Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 09:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 67 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 11:25 

Liitunud: 29.11.2008 21:38
Postitusi: 121
Asukoht: harjumaa
Minu küsimus peaks siia alla sobima küll..
miks on vaja vahtralehest iga hinna eest mööda saada - st taga ei kõlba sõita?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 11:28 
Moderator

Liitunud: 03.06.2005 21:50
Postitusi: 2116
trinity kirjutas:
Minu küsimus peaks siia alla sobima küll..
miks on vaja vahtralehest iga hinna eest mööda saada - st taga ei kõlba sõita?


Ma olen vahel tagaaknale unustanud õppesõidu märgi. Siis sõidetakse kasvõi surnuks ennast, et mööda saada :D

_________________
SR.ORG @ FACEBOOK!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 11:36 

Liitunud: 29.11.2008 21:38
Postitusi: 121
Asukoht: harjumaa
antsa911 kirjutas:
trinity kirjutas:
Minu küsimus peaks siia alla sobima küll..
miks on vaja vahtralehest iga hinna eest mööda saada - st taga ei kõlba sõita?


Ma olen vahel tagaaknale unustanud õppesõidu märgi. Siis sõidetakse kasvõi surnuks ennast, et mööda saada :D



jajah, õppesõidu auto taga ju ei kõlba üldse sõita :D
Enne või sõidetakse kraavi :S


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Kartusest õppesõidu auto taga sõita saan ma aru sest tihti tehakse ikka väga ettearvamatuid liigutusi, just üleeile pani minu ees sõitev õppesõidu auto lambist blokki Haabersti ringil, ju miski mutrike põrus õppesõitjal lahti ja lühiühenduse tõttu arvas, et ringil olles peab ringile tahtjale teed andma :kill

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:05 
Moderator

Liitunud: 03.06.2005 21:50
Postitusi: 2116
Sõidustiilist peaks juba aru saada olema kas roolis on õpilane või keegi muu. Kui ümbritsevat liiklust õigesti hinnata, siis ei tohiks ükski märk olla segavaks faktoriks ajade õigesti mõistmisel.

_________________
SR.ORG @ FACEBOOK!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:10 

Liitunud: 08.10.2008 19:25
Postitusi: 7189
Asukoht: Mängult .Välismaa,soomes jne sarnastes kohtades kus teisedki sarnased piiksukotid
Las nad sõidavad mööd olgu siis vahtraleht või midagi muud.Arvad ,et kõik vaataavd ,et sul leht siis vaja mööda minna.Need kes lehte vaatavad on sealt krupist kus öeldakse ,et iga BMW on rull nokk,MB maffia ja igast autost saab kord opel ja ,et kui naine roolis siis auto kraavis kes mõtleb huumoriga kes mitte.Samas kui ise ka nii mõelda ,et kas kellegil mu järgi ei sobi sõita ,et mul vahtraleht siis see mõtlemine tundub endale testsugusena.SÕITKE KÕIK OMA SÕITU NII ,ET KEEGI EI PEAKS KANNATAMA KELLEGI PÄRAST.No õppe autod õppe autodeks.Oleneb kuidas see õppe auto sõidab .Ükskõik mis masin mu ees minu sõiduga ei sobi sõidan mööda ei huvita mis marki see on kes sees istub või mis märk küljes.

_________________
KALEVIPOEGTÜTAR ORJADEL POLNUD EELMISES ELUS VAHENDEID ISEGI LEIVA JAOKSNUKKER KUID PAREM ON OLLA TÖÖTU KUI VÄLISMAAL ORI (EHK KALEVIPOEGTÜTAR ORI)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:13 

Liitunud: 29.11.2008 21:38
Postitusi: 121
Asukoht: harjumaa
üldjuhul mind ei häiri, kui mööda sõidetakse, aga kui see möödasõitja mulle tihedalt ette tagasi keerab, nii et ma pean pidurdama ja muud sada asja tegema, vot siis käib küll närvidele. Miks ma ei võisk kulgeda ühtlase lubatud kiirusega :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:17 

Liitunud: 08.10.2008 19:25
Postitusi: 7189
Asukoht: Mängult .Välismaa,soomes jne sarnastes kohtades kus teisedki sarnased piiksukotid
Äkki on ühtlane lubatud kiirus antud juhul väga häirivaks .KOHANEGE LIIKLUSEGA VASTAVALT OLUKORDADELE.Muidugi eeskirjad on ja neid tuleb järgida.Aga kes on juhid need teavad võibolla kõik ei tunnista endale seda lihtsalt ,et seadusest minnakse paratamatult üle .Seda ütlesin selelks ,et ei tuldaks om eeskujuliku liikleja jutuga.Ise austan eeskirju ja tean milleks need on ja eeskujulikud liiklejad on kõik ilus aga teinekord võib eeskujulikus muutuda ohtlikuks.Väga pikk teema see minujaoks.

_________________
KALEVIPOEGTÜTAR ORJADEL POLNUD EELMISES ELUS VAHENDEID ISEGI LEIVA JAOKSNUKKER KUID PAREM ON OLLA TÖÖTU KUI VÄLISMAAL ORI (EHK KALEVIPOEGTÜTAR ORI)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:20 

Liitunud: 29.11.2008 21:38
Postitusi: 121
Asukoht: harjumaa
eks mul ole seda "kasvuruumi" veel küllaga... :D

Ag no ma algaja ja BMWga ka juu :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:22 

Liitunud: 13.04.2007 18:34
Postitusi: 1329
Asukoht: Harjumaa
võiks hiljem saada ka teada selle küsitluse tulemused :)

_________________
Elu nagu lill ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:33 

Liitunud: 08.10.2008 19:25
Postitusi: 7189
Asukoht: Mängult .Välismaa,soomes jne sarnastes kohtades kus teisedki sarnased piiksukotid
Need statistikad on nii ja naa kelell midagi ütlevad kelle mitte.Üks asi on paberil ja osad inimesed näiteks kes siis nii öeelda eeskujulikud liiklejad teevad selle statistika paberil roosiliseks kuigi ise tehes asju mis ei kannata päeva valgust ja nad ise mingis oasas ei tunnista seda.Ühesõnaga kõik on huligaanid väljaarvatud nemad ise.Sellised statistigad võivad asju ka hullemaks teha.

_________________
KALEVIPOEGTÜTAR ORJADEL POLNUD EELMISES ELUS VAHENDEID ISEGI LEIVA JAOKSNUKKER KUID PAREM ON OLLA TÖÖTU KUI VÄLISMAAL ORI (EHK KALEVIPOEGTÜTAR ORI)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:45 

Liitunud: 24.07.2006 16:11
Postitusi: 57
Ma sõidan tavaliselt vahtralehest siis mööda, kui tegemist maanteega ning rekka hakkab ette jääma.
Liikluskultuurist üldiselt niipalju,et ei meeldi kui sõidetakse kõrvuti (näiteks Pirita tee, Suur-Sõjamäe, Järvevana tee). Ja vahele ka ei taheta lasta, nagu keegi kaotaks selle ühe vahelelaskmisega meeletult aega (ühe autopikkuse) :lol


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 12:58 

Liitunud: 08.10.2008 19:25
Postitusi: 7189
Asukoht: Mängult .Välismaa,soomes jne sarnastes kohtades kus teisedki sarnased piiksukotid
Sinule öeldakse ,et mis sa võidad ku ivahele saad :) .Kui poleks selliseid mõtteid oleks võibolla liiklus ka parem.Või siis ütlus ,et mis sõidad mööda jõuad kas paar minutit varem kohale või kohtume järgmise foori taga :) .Kaks tigu võivad ka järgmise foori taga kokku saada .Ise ei räägi selliseid jutte ega kuule ja ei pane tähele.Teinekord jõuab siis aeglasem ikka ette kui ka vastu pidi.Olukordi erinevaid.Ise sõidan ni ikuidas omale meelepärasem kuid teen kõik selleks ,et enad olemas olul liikluses ei häiriks kedagi ega takistaks.Vastavalt olukordadele olen ka lahke aga karpi või kinni pole vist sõitnud kedag imeelga nagu ma seda olen kuulnud vanematel autojuhtidelt kes ise niiöelda eeskujulikud kuid meelega sõidavad teisi karpi ja blokeerivad tihti.Saage üle

_________________
KALEVIPOEGTÜTAR ORJADEL POLNUD EELMISES ELUS VAHENDEID ISEGI LEIVA JAOKSNUKKER KUID PAREM ON OLLA TÖÖTU KUI VÄLISMAAL ORI (EHK KALEVIPOEGTÜTAR ORI)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 13:03 

Liitunud: 24.07.2006 16:11
Postitusi: 57
Võit on see kui oled näiteks vasakus reas ja see läheb otse aga parem rada keerab ära, et otse ju paremale ei lähe. Ma olen sedasi pidand mingi 5x ringi sõitma :lol Ah eks ikka juhtub. Eks jah olukordi ole erinevaid :) Osadele määrab ka automark, kas lasta vahele või ei.
Parkimine läheb ka liikluskultuuri alla? Igaljuhul selline asi häirib.
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Liikluskultuurist
PostitusPostitatud: 02.04.2009 13:24 
Moderator

Liitunud: 03.06.2005 21:50
Postitusi: 2116
Aga kas kant, kus igapäevaselt sõidad on nii võõras, et ei taibanud õigel ajal rida vahetada? Või panid lapats põhjas viimast oma buumerist välja võttes ristmikule, et äkki keegi jätab kuskile natuke väikse augu, saan 2 autot edasi, YESS stiilis?

Iga kord kui vales reas olen olnud, siis on asi lahenenud väga ilusti. Põhilised vead mis tehakse on väevõimuga vahele surimine, kiirendamine ja suuna mitte näitamine. Kui proovida aeglaselt sujuvalt ja ohtusust silmas pidades natuke kannatust varuda, siis lastakse ilusti vahele ja ei ole mitte mingit probleemi. Kultuuri ja kasvatuse küsimus :D

_________________
SR.ORG @ FACEBOOK!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 67 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 118 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7