Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 03:41

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 34 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 06.04.2011 22:43 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
Teen siia ühe teema veel, juhul, kui rahval huvi.
Loodan, et kellegi isiklikud emotsioonid ei sega mu jätkuvat bassimaailma propageerimist :)

Seekord on tegu nii öelda säästu projektiga, mu heale tuttavale, kes lasi oma auto korra juba üles ehitada nii öelda auto audio poe poolt. Kuna tulemiga ta rahul polnud, siis lõpuks (peale kahte aastat ajupesu :D) otsustas ta oma auto minu juurde tuua.

Eelmise kehva kvaliteediga ehituse tulemina põristas auto 145.5 db @ 40hz. Kasti häälestus suht ok kuid .....
Mis oli valesti minu silmis ...
Materjal kastile kõigest 18mm MDF, kaablte kogu paksus 3 x väiksem, kui valemid lubavad, kast täiesti puusse arvutatud ja kogu ehituse rõhk asetatud blingile.

Nüüd siis muutused:

Korralik kaabeldus, 4mm mürasummutus matid, kasti paksus 36mm, esi ja tagasein 48mm ja kõik see veekindel vineer, kasti täpsem arvutus ja tuuning vastavalt soovile.(hetkel lahtine, aga 33-36hz) Lisagenekas v upgrade tuleb hiljem, peale minu panust auto tagaossa.

Atribuutika siis mis kasutusse läheb:

18" Kicker Solobaric D2
10" Solobaric D2
2 x Zx1500.1 võimud
2 x SX 1500.1 võimud
Sx400.2 fesikõlaritele ja taga eputamiskõlaritele
Calibre CQX3
DS 650.2 eputamis kõlarid kui luuk lahti.

10" subbar läheb autosse selleks, et pikemaid otsi sõites akusi säästa ja vaiksemat muusikat kuulata, selline oli tema soov, seega las siis jääb nii.
Esiots on tal enda jaoks valmis, Focal Utopiad vist jne, minu ülesanne on autole natuke bassi juurde manada.
Eelmise kastiga jäi mehe parimaks tulemuseks 145.5 db @ 40hz vist, praegune "goal" on vähemalt 150 sama setupiga, aga ümberehitusega.
Ehitus ei saa kaua kesta, ca 4-6 nädalaga saame siin teemas ka tulemust lugeda TL ga mõõdetuna.

Pilt

Stay tuned bassheads :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 06.04.2011 23:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 6582
Asukoht: Tln
Ebareaalne, palju need supakad ja võimud kokku kaaluvad?

_________________
Ostan sõiduautosid, rehve , velgi jne jne... Tel 55522223


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 06.04.2011 23:44 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
offline kirjutas:
Ebareaalne, palju need supakad ja võimud kokku kaaluvad?

Ei ole rasked, googlist leiaks kindlasti täpsed kaalud ja kui ma oma digikaalule uued patareid viitsiks osta siis veel täpsemalt, aga ümbropsu pakuks, et ca 70-80 kilogramki juurde kuskile kõik kokku, paistavad lihtsalt suured asjad. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 09.04.2011 04:16 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
Keegi võiks teemat kohendada :)

Visioon on selline:

Pilt

Ja esialgsed arvutused sellised:

Pilt

Kel silmad see näeb :P
Kast saab ette poole laiem, programmis olev põhi jääb tgelikult ette seina, proge on selline vigane, et muud moodi ei lase mugavalt arvurada, siis tuleb oma ajus ümber mõelda ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 10.04.2011 19:43 

Liitunud: 01.05.2008 20:26
Postitusi: 90
Asukoht: Pärnu
Tsiteeri:
10" subbar läheb autosse selleks, et pikemaid otsi sõites akusi säästa ja vaiksemat muusikat kuulata



Sellist jama on küll raske komenteerida. Ma ei mõtle pahapärast, aga kui nüüd lasta näitlikult 500w 18"-le , siis 10" tahab poole rohkem powerit saada et sama tulemust järgi teha. Ehk siis tegelt 10" koormaks rohkem akut, kui 18" Ma arvan et sa peaksid sõpra veel veenma, et teha üks korralik kast ja ma arvan et kui vol maha keerata, siis lõppkokkuvõttes on võimalik ühe 18" rohkem säästa.

Muidugi tehnika on päris kõva :rokib jõudu ja jaksu!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 10.04.2011 21:25 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
groundxzero kirjutas:
Tsiteeri:
10" subbar läheb autosse selleks, et pikemaid otsi sõites akusi säästa ja vaiksemat muusikat kuulata



Sellist jama on küll raske komenteerida. Ma ei mõtle pahapärast, aga kui nüüd lasta näitlikult 500w 18"-le , siis 10" tahab poole rohkem powerit saada et sama tulemust järgi teha. Ehk siis tegelt 10" koormaks rohkem akut, kui 18" Ma arvan et sa peaksid sõpra veel veenma, et teha üks korralik kast ja ma arvan et kui vol maha keerata, siis lõppkokkuvõttes on võimalik ühe 18" rohkem säästa.

Muidugi tehnika on päris kõva :rokib jõudu ja jaksu!

Tal juba oli see süsteem sees ja lülitid vahel, ehk et siis kaks subbarit koos ei mängi. 10"-sel on lihtsalt ka väiksemad võimud taga ja ... Ausõna üritasin veenda, aga noor poiss tahab sõpradele näidata mitu võimendit pagassis on ja suts keerulisem lahendus autos kui enamikel teistel, tema soov on kahjuks siin kohal püha. Klient on kuningas. Mina seda süsteemi ka heaks ei kiida ... Samas ütles ta ka seda, et 10" subbariga kuulab ta raadiot nö ja igapäevaselt ei bummi, 18" on bummimiseks, seega ei jaga ma ka päris seda arvamust, et 10" subbar peaks rohkem tarbima ...
Aga üritan nii palju kui võimalik, toimiva "paugu" sealt välja võluda :)

Täna tuli lindude killimise tuhin peale (paljud teavad ju, et ma kitkun kalkuneid :D ) ja palju ei saanudki teha, peale esimeste juppide lõikamist ja peale rohket pohmellis ajutööd, tuli lõpuks meelde tsekkata 10" subbari sisemine mõõt ja lallallalaa
Kast tuli ümber arvutada, et siis suts kõrgemaks teha, vastasel juhul ei oleks subbar lihtsalt sisse mahtud.
Homme rõõmsam päev ja lisab siis ka mõne pildi.

Listist jäi mainimata veel 2 x Odyssey 2150 akut + originaal juust ... Geneka peale on ta juba mõelnud ja otsib teist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 12.04.2011 04:08 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
Igast asju on hobi kõrval lahendada ja teha, seega eriti tegus päev täna ei olnud ...

Pilt

Samas kui arvutad kasti 36mm peale ja kasutada on 18mm materjal, siis tasub ikka eriti tähelepanelik olla kraadidega ja seda just külgseina plaatidega.
Mul õnneks vedas, st säästsin materjali, aga samas tegin kerge vea sisse, kui arvutasin juba olemasoleva 36mm põhja kasti sisse, tagaseina ja esiseina.
Aga küljed unustasin, seega sai siis lihtsalt 36mm kuskilt maha lõigatud :D

Kastimeistritele kohe ette öeldes, et panen kokku üksteise peale 2 kasti ja ühe kasti põhi ja teise kasti ülemine sein peaks toimima sarnaselt, seega ei näe mõtet 72mm seina kahe kasti vahele teha + autol juba 36mm põhi ka enne kasti tehtud ... ja sealt tekkis ka väike arvutusviga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 13.04.2011 21:37 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
No ei ole seda aega et terve päeva asjatada, väike progress siiski.
Väike kast peaks nö valmis homme saama:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Häälestus otsustati lõpuks 38hz peale

Põhi on autos sees juba 36mm ja pealmise plaadi peale istub suurem kast, seega ei näinud mõtet ülemist ja alumist kihti 36mm teha nagu ülejäänud jupid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 13.04.2011 22:10 

Liitunud: 23.03.2010 23:33
Postitusi: 9
Miks sul kasti taha küljele on kirjutatud rear, oled sa inglise juurtega või see teema on kuskilt näpatud? Ei solva ega midagi lihtsalt huvitab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 13.04.2011 22:19 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
4ll4r kirjutas:
Miks sul kasti taha küljele on kirjutatud rear, oled sa inglise juurtega või see teema on kuskilt näpatud? Ei solva ega midagi lihtsalt huvitab.

Pole kunagi oma teemasi kuskilt näpanud, võin selle kasti vabalt ka homme Panda kapotile panna ja pilti teha :P

Kuna programm annab "part list"-ii Inglise keeles, ja juppe vahest rohkem, kui 10, siis on lihtsam nii, vähemalt minu jaoks, võibolla ka 6 aastat inglise keelses keskonnas hakkab juba oma jälge jätma, kes teab ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 14.04.2011 09:14 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
Sa kasutad BassBox 6 Pro-d???

Sinu oma sõnad olid, et sellega võib arvutada ainult piimakausi raadiust...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 14.04.2011 09:33 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
Wearder kirjutas:
Sa kasutad BassBox 6 Pro-d???

Sinu oma sõnad olid, et sellega võib arvutada ainult piimakausi raadiust...

Aga ma ju ehitangi piimakaussi siin :D Ei maksa üht lauset kontekstitst välja rebida, loe kofu see lõik veelkorra läbi :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 15.04.2011 15:46 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
Suurem kast tuleb siiski ümber arvutada, ei taha teine lae alla muidu kuidagi ära mahtuda :waah
Väiksega on peaaegu ühel pool, natuke lihvimist veel ja portidele värv sisse..

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 17.04.2011 19:06 

Liitunud: 23.02.2011 03:00
Postitusi: 455
Suure kasti kokkupanemise eelne check, mahub ilusti, st et võib kokku klopsida :)

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Project Bass Golf Kicker
PostitusPostitatud: 18.04.2011 12:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
38Hz pole üldse kuidagi sinu käekirja arvestades "õige" sagedus ju... Sulle nagu rohkem meeldivad sellised 30Hz'i sagedused. Millest siis selline valik?

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 34 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7