Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 23:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Automaks Soomes
PostitusPostitatud: 17.03.2009 11:35 

Liitunud: 19.11.2004 12:18
Postitusi: 257
Asukoht: Rakvere
Kle eks igaüks taha võimalik odavalt läbi ajada


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Automaks Soomes
PostitusPostitatud: 17.03.2009 12:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Just neile, kes Soomes tööl käivad: Kalamajas seisab ilus punane Golf2, Soome numbritega, peal silt: "Müüa" Tel. number oli ka peal, kuid meelde ei jäänud, kes tahab sellele võin välja uurida, kui auto sama koha peal seisab.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Automaks Soomes
PostitusPostitatud: 17.03.2009 13:18 

Liitunud: 19.11.2004 12:18
Postitusi: 257
Asukoht: Rakvere
Ja kui kedagi veel huvitab siis samuti ka Turu kandis pakkuda üks e30 318 86 aasta, kupee kerega, ka paras soomes töö vahet kärutada, auto saab vast mingi 3000eeguga endale


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Automaks Soomes
PostitusPostitatud: 17.03.2009 17:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.01.2007 19:13
Postitusi: 46
helitehnik kirjutas:
Alles mõned kuud tagasi siin suvel kuulsin samast teemast, ise olen ka ikka aeg ajalt tööl käinud Soomes, kuid pole kunagi selle peale mõelnud, sest seal saab alati mingi panniga käidud.
Minu lugu on aga selline et isa tuli tuttavaga koos üle piiri vaatas et tuttava võttis toll maha, mõtles siis et ah tavaline kontroll, laeva peale jõudes kutt helistas mu isale et kuule auto võetakse käest ära, et täitsa uskumatu lugu öeldi et sa oled 8 aastat Soomes elanud ja töötanud ning makse maksnud pole, küsiti kas on 18000 euri meile kohe anda või jääb auto meie kätte :D ja nii ta ilma jäigi
muidu mehel ka üle miljoni maksev auto(margi jätan mainimata). Läks siis aega mõni päev mööda ja isa uuris mingi tuttava käest kelle sõber Soome tollis tööl, et mis värk on, öeldi et sina oma audi pärast muretsema ei pea, et need pidid selliseid autosid seal tollis ainult ära korjama mille eest raha ka saab :D, Isetäpselt pole uurinud, kuid tean et mul mõned tuttavad käivad sedasi seal tööl 2 kuud seal, siis tulevad koju jätavad auto siia ning lähevad uuesti 2 kuuks, siis tulevad tagasi ja lähevad jälle autoga ja nii koguaeg kordamööda autoga ja ilma ei tea miks nii täpselt on, pole asjasse süvenenud, mina leian et mõistlik oleks seal mingi 15000se autoga käia, vähemalt pole meeletu kahju kui ära korjatakse ning pealegi selliste vastu seal tollis huvi samuti puudub.


Auto autoks, ärgem trahvi unustagem, mis pole väike, isegi eesti insenerile :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Automaks Soomes
PostitusPostitatud: 19.03.2009 14:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.04.2004 14:48
Postitusi: 94
Euroopa Kohus kuulutas Soome karmi automaksu ebaseaduslikuks

http://www.tarbija24.ee/?id=96273

_________________
You never really learn to swear until you learn to drive.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Automaks Soomes
PostitusPostitatud: 19.03.2009 14:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Kui see otsus hakkab kehtima ka tagasiulatuvalt, on see päris valus löök Soome rahakotile.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Automaks Soomes
PostitusPostitatud: 19.03.2009 15:15 

Liitunud: 19.11.2004 12:18
Postitusi: 257
Asukoht: Rakvere
mina olen igaljuhul rahul maksku põdranäod, ise nad seal tollis keppisid ajusid teiste riikide meestel, söögu nüüd oma suppi. Ei saanud ka nüüd täpselt aru kas pmst võin nüüd eesti numbriga sõita seal riigis vabalt ringi, ilma et peaksin midagi selle eest maksma ning kartma et auto käest võetakse?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Automaks Soomes
PostitusPostitatud: 19.03.2009 23:19 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Ma saan sellest rohkem nii aru, et automaksu võtmine autot regades võib olla seadusevastane, aga seadus ütleb siiski, et elaniku auto peab olema Soome registris, seega tuleb sõiduk ikkagi ümber regada. Niiet trahvi saab selle eest ikka teha või auto konfiskeerida või mida iganes need seadused võimaldavad. Kui trahv on väike ja regamine odav, siis tõenäoliselt kaob ka tollil viitsimine ajusid :sex
Hetkel tundub aga, et asi on vaidlustatud, seega tõenäoliselt see asi kuni lõpliku lahenduse saamiseni siiski mingit tähtsust ei oma. Euroopa seadustega ma kursis ei ole, niiet võibolla see ka juba kehtib. Iseasi, kas soomlased midagi ümber ei sõnasta ja sama teemat teise pealkirjaga ei jätka.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 153 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7