Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 20.04.2024 08:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 981 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
mehikemetsast kirjutas:
No ma pakun, et mõni mitte-tuunitud vana BMW suudab ka praegu seda teha, ka nende 4x4 superbide ees. Seda lihtsalt välja ei reklaamita.


Siis peab see olema mingi bmw 530 ja 330 jne.
Ainuke asi, et sellised saadakse Superbide poolt kätte.
Usun, et uuendatakse ka kiireid Superbe, mis 250 välja lähevad, millega saab kätte ka BMW 540 ja muu säärase.


Viimati muutis rukkirääk, 03.10.2017 23:21, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Küsimus oli tõstatatud sellest, kas mul on politsei vastu midagi :D
Ei ole, väga head tööd teevad. Ma sõitsin rahulikult koju ära.
Ma ei ole kihutaja, on proovitud neid kiiruseid küll aga mitte pidevalt.

Ma saan aru täiseti mida mõtled, sellest ka see väide, et "ei ole vist väga ise maanteel kihutanud"

Politsei ajab mind taga, auto suudab näiteks väga võimekalt liikuda kiirusele 250km/h. Tuleb siis politsei oma Skodaga. Kilomeeter on juba vahemaa, kaks. Nüüd on mul teine liikleja ees, pidurid, kiirus 90km/h, mööda ei saa. Huiab ka veel, sõidab võimalikult tee keskel. Lõpuks saan mööda, politsei on selle ajaga juba jõudnud väga lähedale. Nüüd see uimerdaja hoiab ka teeäärde, vilkurid ju taga. Saame mööda, tuleb kurv, seda ju ometi 250km/h ei läbi.
Vaata, seal see kõige suurem erinevus tuleb, millest tuleb arusaada. Maanteel ei saa sõita vabalt kõigist mööda, küll saab seda teha politsei. Vilkurid annavad suure eelise ja kui tagaaetav peab tihti pidurdama kiiruse 90-ni, siis politseile piisab 120-150km/h stabiilsest kiirusest.
Neid olukordi kus maantee on nii tühi, et võid seal üksi lasta, neid on vähe ja kiirusel 200-250km/h sõitmiseks peab seda teed ka väga hästi tundma, seni kui see otse ei lähe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:25 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
rukkirääk kirjutas:
mehikemetsast kirjutas:
No ma pakun, et mõni mitte-tuunitud vana BMW suudab ka praegu seda teha, ka nende 4x4 superbide ees. Seda lihtsalt välja ei reklaamita.


Siis peab see olema mingi bmw 530 ja 330 jne.
Ainuke asi, et sellised saadakse Superbide poolt kätte.
Usun, et uuendatakse ka kiireid Superbe, mis 250 välja lähevad, millega saab kätte ka BMW 540 ja muu säärase.


Kui muud segavad faktorid tulevad, siis küll saadakse jah. Üldiselt paneme mingi kohaliku Tänaku/ Märtini oma külateedel põllurallika rooli (oskajaid poisse meil leidub, koduteed on suur eelis) ja tal on päris hea võimalus pääseda (kuniks jälle kutsaga koju otsima tullakse vms).

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
MDB kirjutas:
Küsimus oli tõstatatud sellest, kas mul on politsei vastu midagi :D
Ei ole, väga head tööd teevad. Ma sõitsin rahulikult koju ära.
Ma ei ole kihutaja, on proovitud neid kiiruseid küll aga mitte pidevalt.

Ma saan aru täiseti mida mõtled, sellest ka see väide, et "ei ole vist väga ise maanteel kihutanud"

Politsei ajab mind taga, auto suudab näiteks väga võimekalt liikuda kiirusele 250km/h. Tuleb siis politsei oma Skodaga. Kilomeeter on juba vahemaa, kaks. Nüüd on mul teine liikleja ees, pidurid, kiirus 90km/h, mööda ei saa. Huiab ka veel, sõidab võimalikult tee keskel. Lõpuks saan mööda, politsei on selle ajaga juba jõudnud väga lähedale. Nüüd see uimerdaja hoiab ka teeäärde, vilkurid ju taga. Saame mööda, tuleb kurv, seda ju ometi 250km/h ei läbi.
Vaata, seal see kõige suurem erinevus tuleb, millest tuleb arusaada. Maanteel ei saa sõita vabalt kõigist mööda, küll saab seda teha politsei. Vilkurid annavad suure eelise ja kui tagaaetav peab tihti pidurdama kiiruse 90-ni, siis politseile piisab 120-150km/h stabiilsest kiirusest.
Neid olukordi kus maantee on nii tühi, et võid seal üksi lasta, neid on vähe ja kiirusel 200-250km/h sõitmiseks peab seda teed ka väga hästi tundma, seni kui see otse ei lähe.


Ka politseil on kõvasti takistusi, sealhulgas rekkad, ka nemad peavad kiiruse kurvides maha võtma, ega autod ei anna neile kohe teed, tihedama liiklusega pole selleks ka võimalust.
Lisaks saab põgeneja valida teed, kuhu minna.
Mitmed tagaajamised leiavad aset hilisõhtul ja öösel, kui on hõre liiklus.
Samuti saavad nad tasa teha parema kiirendusega.
Enamik eest ärasõitjaid saadakse jah kätte ka Octaviaga, aga peame arvestama ka nendega, kes on kiiremad.
Samas, kui hakataks sõitma ökoautodega, mis ainult 170 välja lähevad, siis muutuks olukord ikka väga nutuseks.
Ära unusta tsikleid, mis vahelt läbi lipsavad, millel on eriti raske kannul püsida ja on iga kw vaja politseiautol.
Siin Soomes Politsei Volvo T4 ja ka see kipub vahepeal maha jääma.
Muideks, oleks seal Eesti moodi motikat rammitud, kui võimalus oli, siis poleks see motikas lõpus avarii teinud ja motika mees oleks ilmselt kergemate vigastustega pääsenud.
https://www.youtube.com/watch?v=Xmkp22FlLNo&t=538s

Ülim näide on Eestis too Audi, mis kaks korda läbi mitme maakonna eest ära sõitis, Tartumaalt alustas, teine kord ilma numbriteta.
Eespool andsin ka selle uudise lingi.
Kadus vahepeal politseil silmis, tõenäoliselt seda aetigi taga vanade Octaviatega, mis 200 välja läksid ja bussidega.
Oleks tollal praegused Superbid olnud, oleks ehk varem kätte saadud.
Esimene kord saadi kätte Paide ja Türi vahel Kirna ringteel, teinekord kuskil Koeru ja Jõgeva kandis.
Tema tegi seda just nimelt õhtusel ajal, Audiga, mille tippkiiruseks on 243 km/h.


Viimati muutis rukkirääk, 03.10.2017 23:34, muudetud 5 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
mehikemetsast kirjutas:
rukkirääk kirjutas:
mehikemetsast kirjutas:
No ma pakun, et mõni mitte-tuunitud vana BMW suudab ka praegu seda teha, ka nende 4x4 superbide ees. Seda lihtsalt välja ei reklaamita.


Siis peab see olema mingi bmw 530 ja 330 jne.
Ainuke asi, et sellised saadakse Superbide poolt kätte.
Usun, et uuendatakse ka kiireid Superbe, mis 250 välja lähevad, millega saab kätte ka BMW 540 ja muu säärase.


Kui muud segavad faktorid tulevad, siis küll saadakse jah. Üldiselt paneme mingi kohaliku Tänaku/ Märtini oma külateedel põllurallika rooli (oskajaid poisse meil leidub, koduteed on suur eelis) ja tal on päris hea võimalus pääseda (kuniks jälle kutsaga koju otsima tullakse vms).


Jah on inimesi, kes on võimelised pääsema, aga ka politsei on võimeline taga ajama ja selliste inimeste kätte saamiseks on vaja kiireid autosid.
Tavaliselt sellised oskajad juhid nagu Märtin ja Tänak, ei sõida politseil eest ära, neil on rohkem mõistust.
Kõiki ei saadagi kätte, aga eest ärasaanute protsent tuleb võimalikult madalal hoida.
Ei tohi anda eest ärasõitjatele signaali, et kui sa oled kiire, siis pääsed, sellist signaali ei tohi anda ja sestap peab ka politsei autopark olema vastav.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:37 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
No seda signaali annab palju paremini just see, et juba "pääsenud" juht ikkagi ka ei pääsenud ning ei olegi vaja proovida kihutada, äkki ei saada kätte ja kõik jäävad ellu.

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 03.10.2017 23:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Pääsev ja pääsevad ka siis, kui politseil oleks võimekamad autod. Kui palju sõidab igapäev lubadeta juhte ja alkoholinähtudega? See protsent on palju suurem.
Kas maksumaksjana oleksid nõus maksma näiteks 5-10 miljonit aastas rohkem(paremad autod), et saada kätte need kaks-kolm-viisteist autot, mis pääsesid põgenema?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 04.10.2017 07:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
Ma räägin siin ikkagi tagaamistest, mitte neist keda ei avastata.
Maksumaksjana maksan nagunii rohkem iga aastaga.
Kiiremad superbid juba on nüüd tuleks ülejäänud octavad ka nende samade superbide vastu vahetada.
Rahaliselt on vahe kaunis väike maksimum 100 octaviat. Mida on vaja väljavahetada.
Rahaline vahe ostu puhul maksimum 400 000 eurot, kui sedagi, sest nad saavad suure hulga tõttu kindlasti soodust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 04.10.2017 09:01 

Liitunud: 04.07.2010 21:06
Postitusi: 1212
Asukoht: Edgarstadt
Mõnusa teema on kohalik naabrivalvur üles tõmmanud ikka :D
Üksikute kihutajate pärast ei hakata kohe kindlasti suuremat hulka veel võimsamaid Superbe ostma (miks sa üldse nii kiimas oled nende peale kuidagi?).
Nagu siin juba ka mainitud on korduvalt - isegi maanteel ei ole võimalik korralikult ees ära sõita (ka õhtusel ajal). Loomulikuklt, erandeid on aga see ei anna põhjust politseile mingit überpilli osta, et samamoodi mõttetult pidureid kulutada (piltlikult öeldes).
Kui on näha, et juht liigub teise maakonna poole, siis kutsutakse sealt võimsam auto vastu ja valmis.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 04.10.2017 11:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 22:19
Postitusi: 595
Asukoht: Tallinn
rukkirääk kirjutas:
Mis ta muud võimsat sai olla, mis 230 välja lähevad?
Selliseid Vectraid ei ole palju variante, mis niipalju välja lähevad.


108kw 2.2 vabalthingavad olid need.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 04.10.2017 11:26 

Liitunud: 15.04.2006 18:56
Postitusi: 609
Asukoht: Paide/järvamaa
Rukkirääk, võimsus ja tippkiirus see selleks, kui eest ära sõidetav oskab maksma panna oma auto eelised, siis ei ole selles võimsusest ja tippkiirusest kasu. Kui võtta üks väike võimekas punn(näiteks 90 alguse ajastu Mazda 323 1.6 turbo 4wd, oli miskine 110kw vist), siis oskuslik juht, kes tunneb oma autot ja tema eeliseid, antud olukorras käänulised ja lühikeste sirgetega lõigud, sõidab sellel Superbil eest ära nii, et sahin taga. Superb on tank ja maanteelaev, sellel käänulisel ja lühikeste sirgetega lõikudel ei saa ta nii hilja pidurdada, kui see pisike punn, tulenevalt tema suuremast kaalust, samamoodi ei saa ta nii suure kiirusega läbida kurve, kui see pisike punn, jälle tulenevalt tema kaalust ja hästi väike ja lühike moment, mil ta suudab maksma panna oma kiirenduse on lihtsalt nii lühike, et kõige muu jooksul jõuab see punn tal eest ära sõita.

Lihtsalt omast kogemusest see 3.6 vr6 Superb ei ole mingi eriline kiirenduspill ja kihutamispill. Ma omasin 7kw lahjemat 3.2 VR6 mootoriga Passatit ja see hakkas suuremal kiirusel kiirust koguma nagu täi mööda märga m*nni, see nelivedu on tal hirmus piiraja. Mu 1993a 3.2 162kw E-klassi MB läheb 160-230 kiiremini, kui seda läheb nt see sama Passat. Passat oli äge ja äkiline 0-80 vaates. Ma käisin oma Passatiga korduvalt erinevatel kiirendustel. Stardis tegin launch controliga põhimõtteliselt kõigile ära, aga 400m lõpuks sõitsid enamus sama võimsaid/võimsamaid kaheveolisi minust lihtsalt mööda.

Nagu ma ennist ütlesin on Superbi puhul tegemist maanteelaevaga ja kui talle panna vastu vähegi sportlikum isend, millel on sarnane võimsus, siis sõidetakse tal ikkagi eest ära. Võimsus ei ole määrav, oskus sõita ja tunda oma autot on hulga määravam. Selliseid sirgeid, kus saad oma 200+ kiiruse maksma panna on meil ikka suhteliselt vähe, ainult põhimaanteed ja nendele pole üldse keeruline teiselt poolt patrulli vastu kutsuda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 05.10.2017 09:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2011 20:25
Postitusi: 76
See vectra ei olnud 2,2 see ei oleks 230 välja läinud.
Ma ei ole kuskil ülivõimsaid tahtnud lihtsalt praegune 140 kw superb on õige kõik võiks need olla ja praegusest natuke rohkem võiks olla 250 väljaminevaid superbe.
See sinu passat oli vana b6 nüüd on asjad arenenud.
Neid inimesion ülivähe kes käänulisel teel eest ära saavad.
Olen ennast tagaajamistega vägagi kursis olnud ja maanteedel on küllaga võimalusi 200+ tagaajamisteks te ei taha sellest mitte aru saada ja öösel on maanteed jumala tühjad


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 05.10.2017 10:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Siis kui E60 M5 uus auto oli tuli pärnu maateel üks sellise hooga vastu,et tõmbas teepeenrast tolmu kaasa...Mõni km. hiljem liikus ka vilkuritega astra samas suunas kiirustades...Järgi jõudmiseks erilist lootust polnud ilmselgelt...Meediast ka uudist ei leidnud...Ei teagi kas sai minema või püüti kinni.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 05.10.2017 11:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.03.2013 18:09
Postitusi: 214
rukkirääk kirjutas:
Olen ennast tagaajamistega vägagi kursis olnud ja maanteedel on küllaga võimalusi 200+ tagaajamisteks te ei taha sellest mitte aru saada ja öösel on maanteed jumala tühjad


Cobra 11 hakati vist tõesti uuesti näitama. Kas pead ennast spetsialistiks antud valdkonnas?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eravärvides politseiautod
PostitusPostitatud: 05.10.2017 12:43 

Liitunud: 15.04.2006 18:56
Postitusi: 609
Asukoht: Paide/järvamaa
rukkirääk kirjutas:
See sinu passat oli vana b6 nüüd on asjad arenenud.
Neid inimesion ülivähe kes käänulisel teel eest ära saavad.

Vii ennast tehnikaga ka sama hästi kurssi, kui Sa ennast nende tagaajamistega viinud oled.
Tehniliselt on 3.2 B6 ja VR6 Superbi ainus vahe mootor, muu tehnika on neil sama. Jah, praegune 206kw'ne Superb on oma 2.0T mootoriga teise tehnikaga, aga ega ta samas endiselt ei ole ta suurel kiirusel mingi eriline lennuk. Nelivedu on igas asendis piiraja.

Btw, neid mehi, kes oskavad üleüldse eest ära sõita on väheseid.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 981 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7