siis pean omale hankima notarjaalse volituse.kui aga vastutav kasutaja on OÜ,siis notarjaalset volitust vaja ei ole.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 04.02.2009 18:45 

Liitunud: 08.09.2007 23:29
Postitusi: 1119
Asukoht: Muraste
mulle tegi firma ise volituse, ja kõik on õige :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 04.02.2009 18:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
buumer84 kirjutas:
Jesper kirjutas:
See on puhtalt liisingulepingus määratud, põhimõtteliselt võib volitada isikuid ka volitusi edasi volitama :) Ja juriidiliselt vahet pole kas eraisik või OÜ, võimalik lihtsalt et OÜ-de tüüp-liisinguleping on teistsugune.

Kui seadused põhimõtteliselt ei võimaldaks volitamise õiguse edasi volitamist, siis peaks siseminister isiklikult kodanikele passe välja andma näiteks.


ei saanud su jutust päris täpselt aru,aga näiteks kui mina olen vastutav kasutaja ja auto kuulub ikkagi hansaliisingule,siis mina ei või autot edasi volitada MITTE KELLELEGI.aga kui ma ikkagist seda soovin,siis pean omale hankima notarjaalse volituse.kui aga vastutav kasutaja on OÜ,siis notarjaalset volitust vaja ei ole.


http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php/ ... /tid=65127

tegelikult uurisin ja lugesin artikleid selle kohta ja tuleb välja et kõik korrektne oleks, siis kui OMANIK volitab, vastutav isik seda teha ei tohi, nagu mina olen aru saanud. va kui vastutav isik on firma voi juriidiline isik voi midagi taolist.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 04.02.2009 18:50 

Liitunud: 18.06.2003 01:12
Postitusi: 164
Asukoht: tallinn
aga kuidas siis volitamine välja näeb, kui auto on OÜ oma, siis lihtkirjalik volitus firma juhilt?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 04.02.2009 18:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
mattu kirjutas:
aga kuidas siis volitamine välja näeb, kui auto on OÜ oma, siis lihtkirjalik volitus firma juhilt?

ma arvan et koige parema vastuse saad, kui kirjutad ühe ilusa kirja oma firma auto liisngule.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 04.02.2009 19:13 

Liitunud: 27.12.2004 00:41
Postitusi: 2489
Asukoht: Tallinn
Mis asja te seletate?
Kui auto omanik on pank ( auto on liisingus), siis saab AINULT pank edasi volitada. Ja niimoodi teile kott pähe tõmmataksegi politsei poolt...
Sa võid olla vastutav kasutaja, kuid sul pole õigust mitte midagi volitada. Ise sõitsin kolm kuud tagasi vanamehe autoga, mis on liisingus ja käisime pangas ( Hansaliising on auto omanik ). Ja sealt väljastati aastase kehtivusega volitus A4 paberile, kus kirjas mu nimi, isikukood jms.

Volitage aga edasi, kui auto on panga oma ja liisingut maksate, Eesti Politsei saabki riigikassat täita...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liisingus oleva auto volitamine?
PostitusPostitatud: 04.02.2009 19:17 

Liitunud: 20.09.2006 18:29
Postitusi: 75
Asukoht: Eesti
Ma sõidan pidevalt isa firma autoga ning mul on tavaline volitus, selline, mille saab tanklatest osta. Lihtsalt peab peal olema ärgiregistri number ja firma omaniku algkiri, tempel võiks ka olla(mul pole). Siiani olen muretult sõitnud


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 93 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7