Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 24.04.2024 21:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 15.04.2012 18:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.10.2009 23:31
Postitusi: 167
Asukoht: Tallinn
jälgin :)

_________________
Street A 146.2dB Bandbass


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 18.04.2012 11:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Pole eriti midagi jõudnud vahepeal teha aga paar pisiasja jälle tehtud.
Panin kasti lõplikult paika ja asetus sai nii, et ma normaalselt rooli taha ära mahuks. Kast on küll tunduvalt tagapool kui tavaliselt selliste autode puhul aga ma ei ole nõus nina vastu esiklaasi sõitma ja muidu ma ei mahu lihtsalt autosse ära. :D
Kinnitasin kasti 4 M12 poldiga põhja külge.
Pilt
Ostsin ka keti ära mis hakkab kasti külgedelt hoidma.
Pilt
Alustasin ka kasti äärte ja iluvidinate tegemisega.
Pilt
Viimistluseks tuleb tume hall riie, mis näeb suhteliselt viisakas välja.
Pilt
Ja kate paigas.
Pilt
Tegin ülemise katte kah.
Pilt
Nüüd on vaja veel küljed mõõtu lõigata ja riidega katta ja kui kast uuesti autost välja tuleb siis katan ka kasti esiseina riidega ja teen inverterile korraliku flare-i.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 19.04.2012 00:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
Kasti sisse võiks mõne asisema toe ka panna. Materjal on küll üsna tummine, aga elu on näidanud, et jäikus ei tee kunagi halba.

Jõudu.

Flared-End'i jaoks ehituspoest "D" kujulist puidust liistu + pahtel + värv = idee

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 19.04.2012 09:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
basssoundman kirjutas:
Kasti sisse võiks mõne asisema toe ka panna. Materjal on küll üsna tummine, aga elu on näidanud, et jäikus ei tee kunagi halba.

Jõudu.

Flared-End'i jaoks ehituspoest "D" kujulist puidust liistu + pahtel + värv = idee

Jupp aega juba tegelt mõtlen isegi, et mingi väikse toe vist võiks panna küll. Mõte oli esi ja taguseina vahele liimida ja kruvida üks ümar tugi ja toeks oleks kasutada kardinapuu jupp. :D Keermeslatti väga ei taha, sest sellel jääks otsad maru koledalt välja turritama aga see kardinapuu peaks ilusti esi- ja tagaseina omavahel siduma.
Tagaseinale tulevad väljastpoolt arvatavasti paar tuge või laujuppi üle terve külje aga see ei ole päris paigas veel ja ma ei ole veel täpselt välja mõelnud kuhu ma võimud ja asjad panen.

Külgmisi seinasid hakkab toestama inverter aga selle ma teen eemaldatatava ja pean mingi mooduse välja mõtlema kuidas see õhukindlaks teha.

Ei olegi poes D kujulist liistu näinud aga see on hea idee. :) Ma ise mõtlesin vahepeal, et mõne ümara posti lõikas pooleks ja teen sellest aga hetkel on mõte vineerist üldse teha ja relaka ja lihvkettaga see vormida, nagu ma eelmistel kastidel teinud olen. Ülafreesiga oleks muidugi parem aga seda ei ole. Muidugi relakaga tehes on natuke raske teda ideaalselt ümaraks saada. Pean asja mõtlema ja poest vaatama mis mõõdus neid D kujulisi liiste on, et kui on neid õiges mõõdus olemas siis oleks tõesti nii lihtsam.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 23.04.2012 19:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Külje katted mõõtu lõigatud ja poolenisti viimistletud aga liim sai otsa ja hetkel töö seisab.
Pilt

Lõikasin tikksaega ka augud 6,5" kompode jaoks sisse ja augud sobivad mm täpsusega. :) Tweeteri avad on veel puudu kuna ei ole vastava suurusega puuri, mille pean ostma.
Aga kõlarite valiku juures olen hetkel kahe vahel. Olemas on Diamond Audio HEX S600A komponendid millest läheb kasutusele kindlasti tweeterid ja crossoverid aga midbassi osas on 2 valikut. Kas jätta komplektis olevad midbassid või kasutada veel olemasolevaid Spl Dynamics HF 6.1 midbasse?
Diamond audiod mida olen Mondeos kasutanud mõned aastad on sellised:
Pilt
http://www.extremeaudio.co.uk/products/diamond---hex-s600/218/

Ja Spl Dynamicsid sellised:
Pilt
http://www.spldynamics.fi/products/speakers/HF-comp/hf-6_1-e.html

Paremad midbassid tahaks jätta Mondeosse aga ei oska otsustada kummad neist kehvemad on. Diamondeid olen Mondeos aastaid kasutanud ja nendega olin päris rahul, Spl-e olen Golfis kasutanud aga väga vähe ja õiget aimu pole nendest saanud. Mondeos oleks kindlasti rõhk SQ-l, Golfis vastupidi.
Spl Dynamicsite puhul on veel see asi, et nad on 3 oomised. Mida teeb see lõikesagedustega? Ma tean, et tweeteri puhul kui panna 8 oomise tweeteri asemele 4 oomine siis läheb lõike sagedus poole võrra madalamaks(see on muidugi natuke keerulisem tegelt aga umbes nii on) aga mis juhtub selle 3 oomise elemendiga 4 oomi jaoks mõeldud filtritega? On mingi oluline vahe helis?

Esikõlarid jäävad samad mis ennem olid, need tuleks lihtsalt juurde, et bass päris üle muusikast ei käiks. :)

Võimendiks tuleb neile arvatavasti kas Silence S-2240 või Rockford Fosgate Punch 150HD või DLS A3 või hoopis midagi muud mis mul olemas on, et võimendusega probleemi ei ole ja variant on veel kasutada Alpine vanakooli aktiiv crossoverit ja tweeterite jaoks eraldi näiteks Denon DCA-3180 võimendit või Rockford Fosgate-i vanakooli 4 kanaliga võimu.

Aidake otsustada. :D

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 24.04.2012 17:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.02.2005 23:56
Postitusi: 577
Väga ilus ja korralik ettevõtmine. Huvitab mind see, et kas kasutad tikksaega lõikamisel ka nö "talda" või lihtsalt sirkliga vms joonistad ette ja vabakäega lõikad ? Kunagi tahaksin kindlasti asja oma silma näha ja kuulda.
Paraku mina enam ei võistle, kuna tehnikat enam pole. Mille müüki aga kahetsen.
Aga edu igal juhul.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 24.04.2012 18:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
reck16 kirjutas:
Väga ilus ja korralik ettevõtmine. Huvitab mind see, et kas kasutad tikksaega lõikamisel ka nö "talda" või lihtsalt sirkliga vms joonistad ette ja vabakäega lõikad ? Kunagi tahaksin kindlasti asja oma silma näha ja kuulda.
Paraku mina enam ei võistle, kuna tehnikat enam pole. Mille müüki aga kahetsen.
Aga edu igal juhul.

Joonistasin joone ette ja vabakäega lõikasin augud, ei mingeid abi agregaate. Eks need ei olnud esimesed augud mis ma lõiganud olen ja tulid suht hästi ja üli täpselt välja. Tikksael peab olema hea tera ja võiks olla ka tiba kallim saag, siis on hea lõigata. Mul on mingi kõige odavam hiina junn ja see kipub avad tiba koonusesse lõikama ja peab sellega arvestama. Kõige õigem ja lihtsam oleks üldse lõigata ülafreesiga aga seda kahjuks ei ole ja ei taha nii suurt summat investeerida kah nende paari augu pärast.
Eks see suvi tahaks võistlustele jõuda selle autoga ja eks siis saad näha ja kuulda. :)

Sa saavutasid kah täitsa korraliku tulemuse kui sa võistlesid ja tulevikus kui ikka tahtmine võistelda on siis saad uue tehnika muretseda.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.04.2012 21:38 

Liitunud: 22.04.2012 22:59
Postitusi: 2
Ehk keegi hariks mind veidi. Miks on veetud miinusjuhtmed aku pealt taha otsa, mitte ühendatud läbi kere? Olen taolist asja ka mõnes välismaa foorumis näinud, kuid pole siiani selle otstarbest aru saanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 27.04.2012 21:50 

Liitunud: 03.01.2011 19:35
Postitusi: 164
-


Viimati muutis S!!M, 15.05.2013 19:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 29.04.2012 17:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Väike progress jälle.

Sain külje katted valmis ja viimistletud ning ka kõlarid juba prooviks küljes käinud.
Väike soovitus kõigile. Ärge ostke 2 eurot maksvat augu puuride komplekti. :D Suure pusimise peale sain ühe tweeteri augu sellega lõigatud aga teist lõikama hakkates otsustas puur puruneda ja lõppkokkuvõttes ostsin ikkagi 5 korda kallima ja korraliku asja.
Pilt
Kasutusse lähevad ikkagi Spl Dynamicsi midbassid ja Diamond Audio tweeterid ja crossid.
Pilt

Kakkusin kogu kupatuse jälle autost välja, et põhi ära lõpetada ja kasti viimistlusega alustada.
Põhjale tegin lahtikäiva luugi, et saaks ligi varurattale ja ka bensiinipumbale, kui vajadus tekib.
Auto kerega kokkupuutuvad kohad said kaetud kas vildi või riidega, et vältida värvi maha hõõrumist, kolinaid ja naginaid.
Pilt
Pilt
Pilt
Ja luuk üleval. Lisasin ka luugile paar tuge mis toetuvad auto põhjale aga need sai lisatud pärast pildistamist.
Pilt

Pagasiruumi küljed tuleb kah kuidagi ära viimistleda aga selle jätan vist hilisemaks tööks, sest tahaks juba süsteemile hääled sisse saada. :)
Veel on vaja inverter kastile paigaldada ja flare teha aga need on tööd mida kohe üldse teha ei taha, sest see eeldab tundide viisi lihvimist ja möllamist ning suurtes kogustes puidutolmu sisse hingamist.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 29.04.2012 18:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.12.2006 21:00
Postitusi: 112
Kena projekt...mingi hetk tahaks ise ka kuulda seda :) Ilmselt suvel kui enda Fi 18" ka kuskile masinasse mahutan siis liigun lõunapoole 8) Seniks aga edu lihvimisega :D :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 29.04.2012 19:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Sage kirjutas:
Kena projekt...mingi hetk tahaks ise ka kuulda seda :) Ilmselt suvel kui enda Fi 18" ka kuskile masinasse mahutan siis liigun lõunapoole 8) Seniks aga edu lihvimisega :D :D

Tänud. :) Oled omale sobiva võimu või võimud saanud? Sul oli vist D4 mähistega see BTL? Mul enda BTL-i kast vedeleb kurvalt nurgas ja arvatavasti see kasutust enam niipea ei leia ning mul on ka veel üks uus BTL-i recone kit alles D2 mähistega, millest oli plaan kunagi uuesti woofer teha aga vaevalt ma seda lähitulevikus teha jõuan. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 29.04.2012 21:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.12.2006 21:00
Postitusi: 112
ei teagi täpsemalt mis setup seal BTL sees on...tean et on dual 1 ohm. Võimusi veel muretsenud ei ole ja 10001bd peab teda 'pushima' niikaua kui võimsama saan. Eks ma olen ikka sinu müügikuulutisi jälginud, aga kardan et kui võimsamat võimendit otsima hakkan siis läheksin ikka 3kw peale :D eks näeb, tahaksingi sellega sinujuurde sõita et proovida mingi asisema võimu järel et mis vahe on :D :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 30.04.2012 09:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Sage kirjutas:
ei teagi täpsemalt mis setup seal BTL sees on...tean et on dual 1 ohm. Võimusi veel muretsenud ei ole ja 10001bd peab teda 'pushima' niikaua kui võimsama saan. Eks ma olen ikka sinu müügikuulutisi jälginud, aga kardan et kui võimsamat võimendit otsima hakkan siis läheksin ikka 3kw peale :D eks näeb, tahaksingi sellega sinujuurde sõita et proovida mingi asisema võimu järel et mis vahe on :D :D

D1 jah, ajasin segamini, D4 mähiseid vist neil ei olegi. Sinu oma oli vist standard igapäeva muusika kuulamise versioon, mul oli lastud panna 2 korda rohkem tsentreerimisrõngaid, et oleks jäigem ja kannataks rohkem võimsust aga usun, et muusika jaoks on sinu oma parem isegi. Üks asi on sul natuke kehvasti, sest sa saad ainult 2 või 0.5 oomi peale ühendada, et võimu leidmine võib tiba keeruline olla, sest BTL-ile oleks tegelt hea nii 2-5kW rms taha anda. :) Variant on sul ka 2 võimu sillata aga ega see kah just odav lõbu ei ole. 1kW vs 3kW peaks juba mingi kuuldav vahe olema aga muidugi mitte üli suur.
1kW rms peaks selle woofri juba kuidagi tööle panema küll, sest mul tuli juba enda omaga umbes 20A voolutarbimise ehk siis ~200W rms juures 140dB ära, 150dB jaoks läks vaja täpselt 10 korda rohkem võimsust.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 13.05.2012 17:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Väike uuendus jälle, vaikselt hakkab lõpp juba paistma. :)
Vedasin ära uued RCA kaablid ja panin maki autosse tagasi sisse. Golfil on igalpool mujal metsikult ruumi aga maki taga on nii kitsas, et tund aega jebisin makki sisse, pidin armatuuri lahti võtma jne aga lõpuks ikka ta päris täiesti sisse ära ei mahtunud.
Kasutasin 90 kraadise nurga all otstega RCA-sid aga polnud ka nendest abi, ruumi lihtsalt ei ole.
Pilt
Lisasin esi- ja taguseina vahele toe.
Pilt
Tegin inverterile flare-i valmis. Tegin seda tikksae, relaka, lihvketta, liivapaberi ja tundidepikkuse lihvimisega. Oleks mul korralik ülafrees siis oleks see olnud vast 10 minuti töö. :D
Pilt
Kasti esi- ja taguseina katsin riidega ja värvisin inverteri ja flare-i mustaks.
Pilt
Proovisin ka ennem kuidas umbes kokku sobib ja kruvisin külgede kinnitused kasti külge.
Pilt
Autos lõikasin prügikotist klaaside katmiseks tükid, sest kuigi mul on juba päris tume toonklaas, paistis ikkagi kõik läbi, nüüd on sellega kõik korras ja väljast ei saa midagi aru ning midagi läbi ei paista. :D
Pilt
Pilt

Eile tõstsin kasti autosse ja kruvisin poltidega kinni ning alustasin võimude ja asjade paigaldamist, et loodetavasti saab paari päeva jooksul asja toimima kui kõik hästi läheb. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7