Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 01.05.2024 20:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 10.09.2009 09:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
Ma pole väga paljudesse autodesse heli ehitanud, kuid ometi on mõningaid erinevusi tähele pandud. Ja näiteks mu enda projektiautos ma olen päris müstikas kukalt kratsimas, tegu pole küll volkswagenliku eraldi paneeliga siseseinaga, kuid ikkagi ei mõista kuhu bass ära kaob. Tutvustan natuke olukorda, Kõik sisemise pleki augud on kinni topitud, neid katab piisavalt jäik klaasplastpaneel, et tekiks kast välimise ja sisemise pleki vahel. Kõlari kinnitusrõngas on samuti jäik. Originaalid on kõik tihendid ja vee äravooluaugud, seega on tegemist "lekkiva kastiga" kuid salongi sealt helilained jõuda ei tohiks. Ainus murekoht oli akna sisemine tihend, kuid vähemalt õhu liikumist ei suuda ma seal tuvastada ka volüümi peale keerates. Mis seal ukse sees siis veel asja muuta võib? Samad kõlarid (ei hakka siinkohal marki mainima) on teistes autodes sarnase paigaldusega vägagi võimekalt esinenud.

huvitav on veel see, et võistlustel on mitmeid kordi erinevates setuppides kiidetud minu midbassi (ustes, samuti uste peal olnud kastid kunagi). Kuid mida ma kätte ei saa, on madalam ots, lihtsalt kaob ära. Lähen vist seekord "kindalaekavariandi" peale ja üritan midid madalamale mängima saada. Kuid ei tahaks teha "nagu kõik teised".

Tänud arutelu eest
Marti

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 10.09.2009 10:35 

Liitunud: 03.11.2007 12:19
Postitusi: 32
Asukoht: Kärdla
Ma ei ole teoorias kuigi tugev,aga üritan rääkida praktikas kogetu.Mul oli eelmine aasta
3 riba ees,aga kuna klass oli advanced 5 channel,siis lõikasin midbassi ja midrange
passiivfiltritega.Selle tulemusega jäi midbass väga tagasihoidlikuks.Hakkasin lahendusi
otsima.Kuna midbass mängis kuskil 5 l kasti,siis otsustasin kasti katki lõigata,et mängib ukse sisse.
Tulemuseks sain selle,et 80 hz ja 63 hz paranesid,aga ,et uksepolstrid hakkasid hullult kaasa mängima rikkus see 100hz ja eriti 125 hz,ära.Sinu jutust võib aru saada,et sul on klaasplastist seinaga polster eraldatud,siis ei tohiks polster eriti hullusti kaasa resoneerida.Ma arvan,et
see klaasplastist sein on üsna suure pinnaga ja resoneerib ikka kaasa,siis proovi seda jäigemaks saada.See on minu arvamus.Ise loobusin sellest "lekkivast kastist" ja ehitasin kinnise ja suurema
kasti.Selle tulemuseks on täpsem ja teravam midbass.Ei ole enam sellist kaasas käivat taustamüra.
Probleemiks on 80hz,mis vist on tingitud auto seisulainetest.Üritasin seda parandada kõlarikodadele väikest suunamist andes,aga tulemus ehk tsipa paranes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 10.09.2009 13:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
Nojah, klaasplastist paneelil paksust ikka minimalselt 6-7mm ja kolmemõõtmelisust on ka, liimitud kõikidest kokkupuutepunktidest sisemise pleki külge, et kumbi resoneerima ei hakkaks, kruvidega kinni tõmmatud. Igal juhul lähen vast ka selle igava skandinaavia koopia peale, aga kahju, et ustest midagi välja võluda ei õnnestunud, sest teistes autodes on isegi 6.5" päris korralikult mänginud ja mul olid 10".

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 11.09.2009 00:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.10.2005 09:52
Postitusi: 182
Asukoht: Harjumaa
Mis elemendid need on sul ja kusmaal ära kukub?
Mul nt ustes 8" IDQ'd mängisid kuni ca 50Hz alla välja ja siis kukkusid täiesti ära.
Ehk probleem valedes elementides. Nii mõnigi nõuab kasti tuge, et madalale mängida.
Sõltuvalt elemendist võib kasti nõue olla kas väga oluline või siis mitte nii oluline.
Nt seesama IDQ8 mängis ukse sisse vabalt selle 50-60Hz ära aga praegu Seas'id nõudsid suht täpset kasti et üldse mingitki alumist otsa välja anda. Kusjuures suurem kast ei andnud üldse paremat tulemust.
Armatuuri sisse ehitatud supakas tonaalsuse mõttes IMHO ei toida. Ei ole ilus see hääl. Või siis vähemalt mina ei saanud ilusaks.

_________________
kasutatud äriklassi läpakad - küsi, leiame õige


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 11.09.2009 13:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
Rain, kas Jarno autos sulle ka bassiosa ei meeldi? võib olla minu jaoks petab ära midagi aga ei ole suutnud midagi häirivat ka leida sealt.

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 11.09.2009 14:24 

Liitunud: 29.09.2003 21:35
Postitusi: 77
Asukoht: Tallinn
mis elementidega sul tegu on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 11.09.2009 16:39 

Liitunud: 02.10.2006 02:18
Postitusi: 255
Ma ise kipun arvama et sellist head mahedat madalat bassi saad koos papist uksepolstriga mis resoneerib kuskil soovitud Hz vahemikus :D Paljudel tehase autodel on kulmukergitav madal bass ees ustes juba originaalis, aga kus see tuleb? Ei ole ju kõik kinni ehitatud ja ära tugevdatud ning betooni kallatud. Teise nurga alt arvamus siis.
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 14.09.2009 12:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
Seda resoneerimist ja "julma bassi" oleme me muidugi kõik kuulnud.
Viimati kui sound sees oli (nõval) siis olid seal orise 10" elemendid. Sai proovitud nii free air kui kinnise kasti jaoks sobivaid variante. On olnud ustes veel audes 75w87-4, tean kui head nad on kinnises kastis aga pole leidnud sobivat lahendust. Ei tunne, et sooviksin aknatõstukimehanismi ümber paigutada, ning see jääb juba 8" puhul sügavuse poolest piirama. Aga loodan siis seekord armatuuris (alla suunates, nagu enamusel) asja saada.

Teema eesmärk oligi erinevaid ideid saada, miks mõne auto uksed on paremad kui teise omad. Ei välista, et ma 2-3aasta pärast jälle ustesse bassikaid panen, seekord veel rohkem ümber ehitades ja suuremaid elemente kasutades. :D Usun et kui aknamehanismi ees poleks võiks mõned kaheteisttollised end seal päris mugavalt tunda.

Edu kõigile teistele hulludele!

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 14.09.2009 22:13 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
kas siis salongipoole ehitada ei anna? või siis jääb juba iste ette?

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 14.09.2009 22:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
eriti ei anna jah, suzuki pole mingi v70, kus ruumi laialt ;) istmed on teineteisest kaugel ka, kuna mu autol on käigukast õiges kohas. :wink:

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Miks osad uksed mängivad bassi ja osad mitte
PostitusPostitatud: 14.09.2009 22:38 

Liitunud: 02.10.2006 02:18
Postitusi: 255
Vabanda kui ma oma vulgaarsusega sq-meeste peenesse kuntsi trügisin. Ei tahtnud ma "julma bassi" rõhutada. Küsimus oli ju et miks osad uksed paremini mängivad ja teised mitte. Siis mu eelmise posti rõhuasetus oli pigem sellel et keep it simple - mida rohkem ehitades taga ajada "julma bassi" seal ukseaugus, seda kugemale võib sest oopis jõuda. Nagu kommunism

Lugupidamistega.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7