Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 02.05.2024 01:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 406 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 08.01.2009 01:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Äkki siis on mõnele huvitav :)
Kui teema saastast puhas ei püsi, siis sealt maalt see ka lõppeb !

Palju juttu ei oskagi leierdada, aega on suhteliselt vähe, et ehitada ja kõike teen üksi.
Super Street klassi autoks ta mõeldud esialgu on, kui tulemus käes, läheb ümbertegemisele Streetbassi jaoks

Tehnika:
Võimedid: 2 x DD Z1
Subbarid: 2 x 18" (2 x 1 ohm) Atomic APXX
Akud: 4 x NSB90 + 1 mingi "juust" ees (split charge system tuleb vahele)
Ette 2 paari Focal Access A1 compod + Rainbow iPaul 4.300 neile taha (kõlarid odavad, kuna SQ-d autot ei saa sellest kunagi)
Juhtseadmes pole veel kindel, kuna Pioneer P88RS -l puudub subbari eraldi juhtimine, siis võibolla vana Alpine makk 9880r ...

Subbarid hakkavad põrisema 0.5 ohmi peal ja võimendid peaks teoorias 0.5 ohmi peal ca 5 Kw tükist välja puristama.
Esialgu on lahtine, mis voldi peal, loota on et 15V, geneka saabumis aeg lahtine hetkel ..
Kuna esimesed Z1-d üle 15V ei kannatanud siis 15/16V 190A genekas pole teab mis asi, aga korraks tõstab vähemalt volte ... Genekas on ümberlülitatav 15v/16v

Planeeritav valmimis aeg on ca märts/aprill, kast on igerik st mitte kuup hetkel, kuna esimene samm: lähen nii suure kasti peale, kui võimalik, hiljem on siis vähemalt midagi teha, kasti ümberehitamise näol ..

Ja teeme nii, et hindadest me siin teemas ka ei räägi, sest see on enamusele "ulme" :D

Mõni pilt siiani:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Viimati muutis MarkoC, 08.01.2009 12:04, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SSM
PostitusPostitatud: 08.01.2009 02:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
vääga palju töotav projekt. kuid kõik mis teed, soovitan mina läbimõelda mis võib tulevikus kahju teha. nt,elemendi kinnitused, asetused jne jne. mina niimõningad lollused teinud mida nüüd ei suuda lahendada.
OT: hm, paistab et sul vägagi hea koht projekti ehitamiseks,ruumi, ja kõike on tegemiseks,seda on vaja.:P ja oma temlab tuleb alati kasuks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SSM
PostitusPostitatud: 08.01.2009 03:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
ahja.soovitaksin siis ka projekti ehitusest väikest päevikut pidada, nt mis muudatus langetas-tõstis tulemust. nt pordimuutmine 2cm suuremaks,mis tulemuse see tõi jne. hiljem võib sellest kasu tulla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SSM
PostitusPostitatud: 08.01.2009 03:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Tnx
Nagu sa viimaselt pildilt ehk välja lugeda oskad, siis ettenägemisvõime ses suhtes on täitsa olemas :beer
"Katuski" on enne paigas, kui seinad liimi ja kruvide all, hiljem ei kujuta ma hästi ette, kuidas see sinna üles vinnata ja paigaldada ..
Praeguseks on see töö ka tehtud, eile õhtul oli liiga kiire, et pilte teha.
Aga eks kõik tuleb töökäigus, ei karda mina ümberehitust, tõenäoline, et seda tuleb veel 2 x sel aastal ette võtta vähemalt, vähemalt on huvitav ja tegevust :rokib

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SSM
PostitusPostitatud: 08.01.2009 11:10 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.12.2008 15:27
Postitusi: 558
Kuna Eestis nii kui nii vastaseid SSis pole siis pole muidugi vahet aga kui see väike seik välja jätta siis mina ehitaks kasti natuke teistmoodi (a`la nagu ladal). Akukasti ehitaks kohe taha põhja alla jne.
Aga kui vaadata konkreetset set-upi siis esimesena jäi silma kasti sees olevad nurgad (rattakoopa kohapeal) - need muudavad kasti nõrgaks ja tekitavad kasti sees mõttetuid seisulaineid - soovitan kasti ehitada rattakoobaste vahele. Kastimaterjal tundub ka natuke nõrgavõitu olema - ehk on mingid tugevdused väljapoole tulemas? Lihtsam konstruktsioon, tugevam kast ja tõenäoliselt parem tulemus.

_________________
SR.ORG @ FACEBOOK!
Audio ja tuuninglahendused Ghostist!!! - http://www.ghost.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SSM
PostitusPostitatud: 08.01.2009 11:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Esialgne plaan oli kasti nö välissein valmis saada, siis teine "kiht" sisse ehitada ..
Igerik kast sai just ruumi lisa saamiseks tehtud, aga ma juba kahtlen, et see kast enam täna selliseks jääb ...
50mmm paksud seinad + paar keermelatti ja ikkagi kuup siis ...
Akudega on aga see teema, et ega sinna alla nagu väga ruumi polegi ehitada, tene teema aga see, et SPL is for ****is :D Streetbasser peaks sellest autost kokkuvõttes ikkagi saama peale esimest või teist SPL tulemust, tuned onto 30hz :devil
Seega nö igapäevaselt sõites ei oleks need akud auto all just eriti mõeldavad ja Streetbasseriks ei sobiks ta ka hiljem ...

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SSM
PostitusPostitatud: 08.01.2009 12:02 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.12.2008 15:27
Postitusi: 558
ViktorT kirjutas:
Seega nö igapäevaselt sõites ei oleks need akud auto all just eriti mõeldavad ja Streetbasseriks ei sobiks ta ka hiljem ...


amen :)

_________________
SR.ORG @ FACEBOOK!
Audio ja tuuninglahendused Ghostist!!! - http://www.ghost.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 10.01.2009 18:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Crac kirjutas:
.
Aga kui vaadata konkreetset set-upi siis esimesena jäi silma kasti sees olevad nurgad (rattakoopa kohapeal) - need muudavad kasti nõrgaks ja tekitavad kasti sees mõttetuid seisulaineid - soovitan kasti ehitada rattakoobaste vahele.

Võtsin nii sinu, kui ka mõne teise "tegija" nõu kuulda ja lõhkusingi küljeseinad maha ja läks "kuubi" ehituseks :)
Sellega kaotan muidugi ca 45 liitrit, aga eks siis paistab, mis saama hakkab ..

Pilt

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 10.01.2009 20:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.01.2007 21:31
Postitusi: 205
Asukoht: Hiiumaa
Juba praegu on silmaga kuulda et uuem kasti kuju on valjem :D
Räägid ehk lähemalt kasti tulevikust. Kasti seina paksus, esiseina paksus?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 10.01.2009 20:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
carmo.v kirjutas:
Juba praegu on silmaga kuulda et uuem kasti kuju on valjem :D
Räägid ehk lähemalt kasti tulevikust. Kasti seina paksus, esiseina paksus?


Põhi jääb kindlasti 25mm, ei näe vajadust seda paksemaks ehitada, kuna auto põhjast see läbi ei "flexi"

Seinad esialgu 50mm, st ehitan teise "kasti" nö sisse veel, kasutan 25 mm veekindlat "marine" vineeri, tugevaim mis saadaval siin, esiseina nüüd ei tea, pean piilari järgi otsustama, paar keermelatti tuleb abiks veel :)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 10.01.2009 20:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.01.2007 21:31
Postitusi: 205
Asukoht: Hiiumaa
mul 5x25 vineer ning ilma keermelattideta olevat kuni 2cm mänginud esisein.Crac ehk mäletab täpsemalt, mis ja kuidas oli.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 10.01.2009 20:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
carmo.v kirjutas:
mul 5x25 vineer ning ilma keermelattideta olevat kuni 2cm mänginud esisein.Crac ehk mäletab täpsemalt, mis ja kuidas oli.

Kui ma saavutan 2 x 25mm ja keermelattidega sama tulemuse, tglt loodan et latid ei anna järgi :P, võidan ma kasti mahtu arvestatdes ca 100l ? Ei viitsi hetkel arvutama hakata, aga see litraaz tuleb suur .. ja litraazi mu subbarid aga kahjuks vajavad ...
Kõik sõltub samas pordi pindalast, esiseina pindalast jne jne jne ... ei saa 1:1-le võtta :P

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 12.01.2009 00:10 

Liitunud: 22.01.2007 01:47
Postitusi: 19
Asukoht: Tartu
teise foto juures venis lai naeratus näole :D
respect.

_________________
plastikute parandamine(stanged,gondlid jms.) tel. 5549500


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 12.01.2009 01:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
tarantula kirjutas:
teise foto juures venis lai naeratus näole :D
respect.

Mis teisel pildil nii ehmatavat oli ? :P


Minu ette nähtav mure algab aga pordiga ... 2 x 18" ei mahu kuidagi ei üksteise peale, ega ka diagonaali, vastasel juhul tuleks port liiga kitsas ... Kas tõesti pean subbarid alla ja pordi "katuse alla" tegema :oops:
Päris kindel veel pole, et diagonaali ei saa panna neid, aga väga kahtlane tunne selles suhtes :(

Pluss kuna majanduskriis pole ainult eestis, siis pannakse garaaz kinni ja pean oma küna järgmine nädal maja ette tooma ja hoovis edasi ehitama ... grrrrrrrr

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Vivaldi Panda SS
PostitusPostitatud: 12.01.2009 12:29 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.12.2008 15:27
Postitusi: 558
Võibolla on sul eespool juttu aga kui laia sa seda porti siis plaanid teha? Minu mäletamistmööda oli näiteks soomlaste SM 3-4 pandas pordi laius umbes 30-40cm ning ma umbes pakun, et kast oli sama suur.

Kus sul see garaas siis asub?

Port kasti peale on SPL mõttes :bs mõte - been there, done that!

_________________
SR.ORG @ FACEBOOK!
Audio ja tuuninglahendused Ghostist!!! - http://www.ghost.ee


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 406 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7