Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 02:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 331 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant GT B3
PostitusPostitatud: 15.10.2012 14:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Kas tweetrist sellises kohas miskit kasu ka on?

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant GT B3
PostitusPostitatud: 15.10.2012 14:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Mossemeez kirjutas:
Kas tweetrist sellises kohas miskit kasu ka on?

Ikka on, tiksuvad uhkelt ja on helipildil selgelt eristatavad.

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant GT B3
PostitusPostitatud: 11.05.2013 00:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Uuendaks üle pika aja teemat. Talveunest on ärgatud ja tuleb hakata autoga seotud eesmärke täitma. Akustilise ja elektrilise poole pealt ei ole sügisest saadik midagi muutunud, kui välja arvata "mids&highs" võimu täieliku ärapeitmist. Küll aga olen kõvasti arendanud auto tehnilist poolt ja vahetanud mitmeid olulise juppe, näiteks sai passat uued amordid ja vedrud, uue väljalaske torustiku v.a. kollektor, katt sai maha võetud, kuna see oli seest tühi aga üv läbimist see ei takistanud, mootor sai uuenduskuuri - uued tihendid, flantsid, plokikaan sai lihvitud, uued tagumised rattalaagrid, esipiduriklotsid ja kettad, puksid ja sarniirid, kaks korda käinud sillastendis ja alla panemist ootavad veel kasutatud roolilatt ja esisild. Terve hulk asju aga poolemiljonilise läbisõidu puhul täiesti loogiline. Korrapärasest õlivahetusest ma ei hakka üldse sõna võtma 8)


Aga räägiks nüüd asjast. Kui keegi on endalt küsinud, kuhu küll Jarkko terve bassikas sai, siis ma tean vastust... see on nüüd minu oma! :) Olles pikalt otsinud endale võistluselemente, kaalusin igasuguseid variante, enamasti küll USA asju, aga ka Saksamaa ja Soome tooteid. Lõpuks keskendusin foorumis pakutavatele bassikatele ja sain mitmeid pakkumisi aga Jarkko tegi parima ja ma võtsin selle heameelega vastu. Ja ma pean ütlema et selle diiliga ma olen ikka ülimalt rahul, paremat woofrit poleks iial oodanud :beer. Tegin ka pilte, mis näitaksid kõige paremini selle elemendi tõelist olemust, sest seda peab ikka oma silmaga nägema ja käega katsuma selleks, et aru saada millega tegu on. Vähemalt minu jaoks oli see kogemus täpselt selline :)

Lasen nüüd piltidel rääkida:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 13.05.2013 17:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Alustasin vaikselt kasti ehitamist, eelmine kuu otsin 15mm vineeri, kuna 30mm vineeri ei olnud pakkuda, selle mõttega, et saaks siis topelt panna. Aga kuna see kõige lihtsam vineer on ikka suht kummis ja tihedalt sa kahte plaati kokku naljalt ei pane, siis oli vaja selliseid kruve, millel on 15mm on ilma keermeta ja ülejäänud osa korraliku puidukeermega, et ta siis ülemist plaati tõmbaks võimalikult kõvasti alumise külge. Kahjuks sobivaid 30mm pikkuseid kruve polnud ja pidin leppima pikematega, et siis rellakaga ülejääv osa maha võtta. Parajalt aeganõudev tegevus aga midagi pole teha, seda 30mm vineeri ei ole lihtsalt saada, kui on siis on mingi niiskus- või mis iganes kindel lihvitud või värvitud vineer "kirve" hinnaga. Niikaua olen saanud põhja- ja katuseplaadi valmis. Tuleb lõigata veel küljed välja ja võib hakata kokku panema. Mõned pildid sellest:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Samal ajal alustasin ka juhiukse viisakamaks tegemist, eelnevalt ostsin valmis mingisugust kõvemat niiskuskindlat puidupahtlit, aerosoolvärvi, liivapaberit. Kuna algne fliisist vaiguga üle käidud kast oli suht vormitu, siis pahtlit läks mõne kohapeale üsna paks kiht. Kuivas see kompott terve ööpäeva ja lihvisin seda ka päris pikalt. Siiamaani olen saanud valge gruntvärvi peale ja veel pahtlit otsa sinna kus esimene kiht ära pragunes või pind päris sile ei saanud. Mõned pildid ka sellest:
Pilt
Pilt
Veel jõudsin tviitritega tegeleda, nimelt tehasepoolt mõeldud kinnitused osutusid ebaõnnestunuteks või siis on niivõrd odavalt tehtud et tviitrid hakkasid loksuma ja lõpuks kukkusid oma pesadest välja. Selle probleemi ma lahendasin pulkliimi kasutades ja nüüd on tviitrid ikka üsna kindlalt kinni oma koha peal:
Pilt
Pilt

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 14.05.2013 20:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2013 23:11
Postitusi: 326
Kruvi pikkuseid vaatad vales mõõdus, kui 2 x 15mm plaati kokku kruvida, siis peaks kruvis olema 25mm, sest ca 2mm keerad sa nad ikka sisse ja pärast pahteldad ju kruvipead üle ? Lihtsam on pahteldada, kui kasti sees neid relakaga maha nüsida. Ka kaardus plaadid tõmbab kenasti kruvidega sirgeks ja kast saab tõmmitsate ja muude asjadega enne kokku kruvimist liimimist kenasti sirgu. Omal läbitud tee, küll 3 x 25mm vineer plaatidega.

_________________
Julge olla teistest erinev !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 14.05.2013 23:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
RookieMekanic kirjutas:
Kruvi pikkuseid vaatad vales mõõdus, kui 2 x 15mm plaati kokku kruvida, siis peaks kruvis olema 25mm, sest ca 2mm keerad sa nad ikka sisse ja pärast pahteldad ju kruvipead üle ?

Need kruvid ei tõmba kahte kummis vineeriplaati tihedalt kokku, väike vahe jääb sisse, selle bandpassiga oli samamoodi, 35mm kruvide pead tulid lihtsalt otsast ära, sest kui sul on enne kruvi sisse laskmist plaatidel vahe sees, siis täiskeermega kruvid neid kokku ei tõmba, pole võimalik lihtsalt sest kruvi keere on juba mõlema plaadi sees fikseeritud. Loodan, et piisavalt arusaadav :)

RookieMekanic kirjutas:
Lihtsam on pahteldada, kui kasti sees neid relakaga maha nüsida. Ka kaardus plaadid tõmbab kenasti kruvidega sirgeks ja kast saab tõmmitsate ja muude asjadega enne kokku kruvimist liimimist kenasti sirgu. Omal läbitud tee, küll 3 x 25mm vineer plaatidega.

Kruvid on pikemad kui plaadi paksus, selle pärast oli rellakat tarvis. Pahtli asemele tuleb vaik ja tõmmitsaid ja muid asju endale veel lubada ei jõua 8)

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 15.05.2013 01:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Juba viimased kolm päev olen viimistlenud uksekasti, niipalju kui seda aega töö ja muude tegemiste kõrvalt jääb. Supakakast on hetkel ootel kuni tuleb esimene vaba päev ja saan pikemalt tegutseda. Aga uksekastist niipalju, et seda sai mitmeid kordi lihvitud ja uuesti pahteldatud kuna igakord jäi kuskile mõni pragu või lohk aga tänaseks hakkab vist vaikselt looma juba. Täna päeval siis pahteldasin viimased murekohad uuesti ära ja õhtul sai 240 jämeda liivapaberiga lihvitud ja valge krundiga värvitud. Siiski kuju poolest kõige ideaalsem välja ei tulnud, mõnest kohast on ikka suht vormist ära see käkerdis :-D Aga eks ta ole minu jaoks esimene taoline töö ja ehk järgmised korrad tulevad kõvasti paremad :) Mõned pildid siiamaani:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

_________________
Golf mk2 under construction


Viimati muutis GroundPounder, 16.05.2013 18:28, muudetud 10 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 16.05.2013 11:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Igati asjalik nokitsemine :). Silma torkab see, et saepuruplaadist puitrõngastel, kuhu elemendid kinnituvad, on praod sees, sellega on veidi kehvad lood. Soovitan järgmine kord ikka vineeri/MDF-i kasutada.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 16.05.2013 12:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Aitäh :) Kundepoolne uks tuleb kindlasti parem välja, sain natuke targemaks esimest tehes. See suurem pragu, mis viimasel pildil paistab, tekkis siis, kui ma lihvisin sealt nurgast vaigu- ja fliisikihi maha saepururingini välja, kuna muidu ei läinud uks kinni :D

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 16.05.2013 14:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Eile said uksekastile viimased lihvid tehtud ja must akrüül metallik värv läks selga. Ja pean tunnistama, et lõplik tulemus on päris ok, igatahes viisakam, kui ta kunagi varem on olnud :beer Päris valmis see uks veel siiski pole, midbassidele tulevad veel ümmarguste äärtega vineerist ilurõngad peale, milled ma värvin samuti musta värvi.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 16.05.2013 23:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
kas jalaga vastu midbassi ei hakka lööma kui uksest välja astud?

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 17.05.2013 21:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Eelmine aasta ühe korra läksin jalaga keskmisele midbassile pihta ja lõin dustcap'i sisse, aga selle sain tolmuimejaga välja, kuigi ta pole enam endine. Tänaseks olen niivõrd harjunud nendega, et jala õige hoidmine käib autost väljudes juba automaatselt.

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 17.05.2013 22:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Igapäevaseks kasutamiseks tasub võred ette panna, kaasreisijad ei pruugi nii ettevaatlikud olla.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 18.05.2013 12:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Kompletis olevad võred on kõvasti suuremad kui elemendid ise, pakun, et umbes 9,5-10 tollised ja nende kasutamine ei ole võimalik. Kui panna sinna mingi võre, siis tuleb midagi "custom" aretada :-D

_________________
Golf mk2 under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SPL VW Passat Variant B3
PostitusPostitatud: 24.05.2013 00:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.02.2011 03:39
Postitusi: 388
Asukoht: Pärnu
Teisipäevast saadik käib tõsine kastiehitus. Siiamaani on tarvis läinud 2 lehte 15mm ja 12mm vineeri, 3 erinevat tüüpi kruve, 1 pudel pva liimi, rellaka lihv- ja metallkettaid ja lugematu arv töötunde. Tänase seisuga sai kast oma kuju sisse, homme peaks saama seest vaiguga ära teha ja pärast seda võib hakata pordiga tegelema. Sain vahepeal mõned pildid ka tehtud:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Paigaldusava tagumine äär sai ümaraks lihvitud:
Pilt
Ja asetus autos hakkab olema järgmine, port tuleb suunaga luugi poole:
Pilt
Pilt

_________________
Golf mk2 under construction


Viimati muutis GroundPounder, 24.05.2013 23:27, muudetud 9 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 331 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7