Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 16:35

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 18.01.2012 07:32 

Liitunud: 01.12.2003 21:00
Postitusi: 153
Mis su mure on muidu, mitte et ma kindlasti midagi vastata oskan...

_________________
Koenigsegg.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 18.01.2012 13:56 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
rock kirjutas:
Mis su mure on muidu, mitte et ma kindlasti midagi vastata oskan...


Mure on üles leida sageduskarakteristiku muhud ja lohud. Eelmisel korral tegi seda Harry kõrva järgi. Oma kõrv selleks eriti vilunud ei ole ja "kodukootud" RTA järgi "sirgemaks" keerates läheb subjektiivne kuulamismulje kehvemaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 18.01.2012 18:38 

Liitunud: 01.12.2003 21:00
Postitusi: 153
Missa nssid siis, pane kõrva järgi nagu omal hea on, see ei pea ju Harryle ega minule meeldimagi

_________________
Koenigsegg.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 18.01.2012 21:47 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Ma nägin kuidas Harry töötas, kuulas spetsiifilisi lugusid ja häälestas kuni enamvähem rahule jäi. Mul veel kogemusi veidi napib - kuuled küll, et midagi on valesti aga ei taipa mis seda põhjustab. Kuulad ja krutid ja läks nagu paremaks aga mingi teise looga on hoopis hullem :) No eks tuleb areneda. Ja ei tohi hästi kõlanud setupifaile ära kustutada!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 20.01.2012 15:15 

Liitunud: 11.04.2003 12:31
Postitusi: 178
No ega jube raske on teha asja mis igasugust muusikat hästi mängib, äkki too teine lugu ongi s*tt stuudiotöö vms? Aga seni kui võistlema ei lähe pane jah nii paika et endal hea.

_________________
Ess-Kuu ra*sk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 20.01.2012 17:18 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
AndreasA kirjutas:
No ega jube raske on teha asja mis igasugust muusikat hästi mängib, äkki too teine lugu ongi s*tt stuudiotöö vms?


Vbolla see ongi minu probleem, et kuulan peaaegu servast serva, nt. 2 nädalat mingist pehmet jazzu, siis vahepeal eksib mängijasse mingi Tiesto tümakas, siis 70ndate ZZ Top ja Hurriganes, siis jälle Sade uus plaat (eriti jammi on "Love is found", seal on eriliselt lahe bassitrummi lajatus :P ) ja siis jälle Michael Buble ja siis hoopis Tom Waits jne.

Tegelikult võiks taaselustada (bass-boom lugude teema kõrvale) hea saundiga lugude/plaatide listi? Kunagi vanas foorumis vist oli säärane teema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 16.03.2012 10:24 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Kolm kuud olin oma IDQ12 voofrit ajutises kastis kuulanud - nüüd seoses töötemperatuuri tõusuga garaazis tegin uue suure kasti, inverteriga ja puha ja pool tunnikest olen kuulanud - päris põnev. Ka minusugune mitte-kuldkõrv kuuleb bassiotsas erinevust võrreldes vana kastiga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 27.03.2012 10:30 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Kuulasin nädalakese ja ei olnud päris õnnelik, sulgesin inverteri ja olen õnnelikum :)

WinISD graafikul on teoreetilised karakteristikud näha, suletud versus inverteriga. 40-50 Hz juures on vahe ca 5-6dB aga see graafik ju ei arvesta cabin gaini. Subjektiivselt on inverteri puhul kõige madalamat otsa liiga palju, kontrabassi ja basskitarri alumiste nootide puhul hakkab segama ja ka madal bassitrumm ei ole juskui õige. Siit saab lugeda, et basskitarri madalam noot ongi just 41Hz.

Ühesõnaga kui minu peaseadme parameetrilises ekvalaiseris jääb üks riba vabaks siis saaks inverteri lahti teha ja graafiku elektrooniliselt õige(ma)ks ajada, madalama otsa võimendus väheneks kuni 6dB ehk umbes 4 korda!

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 26.09.2012 13:43 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Nagu ikka mingi ürituse lähenedes tundub auto kõla aina kehvemaks minevat.... Midagi tuleb ette võtta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 26.09.2012 17:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
rustang kirjutas:
Nagu ikka mingi ürituse lähenedes tundub auto kõla aina kehvemaks minevat.... Midagi tuleb ette võtta.

:)
Äkki nii ongi?

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 26.09.2012 20:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.10.2005 09:52
Postitusi: 182
Asukoht: Harjumaa
Vast peitub vastus mingite suurte spetsialistide (tõesti ei mäleta enam kes või kus) seisukohas, et kaks nädalat enne võistlusi ei muudeta midagi.
Mitte, et see toimiks. Siis peaks auto selleks ajaks olema ka valmis ehitatud :)

_________________
kasutatud äriklassi läpakad - küsi, leiame õige


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 26.09.2012 21:19 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
minu auto näeb hetkel välja selline:

Pilt

olen kindel, et sinu auto kõlab palju paremini :)

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 27.09.2012 09:48 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
BlueVec kirjutas:
kaks nädalat enne võistlusi ei muudeta midagi


Seega täna ja homme on veel aega, et kõik pea peale keerata? :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 30.09.2012 14:14 

Liitunud: 30.09.2012 13:56
Postitusi: 29
Tere,

Teil siin väga spetsiifiline jutt, kuid loodan, et uutele kohe peksa ei anta.
Soov oleks VW Golf 2 helisüsteemi natuke kaasajastada. Kõlarite paigaldamise võimalus on ees armatuuril 3", ees ustes 5,25" ja taha 4x6" ovaalid. Need on kõik originaal kohad, kuna pole soov autot "lõikuda". Minu küsimus oleks, millised kõlarid ma peaksin valida, et saada optimaalne heli. Kui ma paigaldaksin ette armatuurile 2-ribalised 3" koaksiaalid, ustesse läbi filtrite 5,25" komponendid ja A-piilarile kõrgsagedus ning taha 2-ribalised 4x6" ovaalid või kui seda kohta natuke modifitseerida mahuks ära ka 5x7" 3ribalised ovaalid.
Makk võimaldab 4x50W, võimendi ja subwoofri võimalust ei ole. Millise ristläbilõikega kaablid ma peaksin valimaja kuidas on võimalik 6 kõlarit ühendada makiga, millel on ainult neli väljundit?
Kas üldises plaanis on mul kõlarite tüübid õigesti paigutatud, ees koaksiaalid, komponendid, tweeterid ja taha ovaalid(koaksiaalid)?

Terv


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Helisüsteemi kompromissid kui ei saa autot "lõikuda"
PostitusPostitatud: 01.10.2012 17:07 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Eilne kirjutas:
Tere,
Teil siin väga spetsiifiline jutt, kuid loodan, et uutele kohe peksa ei anta.
Terv


Peksa ei anta kuid SPL/SQ on tegelikult edasijõudnute alajaotus, juhtseadmed ja kõlarid oleks äkki õigem koht? SPL-mees sa ei paista olevat, seal ilma võimendita üldse hakkama ei saa. SQ ( = Sound Quality ehk helikvaliteet) tähendab tihtipeale, et mida vähem seda parem, igasugu erinevaid omavahel konkureerivaid kõlareid näiteks. Tagakõlarid võiks minu meelest üldse ära unustada ning ette installdia korralikud komponendid näiteks nii, et ustesse 5,25 ja armatuurile tweetrid (kasvõi mingi abinõu abil sinna 3-tollise resti alla). Uksed siis korralikult pigimatitada. Läbi passiivfiltri ühendada "front" väljundite alla. Arvesta, et kui eraldi võimendit ei pane siis võib helitugevusest väheks jääda - või siis pead valima hea tundlikkusega komponendid. Kui tingimata ka tagaistujatele tahad mussi mängida siis ei ole otseselt keelatud sinna 4x6 koaksiaale panna aga need helikvaliteedile positiivset mõju reeglina ei oma.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 105 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7