Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 12.05.2024 10:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 89 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 10:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Mina olen "pimedatel" varahommikutel liikvel olnud kõigil päevadel va pühapäev ja ainuke "jalakäija", kes mingigi ohtliku momendi tekitasid oli ühel päeval üks koer ja kahel muul päeval jänesed Kopli ps. otsas. Ei ole need inimesed nii rumalad midagi ehk isegi õnnetuste risk väiksem, kuna teadlikult hoitakse tee pealt eemale. Purjus kraesid jääb samamoodi ka igati valgustatud tänavatel alla.

Kurjaks tegi selle pimeduse juures see, et see aitab varastele ja muudele kaakidele kaasa.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 11:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.11.2005 23:58
Postitusi: 835
Asukoht: Tallinn
markus_m kirjutas:
Üldiselt kui on kuiv ilus ilm ning on ilmselge, et udukate kasutamiseks pole mingit seaduses öeldud põhjust ja ja mulle sõidab trobikond ''mu auto näeb udukates lihtsalt lahe välja ja mul pohhui'' tüüpe vastu, eriti kui xenon ka veel, siis lihtsalt lahmin täistulesid.

No sinu kaugtuled vaevalt kedagi morjendavad, kui paneksin enda xenon kaug hellad tööle, siis vb teine tera. :D :D

Kuid see tänavavalgustuse kustutamine on tõesti jaburlus. Nüüd kui öösel igav, saab ehk aidata nii mõnegi varguse ära hoida, kui muidugi nii kõva mees oled.

_________________
http://siller.planet.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 12:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2007 13:55
Postitusi: 297
Asukoht: Tallinn
kaabakaz kirjutas:
justcraizy kirjutas:
Avariituledega sõitmine on järgmine totrus. Sellist autot nähes instinktiivselt tahan tast mööduda, lisaks ei ole näha siis sinu suunatuld. Ehk ise tekitad endale probleeme.


Krt mis pannidega te sõidate, et suunatuli automaatselt ohutuledelt ümber ei lülitu...
Esimest korda kuulsin sellist asja autokoolis ja nüüd siin :lol


Ma sõidangi ainult selliste pannidega. Isegi ohutulesid ei ole pooltel pannidel. Hea kui suunad on....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 12:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
Sai läbi siis too keberniitsus? Kahjuks täna jõudsin alles hommikul 9 paiku tln ja siis ÕNNEKS ENAM tuled ei põlenud (ei raisatud) aga öise kuritegevustipptunni kohta andmed puuduvad.

Mis puutub valgustamata tänavatesse siis kui kavatsen mõne manöövri sooritada löön enne ohukad välja, et "pidev vilkumine ühele poole vilkumiseks üle ei läheks" aga asi on põhimõttes. Tallinn on hakanud kahekordset si*apaberit lahti harutama, et oleks kaks korda rohkem meetreid paberit. Paraku kulub kokkuvõttes paberit ikka samapalju või siis on käsi pasaga koos ja seepi kulub poole rohkem aga seep juhuslikult on 4korda kallim (ühe kasutuskorra järgi) kui peldikupaber. Tüüpiline lühinägelik poliitika, on Ansip süüdi või Ets? Aga mis vahet seal on?

Keda kotib mis erakond mida teeb, mu kodulinn on pime ja mul on häbi, et linn, mida olen oma sõpradele tutvustanud kui üht üsna kena linnakest, mida kroonib öötuledes hansalinna siluett, on mattunud pimedusse. Kujutage ette valgustamata kohta, näiteks Harku parkmetsa, mis on täis valuvelgi, stereoid, lcd telekaid, rahakotte jms, kas suudaksite näpud eemal hoida? Muidu võite ju ausad olla aga ehk siis ei suudaks. Suure kontingendi jaoks on juba praegu olukord piisavalt magus. Ja samal ajal kehtestatakse politseinikele jaburalt madalaid maksimaalpiiranguid ametiautoga läbitud kilomeetrite osas.

Positiivset ka, mulle õpetasid vanemad juba varases nooruses, et pimedal ajal on soovituslik liikuda valgustatud kohtades. Paljude jaoks ei jää märkamata, et antud perioodil on nendeks kohtadeks vaid baarid ja kasiinod, kelle tulud ongi majanduse hammasrataste alla jäänud. Ja muide mängurid on tihti narkomaanid ning stereo-vitalid/antsud, kas öine "pimelinn" on abipakett neile või midagi muud, ikkagi üks ilus ingliskeelne sõna emotikoni abiga: :bs


3kilost autot järelmaksuga ei osta, sõita näen ja kui oleks 50 inimest, kes kõik leiaks 200eeku ning see läheks hea asja jaoks siis oleksin meeleldi üks nendest 50nest. Samamoodi toetan ka vastsündinute tervisele vajaliku aparatuuri ostu (millesuguseid kampaaniaid ikka mitmeid olnud on) kui võimalik on. Ausalt öeldes olin kindel, et siin foorumis on see teema juba mitu kroda läbi käind enne kui ise kirjutama jõudsin. Aga mõte on selge ja konkreetne - linnad olgu valgustatud.

Eks täna öösel näen mis seis on. :)

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 12:58 

Liitunud: 01.11.2007 14:05
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn
Tallinna linnavalitsus otsustas lauspimendamisest loobuda:
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=98067

_________________
Prorent Autorent


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 13:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Pilt

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 13:10 

Liitunud: 28.09.2006 21:29
Postitusi: 171
Asukoht: Tartu
öösel tuleb magada inimesed :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 15:25 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Huvitavad sõnavõud osadel inimestel siin. Selle nn "hala" mõte pole see, et keegi ei näeks otseselt sõita, vaid linnas, kus on pime on ohte tunduvalt rohkem ja peamine teema eesmärk on see, et see on :bs plaan.

Ja roomsta ja justcrazy ja paar kõva meest veel:
Ma vaataksin siin oma ninast kaugemale. "Streetracerid" nagu te olete, vb on jah põnev et saab iga nurga peal lappi anda, aga vaadates teie avatarile ja teemasid, sis on ysna tõenäoline, et mõni teie rapedest otsustab ära surra kuskile pimedale avenyyle ja kui see hommikuks on pukkidel ja põlema pandud ja teie koju jalutades 4 korda tongi saite ja paljaks variastati sis on kass ju kyll....

Aga nyyd jah, kõik sibulad ja pensiokad kätepeale kõndima ras, dva, tri.....Savipäts keerad tuled uuesti peale..... :hail


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 16:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.04.2006 00:04
Postitusi: 1231
Asukoht: Tallinn
bomsch kirjutas:
kutsu21 kirjutas:
MB 270 CDI, mitu korda oled sa kuulnud juhtumist et pimedal maanteel tehti 69 aastasele mammile kotijooksu ja varaste saagiks langes kogu mämmi pension.

Päris vaimukas näide. Kandideerid ka valimistel?
Mitu korda sa arvad lähitulevikus uudistes kuulvat, et pimedas Tallinnas rööviti 69a mammit kell 4 hommikul kui ta üritas pimeduse varjus automaadist kogu pensioni välja võtta :lol
Aga samas on muidugi rõõm kuulda, et meil siin nii hoolitsevad foorumlased on.
Tahtsingi, et sa sõna-sõnalt võtaksid 8)

_________________
Markus. Kolmapäevast laupäevani -50%'ga Hollywoodi? Küsi lisa!
Toyota Camry 3.0 V6 '98 -> Ford Sierra 1.6 '88 -> Kia Rio 1.5 '04 -> Audi 80 2.0 '90 -> Audi A4 1.9TDI '96 -> ??


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 16:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.02.2008 14:45
Postitusi: 1619
Asukoht: PTLN
tomcraft kirjutas:
Ja roomsta ja justcrazy ja paar kõva meest veel:
"Streetracerid" nagu te olete, vaadates teie avatarile ja teemasid, sis on ysna tõenäoline, et mõni teie rapedest otsustab ära surra kuskile pimedale avenyyle ja kui see hommikuks on pukkidel ja põlema pandud ja teie koju jalutades 4 korda tongi saite ja paljaks variastati sis on kass ju kyll....
:hail


Koomik,, eks tead enda käest. kuidas asjad käivad..

Raped:D autosi tuleb hooldada ja kontrollida, et sellised lollid vead ei juhtuks.. ja enamasti mul on sõpru, kes alati aitavad vajadusel 24/7..ja seda muret kindlasti ei ole et jalutma peaksin öösel koju... Loomulikult sellise pealispinnalise haukumise tõttu ei tea sa midagi sellest..
ja veelkord..mõistad normaalselt sõitta ei juhtu midagi.Pigem tõesti kardan tehnika pärast mis "rappes" sees on.
edaspidi ootan lolle Pse:) ja hizpollah, anna enda kommentaar ka kindlasti...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 16:36 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
RoomstaRaida kirjutas:
tomcraft kirjutas:
Ja roomsta ja justcrazy ja paar kõva meest veel:
"Streetracerid" nagu te olete, vaadates teie avatarile ja teemasid, sis on ysna tõenäoline, et mõni teie rapedest otsustab ära surra kuskile pimedale avenyyle ja kui see hommikuks on pukkidel ja põlema pandud ja teie koju jalutades 4 korda tongi saite ja paljaks variastati sis on kass ju kyll....
:hail


Koomik,, eks tead enda käest. kuidas asjad käivad..

Raped:D autosi tuleb hooldada ja kontrollida, et sellised lollid vead ei juhtuks.. ja enamasti mul on sõpru, kes alati aitavad vajadusel 24/7..ja seda muret kindlasti ei ole et jalutma peaksin öösel koju... Loomulikult sellise pealispinnalise haukumise tõttu ei tea sa midagi sellest..
ja veelkord..mõistad normaalselt sõitta ei juhtu midagi.Pigem tõesti kardan tehnika pärast mis "rappes" sees on.
edaspidi ootan lolle Pse:) ja hizpollah, anna enda kommentaar ka kindlasti...


bla bla bla, vaata enda ninast kaugemale, seda et sul sõpru on, ma ei kahtle :)
Ja see oli piltlik jutt iluustreerimaks mu mõtet. Ei midagi isiklikku!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 16:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.02.2008 14:45
Postitusi: 1619
Asukoht: PTLN
Selge see, et ma kindlasti ei poolda seda pimedust..
selge see et see ohustab, meie kõigi turvalisust, nii liikluses kui kodupaikades
aga mõned väited on siiski väga põhiteemast mööda ja pigem on nende autorid need, kes enda ninast kaugemale ei vaata.
seepärast võikski meie alustada sellega, et liigelda ettevaatlikumalt ja kaitsta oma vara rohkem...
Et meie paraku ei saa midagi sinna teha..aga kui tõesti lõpetatakse see jama ära. siis ju kõik hästi... ja kokkuvõttes ei teinud see meie elusi niipalju hullemaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 17:10 

Liitunud: 25.09.2006 16:44
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Pärast 22.00 enam alkoholi ei saa.
Pärast 04.00 on linn pime.
Järgmine pomm-uudis tuleb äkki, et pärast 21.00 foorid enam ei tööta..

Möliseda kannatab tegelikult köige kallal :sex - minul isiklikult on sellest tulede asjast jumala kama. Öösel on alati pime ja jääb ka pimedaks, enamus kella 4 ajal öösel linnas ringi sebivad tüübid on niikuinii piisavalt auru all, et ennast sellest mitte segada lasta. Keegi jala kardab käia siis praegu taksod on odavad.
Cheers!

_________________
E46


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 17:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.09.2007 21:07
Postitusi: 1085
Asukoht: Tallinn
Suurem osa fooridest kaotada oleks päris hea mõte :D . Rahvas muutub tähelepanelikumaks, ei tehtaks enam kõike puust ja punaseks ette.

_________________
https://www.facebook.com/estoniancarimport // http://www.eci.ee
http://www.gazland.ee - parima kvaliteedi ja hinnaga gaasikütuselahendused Sinu autole! Tule külla ja ära maksa üle kütuse eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Öine tänavavalgustuse kustutamine Tallinnas
PostitusPostitatud: 24.03.2009 18:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.02.2004 11:58
Postitusi: 569
EI tea palju linn säästaks kui fooride öise vilkumise ära kaotaks.

_________________
3D projekteerimine. Joonised & lõikefailid.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 89 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 72 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7