Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 19.04.2024 22:36

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 27.01.2015 20:12 

Liitunud: 13.03.2013 16:28
Postitusi: 64
Tuleb 2x2-way. Kaks paari kõrgeid ja kaks paari mide. hetekel selline tunne, et tweetrid võtan spl dynamics-i kuna need lihtsalt 2x odavamad. Või oskab keegi mulle paremat soovitust anda, et miks oleks st35 parem ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 27.01.2015 20:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
peitupaik kirjutas:
Tuleb 2x2-way. Kaks paari kõrgeid ja kaks paari mide. hetekel selline tunne, et tweetrid võtan spl dynamics-i kuna need lihtsalt 2x odavamad. Või oskab keegi mulle paremat soovitust anda, et miks oleks st35 parem ?


Kuhu siis supakas jääb? :D
Loe siit natuke, saad targemaks: http://thespeakerguys.blogspot.com/2008/01/difference-between-2-way-and-3-way.html

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 27.01.2015 20:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Tähendab sul tuleb aktiivsüsteem, tviitrid ja midabassid eraldi, mille lõikesagedust reguleerib "prosega makk" kui ma su jutust õieti aru saan, 2-way võid odava otsa kõlarite kohta öelda.

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 27.01.2015 21:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Selline makk sobiks näiteks: http://www.noortehnik.ee/deh-80prs/

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 28.01.2015 12:01 

Liitunud: 13.03.2013 16:28
Postitusi: 64
Woofer ja selle võim ju olemas. Kuid woofri kast vajab täiustamist ja võimendi pikka suurt miinus juhet eest taha.
makki osas ongi kaks valikut.
kas see sinu nimetatud pioneer või see viewtopic.php?f=25&t=121078 , kuid sellel pole usb tuge. Aga sammas tunduvalt odavam.

Tuleb jah aktiiv süsteem ja nii naqu sa seletasid.


Viimati muutis peitupaik, 28.01.2015 22:45, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 28.01.2015 22:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Selle alpine makiga saad ainult passiivse süsteemi ehitada, kus kõrgete, keskmiste lõikesagedused on iseseisvate filtrite poolt paika pandud ja reguleerida neid ei saa, selle pärast nimetataksegi passiivseks. Pioneeril on selleks sisseehitatud kõrg-, kesk- ja madalpääsu filtrid, mida saad oma meele järgi paika panna. Teiseks alpinel on kõigest 2v rca väljundpinge, mis on kõige väiksem, mis ühel makil olla saab, kallimatel makidel on see pinge 4v, ja deh-80prs'il on 5v rca pinge.

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 28.01.2015 22:47 

Liitunud: 13.03.2013 16:28
Postitusi: 64
GroundPounder kirjutas:
Selle alpine makiga saad ainult passiivse süsteemi ehitada, kus kõrgete, keskmiste lõikesagedused on iseseisvate filtrite poolt paika pandud ja reguleerida neid ei saa, selle pärast nimetataksegi passiivseks. Pioneeril on selleks sisseehitatud kõrg-, kesk- ja madalpääsu filtrid, mida saad oma meele järgi paika panna. Teiseks alpinel on kõigest 2v rca väljundpinge, mis on kõige väiksem, mis ühel makil olla saab, kallimatel makkidel on see pinge 4v, ja deh-80prs'il on 5v rca pinge.

Okei, tänud vastuse eest. Huvitav, et mulle Tõnis seda ei maininud. Jusiis ajas ta millegi muuga seda sassi või andsin mina talle valet infot. Igal juhul tänud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 29.01.2015 00:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Manual väidab küll, et sellel Alpinel on vajalikud filtrid olemas aktiiv süsteemi jaoks.
Ei ole otseselt vahet kas on 2V või 4V või 5V väljund, selleks ongi võimenditel gaini nupp, et saad vastavalt paika panna. Kui gain on õigesti paika pandud(2V ja 4V on ta erinevas asendis muidugi) siis pole võimendile vahet kas talle tuleb 2V või 4V sisse, täpselt sama valjult mängib.
See väljund pinge teema on liiga üles puhutud. Ma saaks aru kui kui võimendite gain oleks fikseeritud siis oleks vahe kas tal tuleb 2V või 4V sisse aga kuna ta on reguleeritav siis pole vahet.
Mingid eelised muidugi on kõrgema pinge kasuks nagu see, et kõrgemal pingel ei pruugi ta niipalju häireid sisse võtta ja mitme võimu ühendamisel ühe väljundi taha on see samuti hea aga üldiselt on see liiga üle tähtsustatud.
Ma ei usu, et tavaline inimene kuuleb kõrvaga vahet kas ta makist tuleb 2V või 4V maksimumis kui süsteem on õigesti seadistatud. Pigem on kuuldav vahe selles, et 2V väljundpingega makid on ise odavamad ja veidi kehvema kvaliteediga enamasti ja see mõjutab heli. 4V või 5V pingega makid on ise juba enamasti kallimad ja kvaliteetsemad ja sellest võib tulla ka vahe helis.

Kõrgemal pingel võib olla ka miinuseid. Näiteks just selle Pioneeri 5V väljundiga oli korra probleem see, et vanema võimendiga ühendades jäi pinge liiga suureks. Võimendi oli tehaset tulnud nii, et gain oli reguleeritav kuni 4V maksimum(vist oli 4 kui õigesti mäletan) ja kui Pioneeril volüümi põhja keerasid siis moonutas nii mis hirmus. Isegi kui gaini nupp oli täiesti maha keeratud ei kannatanud volüümi lõpuni keerata ilma, et signaal kandiline oleks. Lõpuks sai subwoofri väljundit kõvast maha keeratud, et pinge ei tõuseks üle 4V. Oli küll vinge 5V väljund aga kasutada ei saa.
Uuemad võimendid muidugi kannatavad kuni 8V isegi juba, et nendega seda probleemi enam ei ole aga ei ole vaja seda kõrget pinget koguaeg taga ajada.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 29.01.2015 01:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
Alpine CDA-9855R makk on sisemise protsessoriga jah, mis võimaldab ehitada väga kõrgel tasemel täisaktiivset süsteemi. Makk ise on väga hea heliga - olen testinud ja võrreldnud.

Maki manual - http://www.alpine.ru/fileadmin/user_upl ... 55R_EN.pdf

Miinusteks antud makil:
* Slide riba, mille kasutamine kõigile pole meeltmööda
* USB jm tänapäevaste meedia mahamängimise/ühendamise võimalused
* Alpine võõral algul natukene keeruline seadistada

Plussid:
* Väga korralik ja hea heliga DAC
* Saab volume põhja keerata, ilma et väljund moonutama hakkaks (paljudel tesitel makkidel ei saa)
* Väga hea volume nupp - kasutusmugavus
* Olemuselt ja tehniliselt väga kvaliteetne

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 29.01.2015 01:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Minu viga! Panin ühe numbriga puusse :)

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 29.01.2015 13:02 

Liitunud: 13.03.2013 16:28
Postitusi: 64
Võimendiks tuleb http://pood.audiofookus.ee/4-kanaliga-v ... 250c4.html juhul, kui midagi nüüd valesti ei lähe ja Tõnis maha ei laida.

Ja

Makkiks on mul arukam siis siiski võtta see pioneer 80prs?

Kevadel läheb autole veel mfa ja helikõlarite pärast el.aknad.(need olemas)


Viimati muutis peitupaik, 30.01.2015 09:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 29.01.2015 17:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.11.2011 00:11
Postitusi: 80
Asukoht: Võrumaa
golfi peale on maru sitt toppida makki millel rca pesad on kohe makitaga. ruumi on nii vähe. vaja oleks nurgaga rca otsikuid juhtmetele.

sellise variandiga makk oleks ideaalne:
http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... kDUcRA.jpg

Näiteks Pioneeri Deh P88rs või rs2. ebays liigub neid ikka

_________________
Street B - 153,8 dB
Street Stock NL - 157 dB
--------------------------------------------------------
Lõikan CNC pingis woofrikaste.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 359&type=3


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 29.01.2015 18:07 

Liitunud: 13.03.2013 16:28
Postitusi: 64
Oleks tõesti parem aga võttan selle, mis nüüd esimesena mulle pakkutakse. Pole ebayga just väga tuttav ja ei usaldaks, kuskile võõrase kohta 300e kanda lootes, et nüüd ehk keegi saadab midagi. Nii, et üritan eestist otsida.


Viimati muutis peitupaik, 29.01.2015 20:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 29.01.2015 20:54 

Liitunud: 20.03.2007 20:05
Postitusi: 132
Asukoht: hiiumaa
Makk on mul väga heas korras ja arvan et esimeseks korraks sobib ju proovida minu head alpine makki :D mis maksab pea 3 korda vähem kui see pioneer. Kui edaspidi leiad et pole ikka päris see, siis saad selle turgu panna ja selle kalli pioneeri osta. Makk küll ei toeta USB-d, aga ega plaadi kirjutamine ka eriti tülikas ei ole. Sest sa otsid ju ikkagi makki ja näiteks kui su ootused selle pioneeri suhtes pole need mis lootsid, siis 300€-st makki on ikkagi keerulisem müüa kui 100€-st makki. Selliseid makke ei osteta just niisama augutäiteks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: VW golf III
PostitusPostitatud: 29.01.2015 23:01 

Liitunud: 07.05.2011 19:40
Postitusi: 105
:D
Pilt


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7