Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 09:30

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 28.03.2009 16:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.05.2004 14:39
Postitusi: 692
huvitaks selline asi
mingid vene härrad tahavad lepinguga mult autot osta ja mulle see asi ei meeldi kuna ühed vene härrad hävitasid kunagi minu bmw ja sellest ajast peale ma ei usalda enam kedagi.

Küsimus siis et kui teha lepingud ja mina lähen arki ja teen selle võõrandamise siis oma autole mille ma maha ärin. Võõrandamine tähendab siis et ma pole enam selle autoga seotud?
Aga kui uus omanik näiteks tahab edasi müüa kas ta peab siis oma nimele selle tegema või saab edasi müüa niisama? Point on selles et ostja nagu ei taha oma nimele seda, kuid selle tõttu võib ost müük katki jääda ja seda ka pole vaja. Oleks siukest keskteed vaja et kõik oleks häppy'd :)

_________________
google sakib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 28.03.2009 17:05 

Liitunud: 24.07.2005 14:30
Postitusi: 348
Asukoht: kodu
kuldset keskteed ei ole.

Kui sa oma lepingu viid arki, siis sinu nimelt võetakse auto maha(sinu probleem see enam ei ole, mis sellega edasi tehakse)ja enne seda autot kasutada ei saa, kui see isik, kelle nimi lepingul on, selle enda nimele võtab.

Ta saab autot edasi ka müüa ostu-müügikaga, aga endiselt seda enne kasutada ei saa, kui see arvele võetakse uuesti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 28.03.2009 17:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.05.2004 14:39
Postitusi: 692
et siis ta saab edasi müüa aga kasutada ei või? üv ja kindlustus ei kaota kehtivust nii?

_________________
google sakib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 28.03.2009 21:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
Ei kaota ÜV ja kindlustus kehtivust. Lihtsalt kui ta autoga sõites sinikuubedele vahele jääb siis peab ta aru andma miks sõiduk ümber ei ole vormistatud ja vajadusel kingitakse protokoll. Ise just tegin ühe auto nii et läksin ark´i ja lasin ta ajutiselt arvelt maha võtta. Kuna uus omanik ei suvatsenud seda ligi 4 kuu jooksul ümber kirjutada. Kahjuks ei oska öelda kas ta siiani sellest ise teadlik on kuid sellest on ka mul äärmiselt suva. Krt autosid jõutakse soetada, aga omaniku vahetust ( 900.- ) ei suudeta teha ?

Ostu-müügi leping kehtib 5 päeva ja selle ajajooksul peab ostja sõiduki ümber vormistama!

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 28.03.2009 22:50 

Liitunud: 29.05.2006 17:27
Postitusi: 15
andres393 kirjutas:
Ostu-müügi leping kehtib 5 päeva ja selle ajajooksul peab ostja sõiduki ümber vormistama!


Nii see pole, ostu-müügi lepingul pole tähtaega, juhul kui ei tee ise sellekohast märget lepingule. Kirjutad näiteks lisa peale, et kehtib ainult 5 päeva vms.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 29.03.2009 04:03 

Liitunud: 01.11.2007 14:05
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn
needo kirjutas:
andres393 kirjutas:
Ostu-müügi leping kehtib 5 päeva ja selle ajajooksul peab ostja sõiduki ümber vormistama!


Nii see pole, ostu-müügi lepingul pole tähtaega, juhul kui ei tee ise sellekohast märget lepingule. Kirjutad näiteks lisa peale, et kehtib ainult 5 päeva vms.

5 tööpäeva möödudes saab teha võõrandamislepingu ARK-is. Varem mitte.

_________________
Prorent Autorent


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 29.03.2009 15:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.07.2008 16:05
Postitusi: 225
Asukoht: Pärnu
needo kirjutas:
andres393 kirjutas:
Ostu-müügi leping kehtib 5 päeva ja selle ajajooksul peab ostja sõiduki ümber vormistama!


Nii see pole, ostu-müügi lepingul pole tähtaega, juhul kui ei tee ise sellekohast märget lepingule. Kirjutad näiteks lisa peale, et kehtib ainult 5 päeva vms.

Mina sain kohe arkis vastu pead, et ostu hetkest oli mõõdas juba pool aastat. Õeldi kohe, et 5 tööpäeva jooksul peab ümber kirjutama.

_________________
RUST - So played out, Opel doesn´t even have it


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 29.03.2009 21:35 

Liitunud: 23.10.2008 22:40
Postitusi: 381
needo kirjutas:
andres393 kirjutas:
Ostu-müügi leping kehtib 5 päeva ja selle ajajooksul peab ostja sõiduki ümber vormistama!


Nii see pole, ostu-müügi lepingul pole tähtaega, juhul kui ei tee ise sellekohast märget lepingule. Kirjutad näiteks lisa peale, et kehtib ainult 5 päeva vms.

Kahjuks peab ümber 5 päevapärast regama. Kuskil dokumentides vms oli ka see kirjas. Mitme politseinikuga jutuks tulnud. Sain niimoodi ära kunagi, pm ilma volituseta sõit, mingi 7mes päev oli juba.

_________________
andre ütleb:
menti ei tule sest neil juba on kaks väljakutset


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 29.03.2009 21:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.05.2004 14:39
Postitusi: 692
ega sa ostu-müügi lepinguga sõida, selleks kirjutad volituse

_________________
google sakib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sõiduki võõrandamine
PostitusPostitatud: 29.03.2009 21:58 

Liitunud: 23.10.2008 22:40
Postitusi: 381
Äkki omanik kes mahamüüb ei taha, et sa volitad autot.

_________________
andre ütleb:
menti ei tule sest neil juba on kaks väljakutset


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 145 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7