Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 06.05.2024 14:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 18:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.09.2007 21:07
Postitusi: 1085
Asukoht: Tallinn
Ehhee...väärt võrdlus, tõesti :help

_________________
https://www.facebook.com/estoniancarimport // http://www.eci.ee
http://www.gazland.ee - parima kvaliteedi ja hinnaga gaasikütuselahendused Sinu autole! Tule külla ja ära maksa üle kütuse eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 18:42 

Liitunud: 25.03.2005 20:04
Postitusi: 319
.:JokkeR:. kirjutas:
ValgeKotkas kirjutas:
silts13 kirjutas:
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=174913&q=tallinna+saksa+g%fcmnaasium Link on siis siin! Päris õudne õnnetus oli.


Koolivend...oli. :(

Nendest M'idest rääkides....kui mulle oleks selline kätte antud nii noorelt (16-18), suht raudpolt käiksin postis ära. Miskipärast arvan, et paljud teised ka, mis siis, et vastupidist väidavad. :D


Kui mõistust peas ei ole, siis võid jalgrattaga ka vastu posti sõita!!
Mikk.


ValgeKotkas räägib täiesti õiget juttu, kui sulle valitakse välja nii võimas auto, siis on üpriski kindel, et sellega päris rahulikult sõitma ei hakata ja 16-aastasel pole piisavalt sõidukogemust, et igast olukorrast välja tulla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 18:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.11.2005 23:58
Postitusi: 835
Asukoht: Tallinn
Inimesi on erinevaid, mõnel on juba 16.aastaselt mõistus peas ja ei kihuta, või teeb seda kindlas ja turvalises kohas.(Mul on selliseid sõpru, kellel mõistus vist kunagi pähe ei tule)
Ise sain oma load 18.aastaselt kätte ja olin eelnevalt sõitnud erinevate autodega kuid mitte nii väga võimastega kah.
Kuid ma pole kunagi hakanud kuskil linnas või ohtlikus kohas gaasi põhja vajutama. Ma saan ka praegult vanematelt laenata 250kw masinat ja on olnud mõistust ka seda kasutada.
Samamoodi on mul ka tsikliga, mis läheb 4sekki sajani ja millega võib ka ennast surnuks sõita. Kuid liigselt riskima pole vaja hakata.

Põhiline vastutus langeb siiski vanematele, kes peavad oskama hinnata oma lapse mõistuse autoga toimetulemisel.

Kuid sellele noorele autoomanikule palju õnne ja kainet mõistust.

_________________
http://siller.planet.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 19:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.04.2007 16:33
Postitusi: 41
Asukoht: Tartu
ValgeKotkas kirjutas:
Ehhee...väärt võrdlus, tõesti :help


Aga mis võrdlusel viga on? Ega siis ainult võimsad autod ei areta suuri kiirusi( ok teevad seda kiiremini jah) aga samas võid sa ennast igasuguse autoga surnuks sõita!!!
Ja jään enda juurde kindlaks, kui mõistust peas ei ole, siis ei ole midagi teha.
Mikk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 19:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.09.2007 21:07
Postitusi: 1085
Asukoht: Tallinn
Kindlasti on sul õigus, et kui mõistust peas ei ole, siis ei ole :D Ise ka levitan sellist mõtteviisi, samas võin ausalt öelda, et käitun vahel kui väike laps.
Aga vaata, noor inime, kui tal kõik korras, IMO, tahab ikka katsetada ja proovida. Mõistus tuleb alles kogemuste, teadmiste, tarkusega ja vanusega. Muidugi, võib ennast ka universaalpanniga sodiks sõita, aga lihtsalt kui noor poiss oleks oma vanemate juurde läinudsooviga saada esimeseks autoks universaal Volvo, sest see ju kõige turvalisem auto, siis oleks tema hetke ''maailmavaade'' kõigile selge :lol

Hüva, oma esimeses postituses ei mõelnud ma surmaposti kohe. Tänavalgi alla 50 sõites annab ennast väga edukalt tagaveoga posti keerutada, nii et vigastused on ainult materiaalsed. (Ma ei ole kiirusefänn, lõbusam on natukene kurve võtta, võibolla oled ka saanud proovida??).

Jalgrattast nii palju, et sõbrad ei palu ju sult, et sa sellega natukene kiirust juurde paneksid; pedaale kiiresti keerutades sa tsikkidele ka muljet ei avalda :D
Pealegi, kes poleks jalgrattaga postis käinud.... ei tähenda kohe, et mõistust ei ole :P

_________________
https://www.facebook.com/estoniancarimport // http://www.eci.ee
http://www.gazland.ee - parima kvaliteedi ja hinnaga gaasikütuselahendused Sinu autole! Tule külla ja ära maksa üle kütuse eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 19:26 

Liitunud: 07.02.2007 22:27
Postitusi: 3096
Asukoht: Tartu
No pole tegu ainukese inimesega,teada Eestiski 16 aastaseid,kellel on imprezad ja evod tänaval rääkimata rallit sõitvatest.Norrakas A.Mikkelsen omas 16 aastasena näiteks 2 evo,ühte imprezat ja 2 focus wrcd :P.(tõsiküll,spordi eesmärgil) Ei ütleks et selle auto omamine selles vanuses midagi ennekuulmatut oleks.

_________________
"Pumba õigetesse juhtmetesse süüte andmisel tuleb õrnalt voolu, seda sai keelega proovitud aga ilmselt pole piisav..."


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 19:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.04.2007 16:33
Postitusi: 41
Asukoht: Tartu
to: ValgeKotkas

Ma arvan, et ringrada, ei lähe sa sõitma linna, vaid ikka ettenähtud kohta, kindlasti juhtub õnnetusi ka raja peal. Aga me ei räägi ju sellest, vaid ikka nenest hulljulgetest, kes kihutavad linnas ja maanteel. Isiklikult ei taha küll seada enda, ega ka teiste elusid küsimärgi alla. Aga neid lolle leidub ikka, kes arvavad, et linn või maantee on õigekoht "rallisõiduks".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 19:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.09.2007 21:07
Postitusi: 1085
Asukoht: Tallinn
Jah, ja nendeks hulljulgeteks on tihtilugu ikka noored inimesed, kes ei sõida pereautodega.
Aga ma ajan siin meie arutluse juba kuskile võssa :lol
Oleme sõbrad edasi ja püüame hoida nii ennast kui teisi :beer

_________________
https://www.facebook.com/estoniancarimport // http://www.eci.ee
http://www.gazland.ee - parima kvaliteedi ja hinnaga gaasikütuselahendused Sinu autole! Tule külla ja ära maksa üle kütuse eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 20:53 

Liitunud: 31.01.2005 23:39
Postitusi: 177
seda ma võin öelda, et kadedaks teeb küll :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 22:16 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.11.2007 02:34
Postitusi: 1118
Asukoht: Reissides läbi linna
Tavaliselt eks ta nii ole, et mida noorem oled, seda julgem oled. Paljud sõbrad on lasknud ikka päris-päris julgelt, mõni pole siiamaani targemaks saanud. Kui mõtlen tagantjärgi, mis ma kunagi oma masinatega teinud olen, siis.. olen õnnelik, et midagi halba ei juhtunud.

Täpsustuseks, et sain oma esimese auto 13-aastaselt, 14-aastaselt sõitsin juba metsavahel (mitteoriginaal) VFTS-iga ja nagu sportmasinatega ikka, lappi tuli ju anda (forsitud 1.6 ja turvapuur isegi sees). Vanuses 15 sain omale Aerodecki ja sai sõidetud 180km/h sellega, kuigi esisillas olid enamus jupid läbi ja rattalaagrid undasid nagu bussiga sõidaks..

Eks tagantjärgi ole kõik targemad.

_________________
Aerodeck ; Jetta ; Civic ; 318IS


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 24.02.2009 23:39 

Liitunud: 27.09.2004 21:36
Postitusi: 857
Kindlasti on erandeid noorte osas, kuid nii palju kui mina 16. aastaseid näinud, siis enamustele küll autot ei julgeks veel kätte anda. Lisaks seda ka, et mingine pisike vokk võib 100-ni kiiresti kerida, kuid see 530 läks 100+ kiirustel ka veel väga hästi edasi.

Ise samamoodi kui esimesele audile ülevaatuse sain, sai palju lollusi tehtud, mille üle enam uhke ei ole. Midagi ei juhtunud, kuid siiski. Enam niimoodi ei teeks. Eks nüüd vanust ka törts rohkem.

_________________
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 25.02.2009 00:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2007 21:58
Postitusi: 1413
Asukoht: Grammilinn
Ma olen praegu 17,aga juba päris mitmeid autosid omatud ja kõik oma teenitud rahade eest ostetud,siiani kõigevõimsam nendest olnud 2,2 audi sigar :lol ,aga isegi see tundus alguses selline millest mõistus kiirusele järgi ei jõua,tegelikult on nii,et autosõitu tuleb võtta mõistusega ja oma võimeid ei tohi üle hinnata,ise käisin juba 16 aastaselt autokooli läbi ja ei ole siiamaani sõitmisega probleeme olnud kunagi liikluses,aga eks alati võiks paremini
Minu mõte on igatahes see,et kõigepealt õpi sõitma,siis kihutama,driftima vms. iganes :)

_________________
Audi A8 Q. Audi Cabrio, BMW E38


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 25.02.2009 01:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.05.2004 19:21
Postitusi: 1838
Asukoht: Tallinn/Harku vald
Eks need ikka nooruse uljused ole...10a tagasi sai kelguga a´la Tyrisalu pangalt ka alla sõidetud, täna aga ei julgenud kelgulegi istuda. :wink:

_________________
Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb tulumaksu tagastus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 25.02.2009 10:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.01.2005 11:21
Postitusi: 28
Asukoht: Tartu
DeLaBig kirjutas:
Eks need ikka nooruse uljused ole...10a tagasi sai kelguga a´la Tyrisalu pangalt ka alla sõidetud, täna aga ei julgenud kelgulegi istuda. :wink:


Päris hea :D
Tegelikult pole väga suurt vahet, mis autoga nooruk vastu puud sõidab, kui tal endal mõistust peas pole.
Endale andsid vanemad samuti 16 a. saamisel igapäevaseks kasutuseks auto, tõsi küll, et võimsuseks ainult 79 kw, kuid 18-ndaks sünnipäevaks sai see väljavahetatud e 39 523i vastu ning ei ütleks küll, et võimsam auto erilist kihutamis isu tekitas - mõlemaga oli sama sõidustiil vb isegi lahjemaga oli see närvilisem ja äkilisem kuna polnud pikalt aega mõtlemiseks kas tasub mingit manöövrit ette võtta, sest enamus aeg kulus hoo ülesse võtmiseks :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Õnnelikeim 16 aastane autoomanik
PostitusPostitatud: 25.02.2009 14:50 

Liitunud: 14.02.2006 22:29
Postitusi: 158
Pigem just lahjemaga plaanid oma manöövreid pikemalt ette, kui võimas auto tagumiku all, annad hooletumalt gaasi. Ise pole ma 43kw võimsamat autot omanud, linnas tuleb täisgaasi lakkamatult kasutada mitte ässamiseks, vaid liiklusvoolu liigse takistamise vältimiseks.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 156 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7