Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 12:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 981 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 18:35 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
Rahulikumalt lugeda...
Ma pole kordagi öelnud, et meie politsei peaks toppima tundideks väikeautodesse, praegune valik on täitsa normaalne, sh. mõni kiirem pill lisaks. Lihtsalt pole mõtet rääkida, kuidas 4wd superb on see, mis põgenejaid peatab. Täpselt nagu sa ütlesid, tsikkel pidi aeglustama enne ringteed. Nii nad ju enamus kätte saadaksegi, kuskil kannatab rehvid hävitada, mille tulemusel vemps ise kraavi keerab/ sinna rammida saab või sõidab põgeneja ise lolli kohta kinni.

Väikeautosid leiab ka baasvarustuses parema juhitavusega kitsastel ja kurvilistel teedel, kui seda on mõni superb, aga see selleks.

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Viimati muutis mehikemetsast, 03.10.2017 18:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 18:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
mehikemetsast kirjutas:
Rahulikumalt lugeda...
Ma pole kordagi öelnud, et meie politsei peaks toppima tundideks väikeautodesse, praegune valik on täitsa normaalne, sh. mõni kiirem pill lisaks. Lihtsalt pole mõtet rääkida, kuidas 4wd superb on see, mis põgenejaid peatab. Täpselt nagu sa ütlesid, tsikkel pidi aeglustama enne ringteed. Nii nad ju enamus kätte saadaksegi, kuskil kannatab rehvid hävitada, mille tulemusel vemps ise kraavi keerab/ sinna rammida saab või sõidab põgeneja ise lolli kohta kinni.

Väikeautosid leiab ka baasvarustuses parema juhitavusega kitsastel ja kurvilistel teedel, kui seda on mõni superb, aga see selleks.


Need väikeautod pole ilmselt kuigi odavad ja ka mitte politseitööks sobilikud.

Aga selleks, et teada, kus see tsikkel või mõni muu kiire auto asub, et talle saaks teha teesulgu, siili maha panna või rammida, selleks peab kiire politseiauto tal piisavalt järel püsima, et tema asukoht või vähemalt võimalikult värske infoga suund teada anda.

Mitmed eest ära sõitjad, oleksid meil pääsenud, kui politseiautod oleksid aeglased ja kehva juhitavusega.
Veel enam, kui teataks, et politseiautod ei sõida kuigi kiiresti, siis valitaks meelega maanteed ja tõmmatakski minema.
Kui sa ei tea kuhu põgeneja läks, siis ei ole enam midagi teha.

Arvesta sellega, et väga paljud tsiklid sõidavad maanteedel eest ära ja mitmed tsiklite juhid oskavad ka sõita, kellele buss, mitte kuidagi järgi ei jõua.


Viimati muutis rukkirääk, 03.10.2017 18:41, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 18:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.03.2017 18:04
Postitusi: 154
Nagu reaalselt keegi kirjutab neid numbrimärke ja autode max kiiruseid ülesse :D see on ju haigem kui harri juba.

_________________
SAAB 900 viggen


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 18:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
Timmah kirjutas:
Nagu reaalselt keegi kirjutab neid numbrimärke ja autode max kiiruseid ülesse :D see on ju haigem kui harri juba.


Ma ei kirjuta neist kumbagi üles, jätan kohalikud politseiautod meelde, muidu jälgin lihtsalt Skodasid ettevaatlikkusega.

Tippkiirusi pole just raske meelde jätta, neli tippkiirust, Octava, Superb luukpära ja Octavia universaal ning 191kw Superb, nüüd tuleb ilmselt midagi muud selle asemele, ma ei tea mis, aga loogiline oleks 206kw superb.
selle uue 140kw diisel Superbi kiirendus on mul ka meeles, nagu ka tolle tippkiirus.

Märkasin oma kodukandis eravärvides uut Superbi ja uurisin kiiresti välja, mis ta on.
Ning oma meeldivaks üllatuseks sain teada, et päris kiire masin, mis tegi mind rõõmsaks.
Politseivärvides selline universaal tekkis ka siia.
Kahju, et enamik Octaviad on, ma tahaks, et kõik patrullautod oleksid sellised uued Superbid.

Mina isiklikult tunnen suurt muret selle üle, et meie politsei oleks korralike töövahenditega varustatud.
Kahjuks ei saa ma ise, sinna midagi parata, aga õnneks neid ikka varustatakse päris normaalsete asjadega.
Tõsi Octaviate mootorid on veidi lahjad, oleksin veidi võimsamad võtnud, kui see minu teha oleks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 21:15 

Liitunud: 28.09.2016 18:51
Postitusi: 46
Ma küsin ... Milleks kõik see jama ??? Sõida korralikult ja sind ei n...ta. Ja kui sa avastadki , et Škoda vastu tuli , ning sul rauas 120 ja edasi , siis see sinu märkamine enam ei aita, kui neil kiirus fikseeritud.( Eriti siis kui sa numbrit jõuad märgata on vabsee hilja ...)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 21:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
ERR KAA kirjutas:
Ma küsin ... Milleks kõik see jama ??? Sõida korralikult ja sind ei n...ta. Ja kui sa avastadki , et Škoda vastu tuli , ning sul rauas 120 ja edasi , siis see sinu märkamine enam ei aita, kui neil kiirus fikseeritud.( Eriti siis kui sa numbrit jõuad märgata on vabsee hilja ...)


Ma ei olegi siin kurtnud ju politsei üle.
Kuid, kui märkamisest rääkida, siis võib aidata ikka küll, sõltub täpsest olukorrast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 22:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Nendest suurtel kiirustel tagajamistest kirjutatakse, et müüa uudist. Neid lihtsamaid ei huvita ajakirjandus, eriti kui veel pilti ei ole.
Tsiklimeeste jaoks on olemas politseil ka tsiklid, mis on päris kiired. See valdkond liigub nagunii säästlikuse poole, et põletada vähem kütet.
Hetkel on aktuaalne teema, et lahti saada tavaliste plekimõlkimistega tegelemisest. Selleks ei ole ju vaja kiiret autot ja ausalt ma jagan seda sama mõtet. Kindlustus sõitku vajadusel kohale.

Erinevus tagaajamisel on selles, et ühel on vilkurid, teisel ei ole. Tagaetavale saavad takistuseks autod, kes ei kavatsegi teed anda ja võimalik, et võtavad korrakaitsja rolli ise üle ja hakkavad hoopis pidurdama. Suurel kiirusel politsei nagunii kinnipidama ei hakka. Ma mõtlen seda, et keegi ei tulista rehvidesse kiirusel 200km/h.
Kõigele tipuks on politseile saadaolev ka info mis mootor selle autl peaks vahel olema ja tippkiirus. See sama mida näeb maanteameti lehel.
Aasta vast tagasi, kui sai vähe kiirustatud. Politsei pidas kinni pimedal ajal maanteel. Kas auto kuulub teile, diisel jah- selline oli politsei kontrollküsimus.
Üldiselt liiklust vaadates, siis see on tunduvalt rahulikumaks jäänud. Tallinn-Tartu. See Koseni lõik on olukorda ikka väga palju parandanud. Oleks selline tee Pärnu ja Tallinna vahel, see muudaks statistikat väga palju.

Keerame nüüd veel 25 aastat otsa, siis vast on esimesed isesõitvad autod lõpuks olemas, müügikõlbulikud. Isejuhtiv, kiirust seega ületada ei saa. Politsei roll liikluses väheneb veel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 22:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
MDB kirjutas:
Nendest suurtel kiirustel tagajamistest kirjutatakse, et müüa uudist. Neid lihtsamaid ei huvita ajakirjandus, eriti kui veel pilti ei ole.
Tsiklimeeste jaoks on olemas politseil ka tsiklid, mis on päris kiired. See valdkond liigub nagunii säästlikuse poole, et põletada vähem kütet.
Hetkel on aktuaalne teema, et lahti saada tavaliste plekimõlkimistega tegelemisest. Selleks ei ole ju vaja kiiret autot ja ausalt ma jagan seda sama mõtet. Kindlustus sõitku vajadusel kohale.

Erinevus tagaajamisel on selles, et ühel on vilkurid, teisel ei ole. Tagaetavale saavad takistuseks autod, kes ei kavatsegi teed anda ja võimalik, et võtavad korrakaitsja rolli ise üle ja hakkavad hoopis pidurdama. Suurel kiirusel politsei nagunii kinnipidama ei hakka. Ma mõtlen seda, et keegi ei tulista rehvidesse kiirusel 200km/h.
Kõigele tipuks on politseile saadaolev ka info mis mootor selle autl peaks vahel olema ja tippkiirus. See sama mida näeb maanteameti lehel.
Aasta vast tagasi, kui sai vähe kiirustatud. Politsei pidas kinni pimedal ajal maanteel. Kas auto kuulub teile, diisel jah- selline oli politsei kontrollküsimus.
Üldiselt liiklust vaadates, siis see on tunduvalt rahulikumaks jäänud. Tallinn-Tartu. See Koseni lõik on olukorda ikka väga palju parandanud. Oleks selline tee Pärnu ja Tallinna vahel, see muudaks statistikat väga palju.

Keerame nüüd veel 25 aastat otsa, siis vast on esimesed isesõitvad autod lõpuks olemas, müügikõlbulikud. Isejuhtiv, kiirust seega ületada ei saa. Politsei roll liikluses väheneb veel.



Mis puutub siia meedia müük?
Fakt on see, et suurtel kiirustel tagaajamised leiavad aset ja põgenejad on vaja kätte saada.
Kas ma rääkisin 200 km/h rehvi tulistamisest? Ei.
Rääkisin viisidest, mille abil saab põgenejat lõpuks peatada, kuna teatakse, kus ta on, politsei valib vastavalt olukorrale sobiva viisi.
Kuid, kui põgeneja on läinud, kuna ta auto oli tükkmaad kiirem, siis ei ole enam kedagi peatada.
Eriti, kui kasutatakse vale numbrimärke või üldse mitte.
Meenutaksin, et vahepeal levisid kütusevargused valenumbrimärkidega.

Mis tähtsust omab siin maanteeameti andmebaas?
Tähtsust omab see, et osad põgenejad sõidavad üle 200 km/h ja seda nähakse juba tagaajamise raames, mis kiirustel see kulgeb.
Seda ei teata ette, millal kohatakse sellist põgenejat ja kes selline põgeneja on ja mis autoga, fakt on see, et mingil hetkel selline põgeneja jälle ette sattub.

Tõin välja hulga artikleid, kus on reaalsed suurtel kiirustel tagaajamised ja neid on veel olnud ning on ka tulevikus veel.

Niisiis tahad sa endiselt öelda, et politsei sõitku lahjade masinategaja pätid las põgenevad ära kiirete autodega eksole?
Kiirete autodega tuleb teha politseil kõike tööd, ka seda, kus seda vaja pole, aga mis teha, vähemalt on see igal hetkel võtta, kui vaja on.
Pealegi ei ole tegemist ju sportautodega, tavalised korralikud 2,0 140kw diislid, mis on igati normaalsed masinad.
Octaviad on lahjemad.

See, millal isesõitvad autod levima hakkavad ja reaalselt massiliselt ise sõitma, seda on väga raske ennustada.
Kuid hetkel räägime praegusest olukorrast ja sellest, kuidas järgmise 5a pärast uued politseiautod soetatakse, ilmselt isegi mingi ports tuleb varem, arvan.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 22:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.03.2013 18:09
Postitusi: 214
Keda kotib?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 22:51 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
Hulga artikleid jah, kus asi lõppes põgeneja valearvestusega, ühte käidi koeraga lausa kodust otsimas. Seda oleks võinud jalgrattaga ka teha...

Kui lahjad need octaviad siis on, et 200 välja ei lähe?

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 22:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Rehvide läbilaskmise all mõtlen seda, mis on eelnevalt kirjutatud, et tähtis ei ole kätte saada suurel kiirusel, tähtis on silmapiiril hoida ja siis madalamatel kiirustel tegutseda.
Meedia mängib siin rolli väga palju, nii neile kes soovivad sama asja proovida ja näitamaks, et ei ole võimalik ja teine asi on see VAU. Ma olen maanteel eest ärasõitmist näinud küll. Oli ehk kaks aastat tagasi. Ei kirjutatud kusagil sellest.
Põnev on ikka ju siis, kui valvas kodanik ajakirjandusele vihje saadab või toimib jälitamine pikemalt. Palju vilkureid ja kui veel paugutatakse ka. Sellest annab nädala kirjutada küll, kui teisi suuremaid uudiseid ei tule. Delfi kirjutab isegi täna sellest viimasest Loo sündmusest.
Info loeb tänapäeval väga palju! Lihtne näide. Kui politsei näeb, et see auto ei ole võimeline suuri kiiruseid saavutama, siis pole tõenäoliselt vaja kaasta ka vägapalju abiväge, piisab kannul püsimisest. Vilkuritel on ju eelis. Kui nüüd imetakse kusagilt välja üüber supper pill, mis arendab kiirust vajadusel ka 300km/h, siis on mõistlik võimalikult kiiresti ohtlik autojuht tabada.
Ma miskipärast arvan, et te ei ole ise suurtel kiirustel Eesti teedel liikunud. Ma olen seda teinud ja päris võimeka autoga. Ei ole lihtne, ei ole. Palju on neid autosid Eestis, mis 180 pealt kerivad kiiresti kiiruse üle 200? Väike protsent. Tõsi, sellise väikse protsendiga need probleemid esinevad.

Ma ei ole sugugi selle vastu, et politseil oleks võimekamad autod, suurem palk jne. Ma ei ole liikluses selline mees, kes hakkab ära põgenema. Jäin vahele, saan trahvi kätte ja elu läheb edasi.
Eesti Politsei on ikka väga hea. Ma olen saanud mõned trahvid, kuid see number võiks olla vähemalt 50x suurem.
Ütle mulle, kui politsei peab kinni sõiduki, millel ei ole ülevaatust ei ole kindlustust. Autojuhiload on kehtivuse kaotanud, kodaniku pass on kehtivuse kaotanud ja auto ei kuulu juhi nimele.
Kas on sellises olukorras võimalik puhtalt pääseda?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
Mm, selle küsimuse mõttest ma ei saa nüüd küll aru, kas on võimalik selles olukorras puhtalt pääseda?
Kuid lisapatrullide kaasamine ei käi küll mitte auto võimete järgi, vaid selle järgi, kuidas juht sellega sõidab ja ka mitmest muust asjaolust sõltuvalt, ehk siis vastavalt olukorrale.

Kuidas sa aru ei saa, et kannul püsimiseks, peabki olema piisavalt kiire politseiauto.
Kui politsei jääb maha, siis ei teata ka enam, kus auto asub ja ei olegi enam midagi teha, ütlesin seda ju ka enne, aga sa vist ei lugenud.
Tekib küsimus, mille vastu sa ikkagi nüüd vaidled?

Ahah, nüüd hakkad kõvatama, kui kõva mees sa oled, et hullult kihutad ja hakkad minust ette kujutama asju, millest sa minu puhul midagi ei tea?
Mina ei hakka siin oma kiirustega kõvatama.

Vanad Octaviad läksid 200 välja, osad lähevad 208 ja kõige uuemad vist 213 äkki.
Kuid seda on vähe, uued Superbid on kiiremad ja täpselt niipalju, kui vaja.


Kindlasti, mida kiiremini põgeneja saavutab kiiruse üle 200, seda paremini ta eest ära saab, aga ka vaiksemalt kerides kiiruse näiteks 230-ni saab eest ära lõpuks, kui politsei auto piisavalt võimekas ei ole.
Õnneks Superb on piisavalt võimekas, et ka sellisel kannul püsida.
Just see annabki ka teistele signaali, et ei saa eest ära.

Meedia ei oma antud olukorras mitte mingit tähtsust, sest mina räägin sellest, et politseil peavad olema piisavalt kiired autod, millest mõni mees ei paista aru saavat.

Mõni mees ei saa vist aru, et kui üks auto liigub kiiremini, kui teine, siis aeglasem ei pruugi teda kätte saada.
Ma tean, et teatud osa inimesi tahab politseile anda ökokärud, millel pole juhitavust, ega kiirust ja kiirendust, aga õnneks on meil pukis inimesed, kes neile seni neid veel andnud ei ole.
Õnneks saadakse aru, et on vaja midagi kiiremat ja paremat.


Viimati muutis rukkirääk, 03.10.2017 23:10, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:09 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
Tavaliselt on ikka loogiline prognoosida, kuhu mingi vend lendab. Lisaks auto võimsusele saab andmebaasist teada ehk ka juhi ning elukoha/piirkonna, kus ta tiirutab. Ja siis see fakt, et kiirus kuni 250...jah, järgmisel hetkel sõidab 30.

Ma olen endiselt veendunud, et need, mis peavoolus välja reklaamitakse, on politseil lihtsalt õnnestunud ja pole siin auto võimsusega suurt midagi pistmist. Kuskil on ebaõnne põgenejal ja voila...

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Viimati muutis mehikemetsast, 03.10.2017 23:12, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
mehikemetsast kirjutas:
Tavaliselt on ikka loogiline prognoosida, kuhu mingi vend lendab. Lisaks auto võimsusele saab andmebaasist teada ehk ka juhi ning elukoha/piirkonna, kus ta tiirutab. Ja siis see fakt, et kiirus kuni 250...jah, järgmisel hetkel sõidab 30.



Kindlasti nad kontrollivad seda autot jah ja lähtuvad ka juhi taustast.
Kuid auto puhul nad vaevalt pead pikemalt murdma hakkavad, pigem jälgivad olukorda ja reageerivad vastavalt sellele.
Kunagine 15a vana lugu või midagi taolist, kus tuunitud vana BMW-ga sõideti üle 220ga eest ära näiteks, mis tehaseseades seda kiirust välja ei võtnud.
Seda ei tea kunagi, mis autoga tehtud on ja mida juht selle autoga teha suudab, asi käib ikka vastavalt olukorrale.
Siin ka lugu sellest.
https://www.youtube.com/watch?v=hqQYwsmx3pc


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:14 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
No ma pakun, et mõni mitte-tuunitud vana BMW suudab ka praegu seda teha, ka nende 4x4 superbide ees. Seda lihtsalt välja ei reklaamita.

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 981 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 184 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7