Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 19.04.2024 05:18

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 17.05.2012 08:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
preda kirjutas:
Jarx...kas TTÜ üritusel oled ka kohal?

Kahjuks mitte, ei viitsi hetkel nii pikka sõitu ette võtta ja auto kallal oleks vaja kah veel tiba nokitseda.
Raplas olen kindlasti kohal. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 17.05.2012 10:23 

Liitunud: 15.04.2009 10:01
Postitusi: 851
Kahju...sinu pärast oleks kohale veerenud...aga vaatab vb satun sinna kanti siiski ;)

_________________
M:Antislip matte 2€ tk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 21.05.2012 20:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Vahetasin nii esi- kui tagukõlarite võimendi välja kuna esikõlarite võimul otsustas samuti väike probleem välja lüüa ning kindluse mõttes vahetasin selle samuti välja. Esikõlarite võimul on väike probleem RCA sisenditega ja need tahavad ülejootmist, sest üks neist lihtsalt ei anna ühendust hästi.
Õnneks oli olemas paar üleliigset võimendit mis sobivad väga hästi autosse.
Esikõlarite võimuks sai DLS A3 ja tagukõlaritele Silence S-2230, mis on mul üks lemmik võimendeid läbi aegade ja on mind ustavalt teeninud juba palju palju aastaid.
Pilt
Pilt

Pesin ka auto ära ja nühkisin lapikesega natuke vaha peale, et vähegi normaalsem näeks see laiguline ja pleekunud punane värv välja. Sai natuke parem küll. :)
Pilt

Homme proovin Termlabi tööle ajada ja ära mõõta mis sellest autost tuleb. Lootused ei ole eriti kõrged aga eks näis. Midagi muuta enam ei jõua aga vähemalt saan sageduse teada mis kõige paremini mängib.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 22.05.2012 19:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Sai siis täna Termlabiga auto üle mõõdetud ja nagu arvata oli siis numbrite poolest midagi erilist sealt ei tule. Muusikat mängib võrratult tänu madalale häälestusele aga SPL-iks see ei sobi absoluutselt.
Sai järjest sagedused läbi käidud ja süsteem peak-ib väga madalal ja madalaid sagedusi mängib kõvasti valjemini. Kõige valjem sagedus oli 33Hz ja tuli 147,1dB ja kõrgematel sagedustel hakkas tulemus langema ning kere resonantssagedusel 53Hz tuli 145,...dB.
Näha on, et kasti häälestus ja kere resonants ei lähe ikka absoluutselt kokku ja sellepärast ka suhteliselt madal tulemus aga muidugi potensiaali on, sest kui ~30Hz juures selliseid numbreid juba tuleb siis õige häälestuse korral võiks tulemus tunduvalt kõrgem olla.

Tuleks muidugi leida õiged istmete ja muude asjade asendid ja testida oleks veel palju vaja aga eks seda jõuab suve jooksul teha.

Need detsibellid on ikka imelikud asjad, kõrva järgi ütleks, et auto on valjem kui ennem aga numbrid väidavad hoopis midagi muud. :)

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 31.05.2012 19:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.01.2007 21:31
Postitusi: 205
Asukoht: Hiiumaa
Tervitused.
Oled vaadanud, palju kasti seinad kaasa mängivad vibratsooni näol? Väikene mõttetera sulle, vaheta see puidust tugevdus korraliku keermelatti vastu välja!
Edu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 31.05.2012 21:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
carmo.v kirjutas:
Tervitused.
Oled vaadanud, palju kasti seinad kaasa mängivad vibratsooni näol? Väikene mõttetera sulle, vaheta see puidust tugevdus korraliku keermelatti vastu välja!
Edu.

Tere tere. :)
Tagantpoolt ei ole vaadanud aga ammu olen tahtnud juba vaadata. Eest mingit vibratsiooni ei ole täheldanud, see 30mm vineer on kaunis jäik ja kasti seinad on suhteliselt väiksed. Keermeslatt on muidu hea variant aga ei taha, et selle otsad kastist välja turritaks ning sellepärast sai ka puidust tugi tehtud. Usun, et see tugi on piisavalt tugev seal ja hetkel ei tahaks seda lati vastu välja vahetada. Tagant poolt toestan arvatavasti nii või naa kasti veel, sest muretsen natuke võimude pärast seal kasti küljes ja arvatavasti teen mingid vineerist tükid võimude alla, et nad kastist eemale natuke tõsta ja samas ka kasti tugevdada.

Tegelt peaks seal terve kasti ja auto ümber tegema, et sellest korralikku SPL masinat saada, hetkel on kõik ilu ja muusika mängimise peale ehitatud.

Natuke kripeldab küll, et numbrid ei ole päris need mis tahaks aga eks ma olen liiga palju kompromisse kah teinud, et endal autos mugav oleks ja et autot ei peaks väga ära retsima. Ma oleks saanud kasti ikka kõvasti ettepoole ehitada ja kõlarid üksteise peale ühte äärde panna aga läksin lihtsamat ja mugavamat teedpidi.

Kui aus olla siis kui ma ei oleks termlabi tööle pannud oleks ma üli rahul autoga olnud ja ei oleks midagi muutnud aga peale numbrite nägemist hakkas väike SPL-i pisik sees sööma ja pean selle 150dB vähemalt kätte saama uuesti aga eks vaatab kui palju ma midagi muuta viitsin. Variante on väga palju mida muuta saaks aga samas ei taha musikaalsust kaotada, mida näiteks kõrge häälestus ja 0,25 oomi peale ühendatud kõlarid kindlasti teeks.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 31.05.2012 22:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.01.2007 21:31
Postitusi: 205
Asukoht: Hiiumaa
jarxz kirjutas:
Tagantpoolt ei ole vaadanud aga ammu olen tahtnud juba vaadata. Eest mingit vibratsiooni ei ole täheldanud, see 30mm vineer on kaunis jäik ja kasti seinad on suhteliselt väiksed. Keermeslatt on muidu hea variant aga ei taha, et selle otsad kastist välja turritaks ning sellepärast sai ka puidust tugi tehtud. Usun, et see tugi on piisavalt tugev seal ja hetkel ei tahaks seda lati vastu välja vahetada. Tagant poolt toestan arvatavasti nii või naa kasti veel, sest muretsen natuke võimude pärast seal kasti küljes ja arvatavasti teen mingid vineerist tükid võimude alla, et nad kastist eemale natuke tõsta ja samas ka kasti tugevdada.

Kui aus olla, siis ei usu, et see puidust tugi suurt kasu toodab. Sellise kasti puhul oleks ikka mõtekas läbiv latt panna. Taha seinale korralik ruut rauda seibiks mutri ja seina vahele. Natukene nuputada, saaks esiseina poolse ka ilusa või nähtamatuks. Näiteks keevitad esiseina poolsesse lati otsa ilusa metall plaadi, mille poleerid ilusaks läikivaks :) .

Vaatasin nüüd hiljem, et ette ei mahukski miskit vastu keerama panna :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 01.06.2012 11:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
carmo.v kirjutas:
Kui aus olla, siis ei usu, et see puidust tugi suurt kasu toodab. Sellise kasti puhul oleks ikka mõtekas läbiv latt panna. Taha seinale korralik ruut rauda seibiks mutri ja seina vahele. Natukene nuputada, saaks esiseina poolse ka ilusa või nähtamatuks. Näiteks keevitad esiseina poolsesse lati otsa ilusa metall plaadi, mille poleerid ilusaks läikivaks :) .

Vaatasin nüüd hiljem, et ette ei mahukski miskit vastu keerama panna :)

Ega seal kahe kõlari vahel väga ruumi ei ole jah, sinna mahub heal juhul väikene mutter ära aga mingit seibi sinna kindlasti ei mahuta.
Eks see kasti jäikus ei ole hetkel proriteet number 1, ta on hetkel piisavalt jäik ja peale toe lisamist oli tunda kuidas esi sein läks jäigemaks kui keha raskusega seda natuke kangutada. Pigem pean ma häälestust proovima muuta ja inverteriga natuke vaeva nägema. Pole veel täpselt aru saanud kuhu ma ta hääletama peaks, et maksimum tulemust kätte saada.
38Hz peale häälestades oli kõige valjem 32Hz, siis tegin poole lühema inverteri mis on 45Hz peale häälestatud ja siis on maksimum 37Hz ja 53Hz aga madalad mängivad kuuldavalt vaiksemalt.
Tundub, et ma pean ikka väga kõrgele häälestama, et head tulemust saada aga muusika mängimisel on siis kriips peal.

Inverter on mul küll vahetatav aga see võtab aega. Pean proovima leiutada mingi kiirema variandi, et võistlustel saaks nii muusikat mängida kui natuke suuremaid numbreid lasta.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 01.06.2012 18:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
Jarkko... sa mõtle selle minu idee peale, kui teha inverter ntx. nelja/kuue poldiga kiiresti teisaldatav. Samas on olemas spets tõmmits klambreid ka, mis väga haigelt kinni hoiavad.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Viimati muutis basssoundman, 02.06.2012 18:13, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 01.06.2012 19:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
basssoundman kirjutas:
Jarmo... sa mõtle selle minu idee peale, kui teha inverter ntx. nelja/kuue poldiga kiiresti teisaldatav. Samas on olemas spets tõmmits klambreid ka, mis väga haigelt kinni hoiavad.

Jarkko on nimi aga peaaegu panid täppi. :D
Eks ma peangi midagi mõtlema jah. Hetkel on nelja kruviga külgede pealt aga sealt saab ainult narrega ligi, et neid lahti keerata ja võtab veidi aega, sest ruumi on vähe.
Probleem on ka selles, et hetkel on inverterist ainult üks osa eemaldatav ehk alumine külg ning muud küljed on kasti seinad ja kui ma ta eest küljest ainult poltidega kinnitatavaks teen siis tagumine osa hakkab nii julmalt vibreerima, et sellest ei tule midagi välja. Praegugi kui ma tegin ta 21mm vineerist ja kinnitasin külgedelt siis vibreeris ta väga julmalt. Hetkel on ta kasti seestpoolt otsast üldse 51mm paksune ja ees otsas on veel tugi samuti aga esimene äär vibreerib õrnalt ikka. Eks see on sellest laiast inverterist tingitud, varem pole sellist probleemi olnud.
Veel on variant eraldiseisev inverter teha millel on kõik küljed ja toed juba sees aga selle tegemine on jälle tüütu ja aega nõudev ning see kahandaks ka inverteri pindala.

Variante on palju aga lihtsat ja kiirelt teostatavat väga mitte aga peab mingi variandi leidma.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 02.06.2012 18:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.07.2003 12:04
Postitusi: 716
Asukoht: Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada
jarxz kirjutas:
basssoundman kirjutas:
Jarmo... sa mõtle selle minu idee peale, kui teha inverter ntx. nelja/kuue poldiga kiiresti teisaldatav. Samas on olemas spets tõmmits klambreid ka, mis väga haigelt kinni hoiavad.

Jarkko on nimi aga peaaegu panid täppi. :D
Eks ma peangi midagi mõtlema jah. Hetkel on nelja kruviga külgede pealt aga sealt saab ainult narrega ligi, et neid lahti keerata ja võtab veidi aega, sest ruumi on vähe.
Probleem on ka selles, et hetkel on inverterist ainult üks osa eemaldatav ehk alumine külg ning muud küljed on kasti seinad ja kui ma ta eest küljest ainult poltidega kinnitatavaks teen siis tagumine osa hakkab nii julmalt vibreerima, et sellest ei tule midagi välja. Praegugi kui ma tegin ta 21mm vineerist ja kinnitasin külgedelt siis vibreeris ta väga julmalt. Hetkel on ta kasti seestpoolt otsast üldse 51mm paksune ja ees otsas on veel tugi samuti aga esimene äär vibreerib õrnalt ikka. Eks see on sellest laiast inverterist tingitud, varem pole sellist probleemi olnud.
Veel on variant eraldiseisev inverter teha millel on kõik küljed ja toed juba sees aga selle tegemine on jälle tüütu ja aega nõudev ning see kahandaks ka inverteri pindala.

Variante on palju aga lihtsat ja kiirelt teostatavat väga mitte aga peab mingi variandi leidma.


Vabandust, näpp sai valele klahvile klaviatuuril. M ja K on kohakuti.

Eraldiseisev inverter oleks õige lahendus. See siis kiirelt plaksti poltidega lahti, väiksed muudatused ja uuesti kasti külge plaksti tagasi.

_________________
Team BSM & DD AUDIO tooteid saab minu käest & 160+dB Street Car
Friiza: "Mees kes hoolitseb selle eest, et teie kõrvakiled katki läheksid:P"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 06.07.2012 13:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Väike uuendus üle pika aja.
Mõned väikesed muudatused teinud vahepeal auto kallal aga ei midagi suurt, enamasti lihtsalt nautinud seda mis on.

Eemaldasin lõpuks tagumise kojamehe, sest vajadust enam selle järgi ei ole ja eks ta hakkas liiga kergelt tööle kah kui kangi näppisid ja tänu sellele on tagumine klaas ära kraabitud.
Pilt

Panin autole ka Pipercrossi sport paneelfiltri, kuna tuli suhteliselt soodsalt kätte ja seda kiideti ning mõtlesin, et ega ta midagi halba teha ei saa.
Väljalase on juba jämedama vastu välja vahetatud siis võiks sisselase kah vabam olla. Erilist vahet minekus ei tundnud aga tundub nagu, et läheks natuke kergemine pöördesse.
Pilt

Veel tõstsin bassikate võimu kasti küljest ära vähem vibreerivasse kohta. Ega kast eriti kaasa ei vibra aga igaks juhuks tõstsin võimu kasti küljest ära, sest olen näinud paari võimu mille on vibratsioon lihtsalt ära tapnud ja komponendid küljest murdnud.
Tegin kiirelt vineerist väikse aluse, katsin riidega ja valmis ta oligi.
Pilt

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 06.07.2012 18:54 

Liitunud: 20.03.2007 20:05
Postitusi: 132
Asukoht: hiiumaa
küsin selist asja
kas sa viisid vineeri täiesti vastu klaasi või jäi väike vahe ka sisse, ma raplas ei jõudnud niipalju vaadata

mul endal ka väike plaan natuke muuta oma lahendust :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 06.07.2012 21:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
mclenny kirjutas:
küsin selist asja
kas sa viisid vineeri täiesti vastu klaasi või jäi väike vahe ka sisse, ma raplas ei jõudnud niipalju vaadata

mul endal ka väike plaan natuke muuta oma lahendust :D

Ma püüdsin teda ikka nii vastu klaasi saada kui võimalik ja päris ligidale sai, näppu kuhugile vahele ajada ei saa ja kui on vahe siis vast millimeetrites. Muidugi kaunis tülikas on teda nii täpselt saada, tegin küll papist šablooni aga lõpuks pidi relaka ja lihvkettaga ikka päris palju veel vormima. Muidugi peab ka arvestama riide paksusega kui juppe lõikad, sest see riie on päris paks.

Mis plaan sul siis on? Kah wall? Mis tehnikaga?

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL Volkswagen Golf 3
PostitusPostitatud: 07.07.2012 12:48 

Liitunud: 20.03.2007 20:05
Postitusi: 132
Asukoht: hiiumaa
ma päris sellist ei plaani mis sul

Proovin teha umbes tagumise seljatoe kohale vaheseina vahele ja siis tahaistme kohale panen oma tümpsukasti, millega siiamaani võistlemas olen käinud.
Loodan et siis peaks ikka teiseks numbriks 5-e saama :D

Tehnika jääb samaks


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 245 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7