Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 17.04.2024 00:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 30.12.2011 22:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Tanel kirjutas:
Kusjuures kiputaksegi tihti paukuma aga mitte ühtegi põhjendust ei tooda. Minule on eluaeg jäänud mulje, et see lihtsalt tühi laksamine stiilis, et kellegil õnnestus nii hästi ja mingi teine sepp teisiti feilis.

Eks ta nii kipub olemagi, küsisin ilusti, et äkki seletaks miks nii ja kuidas nad siis kasti häälestavad jne aga vastust enam ei tule. Eks see SPL-i maailm on selline nõiakunsti teema, paljusid asju ei saa seletada aga lahmimist on kah maru palju. Laidetakse kohe maha ilma ühegi põhjenduseta.

Eks ma pean asja ära tegema ja eks näis mis välja tuleb. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 02.01.2012 16:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Tagumised istmed lendasid välja, enam tagasiteed ei ole. :) Sai natuke mõõte võetud ja mõeldud ja plaan on vaikselt valmis. Veel on vaja mõelda kuidas see krempel kõik kinnitada nii, et järsult pidurdades minust pannkook ei saaks. :D Mingeid polte läbi põhja ja keevitatud raame väga ei taha. Mõte on teha uus sile põhi 30mm vineerist mis ulatub kasti esiseinast kuni pagasiruumi lõppu ja selle kinnitamiseks kasutada originaal istme ja turvavöö kinnitusi ja meisterdada(keevitada) mingid kinnitused mis on pärast eemaldatavad. Kasti kruviks tugevalt selle põhja külge. Ülemise osa jaoks vist peab jämedamaid kette kasutama ja need turvavöö kinnitus poldi külge kruttima vms. Eks ehitama mingi aeg hakkates peab mõtlema täpsemalt.

Veel tekkis küsimus, et kas kasti jaoks 30mm vineer jääks väheks? Ei ole varem nii suurt kasti teinud ja ei tea kuidas ta käitub. BTL-i jaoks oli 30mm vineerist tehtud kast väga hea ilma ühegi toeta ning ei vibreerinud mitte kuskilt. Või peaks esimese ja tagumise seina tegema topelt või 30mm + 18 või 21mm vineer kokku liimitud(säästaks natuke raha). Keermeslatte ja tugesid väga ei tahaks sisse, ei meeldi need eriti.
Ma ise kaldun arvama, et vist peaks esimese ja tagumise seina paksema tegema.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 02.01.2012 20:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
Mina soovitaks tehasepoolt liimituna vineeri ennem, sest ise liimides ei saa tulemus piisavalt hea.

Kastiseina paksus sõltub kastikülje pinna suurusest. Kui sul üks sein on seal 900x1500mm, siis võib ka 30mm vineer vähe olla. Samas ma soovitaks panna pigem lisatugesid, kui teha kast 50mm vineerist, sest tegelikult on tegu äärmiselt raske lahendusega, mida järgi vedada. Toed ja raamid võib ka väljapoole teha. Sõltub lahendusest.

Kuid siiski ma pean tõdema fakti, et jäikus on füüsika, mis töötab ja millele tasub tähelepanu pöörata.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 02.01.2012 20:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Seinad ei tule tegelt väga suured. Suurimad küljed on esimene ja tagumine külg ja nende mõõdud oleks 840x740mm ja need teeks 30mm vineerist ja mõte oli peale liimida ja kruvida üks kiht mõõtudega 900x800mm mis kattaks külgmise ja pealmise plaadi ääred kah ära ning selle teeks kaalu ja raha säästu mõttes näiteks 21mm vineerist. Küljed jätan 30mm paksused. 50mm esi ja tagu sein peaks piisavalt jäigad olema küll ju või mis? Raske tuleb ta kindlasti, loodetavasti see tugevam tagumine vedrustus teeb oma tööd nii nagu peab ja ongi hea, saab autot tiba madalamaks, praegu nagu maastur. :D
Õnneks vineeri saaks ma suhteliselt soodsa hinnaga, 1,5m x 3m plaat 30mm kase vineeri maksis vanas rahas 750 krooni, 21mm plaat 450 krooni, loodetavasti pole hinnad väga hullult muutunud.
Toed mulle eriti ei meeldi kuna nad takistavad mingil määral õhu liikumist ja mingeid keermeslatte väga ei taha kastist välja turritamas.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 09.01.2012 12:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Kuna vineeri pole jõudnud veel osta siis veidike niisama pildimaterjali:
Istmed on väljas ja ruumi on tegelt metsikult, väike segadus kah lisaks aga küll seda jõuab korrastada.
Pilt

Woofritest kah paar pilti. Taustaks on üks tore 12" woofer mis kaalub samapalju kui 15" Spl Dynamics või isegi natuke rohkem. :D
Pilt
Koonuse värv läheb suhteliselt hästi auto värviga kokku. 8)
Pilt
Pilt

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 06.03.2012 19:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Üle pika aja ka veidike progressi. :)
Kuna vahepeal olid ilmad päris krõbedad ja vineeri kätte saamine venis siis on progress aeglane olnud.
Nüüd lõpuks võtsin asja käsile ja olen paar päeva natuke kasti kallal nokitsenud.
Sattusin natuke hoogu ja nüüd on 3 kasti peaaegu valmis, üks mis läheb Golfi ja 2 tükki muuks tarbeks.

Õnneks suuremad tükid sain soojas angaaaris ära lõigatud aga osa tuli ikkagi väljas teha.
Subwoofri augud sai peale märgitud ja tikksaega välja lõigatud.
Pilt

Väike proov ja kõik sobis ideaalselt.
Pilt

Jupid valmis ja nüüd vaja kokku panna, seda tegin õnneks sauna eesruumis, muidu oleks vist päris ära külmunud. :D
Pilt

Ohtralt PVA liimi ja korralikud puidukruvid.
Pilt

Ja koos ta ongi.
Pilt

Nüüd on vaja veel autosse põhi ehitada kuhu peale kast läheb, inverter mõõtu lõigata ja flare-id otstesse teha ning siis on vaja kõvasti nuputada kuidas see kõik autosse kinnitada ja viimistleda.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 13.03.2012 20:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Sai lõpuks täna Golf käima aetud üle pika aja ning natuke sõidetud. Autot üle vaadates avastasin, et bensiinipaagi üks vits on läbi mädanenud ja ära murdunud ning ripendab all, õnneks kahe vitsaga veel hoiab. Peab selle ära timmima, sest ei taha väga, et paak suure bassiga kere küljest irduks. :D Muidu töötab kõik nagu kellavärk. :) 23. märts on pere mehaaniku juurde aeg pandud ja saab asjad jälle korda. Tuleb arvatavasti suurem hooldus ja vahetakse asjad mis vahetamist tahavad, loodetavasti neid ei ole palju. Ülevaatus on kah kohe kohe käes ja lasen selle kah juba ära teha, pole mõtet ise oma närve rikkuda nende ülevaatuse tontidega.
Vaatasin täpselt ka läbisõdu üle ja olen aasta aja jooksul sõitnud täpselt 2000 km. :D

Heli poolelt olen natuke veel kasti nokitsenud ja meisterdasin inverteri valmis. Külge ei saa veel panna, sest seda pean tegema siis kui kõik kraam autos ja kast paigas.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 14.03.2012 12:26 

Liitunud: 24.12.2008 01:37
Postitusi: 427
Hoian su tümmi projektil pidevalt silma peal.Nii põnev lugeda asjaliku projekti!

_________________
http://www.lincolnmotorsport.com/ KÜSIGE LISA!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 25.03.2012 11:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
vwboy kirjutas:
Hoian su tümmi projektil pidevalt silma peal.Nii põnev lugeda asjaliku projekti!

Hea, et kellelegi huvi pakuvad minu tegemised. :)

Reedel käis auto remondis ära. Kohale jõudes oli õhus tunda kärsakat ja avastasin, et üks tagupiduritest oli peale jäänud ja oli kaunis kuumaks läinud aga õnneks ei olnud veel midagi hullu juhtunud ja ei olnud eelmine aasta vahetatud rattalaagritest määret välja sulatanud. Eks sellest pikast seismisest oli oodata, et need pidurid võivad trikitada aga huvitaval kombel paar päeva tagasi veel seda probleemi ei olnud. Sai lastud kõik pidurid üle vaadata, puhastada ja nüüd on nendega korras. Veel sai paagi vitsad ära vahetatud ja korrastatud ning avastati ka mingi katkine voolik mille vahetus muutis tühikäigu tunduvalt paremaks. Olemas on nüüd ka aastaks ajaks ülevaatus ja võib julgelt sõita.
Nagu oodata oli siis muud asjad olid heas korras ja Golf on ikka kuradi odav auto mida üleval pidada. :)

Nüüd on veel vaja üks mündi suurune auk lasta ära keevitada ja siis saab hakkata asju sisse viskama või õigemini mitme mehega punnitama, sest ainuüksi üks woofer on piisavalt raske, et selg paigast tõsta. :D

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 25.03.2012 14:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2011 13:48
Postitusi: 240
Asukoht: Tallinn/Tõrva
Jälgin ka su teemat siin, millega tegeled. Koguaeg lappan aga uuendusi tuleb harva :D
Nimelt plaan endalgi midagi taolist tekitada autosse nagu teie seda teete. Aga minu valikud auto osas lähevad universaalile. Kuna golf lihtsalt ei ole sümpaatne auto minujaoks. No offence :uhoh
Aga edu ehitamisel, paljud ootavad juba uut SPL masinat !! :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.03.2012 16:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
kaltsyum kirjutas:
Jälgin ka su teemat siin, millega tegeled. Koguaeg lappan aga uuendusi tuleb harva :D
Nimelt plaan endalgi midagi taolist tekitada autosse nagu teie seda teete. Aga minu valikud auto osas lähevad universaalile. Kuna golf lihtsalt ei ole sümpaatne auto minujaoks. No offence :uhoh
Aga edu ehitamisel, paljud ootavad juba uut SPL masinat !! :rokib

Eks uuendusi tuleb jah liiga harva muidugi, nii kui midagi tegema hakkan keerab ilm ära või on mingi jubin või tööriist puudu või lihtsalt ei ole viitsimist teha. :D
Ise eelistan kah igapäevasteks sõitudeks universaali, nagu on ka avatarilt näha, aga SPL-i jaoks on lihtsalt Golf veidi parem, muudes asjades on universaal igati üle.

Muidugi sellest autost mingit hullu SPL-i masinat hetkel kindlasti ei saa, pigem on rõhk niisama valju muusika kuulamise peal seekord. Kui saaks 152dB kätte oleks juba väga hea aga ei tea kas seegi tuleb. Kui tahaks suuri numbreid siis peaks auto ikka väga ära rikkuma, praegu on veel kõik originaaliks tagasi muudetav.

Ükspäev sai paar tundi nokitsetud jälle, millest enamus kulus niisama autos vahtimise ja nuputamise peale kuidas asi teha. :D Mõtlesin umbes plaani valmis kuidas põhi kinnitada, nüüd on vaja mõned jubinad osta ja natuke metalli väänata. Vineerist plaadi lõikasin samuti valmis ja sain enam- vähem istuma auto põhja peale(seal on igasugused muhud ja ei ole eriti tasane).
Tahaks kasti kah autosse proovida aga enamasti ei ole kohe laksust kedagi appi võtta kes viitsiks kasti autosse ja tagasi tirida ning arvatavasti tuleb ennem põhi valmis teha ja kast lõpuks nii sisse tõsta, et seda enam vaja välja tõsta ei ole.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 09.04.2012 18:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Väike uuendus üle pika aja.
Võtsin ennast lõpuks käsile ja nokitsesin paaril päikeselisel päeval mõned tunnid ja sain jälle natuke midagi tehtud.
Tegin põhjale kinnitused, mis loodetavasti suudavad natukenegi kasti kinni hoida. Muidugi tulevad lisaks ketid.
Kõigepealt sai tehtud väike kinnitus mis kinnitub turvavööde poltide külge. Natuke painutamist ja puidutööd ja valmis oligi.
Pilt
Metallist rauad sai vineeri süvistatud ja liimitud ning kinni kruvitud.
Pilt
Vineeri jupi liimisin ja kruvisin põhja külge. Kere külge kinnituvad poldid saab natuke pusides kinni kruvida põhja plaadi äärde jäävatest avadest.
Pilt
Plaadi esimene äär kinnitub kahe M12 poldiga läbi plaadi istme metallist kinnituse külge ja poldid süvistasin plaadi sisse, et need rõvedalt turritama ei jääks.
Pilt
Pilt
Kinnitasin põhja plaadi ajutiselt autosse, et proovida kasti paigutust. Hiljem on vaja plaati veel luuk teha mille kaudu varuratta kätte saan.
Õnneks tuli isa appi ja saime kasti autosse tõstetud. Alguses tundus nagu, et ei saagi kasti autos püsti keerata aga õnneks kuidagi ikka õnnestus.
Proovisin igasuguseid eri asendeid aga B piilariga tasa ma seda kasti kuidagi panna ei saa, vaid pean ikka jupp maad tahapoole panema, sest muidu pean ma oma 1.90m pikkusega pea ja jalad ära amputeerima, et normaalselt autosse mahuks või siis sõitma sellises asendis nagu 80 aastased vanamemmed sõidavad. :D Tulemus sellest küll langeb aga mugavusest ei suuda loobuda.
Pilt
Pilt
Alustasin ka kasti ümbritsevate katete tegemist. Kõigepealt tegin papist šablooni ja selle järgi lõikasin vineerist tükid. Põhi kuju on valmis, lihtsalt on vaja õigesse laiusesse lõigata aga seda teen alles siis kui kast täiesti paigas.
Pilt
Pilt

Tänaseks kõik aga kui head ilma jagub siis kindlasti nokitsen edasi.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 09.04.2012 20:15 

Liitunud: 15.04.2009 10:01
Postitusi: 851
No nüüd vast lubab soojemaid ilmu,et jõudu tööle... 5+ ;)

_________________
M:Antislip matte 2€ tk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 09.04.2012 21:39 

Liitunud: 24.12.2008 01:37
Postitusi: 427
seda kompoti ma pean saama kuulata kunagi! 8)

_________________
http://www.lincolnmotorsport.com/ KÜSIGE LISA!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 09.04.2012 22:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
preda kirjutas:
No nüüd vast lubab soojemaid ilmu,et jõudu tööle... 5+ ;)

Loodetavasti on ka aega ja viitsimist aga eks peab ta ükskord valmis tegema. :)
vwboy kirjutas:
seda kompoti ma pean saama kuulata kunagi! 8)

Eks pead mõnele võistlusele kohale tulema ja saad kuulata niipalju kui süda lustib. :D Lähim võistlus toimub mai lõpus Raplas, kus ma loodetavasti kohal olen.
Ei tea mis tast üldse välja tuleb ja kas tuleb üldse midagi head aga eks peab ära proovima. See pole veel päris see ideaalne süsteem mida tahaks aga selleks aastaks kärab küll. Ideaalis tahaks tegelt kahte 18" woofrit või siis suurt hunnikut 12" või 15" woofreid ja ühte võimu + akusid juurde aga eks näis mis tulevik toob.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7