Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 02.05.2024 10:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 07.07.2012 20:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
mclenny kirjutas:
ma päris sellist ei plaani mis sul

Proovin teha umbes tagumise seljatoe kohale vaheseina vahele ja siis tahaistme kohale panen oma tümpsukasti, millega siiamaani võistlemas olen käinud.
Loodan et siis peaks ikka teiseks numbriks 5-e saama :D

Tehnika jääb samaks

Tundub huvitav lahendus küll, proovi ära ja vaata mis välja kukub, ehk tõesti tuleb 150+dB.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 29.07.2012 18:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Pajataks siis mõne sõna ka Speedestil toimunud võistluse kohta ja mis ma vahepeal teinud olen. :)
Mõne pisema pordi ja häälestuse muudatusega olen suutnud välja pigistada 150,1dB ja avastasin ka huvitava asja, et kui üks uks lahti teha tuleb 152,4dB ja on kõrvaga kuulda ja kehaga tunda, et läheb valjemaks.
Mõõtsin ka võimendi reaalse võimsuse ära ja nagu oodata oli siis takistus tõuseb päris korralikult siinust lastes ehk siis 0,7 oomist saab 3,5 oomi ning võimendi annab kõigest ~2000W rms välja.

See on küll hea tulemus juba aga sellega ma rahule ei jäänud ja saigi kõlarid 0,25 oomi peale ühendatud ning jäin lootma, et takistus tõuseb piisavalt palju, et võimendi töötaks. Arvutuslikult peaks tõusma umbes 1 oomi kanti aga reaalselt pole veel mõõtnud.
Saigi paar korda kiirelt katsetatud ning välja tuli asi, et 0,25 oomi juures ei saa kohe kõrge volüümiga süsteemi tööle panna vaid peab vaikselt üles keerama, et takistus jõuaks tõusta, sest muidu läheb võimendi lihtsalt protectionisse.
Esimese proovimisega sain tulemuseks 152,6dB mida Pärnus parandasin 0,3dB võrra ehk 152,9dB. Selle tulemusega võib juba rahule jääda. :)

Võistlus algas hästi, 4 korda sain ilusti korraliku tulemuse lasta ja lõpuks olin finaalis koos Aleksanderiga aga muidugi nagu mulle kohane siis kõige olulisemal hetkel otsustas miski valesti minna ja sinna see esikoht läkski. Siiamaani pole täpselt aru saanud mis juhtus aga võimendi läks protecti ja ei saanud piisavalt kiiresti enam uuesti käima.
Ise kahtlustan, et kas plaat hüppas kõrgema volüümi juures ja ajas võimu protecti või siis mõjutas pordi teipimine niipalju takistust, et see võimule enam ei meeldinud. Eks ise olen kah natuke süüdi, sest suure kiirustamisega(30 sekundit on aega) suutsin valet lülitit näppida ja lülitasin alguses hoopis esikõlarite võime sisse ja välja. :D Läksin küll 153dB jahtima aga tehnika sport on tehnika sport.

Pärast võistlust ühendasin 1 oomi peale tagasi woofrid ja kõik töötab ideaalselt jälle. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 30.07.2012 08:59 

Liitunud: 15.04.2009 10:01
Postitusi: 851
Väga hea tulemus ju...ja ega igav sul ei hakka :) ....küll saad oma 153+dB ka kätte,ma selles ei kahtlegi,iga asi omal ajal. ;)

_________________
M:Antislip matte 2€ tk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 06.08.2012 20:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Endale üllatuseks avastasin täna Youtube-ist Speedestil tehtud video millest mul polnud õrna aimugi, et keegi filmis. :D


Vahepeal toppisin oma kõige esimese pordi tagasi, mis peakis 33Hz peal aga ei ole see madal häälestus ikka minu jaoks. Normaalset muusikat mängib ikka vaiksemalt ja hästi mängivad ainult basstestid ja väga väga madal bass. Plekke väristab tunduvalt rohkem ja lae polster teeb nii koledat häält, et pidin kasti peale toppima vana porolonist madratsi, et natukenegi seda häält vähendada. :D
Muidugi kilekotti saan akna peal lennutada nüüd küll, hair tricki pole veel proovinud. :)

Tundub, et mingi aeg peab proovima leida mingi kuldne kesktee mis mängib nii kõrget bassi kui ka madalat.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 07.08.2012 15:00 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
ai kui valus oli vaadata umbes 1:10 kohta selles videos. sa tõsiselt tahad kurdiks jääda?

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 07.08.2012 15:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Klapid peas ju...
Kõva mürts küll... :rokib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 07.08.2012 15:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
tsimpa kirjutas:
ai kui valus oli vaadata umbes 1:10 kohta selles videos. sa tõsiselt tahad kurdiks jääda?

Siinust lastes on alati paksud klapid peas ja ega see bass ei ole kuulmisele üldse hull, see väristab juukseid ja segab hingamist rohkem, natuke hakkab ka rõhk kõrva sees suruma aga ei midagi hullu. Kõrged helid on need mis panevad paar tundi peale kuulamist kõrvad vilistama ja väsitavad julmalt kõrvu. Sellepärast ei leia minu autost veel hetkel neid kõige kangemaid tweetereid mida müüakse ka autosse aga tegelt on põhimõtteliselt kontsert tehnika ja üli kõrge tundlikusega. Igasugused üle 100dB tundlikusega bullet ja horn tweeterid on need mis võivad kõrvad ikka korralikult ära tappa, nende ligidal väga istuda ei tasu.

Mürts on vast natuke üle keskmise aga tahaks juba midagi valjemalt ja julmemat. Ise juba nii ära harjunud. :D Kahju, et see nii palju finantsi ja aega nõuab, rahakott lihtsalt ei kannata lähiajal midagi uuesti ehitama hakkata.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 30.08.2012 11:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Minu tehtud video, ma võistlesin ka seal valge passatiga :)

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 30.08.2012 16:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
GroundPounder kirjutas:
Minu tehtud video, ma võistlesin ka seal valge passatiga :)

Sinu mingit müügikuulutuse videot vaadates leidsingi. :D Ma ei näinudki, et keegi üldse filmib. Passatit mäletan küll. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 22.09.2012 23:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Pajataks siin kah mõne sõna üle jupi aja. :)
Sai Tallinnas HTG Custom showl käidud võistlemas ja ka Extreme klassi võit ning päeva parim tulemus koju toodud. :)
Kvalifikatsioonis ja eliminaatorites üli võimendi ühendatud 1 oomi peale aga finaalis Aleksanderi Passati vastu minnes ühendasin taaskord 0.25 oomi peale ning kõik töötas laitmatult. Tundub, et Pärnus protecti minemise põhjus peitus ikkagi selles, et plaat hüppas valel ajal.
Alguses läksin natuke tagasihoidlikuma seadistusega ja lasin 153,4dB ning Aleksander lasi 152,5dB. 30 sekundit oli vast poole peale juba ära tiksunud kui hakkasin kiiruga makist natuke bassika väljundit peale keerama. Kõva menüüdes klõpsimise peale ja uuesti volüümi maha ja üles saamisega läks omajagu aega aga napilt enne 30 sekundit täis tiksumist sain uuesti hääled sisse ja 152,7dB kätte. Maru tasavägine värk aga lõpuks on minul kah natuke õnne. :D

Veel tekkis vahepeal võimalus soetada natuke kõlareid. Eks tegemist oli natuke impulsiivse ostuga aga plaan oli kuhugi autosse need kõik toppida aga muidugi hetkel ei oska öelda kas see plaan teostuseni jõuab. Mõte oli pagasiruumi mingit moodi nad paigutada, et saaks võistlustel kõvasti muusikat lasta aga eks näis mis sellest ideeast saab.
Kõlarid on Vibe Slick 6 komplektist pärit midbassid mis on 6,5" läbimõõduga.
Pilt

Veel mõlgutan mõtteid uue bassika võimu ja praeguse võimu müümise suhtes. Võim on küll väga hea ja mind väga truult teeninud aga aeg oleks midagi veel võimsamat muretseda.
Kui kellelgi on huvi võimu vastu siis 1000 euro kandis oleks see hind millega oleks nõus võimu loovutama. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 22.12.2012 11:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Väike uuendus üle pika aja.
Auto küll enamasti seisab niisama ja talvel ma temaga väga ei sõida aga helisüsteemi suhtes ikka mõtted liiguvad.

Atomicu võimu müük jääb järjest rohkem tahaplaanile ja on suur võimalus, et kasutan ka järgmine aasta seda edasi aga muud süsteemi tahaks veidi täiustada küll. Mingit hullu dB lisa ei tule arvatavasti aga elektrisüsteemi teen veidi stabiilsemaks ja tahaks ka esikõlareid veidi uuendada.

Muretsetud sai 3 uut akut mis hakkavad pagasiruumis elutsema. Tegemist on Datasafe HX500 akudega mis on ka SPL maailmas ennast korralikult tõestanud tänu oma võimsusele ja ka päris madalale sisetakistusele, mis on hea. Igaüks peaks olema 119Ah ja lühisvool üle 5000A. Mingit hullu dB lisa neist ei tule aga vool peaks püsima stabiilsemana ja kindlasti saan ka kauem muusikat kuulata.
Pilt
Pilt

Nüüd ka küsimus suurele ringile. Kust on võimalik osta meetri kaupa 30mm x 10mm või 40mm x 10mm või midagi taolist vasklatti?
Sealt kust eelmine kord sai ostetud enam ei ole ning ainuke koht kus müügis nägin oli Steelcenter vms ja seal müüakse ainult 4m latina ja hind oli midagi 300 eurot. Mul oleks vaja ainult meetrist juppi aga selle jutu peale enam mulle ei vastatud.

Veel sai muretsetud 4 8" Spl Dynamics SPL-8Nd wooferit mis on plaanis esiustesse installida ning mis peaks oma neodüüm magnetite, 250W rms võimsustaluvuse ja 96dB tundlikusega väga korralikult lärmi tegema.
Muidugi oleks siis vaja veel muretseda elektriaknad ja igasugu muud kraami aga ehk kevadeks saab midagi tehtud.
Pilt

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 22.12.2012 23:19 

Liitunud: 11.04.2003 12:31
Postitusi: 178
jarxz kirjutas:
Sealt kust eelmine kord sai ostetud enam ei ole ning ainuke koht kus müügis nägin oli Steelcenter vms ja seal müüakse ainult 4m latina ja hind oli midagi 300 eurot. Mul oleks vaja ainult meetrist juppi aga selle jutu peale enam mulle ei vastatud.


Ma ostsin viimati vasklatti saksa e-bay vahendusel, kui see meetrine jupp sul ühes tükis ei pea olema siis äkki sobib selline asi: http://www.ebay.de/itm/Kupfer-E-Cu-Flach-30-x-12-mm-L-450-mm-CW-004-A-Copper-flat-bar-/170958437436?pt=Rohstoffe_Materialien&hash=item27cdeabc3c#ht_1921wt_1166

_________________
Ess-Kuu ra*sk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 23.12.2012 13:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
AndreasA kirjutas:
jarxz kirjutas:
Sealt kust eelmine kord sai ostetud enam ei ole ning ainuke koht kus müügis nägin oli Steelcenter vms ja seal müüakse ainult 4m latina ja hind oli midagi 300 eurot. Mul oleks vaja ainult meetrist juppi aga selle jutu peale enam mulle ei vastatud.


Ma ostsin viimati vasklatti saksa e-bay vahendusel, kui see meetrine jupp sul ühes tükis ei pea olema siis äkki sobib selline asi: http://www.ebay.de/itm/Kupfer-E-Cu-Flach-30-x-12-mm-L-450-mm-CW-004-A-Copper-flat-bar-/170958437436?pt=Rohstoffe_Materialien&hash=item27cdeabc3c#ht_1921wt_1166

Kusjuures huvitaval kombel on mul täpselt see sama link lahti juba mitu päeva aga ei ole jõudnud kirjutada ja uurida müüjalt kui palju saatmine läheb. See oli ainuke mõistliku hinnaga lahendus mis ma leidsin. :D
Kui palju nad sult saatmise eest küsisid? Kirjas on neil küll, et saadavad kõikjale aga hindasid ei ole.

Mul on vaja kahte latti mis läheks üle nende kolme uue aku klemmida ning ühendaks need kokku + hakkaks see ka kaableid võimudesse jagama ning ühendaks ka tagumise akupanga esimese akuga.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 23.12.2012 15:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.01.2011 17:06
Postitusi: 28
Pean vaatama mis jupid mul pakkuda oleks, saan täpsemalt öelda tõenäoliselt ülehomme

_________________
635


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 23.12.2012 15:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Iff_ kirjutas:
Pean vaatama mis jupid mul pakkuda oleks, saan täpsemalt öelda tõenäoliselt ülehomme

Tänud, see oleks hea küll. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7