Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 26.04.2024 23:12

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 54 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 21.08.2012 14:30 

Liitunud: 07.06.2012 12:08
Postitusi: 4
AndreasA kirjutas:
oiramix kirjutas:
Seni kuni kodanikelt ei koguta korraliku osalustasu kehtib suhtumine: mõisa köis, las lohiseb! Kui iga tõsine huviline maksaks võistlusel osalemise eest vähemasti 50€ tekib olukord, kus seda raha niisama naljalt korstnasse ei lasta ning kui ka lastakse siis vähemalt kohaletulnu/d ja korraldaja/d saab/vad auhinnafondist oma osa.
Samuti tuleb "ellu äratada" Eesti Easca ning aastamaksu süsteem (ka korraliku maksusüsteemiga nt. 200€ aasta), see vähendaks tilganäppijate horde.
Hetkel oma autot ehitades tekib küsimus, kas ainult endale?

Tänan

Mario


Ma ennast tilganäppijaks ei julgeks päris nimetada, aga sellised summad oleks pehmelt öeldes absurdsed. Ess-kuu on niigi pagana kallis ettevõtmine ja sellised osavõtutasud peletaks näiteks minult küll igasuguse huvi.



Ma usun, et see probleem on suhteliselt väike, kuna kui aus olla siis see hobi eeldab teatud summade kulutamist niikuinii ehituse ajal. Kui masin põhimõtteliselt valmis, saab seda nö rahalist jääki kasutada just võistlemise tarvis ning korralik tulemustele orienteeritud auhinnasüsteem tagab iga võistleja puhul keskmisest parema ettevalmistuse ja samas taseme üldise tõusu. Võistlejad on motiveeritud ennast pingutama ja vaeva nägema, kui nad on maksnud oluliselt suurema summa. Teada on, et tasuta asjad ei paku seda pinget, kui need mille nimel on higi, vaeva ja raha kulutatud.
Võibolla eksin aga enda puhul näen asja just sedasi.

PS! Tegu ei ole kellegi solvamisega! :)

Tänan

Mario


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 21.08.2012 14:53 

Liitunud: 11.04.2003 12:31
Postitusi: 178
Kindlasti on sul teatud mõttes õigus, samas on kindlasti palju selliseid tegelasi, kes peale meeletu rahasumma auto alla matmist ei ole kindlasti huvitatud sellest, et see "hobi" veel kulukamaks läheks (näiteks mina :))

_________________
Ess-Kuu ra*sk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 21.08.2012 20:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.02.2007 18:21
Postitusi: 1161
Asukoht: Rapla
Eks siin ole ikka asi tahtejõus ja kätte võttmises ning organiseerimises .

Ega iga asjaga ole raske, aga tasapisi saavda kõik raskused ületatud .

Mina omaltpoolt loodaks väga et SQ saaks uue tuule tiibadesse ja oleks see aasta ka kuskil väljas, sest autosi pekas jaguma mida hinnata .Eesti pele vabalt ala 20 masinat saaks kokku kui asja tagant sorkida .

Järgmine aasta tuleks asjale kõvasti takka anda küll siis asi liikuma hakkab :rokib

Jõudu ja jäksu aga ma loodan et me kohtuksime juba 15 sept. Saku suurhallis HTG üritusel kui huvilisi oleks :)

_________________
www.ecctuning.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 22.08.2012 11:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
oiramix kirjutas:
Samuti tuleb "ellu äratada" Eesti Easca ning aastamaksu süsteem (ka korraliku maksusüsteemiga nt. 200€ aasta), see vähendaks tilganäppijate horde.

Ütleme, et meil on 20 võistlejat, mis teeks kokku siis 4000.- eur / aastas.
Mida selle rahaga tehakse? 2-3 võistlust + auhinnad + jooksvad aastakulud (serveri rent jms.)?
Kui võtta, et meil on näiteks 5 klassi ja 3 võistlust, ning auhinnad on 1. koht 100.- eur, teine koht 50.- eur ja kolmas koht diplom + kõigile karikad, siis on aasta kulu sellele 2550.- eur. Võistluste korraldamiseks nagu ei jäägi midagi üle?
Samas, mis point on maksta 200.- aastas nö. 3 võistluse eest, kui saab maksta ka kasvõi 50.- iga võistluse kohta eraldi? Osalustasu saab kindlasti ka väiksemaks, kui auhinnad teha odavamaks.
SQ võistlus on selline imelik asi, et seda ei pea tegema mingi suurürituse raames ja suurele publikule. Pigem see segab. Kõige parem ongi valida mingi rahulik koht ja aeg ning masinad kohale kutsuda - publikul ei ole seal vaadata üldjuhul midagi, sest kohtunikud on "kapseldunud" autodesse ja väljast näha ei ole midagi. Usun, et selliselt on kulud ka madalamad.
Pigem on mul üks idee, mida korraldamisel võiks kaaluda - enne võistluste algust paika panna ajakava, mis kell kellegi autot kuulatakse / vaadatakse. Siis saab rahulikult ise ka ringi vaadata / teiste autosid kuulata ning ei pea kogu aeg ühe silmaga kiikama enda masina poole, nii et vahest ei julge WC-ssegi minna! :)
Kui üldjuhul läheb iga auto peale 20min, siis võibki puhvervaruna autod iga 30min tagant panna - jääb ka kohtunikele aega enda tarbes ning ka osalejatel on selgem ülevaade, millal kasvõi võistlus läbi saab. Viimasel ajal on just see lõpp kukkunud eriliselt venima minu arvates.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 22.08.2012 13:42 

Liitunud: 11.04.2003 12:31
Postitusi: 178
anryo kirjutas:
oiramix kirjutas:
Samuti tuleb "ellu äratada" Eesti Easca ning aastamaksu süsteem (ka korraliku maksusüsteemiga nt. 200€ aasta), see vähendaks tilganäppijate horde.

Ütleme, et meil on 20 võistlejat, mis teeks kokku siis 4000.- eur / aastas.
Mida selle rahaga tehakse? 2-3 võistlust + auhinnad + jooksvad aastakulud (serveri rent jms.)?
Kui võtta, et meil on näiteks 5 klassi ja 3 võistlust, ning auhinnad on 1. koht 100.- eur, teine koht 50.- eur ja kolmas koht diplom + kõigile karikad, siis on aasta kulu sellele 2550.- eur. Võistluste korraldamiseks nagu ei jäägi midagi üle?
Samas, mis point on maksta 200.- aastas nö. 3 võistluse eest, kui saab maksta ka kasvõi 50.- iga võistluse kohta eraldi? Osalustasu saab kindlasti ka väiksemaks, kui auhinnad teha odavamaks.
SQ võistlus on selline imelik asi, et seda ei pea tegema mingi suurürituse raames ja suurele publikule. Pigem see segab. Kõige parem ongi valida mingi rahulik koht ja aeg ning masinad kohale kutsuda - publikul ei ole seal vaadata üldjuhul midagi, sest kohtunikud on "kapseldunud" autodesse ja väljast näha ei ole midagi. Usun, et selliselt on kulud ka madalamad.
Pigem on mul üks idee, mida korraldamisel võiks kaaluda - enne võistluste algust paika panna ajakava, mis kell kellegi autot kuulatakse / vaadatakse. Siis saab rahulikult ise ka ringi vaadata / teiste autosid kuulata ning ei pea kogu aeg ühe silmaga kiikama enda masina poole, nii et vahest ei julge WC-ssegi minna! :)
Kui üldjuhul läheb iga auto peale 20min, siis võibki puhvervaruna autod iga 30min tagant panna - jääb ka kohtunikele aega enda tarbes ning ka osalejatel on selgem ülevaade, millal kasvõi võistlus läbi saab. Viimasel ajal on just see lõpp kukkunud eriliselt venima minu arvates.


Nojaa, aga kas mitte suur osa esskuu poindist polegi mitte seda asja ka teistele tutvustada. Mul endal sai huvi alguse justnimelt ühelt SQ ürituselt Tartu motoshowl kuskil 2004 vms. Kinnine võistlus muudab kogu ürituse rohkem sellise väikese seltskonna omaette asjaajamiseks ja minu arust poolenisti ka mõttetuks. EMMA reeglites oli veel vähemalt paar aastat tagasi presentatsioonil väga oluline osa ja ei mõtle just esitlust kohtunikele vaid publikule. See kui osad vennad panevad auto lukku ja näitavad asju ainult kohtunikule hindamise ajal on nende isiklik mure. Ei vihja siin hetkel kellelegi, aga on sellist asja võistluste ajal küll ja küll nähtud. Eraldi niivõrd-kuivõrd kinnisemad kokkusaamised on alati huviliste vahel toimunud ja iga hinna eest hindamine ja mingite kohtade ja punktide jagamine ei peaks ka iga kord esmatähtis olema ju või mis?

Kuulamise-hindamise ajakava on hea mõte, sest tegelikult on ju reeglites täpselt kirja pandud ka installi/heli hindamisele ette nähtud aeg ja kohtunikel ei peaks olema vaja näiteks algajate klassi autot uurida puurida ekspert klassi põhjalikkusega.

_________________
Ess-Kuu ra*sk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 24.08.2012 11:06 

Liitunud: 03.11.2007 12:19
Postitusi: 32
Asukoht: Kärdla
Ise olen ka ikka seda meelt, et ametlikul üritusel peaks ikka võimalikult palju esitlema pealtvaatajatele seda värki, ehk tuleb siis ka huvilisi juurde. Kuidagi tuleks seda rahvale arusaadavamaks teha. Praegu on olnud nii, et SPL poolel tulemused jooksvalt tulevad, rahvas saab kaasa elada, SQ poolel on suur vaikus , mis hindamise ajal on tore, aga rahva jaoks jääb mulje, et mida need autod siia tulid. SQ võiks ka tulemuse kohe peale auto hindamist välja karjuda või üles panna, praegu on see olnud suur saladus kuni autasustamise lõpuni. Kes vähegi asjst huvitatud on, saaks kuulata ja väikse abiga ehk aru saada, miks üks auto rohkem punkte sai kui teine.Muidu on nii olnud, et kui edetabel selgunud, siis tõmbavad kõik uttu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 24.08.2012 11:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Loomulikult on teil õigus. Minu mõte tulenes sellest, et kui suurürituse raames on kulukam ja kui raha vähevõitu, siis ei peaks mitte korraldamist üldse ära jätma, vaid vaatama kuidas odavamalt saaks läbi ajada.
Samas, ega ma täpselt ei tea ka - kas näiteks Speedestil SPL korraldajate käest Aivo mingit raha üldse küsiski? Või kas HTG korraldajad ka raha tahavad saada.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 24.08.2012 23:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.02.2007 18:21
Postitusi: 1161
Asukoht: Rapla
anryo kirjutas:
L
Samas, ega ma täpselt ei tea ka - kas näiteks Speedestil SPL korraldajate käest Aivo mingit raha üldse küsiski? Või kas HTG korraldajad ka raha tahavad saada.

Speedestil Aivo ei korraldand SPL -I ,vaid tema ürituse raames toimus SPL
HTG custom showl sammuti HTG ei orralda seda,vaid nende ürituse raames toimub SPL võistlus.

Nii et korraldajad on teised.
Seega tasuta ei anna keegi midagi !

_________________
www.ecctuning.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 25.08.2012 09:12 

Liitunud: 03.11.2007 12:19
Postitusi: 32
Asukoht: Kärdla
Minu jaoks on ikka ebaselge, kas SQ ka toimub või ei? Kas regamine ja osavõtu tasu on sama, mis SPL-l? Osavõtu tasu tuleb anda kohapeal?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 25.08.2012 20:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.02.2007 18:21
Postitusi: 1161
Asukoht: Rapla
SQ vedaja võttis minuga ühendust ja saime niinimetatud kokkuleppele :) Nüüd seisab asi sponsorite taga nagu ma aru sain ?( Minu poolt oli roheline tuli )

Rohkem ei oska ma kommenteerida!

_________________
www.ecctuning.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 26.08.2012 07:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.02.2007 18:21
Postitusi: 1161
Asukoht: Rapla
armin272 kirjutas:
Minu jaoks on ikka ebaselge, kas SQ ka toimub või ei? Kas regamine ja osavõtu tasu on sama, mis SPL-l? Osavõtu tasu tuleb anda kohapeal?


SQ-st hetkel ei tea ma midagi ja summast ka ei tea midagi kui palju tuleb tasuda? (Kuna SQ-s on klasse rohkem ja karikaid või mis iganes auhindu tuleb tunduvalt rohkem teha, plus tuleb ka kohtunikkude palgad maksta jne... Tähendab et kogu sellest kompotist tulenebki osalemistasu hind !Oleneb kas SQ leiab ka sponsori kes toetaks ?

SPL-i Tasu on teda ja kohapeal maksmist ei ole ega ka ei toimu ! Kõigile osalejatele saadetakse eraldi osalustasu teadetis ja osalustasu tuleb ettenähtud kuupäevaks ära tasuda , kui osalustasu pole ettenähtud kuupäevaks tasutud siis loetakse seda kui mitte registreerunut! ( SPL-i toetab karikatega sedakord ECCTuning Klubi )


Registreerimine toimub siin :arrow: http://www.htg.ee/htg-customshow-2012/registreerimine/

Muud lisa lahtrisse veel kirja panna : SPL ja klass kus osaleda soovitakse A,B,EXTREM .

_________________
www.ecctuning.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 27.08.2012 10:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
blue deamon kirjutas:
Speedestil Aivo ei korraldand SPL -I ,vaid tema ürituse raames toimus SPL
HTG custom showl sammuti HTG ei orralda seda,vaid nende ürituse raames toimub SPL võistlus.
Nii et korraldajad on teised.
Seega tasuta ei anna keegi midagi !

No just!
Seega kui on valida, kas korraldada millegi "raames" ja sinna (suur) osa osalustasudest ära maksta või korraldada ise väiksem üritus - siis mina eelistaks pigem teist varianti.
Sest, kuidas see vanasõna oligi... Parem varblane peos, kui.... :)

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 27.08.2012 17:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.02.2007 18:21
Postitusi: 1161
Asukoht: Rapla
Tegelt on suurema ürituse raames lihtsam seda korraldada (kulud väiksemad) kui hakata spetsiaalselt seda korraldama :)

Tegelt saaks veel odavamalt siis kui leida toetajad ja sponsorid ! Jääks kohe osalemistasu poole või rohkem korda väiksem !

_________________
www.ecctuning.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 05.09.2012 09:49 
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.12.2008 15:27
Postitusi: 558
Kindlasti ei pea (ja ei ole kunagi pidanud) helivõistluse korraldaja maksma ürituse peakorraldajale mingit raha, koostöö on mõlema jaoks WIN/WIN olukord.
Ning kui tahta ala populariseerida, siis tuleks võimalikult palju võistlusi korraldada võimalikult rahavarohketel ja sihtgrupile mõeldud (auto)üritustel. Kulud on kindlasti madalamad ning sponsoreid lihtsam saada.

_________________
SR.ORG @ FACEBOOK!
Audio ja tuuninglahendused Ghostist!!! - http://www.ghost.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SQ võistlused.
PostitusPostitatud: 05.09.2012 10:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Siis on hea. Mul tõesti puudus vastav info.
No aga seda enam ma ei saa aru, miks neid võistlusi ei korraldata suurürituste raames, sest:
- võisteljad on olemas
- pealtvaatajad on olemas
- lisakulusid ei teki ja osalustasudest saab katta organiseerimise ja karikate / diplomite kulud
- kui on sponsoreid, siis saab ka auhinnad välja panna.
Ilmselt on seega asi jäänud motivatsiooni puudumise taha, millest ma saan ise väga hästi aru, olles ka ise üht-teist korraldanud.
Tüüpiline värk on, et algul kõik virisevad, et miks midagi ei toimu ja "keegi" võiks korraldada ja vaat küll siis osaleks, kuid kui võtad kätte ja teed, siis on kohe näha, et kellele ei sobi kuupäev, kellele ei sobi aastaaeg, kellelgi on kassi sünnipäev jne.
Hea näide on HTG SQ soundivõistlus. Mitu osalejat meil seal ongi praeguse seisuga? Vahest tuleb tõesti tunne, et käige kõik p..ssse ja tramaivõi!

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 54 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7