Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 18.04.2024 23:38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 1317 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 24.10.2015 00:56 

Liitunud: 05.05.2011 01:00
Postitusi: 145
No üks asi on nö bokeh, mis tuleneb mis oleneb avast (lahtisem ava=udusem taust). Bokeh on enamasti ikkagi positiivne nähtus, kuna aitab fookuses olevat objekti pildil esile tuua ja annab pildile sügavust. Tõsi, fix objektiivid võimaldavad üldiselt ava rohkem lahti keerata kui zoomid (=udusem taust), aga väide, et bokeh=fix on küll natuke naljakas. Ja mis tähendab "fix teravustab kõige lähemale objektile"? Tahaks loota, et ükskõik mis objektiiviga valib teravuspunkti ikka fotograaf.

Mürane(teraline) pilt tuleb aga siis kui valgustundlikus (ISO) on keeratud kõrgemaks, kui fotoka sensorile tingimata meeldiks. Müra on halb nähtus mida tavaliselt üritatakse vältida.

Kuna teema on "fotograafia arutelu" siis ilmselt kõik on nende terminitega kursis, aga viimaste postide põhjal jäi küll mulje, et üks räägib aiast ja teine aia august.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 24.10.2015 07:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.05.2010 19:39
Postitusi: 358
Taust on imelik eelkõige sellepärast, et on tehtud üks pilt. Kuna mets on tume ja taevas mitte, siis on lihtsam võimendada varjusid kui üritada detaile välja tuua ülepõlenud taevast. See omakorda tekitab suurel hulgal värvimüra, mis on suht inetu ja seda on püütud korrigeerida müraeemaldusega.

Isiklikult häirib see vaid siis, kui tausta vahtida, ent silm peaks langema siiski objektile. Rohkem häirib mind see, et Audi valgetasakaal on külmas otsas, võiks veits soojem olla (aga eks see tuleneb sellest ka, et millise ekraaniga pilti vaadata, ehk autoril on teised värvid).

_________________
Minu pildid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 24.10.2015 10:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.12.2010 18:56
Postitusi: 214
Asukoht: Tartu
Kasutan autode puhul viimasel ajal jah 50mm fix'i f1.8. Antud piltide puhul oli müra tekkimine küll tahtmatu ja ütlen päris ausalt, et minu nigel läppari ekraan isegi ei petnud seda välja, ma nüüd hakkasin vaatama ja näen, et midagi ilmselt on ja kui on parem ekraan, siis tuleb veel pareminigi esile.

Olen selle müraga tegelikult mõnd aega jagelenud ja nüüd on mõtted otsast kust see sisse tuleb, seadete poole pealt minimeerin selle alati ära, jääb juustkui riistvaraline tegur (sensor, liiga lahja kere - D3300).

Ekraan on ka WB põhjuseks, sest enda olemasolevate ekraanide järgi ma sättisin ja vaatasin ning minu idee ja silma kohaselt jäi okei ja selline nagu ma tahtsin, aga võis ka juhtuda nii, et puudujääke on.

Ja kusjuures ... pilt on tehtud tegelikult kahest kihist, under ja overexposed ikka, nii et saaks taeva tekstuuri kätte ja kõik mis on lähemal õiges valguses. Aga ju siis kere teeb ikkagi nahka. Kindlasti avaldab mõju muidugi järeltöötlus. Seda kasutan ma siiski ka omajagu.

_________________
Autode pildistamine, müügipildid, ilupildid - http://kirilldremljuga.eu


Viimati muutis KirillD, 24.10.2015 14:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 24.10.2015 11:06 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
Tomorowländ, ära enam räägi :D fixiga pildistades jääb nii... johhaidii. Tee omale selgeks mõiste ava, fookuskaugus ja teravusulatus ja saa aru kuidas need üksteisega seotud on.

Fix obje ainus eelisnon tavaliselt see et see on valgusjõulisem ja üldiselt ka parema kvaliga kuna puuduvad liikuvad osad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 24.10.2015 13:20 

Liitunud: 05.01.2010 04:50
Postitusi: 70
Sai paar klõpsu tehtud üle pika aja , ei viitsi pilte praegu üles laadida kuhugi ja panen insta lingina ainult.

https://instagram.com/p/9Bv6QhKgc4/?tak ... tenlyspark

https://instagram.com/p/9BvqMTqgcO/?tak ... tenlyspark


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 24.10.2015 17:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.05.2010 19:39
Postitusi: 358
KirillD kirjutas:
Kasutan autode puhul viimasel ajal jah 50mm fix'i f1.8. Antud piltide puhul oli müra tekkimine küll tahtmatu ja ütlen päris ausalt, et minu nigel läppari ekraan isegi ei petnud seda välja, ma nüüd hakkasin vaatama ja näen, et midagi ilmselt on ja kui on parem ekraan, siis tuleb veel pareminigi esile.

Olen selle müraga tegelikult mõnd aega jagelenud ja nüüd on mõtted otsast kust see sisse tuleb, seadete poole pealt minimeerin selle alati ära, jääb juustkui riistvaraline tegur (sensor, liiga lahja kere - D3300).

Ekraan on ka WB põhjuseks, sest enda olemasolevate ekraanide järgi ma sättisin ja vaatasin ning minu idee ja silma kohaselt jäi okei ja selline nagu ma tahtsin, aga võis ka juhtuda nii, et puudujääke on.

Ja kusjuures ... pilt on tehtud tegelikult kahest kihist, under ja overexposed ikka, nii et saaks taeva tekstuuri kätte ja kõik mis on lähemal õiges valguses. Aga ju siis kere teeb ikkagi nahka. Kindlasti avaldab mõju muidugi järeltöötlus. Seda kasutan ma siiski ka omajagu.

Ma küll ei tea, kuidas sina neid kihte liidad, kuid olen saanud kõige parema tulemuse erinevate blending mode kasutamisega ja vastavate alade maskimisega.
D3300 on ilmselt müra suhtes tundlik tõesti, mis seab rohkem piiranguid, kui mõne kõrgema otsa kere kasutamine. Kahjuks aga maksavad need ka kõvasti rohkem.
WB "õigeks" sättimine on samuti igale ühele oma - kes vahib mobiilist, kes kalibreeritud monitori tagant.. peaasi, et kliendile istuks.

Pean mainima, et ma ei nori ega hädalda nende piltide üle. Tore kui on keegi, kes viitsib veel vaeva näha ja möllata. Õpitakse läbi kogemuse ja see on vaid positiivne.. kes mäletab, siis herr tomorrowland kunagi pingutas oma sinise filtriga mistahes põhjusel üle, aga näed, praegu kannatab täitsa vaadata.

_________________
Minu pildid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 24.10.2015 21:32 

Liitunud: 08.02.2013 21:39
Postitusi: 316
Fiksi eelis ikka tema terav joon. Valgusjõud samuti, aga mitte ilmtingimata.

KirillD kirjutas:
Sai eelmine nädal üht A4'ja pildistatud.
http://www.kirilldremljuga.eu


Kompositsiooni poolest on pildid nõrgad. Kogu tegevus toimub vaid ühes ääres ja ülejäänud palju tühja maad. Lisaks väiksemad nüansid nagu ühel pildil ületöödeldud, teisel jällegi ülesäris taevas; esiklaas; müra jne.

Müra ja n.ö külma tonaalsust võivad tekitada ka näiteks erinevad filtrid. Ise pigem pildistan ilma, kui keeran ette kehva kvaliteediga odava CPLi vms.

_________________
Tõnis_S kirjutas:
Aga kas X mehed üldse tavaliste bemmi meestega suhtlevad? Kolm- ja viissada ikse on suhteliselt vähe ja x5, x6 vennad tunduvad sellised ülbed, umbes nagu lolo ja pepe filmis need teised pingviinid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 25.10.2015 12:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.12.2010 18:56
Postitusi: 214
Asukoht: Tartu
Ma olen kasutanud küll blending mode ka, aga need konkreetsed on pigem kihi läbipaistvuse ja kattuvuse mäng, ehk siis layer mask peale ja üht kustutad pealt rohkem, teist tood alt esile.

Kevadel vaatasin Gen Vagula HDR töövoo videot ja sealt hakkasin seda meetodit kasutama.

Kompo nõrkuse kohta ei oskagi ise seisukohta võtta, ma üritasin just natuke eemale saada sellest peamisest joonest kus auto on suuresti esiplaanis ja otseselt väga mingit tausta pole. Enda silmis tahtsingi saada "veidi üldisemat" kadreeringut kus oleks seda aastaaja nooti rohkem ehk siis scenery ja värvid ning sellele lisaks oleks siis subjekt (auto).

Kindlasti võtan nõuanded arvesse ja vaatan kas tekivad mingid head mõtted ja järeldused mida saaks edaspidi arvesse võtta.

_________________
Autode pildistamine, müügipildid, ilupildid - http://kirilldremljuga.eu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 25.10.2015 12:48 

Liitunud: 05.05.2011 01:00
Postitusi: 145
See, et keegi viitsis siin üldse tagasisidet andma hakata, näitab, et tegu on tegelikult päris heade piltidega. Ise kompa üle ei nuriseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 25.10.2015 13:14 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
kas see delfi Martin Dremljuga vms on su sugulane miskitpidi?

Vaatasin su rallipilte ja need on küll keskmisest delfi fotograafist kõvasti paremad. Selle Martini pildid ei kannata nt üldse kriitikat.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 25.10.2015 13:55 

Liitunud: 05.05.2011 01:00
Postitusi: 145
RustyZ kirjutas:
pull asi on see et telfi fotograafid pildistada ei oska siis kogutakse hobifotograafide pilte ja ongi klikimeri jälle :D


RustyZ kirjutas:
kas see delfi Martin Dremljuga vms on su sugulane miskitpidi?

Vaatasin su rallipilte ja need on küll keskmisest delfi fotograafist kõvasti paremad. Selle Martini pildid ei kannata nt üldse kriitikat.


Mis see telfi sulle liiga teinud on, et iga uue teema juures on vaja ikka ära mainida? :D

Martininist rääkides, siis minu teada ta oli ka viimati ERRis tööl, mitte delfis. Viskasin huvi pärast ta portfoliole praegu pilgu peale ja sealt küll paraku ühtegi rallipilti ei leidnud mida võrrelda. Tundub, et tegemist on ikkagi põhiliselt portreefotograafiga. Või võrdlesidki rallipilte ja stuudioportreid ja jõudsid kuidagi järeldusele, et portreed on sitemad?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 25.10.2015 14:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.12.2010 18:56
Postitusi: 214
Asukoht: Tartu
Martin on sugulane jah. Me küll ei suhtle, aga minu teada on ta fotograafi ameti valinud ja töötab äkki Postimehes ja ERRis

_________________
Autode pildistamine, müügipildid, ilupildid - http://kirilldremljuga.eu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 25.10.2015 14:28 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
krt väga vabandan. Ma vist ajasin kellegagi sassi nende rallipiltide asjus. Eniveis ma mõtlesin ikka delfi rallipilte mitte Martini pilte vist...

ette jäi sellepärast et kutid lasevad valimatult mingi hunniku üles. Kas nad ise ei taipa et keegi ei viitsi seda galeriid kaugemale kui 10 pilti isegi vaadata?

EDIT: et pilte ka oleks: http://pildi.guru/autod/saaremaa-rally-2015/
seekord sai saaremaal väga vähe pilti tehtud sest oli soov rallit ka mitte-läbi-kaamera näha :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 26.10.2015 00:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.01.2009 00:11
Postitusi: 561
Mulle selle audi komp meeldis.

Meedias ralli kajastamisel kasutatakse palju Timo Anise pilte, mis mulle kohe üldse ei meeldi :D. Käis mees samuti see aasta mõnel driftiüritusel ja tulemused olid minu silmajaoks üsna lahjad.

_________________
E39 TDS
Fotograafia


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fotograafia arutelu
PostitusPostitatud: 26.10.2015 00:49 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
Sandor kirjutas:
Mulle selle audi komp meeldis.

Meedias ralli kajastamisel kasutatakse palju Timo Anise pilte, mis mulle kohe üldse ei meeldi :D. Käis mees samuti see aasta mõnel driftiüritusel ja tulemused olid minu silmajaoks üsna lahjad.

Sekundeerin. Millegipärast kummardatakse aga enamasti toodab tehnikale mittevastavat kraami. Samas on ka mõned head tabamused. Ma saan aru - delfi maksab kvantiteedi eest. Kahjuks see rikub fotograafi mainet enamasti... pilte ei jõua ilmselt eriti töödeldagi kui juba tahetakse.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1317 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7