Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 05:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 09:32 

Liitunud: 17.04.2008 23:01
Postitusi: 37
Pole tähele pannud, et võistlustel keegi Supakale muud kastitüüpi peale kinnise kasutaks. millest see tingitud on?

Kui BassBoxiga modelleeritud graafikuid vaadata, siis jääb mulje, et kõik muud kasti peale kinnise suudavad just kõige alumist otsa oluliselt paremini mängida kui kinnine kast.

võtame näiteks XLS10 elemendi, mida olen kaalunud kasutada. Isegi tootja soovitab soojalt kasutada lahendust, kus on üks passiivradiaator ja üks aktiivelement.

Ja üleüldse, kas mul on vaja selle kõige madalama otsa pärast muretseda, kui meil on olemas selline tore nähtus nagu cabin gain?

Palju rumalaid küsimusi inimeselt, kes tahab enne "hurraaga" ehitama hakkamist targematega nõu pidada. 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 09:54 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Kinnise kasti karakteristik langeb üldjoontes allotsas samapalju kui "cabin gain" võimendab ehk tulemuseks on ühtlane, mõnus, muusikasse sulanduv bass.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 10:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Minul on näitks autos 15" element inverterkastis. Oli enne seda ka 12" XLS kinnises kastis ja vahe on päris suur. Uus element mängib madalamale (ja loomulikult kõvemini), kuna ta on lõigatud 40Hz pealt, siis see kui kiiresti ta "kukub" olulist tähtsust ei oma.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 12:18 

Liitunud: 17.04.2008 23:01
Postitusi: 37
Kas inverteriga element on sul SQ passatis või Cudas? Kas porti kuulda pole?

Ja miks nii "kõrgelt" on ära lõigatud?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 12:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
velmar kirjutas:
Kas inverteriga element on sul SQ passatis või Cudas? Kas porti kuulda pole?

Ja miks nii "kõrgelt" on ära lõigatud?



Porditud 15" element on SQ passatis ja ära on lõigatud nii madalalt, kuna kõrgemalt võtavad midbassid üle. Sai katsetatud erinevaid versioone ja see tundus kõrvale kõige mõnusam. Lõigatud on suhteliselt laisa järguga.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 15:21 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Kas seda XLS 10 elementi on toodetud kahte versiooni, "kodu" ja "auto"? Ma leian justkui kahte erinevat PDF-i, selles autosuunitlusega dokumendis http://www.d-s-t.com.au/data/Peerless/P ... r_cars.pdf on ilusti "joonlauaga tõmmatud" madala otsa response curve kinnises kastis autos. Teine pdf, http://www.d-s-t.com.au/data/Peerless/P ... woofer.pdf omab teistsuguseid graafikuid aga ma pole päris kindel kas mudelinumber on neil erinev või mis?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 15:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
rustang kirjutas:
Kas seda XLS 10 elementi on toodetud kahte versiooni, "kodu" ja "auto"?

Seda on jah erinevaid variante nii kodu kui auto omasid ja nii 4 kui 8 oomiseid. Neil on veel eraldi mudeli number mis koosnes hunnikust numbritest, et selle järgi oleks mõtekam otsida, sest neid XLS ja XXLS bassikad on päris mitmeid.

Sai ise kah seda Passati 15" JBL GTI-d nähtud ja selline lahendus meeldis mulle väga, kahju, et kuulata ei saanud aga SQ autos 15" woofer inverterkastis on väga äge ja see kuidas ta niimoodi varuratta koopasse ära mahtus oli minu jaoks suur üllatus. Kõigele lisaks näitas veel Termlabiga päris viisakaid numbreid SQ auto kohta. :)
Muidugi pole need suured woofrid kah üli haruldased SQ maailmas, olen kuskil isegi näinud SQ autot milles oli 18" DD Z seeria woofer sees.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 16:29 

Liitunud: 17.04.2008 23:01
Postitusi: 37
Ma mõtlesin kasutada konkreetselt seda versiooni
http://www.tymphany.com/files/XLS-P8304 ... %201_1.pdf

4 oomi, Fs 22Hz, Qts 0.23, Vas 66.9 l RMS 150w

Praegu on mõte võtta kaks sellist elementi ja panna kinnisesse kasti mängima.

Miks just need elemendid - sest saaks 2 kokku miski 170 euriga kätte :)

Pole ühtegi pordiga kastis SQ autos istunud, sellepärast küsin, et kas on mõtet :uhoh

Muidu bassboxpro soovitab neid elemente proditud kastis mängitada, mis oleks ka tehtav.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 16:36 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Ok see on see n.-ö. toaelement. Pordiga kasti tehes on see eelis, et saad pordi alati suht väikese vaevaga ajutiselt sulgeda ja muljet võrrelda. Aga miks 2 elementi, show pärast?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 20.10.2011 18:09 

Liitunud: 17.04.2008 23:01
Postitusi: 37
Mõtlesin, et 2 tähendab sama helitugevuse juures väiksemat koormust ühele elemendile ja seega võiksid nad äkki puhtamalt mängida (samuti, EQmisel oleks rohkem paindlikust).

Mul on neile ette sööta 500w rmsi, seega toitmises pole probleem.

Saan aru, oluline on elemendid võimalikult üksteise lähedale panna, et lained üksteist võimendaksid.

Ideaalis tahaks ühte XLS12'st, aga seda pole ju enam kusagilt saada. :twisted:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 05.01.2012 12:05 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Lugesin veidi mida mujal maailmas asjast arvatakse ja päris huvitav seisukoht on lühidalt kokku võttes säärane: Kuna SQ autos niikuinii ekvalaiserist pääsu ei ole, siis on mõtet teha subwoofer inverteriga ja siluda sageduskarakteristik ekvalaiseriga (sisuliselt bassiotsa tekkinud muhk või mägi "maha tõmmata"). Võit on subwoofri parem kasutegur, mis tähendab omakorda võimendi lihtsamat elu, miksmitte näiteks võimsusevajaduse vähenemist poole võrra. Või kui varem oli võimendi klippimise piiri peal siis nüüd lisandub ports "headroomi". Kõlab päris loogilisena kuigi olen ise püüdnud just vastupidi käituda - püüda tonaalsed probleemid lahendada võimalikult varases faasis s.t. kõlarite valiku, paigutuse, suunamise jne kaudu ja alles siis kui muu ei aita minna ekvalaiseri kallale. Aga nüüd ma ei teagi, kiusatus on üks inverterkast ära proovida. Võibolla on tümakas tasapisi meeldima hakanud? :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 05.01.2012 12:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
velmar kirjutas:
Ideaalis tahaks ühte XLS12'st, aga seda pole ju enam kusagilt saada. :twisted:

XXLS12 8 oomine kodu variant on küll täiesti saadaval veel uuena, vähemalt UK-s küll ja selle siia saamine ei oleks kah probleem.
Kui lisa infot vaja siis võin PM-i teel jagada.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ ja porditud, bandpass või passiivradiaatoriga kast
PostitusPostitatud: 05.01.2012 18:34 

Liitunud: 17.04.2008 23:01
Postitusi: 37
Tead, peale ülipikka guugeldamist leidsin umbes 60dalt google lehelt ühe venna kellel oli selline sisuliselt kasutamata element müügis. Peale 2 kuulist transat sain asja kätte.

Kasti ehitamisega on nüüd tekkinud selline probleem.

Auto, kuhu element sisse läheb on vanakooli kupee S-mersu, millel on tagaistme taga on kütusepaak. Täna tundub pagass ainus loogiline koht, kuhu ilma massiivseid ümberkorraldamisi see element mängima panna. Probleem on selles, et ainsad avad, mille kaudu oleks võimalik heli salongi saada on kaks ava mõõtudega umbes 20x30cm. Kui XLS12 hakkaks mängima maksimaalselt kuni 125Hz, siis kas oleks OK mõte tekitada elemendile kinnine kast, mis oleks läbi nende kahe ava salongiga ühendatud kuid muidu pagassist täielikult eraldatud. Ehk, kas selline kast käituks nagu kinnine kast või tekiksid seal mingisugused probleemid võrreldes sellega, kui element mängiks akna laua peal?

Kas ma mäletan õigesti, et juhul kui ava pindala on suurem/sama suur kui elemendi koonuse pindala, siis ava ei käitu pordina?

Aknalauda (veel) lõikuda ei tahaks.

Näide sellest autost kuhu ehitama hakkan on siin (päris palju pilte ka sellest, kuidas see vend supakad ehitas).
http://www.diymobileaudio.com/forum/bui ... ation.html


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7